[OFF-TOPIC] Earth 2160

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

[OFF-TOPIC] Earth 2160

Post by ergo » Sun, 4. Sep 05, 13:30

Przechodzac ostatnio koło jakiegos stoiska w media market, zauważyłem Earth 2160 w szkojącej cenie 19,90 ( albo 29,90 , nie pamietam juz dokladnie :) ). Pudełko ładne, błyskająca ultrafioletowa dioda ... raz kozie śmierć, trzeba wspierać polski przemysł gier komputerowych, nawet jeśli bedzie kiepska - wziąłem :)

W pierwszym podejściu zainstalowałem ją dość późnow nocy, pograłem 5 minut a potem zapomniałem o niej na ok 2 lub 3 tygodnie. W ostani weekend, mając ciut wiecej czasu postanowiłem ponownie uruchomić program - i przepadłem na całą sobote - niedziele ! :) Słyszałem wcześniej, ze seria 2xxx ma wielu zwolenników, ale nie sądziłem ze jest az tak dobra :)

A jak wasze opinie w tej kwestii ? ktoś grał ? :)

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Sun, 4. Sep 05, 20:51

Od dwóch tygodni katuję tą gierkę. Jest ekstra ! Super grafika , niegłupi komputer i całkiem wciągająca fabuła . Akcja może nie jest tak dynamiczna jak w Dawn of War , ale to nawet lepiej bo można troszkę pokombinować.

Polecam stronkę
http://wec.insideearth.de
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Tue, 6. Sep 05, 17:07

Eartch 2150 była jedną z najlepszych strategji jakie grałem (obok starcrafta i total anichilation) A 2160... nie wiem bo nie mam dobrej karty :( Ale wierze że jej twórcy się postarali.
:)

Foaloke
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 14:15
x2

Post by Foaloke » Wed, 7. Sep 05, 08:43

Earth 2160 jest niesamowicie zróżnicowany. Tak naprawdę każda z 4 ras mocno różni się od innych, no i pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem rozwoju jak u Morphidów :D. Chociaż wydaje mi się, że gra jest trochę niezbalansowana, bo
Spoiler
Show
Morphidzi nie tracą żadnych surowców na rozwój technologiczny, podczas gdy przy grze innymi rasami tenże pożera olbrzymie ilości surowców, które możnaby wydać na budowę armii
Grafika jest niesamowita, najbardziej spodobały mi się efekty wybuchów :D. Można znaleźć kilka dziwnych (niedopracowanych) szczegółów, ale nie są one aż takie ważne (zobaczcie, gdzie pojawiają się ślady po przejściu mechów :roll:).

User avatar
Fenek
Posts: 82
Joined: Thu, 9. Jun 05, 11:11
x2

Post by Fenek » Wed, 7. Sep 05, 15:26

Jak głupi poleciałem do sklepu z trzema, kurczowo trzymanymi dyszkami, z wypiekami na twarzy dawałem ją sprzedawcy i prawie, że biegem poleciałęm do domu testować. Pierwsza godzina - zachwyt. Czwarta godzina miłe ciepło. 7... chłód...

Nie wiem czmeu, ale 2160 to dla mnie może nie kolosalna porażka, ale duże rozczarowanie. Piechota jest, ale co z tego, że praktycznie nic nie może zrobić? Konstruktor, drzewko technologiczne nadal jest, ale... siakieś te wszystkie pojazdy są teraz takie kruche. W Earth 2150 stawiałem na jakość a tutaj widać trzeba na ilość... W dodatku głosy z wersji PL, brzmią tak, jakby piloci/żołnierze byli na pikniku a nie na wojnie "Hop siup!" Co to rrrrwa ma być?

Dla mnie rozczarowanie roku, a pomyśleć, że w '50 gram do dziś :(
X2 1.4 PL+Bonus pack+Burianek's Laser / Economy Rebalance

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 7. Sep 05, 18:48

Fenek wrote: Dla mnie rozczarowanie roku, a pomyśleć, że w '50 gram do dziś :(
moze powinienes pograc innymi rasami ? naprawde, w kazdym wypadku jest to zupelnie inna gra/strategia :) Na pewno nie jest az tak miodna jak np starcraft, kiedy wyszedl, czy warcraft, ale biorac pod uwage ze to Polska produkcja (kasa kasa kasa), to jest naprawde niezla gra :)

User avatar
Fenek
Posts: 82
Joined: Thu, 9. Jun 05, 11:11
x2

Post by Fenek » Wed, 7. Sep 05, 18:55

Grałem UCS, ED i LC po troszku, wg mnie strony są mocno nie wyrównane, co prawda grając ED masz pancerz energetyczny, chroniący przed bronią LC ale i tak mało to daje, jednostki są rozrywane w kilka sekund.

