Kolejne Games Convention w Lipsku - 24-27.08.2006

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Aug 05, 01:04

Melduję swój powrót po 10 godzinnej podróży spod granicy z Niemcami. Warto było się przejechać, wrażeń moc, choć nie miałem tego co klarix szczęścia pogadać z kimkolwiek, tym bardziej z kimś z Ego. Na samej prezentacji nie byłem z kilku powodów, m. in. tego, że na pierwszą ranną bodaj o 11,30 nie zdążyłem, jadąc z rańca z Lubania ponad 200 km do Lipska (zobaczcie na mapie gdzie to :wink: ) a na wieczorną tez nie mogłem, bo cza było się koło 5-tej zbierać z powrotem 200 km do Polski.

Nie napiszę nic więcej bo trzeba się wyspać przed pracą, ale później sklecę wrażenia i mam nadzieję zapodam więcej fotek (z komóry :roll: )

Aha, na GC byłem ubrany w naszą koszulkę fana X2 made by Stalovy :D

@klarix, jak masz fotki to zapodaj tu albo linka. Jak wiesz gdzie inni użytkownicy np. z formu niemieckiego, zapodali swoje foty albo filmiki z GC to też daj linka, ok? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 22. Aug 05, 09:36

Według http://pclab.pl/news16304.html w tym roku w Lipsku padł rekord , impreze łącznie odwiedziło ok 110 tys. osób ! :)

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 22. Aug 05, 10:22

Pozbierałem kilka rzeczy z różnych mejsc. Nie wiem, czy już znane i nie wszystkie widziałem:
silentWitness wrote:Ok... I mean this New Trailer!!!

But as I said... When do we get the official download???
Cała prezentacja Bernd'a. Uwaga - 130 MB!

Tutaj, na pierwszej stronie kilka screenshots.

Na tej stronie są podobno filmiki i zdjecia. "100_0607.MOV" i "100_0608.MOV" to prezentacja Bernd'a - razem 250 MB. Inny filmik (24 MB) to o UbiSoft. Strona czasem jest offline.

Tutaj jest odfilmowany X3-Trailer (15 MB). Za kilka dni będzie w najlepszej jakości oficjalnie na forum.

pozdrawiam,
klarix

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 22. Aug 05, 14:01

ergo wrote:Według http://pclab.pl/news16304.html w tym roku w Lipsku padł rekord , impreze łącznie odwiedziło ok 110 tys. osób ! :)
Tutaj piszą, że było 134.000 gości. Rekord z ostatniego roku pobity był już w sobote wieczór.

klarix

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Aug 05, 14:36

klarix wrote:Tutaj piszą, że było 134.000 gości.
Wejściówka 1-dniowa była po 10 Eur - widać, że to dochodowa impreza. Dla mnie to zdzierstwo ale dla Niemców pewnie normalka
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Aug 05, 19:30

Napiszę to w oddzielnym poście:
Na GC na jednym ze stoisk rozdawali płytki DVD z darmową 10-dniową wersją trialową STAR WARS GALAXIES. Płytka zawiera oryginalną grę i wszystkie dodatki, włącznie z "Rage of The Wookiees". Do normalnej gry trzeba mieć kartę kredytową i co miesiąc nią płacić, a tu jest darmowe 10 dni grania. :D Rozdawali tego całe naręcza każdemu kto przechodził. Wziąłem dwie szt. i właśnie rozmyślam co zrobić z drugą szt. :wink:

Trial DVD możńa wykorzystać max. do 30 września 2005 g. 11:59, po tym okresie tracą ważność.
Btw. grał juz ktoś w tę grę? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 22. Aug 05, 23:24

Z tego co czytalem, gra nie odniosla jakiegos oszalamiajacego sukcesu, a na pewno nie na miare world of warcraft, czy faktycznie warto - nie wiem nie gralem, ale jakos screeny nie przemawiaja do mnie.

Zreszta sam WoW tez jakos mnie nie powalil, duzo bardziej podoba mi sie GuildWars w ktorego gram od ladnych paru miesiecy, w oczekiwaniu na X3 :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 23. Aug 05, 13:33

Też nie widzę w WoW nic specjalnego, ale może dlatego, że swą opinię opieram na zdjęciach i tekście z CDA. Może grając zmieniłbym zdanie. Tak samo jak z GW. Na stoisku z WoW było tyle luda, że nie szło się w okolicy przepchnąć, za to przy GALAXIES ledwo kilkanaście osób, ale jak zauważyłem sporo ludzi brało te triale. Na kompie ktoś grał w symulacyjno-zręcznościowy fragment gry, gdzie X-Wingiem próbował niszczyć Tie-Fightery. Gra ładnie się prezentowała graficznie, choć koleś grający był miękki i grając joyem za nic nie mógł trafić Tie'a :wink:

Dla nas niestety wciąż barierą jest, poza nieznajomością języka, przede wszystkim kredytowy system płatności. Po pokonaniu tej przeszkody świat stanie nam otworem :D


Edit: Nie ma chętnych na ten trialowy DVD? :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 24. Aug 05, 11:44

Ja bym się skusił, ale niestety nie mam dostępu do netu... :( Nawet posty na tym forum zamieszczam za pomocą telepatii. Ale popytam wśród znajomych z netem i jutro lub dziś po południu dam Ci znać.

BTW, nie widziałeś, Sauronq, może jakichś newsów o Elite4?

EDIT: Poprawiłem "wiedziałeś" na "widziałeś". Czemu napisałem "wiedziałeś"...?
Last edited by Stalovy on Wed, 24. Aug 05, 11:57, edited 1 time in total.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 24. Aug 05, 11:45

Sau, gdyby nie prędkość łącza u mnie w domu, to również bym się skusił.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 24. Aug 05, 12:59

Jak będzie dużo chętnych to zrobię losowanie :wink:

Elite4 nie jest mi bliżej znane. Wiedziałem juz wczesniej, że istnieje ale jeszcze jej nie widziałem :roll:
Myślę, że jeśli ją w końcu zrobią, to nie będzie to nic oryginalnego i będzie w głównej mierze jechało na legendzie nazwy i starszych gier. Na GC nie widziałem niczego w temacie E4.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 24. Aug 05, 13:25

Sauron11 wrote:Myślę, że jeśli ją w końcu zrobią, to nie będzie to nic oryginalnego i będzie w głównej mierze jechało na legendzie nazwy i starszych gier.
Oj, tego zdania nie jestem [ external image ]
Conajmniej połowa graczy X powyżej 25-u lat odłoży wszystkie Xy jak tylko ukaże się nowa Elite. Już nie mówiąc o wszystkich czekających, którzy już X odłożyli albo do X niechętnych.
Jestem przekonany, że Frontier Development dobrze wie, co i jak robić, żeby znowu był krok do przodu w ewolucji space sims [ external image ]
Ta obawa jest też nie obca w Egosoft HQ ;-)

klarix

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 24. Aug 05, 13:43

No, jeżeli E4 zachowa stare i dołoży nowe zalety, to - prosze ja was, drodzy piloci - będzie baaardzo miodnie. :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 24. Aug 05, 14:23

A czy coś więcej wiadomo, oprócz tego, że nad tą grą "pracują"?