Mnie po prostu boli, że gra stała się taka dynamiczna a co gorsza stała się też masówką... Ale żeby niebyło, bazy ED BARDZO mi się podobają (kocham ED :P) włącznie z pomysłowym umiejsowieniem wieżyczek (ruchome na murkach).
X2 1.4 PL+Bonus pack+Burianek's Laser / Economy Rebalance

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Tue, 11. Oct 05, 18:05

Earth 2160 to moja pierwsza gra z tej serii, i w ogóle pierwsza gra strategiczna (od czegoś trzeba zacząć :D) (tj. grałem kiedyś w starego crafta ale jest jakiś taki dla mnie zbyt dynamiczny :wink:) i wciągnęło mnie tak, ze się nie mogę od tej gry oderwać (głównie dla tego nie było mnie ostatnio na forum). Puki co przeszedłem kampanię ED i jestem w trakcie 4 misjii LC
Spoiler
Show
tj. w tej co ten profesorek zmienił się w obcego i z resztą zergów, znaczy się morphidów gdzieś nawiał
i mam nadzieje, że zdąże przejść tą grę przed premierą X3 :D

EDIT:
Misję już przeszedłem :D A ci morphidzi w cale nie są znowu tacy mocni. Na moich Deimosach mam takie fajne ultradźwiękowe megafony, i jak przez któryś z nich wrzasnę WYNOCHA! to spieprzają aż miło :D

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 12. Oct 05, 09:40

A moglibyście napisać jak wam chodzi? Sam myślę nad zakupem, ale nie wiem jak mi będzie działać. BTW: Earty Rządzą! jedne z bardziej grywalnych artsów. Miałem kiedyś modzik dający w skirmishu jadnostki specjalne z kampanii (fang i grizzli) i sojusze miedzy graczem a AI. Pamiętam również całkiem nieźle zpowiadający się moddodający od zatrzęsienia nowych broni i jednostek, ale nie doczekał się zakończenia :(

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 12. Oct 05, 15:35

U mnie na 1.2 celeron 256mb pamięci i radku 9000 pro śmigało aż miło , nawet z detalami na poziomie średnim.

Ghostek ---> z opinią o słabości morphidów poczekaj do poźniejszych misji , szczegolnie gdy to ty będziesz nimi grał :D
In the grim darkness of the far future, there is only war...

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Wed, 12. Oct 05, 16:13

Black-Templar wrote: Ghostek ---> z opinią o słabości morphidów poczekaj do poźniejszych misji , szczegolnie gdy to ty będziesz nimi grał :D
To akurat wiem, każda frakcja wymiata, gdy gra nią gracz :D Ale za to bazy morphów sa silne nawet, gdy są pod kontrolą komputera. W tej 4 misjii dopiero pod atakami 2 Ripperów (kurde, toto jest zarombiste - już się boję, jak wygląda atak Ulimate Rippera :twisted:) padła obrona przeciwlotnicza bazy, a zlikwidowanie niebronionej juz bazy Pluto(n?)'ami było już tylko formalnością :twisted:
A moglibyście napisać jak wam chodzi?
Mi na:
- GF 6800 LE
- Pentium 4 2,4 GHz
- 1GB ram
śmiga aż miło.

User avatar
Arleonenis
Posts: 38
Joined: Thu, 5. May 05, 18:38
x3tc

Post by Arleonenis » Tue, 8. Nov 05, 21:59

gra całkiem całkiem, jak na polskie standardy to ogromny sukces....

niestety są też wg mnie minuski: właśnie ta "jakość" nawet najlepsze jednostki super wyposażone to praktycznie jedno mięcho armatnie, a taktyka to praktycznie walnąć parę razy specjalem i podprowadzić artylerie (coś jak moździerze) walka z wrogiem to walić fala za falą bo najskuteczniejsze, brak czegoś takiego co niektórzy stratedzy lubią najbardziej: swoistej "więzi" z jednostkami, takiej, która powoduje, że graczowi zaczyna zależeć aby dana jednostka nie zginęła, dba o nia, stara się ją wycofać gdy jest gorąco, nie chce jej poświęcać, tutaj tego nie ma, po prostu mięcho armatnie, szkoda nawet je wycofywać jak się robi gorąco, bo kolejna fala jest już produkowana i grupowana aby iść w kolejnym rzucie (gra ground combat się tu wyróżnia między innymi)

tak samo rasa morphidów jest przegięta ich latające fortece (bo ciężko je inaczej nazwać) wymiatają wszystko na swej drodze, zrób takich kilka i każda baza wroga leży i kwiczy, grając morphidami to nawet nie używałem wcale jednostek lądowych bo i po co?

a plusy? ogólnie ciekawa fabuła, ładna grafika, fajnie wyglądające jednostki, rozwalanie terenu (drzewa), typowy rts jakich wiele

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 9. Nov 05, 10:04

Po przejściu tej gierki , mój entuzjazm trochę ochłoną i sądzę iż daleko jej do chociażby Dawn of War. Tam gra jest bardzo dynamiczna i nie ma praktycznie niezniszczalnych jednostek ( jak np statki morphidzkie czy rippery). Fabuła też mi się wydaje tam troszkę ciekawsza choć krótsza.
A właśnie propo DoW czy ktoś grał już w dodatek Winter Assault?
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Arleonenis
Posts: 38
Joined: Thu, 5. May 05, 18:38
x3tc

Post by Arleonenis » Wed, 9. Nov 05, 12:09

Black-Templar wrote:A właśnie propo DoW czy ktoś grał już w dodatek Winter Assault?
To on już wyszedł?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 9. Nov 05, 14:12

Podobno tak i ma być czy może już jest do kupienia z DoW za 99 zł jako złota edycja.
In the grim darkness of the far future, there is only war...

MatrixPL
Posts: 163
Joined: Sat, 5. Jun 04, 15:39
x4

Post by MatrixPL » Sat, 12. Nov 05, 23:59

Mam tylko nadzieję, że Winter Assault wyjdzie też "goły", bo jak nie, to się po prostu wścieknę... I kupię *^&@%^@^!($#!$, bo DoW wymiata i kropka.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”