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 24. Aug 05, 16:54

BQB wrote:A czy coś więcej wiadomo, oprócz tego, że nad tą grą "pracują"?
W ostatnim interview (gdzieś przed rokiem) opisywał pan Braben kilka konkretnych elementów z gry, więc widocznie siedzą gdzieś nad tym [ external image ]
Ale trzymajmy się X3 - tutaj wiemy, że niebawem będzie. A David może też czeka na X3, żeby zobaczyć, co przeskoczyć ;-)

klarix

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 24. Aug 05, 21:55

klarix wrote:A David może też czeka na X3, żeby zobaczyć, co przeskoczyć ;-)
Prędzej siedzi i płacze, że ktoś mu zwinął świetny pomysł na chwalebny powrót do świata żywych. :wink:
Osobiście nie wierzę, że Elite4 czymś nas zaskoczy. Myślę, że przy obecnym natężeniu efektów i pomysłów w rozmaitych grach nie sposób łatwo przypodobać sobie gracza nową produkcją. Seria Elite była czymś nowatorskim i dlatego była taka miodna, ale teraz to seria X przejęła pałeczkę i wszystkie media nazywają ją następcą dawnej serii Elite. W tej sytuacji Davidowi zostało naprawdę niewiele miejsca do popisu i cokolwiek zrobi, będzie to pewnie "powtórką z rozrywki". Wiem, że myślenie jest pesymistyczne ale za długo Elite pozostaje już okryta mrokiem tajemnicy, by coś naprawdę fajnego mogło się urodzić :) Ale pożyjemy...

A wracając do tematu nadrzędnego, przesłałem do BQB wszystkie fotki jakie cyknąłem komórką na GC, może uda się je gdzieś wrzucić do obejrzenia na publicu. :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 24. Aug 05, 23:26

Sauron11 wrote:Prędzej siedzi i płacze, że ktoś mu zwinął świetny pomysł na chwalebny powrót do świata żywych. :wink:
Osobiście nie wierzę, że Elite4 czymś nas zaskoczy. Myślę, że przy obecnym natężeniu efektów i pomysłów w rozmaitych grach nie sposób łatwo przypodobać sobie gracza nową produkcją. Seria Elite była czymś nowatorskim i dlatego była taka miodna, ale teraz to seria X przejęła pałeczkę i wszystkie media nazywają ją następcą dawnej serii Elite.
Oj, w zupelnosci sie z Toba nie zgadzam :) Bede bronil Dawida - seria elite faktycznie byla nie tylko nowatorska, ale przede wszystkim byla prekursorem tego typu gier, poza tym tak naprawde jesli odlozymy na bok grafike, w pewnych wzgledach elite oferuje wiecej niz x2 :) Wezmy sama mape galaktyki, planety, sposob podrozowania ktory nie byl oparty na bramach .Inna sprawa, ze nie powinnismy porownywac tych gier : seria X to tak naprawde proba polaczenia symulatora lotu z gra ekonomiczna w pewnych dosc ciasnych niestety ramach, natomiast w elite bylo cos co oferowalo poczucie prawdziwej wolnosci. Poza tym jesli ktos naprawde zna sie na tworzeniu gier o kosmosie i zyciu w nim, to wlasnie Dawid Braben - przekreslanie jego doswiadczenia i wizji jest raczej bledem :)

Druga sprawa - czy sadzisz ze freelancer jako przedstawiciel gatunku jest dobra gra ? czy jest porownywalny z elite, z x2 - moim zdaniem absolutnie nie, jedyne co w nim jest dobre to intuicyjny interface i szybkosc dzialania programu , ale to jest po prostu wynik wiekszej pracy i wiekszych zaangazowanych srodkow ( Microsoft) niz w projekty firmy Egosoft.

Jestesmy wielkimi fanami naszej ulubionej gry, ale moze lepiej poczekac z osadami az obie gry pojawia sie na rynku i bedziemy w stanie je miarodajnie porownac ? :) Jesli zalozymy ze widzielismy i slyszelismy juz wszystko, i nowe gry nie sa wstanie dac nam nic nowego lub niczym nas zaskoczyc, to po coz mielibysmy grac, kupowac nowy sprzet i godzinami dyskutowac o tym na forum ? :) Nie uprzedzajmy faktow ....
:D
Last edited by ergo on Wed, 24. Aug 05, 23:28, edited 1 time in total.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 24. Aug 05, 23:26

Zauważyłem, ale na moim łączu w domu ściąganie 10MB trwało by ponad godzinę i później trzeba by było je wrzucić na serwer - czyli wszystko z 2,5-3 godziny. Dlatego jutro w pracy to zrobię.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 25. Aug 05, 09:05

ergo wrote:... ale moze lepiej poczekac z osadami az obie gry pojawia sie na rynku i bedziemy w stanie je miarodajnie porownac ?
Słuszna uwaga. Swój osąd opieram jedynie na długotrwałym oczekiwaniu na niewiadome, bynajmniej nie przekreślając Davida Brabena jako twórcy. Jednak za bardzo wystawia on na próbę naszą cierpliwość :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Thu, 25. Aug 05, 12:15

Więc linki: (opisy by Sauron11)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/1.jpg
(1-hala głowna, wejście i kasowniki do biletów, dniówka po 10 EUR)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/2.jpg
(2-kolejka do dwóch stanowisk w hali głownej, profesjonalne symulatory wyścigów)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/3.jpg
(3-chciałoby sie mieć taki zestaw w domciu)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/4.jpg
(4-połączenie przyjemnego z... przyjemnym, czyli jednoczesne granie (niestety konsola) i masaż, wykonywany przez urodziwą masażystkę; wygodna, odprężająca pozycja umożiwia całodzienną grę bez zmęczenia)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/5.jpg
(5-ogólny widok, stoisko PS, kolorowy, wielorasowy tłum)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Film1.3gp
(filmik, kiepskiej jakości - bo z komórki, ale daje obraz hałasu jaki panował praktycznie w każdym miejscu GC i multimedialnej pląsawicy ocznej, wszędzie projekcje gier na dużych ekranach, filmiki, prezentacje i pokazy. Film jest w formacie 3gp, który odtwarza np. Quick Time Player)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie007.jpg
(007-trzypasmowa autostrada, chyba A14 Drezno-Lipsko, płaska jak stół i szybka jak marzenie. Ponownie przekonałem się, że usunięcie ograniczenia prędkości nie skutkuje tym, że automatycznie wszyscy jadą ile fabryka dała. W sumie zaskakujące jest, że Niemcy swoimi wypasionymi furami [Porsche, BMW, Merce i Audi] jadą przeciętnie 120-130 km/h, czyli tyle ile max można jechac u nas. To chyba psychologia - skoro mogę jechać szybciej to pojadę wolniej, a u nas - nie mogę jechać szybciej, więc tak właśnie pojadę :wink: ).
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie008.jpg
(008-widok na wieżę, skąd przez webcama online można podglądać targi i gdzie przez wyjazdem uczyłem się jak zaparkować i którędy dojechać na miejsce - bardzo pożyteczne)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie009.jpg
(009-widok ogólny na wejście do hali głównej - na necie opisano ją jako budowlane arcydzieło ze stali i szkła i w pełni się z tym zgadzam)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie010.jpg
(010-wieża raz jeszcze, tym razem z jeziorkiem i fontanną przed głownym wejściem, można było tam odpocząć i się ochłodzić, choć pogoda nie była specjalnie upalna)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie011.jpg
(011-powtórka z rozrywki czyli kasowniki do biletów, heh)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie012.jpg
(012-Lamborghini Gallardo, super wypasiona furka na obrotowej platformie, stojąca zaraz przy wejściu, pilnowana przez czarnoskórego policjanta z równie czarną pałką :wink: )
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie013.jpg
(013-hmm... ponownie kasowniki :roll: )
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie014.jpg
(014-następna odpicowana superfura, tym razem Porsche i nie wystawowe, o czym świadczy tablica rejestracyjna)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie015.jpg
(015-kolejna fura na stanowisku N-Gage w głownej hali, bliżej nie byłem, ale wygląda na Ferrari, może sami zgadniecie co to za model)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie019.jpg
(019-inna wersja, masażystka przy pracy, heh.. ja bym w takich warunkach nie mógł grać)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie020.jpg
(020-było, było, było, następna fotka ->)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie022.jpg
(022-.... nno, mówiłem, że proszę o następną :roll: )
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie023.jpg
(023-widać ogrom hal, w jakich rozgrywała się impreza, a było takich hal chyba 4, oprócz głownej szklanej. Na fotce pod ścianą po lewej rząd konsol do grania, a poza tym wielobarwny, wciąż przelewający się tłum podekscytowanych gapiów)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie024.jpg
(024-pokaz lokalnej drużyny Leipzig Lions, czyli Lipskie Lwy, to to chyba futbol amerykański - nie wiem, nie znam się, ale fajnie było popatrzeć. Boisko było małe, wyłożone wykładziną i znajdowało się jak widać w hali tuż obok stoisk z grami. Nikt nie bał się widocznie, że zbłąkana piłka zbije jakiś monitor. U nas rzecz nie do pomyślenia..)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie025.jpg
(025-stanowisko Vodafone, chyba dostawcy usług komórkowych, jak się przekracza granicę to chyba automatycznie taki dostawca wciska się na komórkę swoimi esemesami i wita na terytorium przez siebie obsługiwanym. Co robili na GC i co prezentowali - nie wiem ale jeśli zajmują się komórkami to pewnie gry mobile, sporo w tej tematyce było na GC)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie026.jpg
(026-ogromne stanowiska PS2, która na GC była jednym z najwidoczniejszych wystawców. Zresztą rynek konsol był bardzo mocno reprezentowany na tej imprezie, tak samo mocno jak rynek PC)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie027.jpg
(027-mała ale groźnie i ponuro wyglądająca hala w hali - do prezentacji świata Resident Evil, na zewnątrz ekran z multimedialną projekcją, a co się działo wewnątrz - to wiedzą ci, którym udało sie tam dostać. Kolejka przy wejściu skutecznie zniechęcała do czekania. Było tez chyba widoczne ograniczenie wieku wpuszcznych osób, więc musiało być strasznie. Albo krwawo i brutalnie)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie028.jpg
(028-stanowisko do gry w Battle-coś tam ...nie pamiętam)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie029.jpg
(029-prezentacje Ubisoftu, na ekranie w ogniu piekelnym [albo wlasnym] smaży się jakieś smoczysko)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie030.jpg
(030-prezentacja chyba nowego Farcry'a, albo dodatku do starego, w sumie nie wiem co to ma być)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie031.jpg
(031-ogromna hala-w-hali należąca do DeepSilver - wydawcy m.in. dla X3-Reunion; wewnątrz na ogromnym ekranie odbywały się prezentacje gier, na zewnątrz oprócz wielgachnych plakatów [tutaj widoczny Gothic3] był ekran informujący o godzinach zapranowanych prezentacji poszczególnych gier. X3 był w sobotę na 11:30 i 18:30, czyli akurat dla mnie za wcześnie [przyjechałem o 13-tej] i za późno [musiałem wyjechać o 17-tej, żeby przed 21-szą zdążyć na nocleg w Polsce], hala DS była jedną z najlepiej widocznych i co było zaskoczeniem odwiedzały ją prawdziwe tłumy. Dotąd wydawało mi się, że DS jest małym wydawnictwem o niewielkim znaczeniu i wydaje raczej gry mało znane, a tu się okazało, że wręcz przeciwnie)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie032.jpg
(032-sorki za mało precyzyjną fotkę, ale zostałem wtedy brutalnie potrącony.. hehe, stoisko Intela. To Shuttle to jakaś nowatorska technologia i robią ponoć fajne komputerki, a zresztą więcej dobrych fotek z GC jest na ich stronie tutaj:
http://eu.shuttle.com/en/DesktopDefault ... ead-11477/)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie033.jpg
(033-właśnie to są chyba te sprzęty Shuttle'a, trzeba przyznać, że design jest oryginalny i nieźle wypasiony, minikomputerki i minimonitorki z nowoczesną technologią)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie034.jpg
(034-j/w, tylko w zbliżeniu, niestety kiepska ostrość)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie035.jpg
(035-ponownie stoisko Intel/Shuttle/ATI, po lewej stronie miejsce pod halą na rozkosze podniebienia, choć ceny przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą raczej odstraszały. Dobrze, że miałem żelazne racje własnego prowiantu)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie036.jpg
(036-obsługa przygotowuje pod następnego gracza specjalny fotel na siłownikach hydraulicznych, przystosowany do realistycznej symulacji warunków panujących podczas wyścigu lub lotu. Oprócz siłowników fotel posiadał kieronicę a po bokach Joystick Saitek X52 z przepustnicą, ogromny ekran LCD i 4 duże głośniki w systemie surround. Mimo, że grający w wyścigi nie miał do tej gry zbytniego zacięcia i co rusz wypadał z trasy, to samo oglądanie robiło duże wrażenie. Siłowniki poruszały fotelem dokładnie symulując doznania jakie się ma podczas jazdy pojazdem, kierowcą rzucało na wszystkie strony, hamowanie, ruszanie, wciskanie w fotel, wszystki bardzo realistycznie itp. Za to cudo odpowiedzialna była jakaś bodaj niemiecka firma o bliżej nieznanej nazwie.)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie037.jpg
(037-inne spojrzenie na halę DeepSilver, z tej strony po lewej widać plakat X3)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie038.jpg
(038-kolejny wypasiony fotel rajdowo-lotniczy [Force Dynamics 301]. Widok z tyłu-boku pokazuje gościa siedzącego w skomplikowanej konstrukcji przed olbrzymim ekranem LCD, który jest przymocowany na stałe do stelaża i porusza się wraz z graczem. Oczywiście zestaw wolantów, głośniki. To chyba będą stanowiska przyszłości do wirtualnej rozrywki. Pomijając same gry, siedzieć w czymś takim i oglądać np. Bitwę o Endor musi być niecodziennym przeżyciem)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie039.jpg
(039-j/w tylko widok z przodu-boku. Widać jak cienki i ogromny jest ekran. Ciekawe po jakim czasie zaczynają boleć gałki oczne, głowa i reszta ciała)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie040.jpg
(040-wnętrze namiotu-hali DeepSilver i prezentacja jednej z najnowszych gier tego wydawcy - Panzer Elite. Koleś wpisany w ekran to prezenter opisujący grę, albo grający w nią, dokładnie nie pamiętam, bo ścisk był niezły wewnątrz i harmider. Opisywali PE jako coś wspaniałego, a zabawa polegała na tym, że koleś jechał czołgiem [z wyglądu Bradley] i rozwalał wszystko dookoła. Jego czołgowi wystarczył jeden celny strzał do zniszczenia hitlerowskiej Pantery, a ich własne pociski przeciwpancerne zdawały się go nie imać. Po kilku takich podobnych "zwycięskich" akcjach [nie wiem co DS w niej widzi] zacząłem zwolna przysypiać więc poszedłem dalej zwiedzać...)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie041.jpg
(041-ta sama prezentacja raz jeszcze. Zwróćcie uwage na ogrom ekranu, wyglądało to jak ekran w kinie, tyle że był podzielony, w jednym oknie produkowal się koleś, w drugim była akcja. Zachwycony tłumek fanów przyglądał się z zaciekawieniem)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie043.jpg
(043-wielka kula z plastiku, a raczej kula w kuli - połączone ze sobą sprężystymi linkami, dzięki czemu pomiędzy warstwami wytworzyła się przestrzeń amortyzująca. Człowiek wchodził do wewnętrzenej kuli przez specjalny otwór i zaczynał w niej iść przed siebie a kula toczyła się w tym kierunku. Coś jak chomik na kołowrotku. Czasem toczył się nie tam gdzie by chciał, czasem koleś przewracał się wewnątrz, czasem jak wewnątrz skakał to kula skakała wraz z nim. Ogólnie niezła jazda i zajefajny pomysł. Tylko że taka zabawa wymagała ogrodzonej ścieżki i pomocy obsługi. Bez obsługi taka kula mogłaby się przetoczyć po co mniej uważnych gapiów lub wyrządzić szkody w sprzęcie...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie044.jpg
(044-znów DeepSilver, znów z innej strony i kolejny tłumek żądnych sensacji gapiów, kolejny plakat, tym razem Paraworld, chyba coś o dinozaurach)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie047.jpg
(047-Software Pyramide, Piramida Programów czy jakoś tak, nie wiem co było w środku, ale zewnętrzny design bardzo ciekawy)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie048.jpg
(048-świat konsol ręcznych dla młodocianych, wygodnie usiedzeni na okrągłej sofie mogą rozkoszować się grą z przyjeciółmi obojga płci. Trudno orzec co to była za konsolka, ale z takim małym ekranikiem to chyba nie można dobrze pograć ...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie049.jpg
(049-stoisko KONAMI, nic dodać nic ująć)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie050.jpg
(050-białe i jasne plamy na fotce to ekrany, szczególnie ta biała plama w głebi to wielki ekran multimedialny, obserwowany przez dużą rzeszę fanów. Ekrany na dole a przed ławką, pokazywały zrzuty z głównego ekranu)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie051.jpg
(051-stoisko THQ, jakiś koleś wszedł w obiektyw, więc mamy na widoku jego głowę. W głębi po drugiej stronie widać logo Atari, które reprezentowane było na GC bardzo silnie)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie052.jpg
(052-stoisko z prezentacją gry Everquest II i właśnie StarWars Galaxies. Tam też dwóch panów rozdawało trialowe wersje tej drugiej)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie053.jpg
(053-jak widać pod halą zmieścili też TIRa, przy którym swe zakryte wdzięki prezentował urodziw króliczek. Ten na zdjęciu to niestety [a może na szczęście] nie ja)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie054.jpg
(054-w głębi po lewej stronie była scena, na której akuratnie tańczył jakiś profesjonalny zespół dance, młode dziewczyny skąpo odziane wywijały harce i hołubce w rytm ogłuszającej muzyki, publika szalała, wszyscy cykali fotki, a didzej co jakiś czas rzucał w rozentuzjazmowany tłum jakieś czapki, koszulki czy inne gadżety. Swoją drogą śmieszna była reakcja ludzi jak się po to rzucali. To zresztą był częsty widok na całej GC, bo dużo firm miało ten sam pomysł.
Po prawej stronie prosty sim samochodowy, nic specjalnego, mały minitor i głośniczki, standardowa kierownica i wyciągnięty z auta fotel, na sztywno mocowany do podłogi. Inna sprawa, że [choć głowy nie dam] sposób w jaki siedzieli gracze nasuwał myśl o zbiorowych zawodach w sieci)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie055.jpg
(055-to samo, tylko widać jak sobie wszyscy siedzą w krągu. Ten układ foteli przypomina mi jedną z ostatnich scen z klasycznego filmu DIUNA z Kylem MacLachlanem, gdzie podczas bitwy Imperator ze swoimi generałami w takim okręgu właśnie zasiedli by kierować ogniem z działek w nadciągające zastępy Fremenów i Czerwi)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie056.jpg
(056-ekran-marzenie każdego gracza, przy tej wielkości zabawa nie może się nie udać heh. Jedna z naładniejszych fotek)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie057.jpg
(057-UT2007, czy trzeba coś dodawać?! Może to, że kolejka chętnych do spróbowania swych sił w tym malym boksie była ogromna, wszyscy ściśnięci jak sardynki z wypiekami na twarzach, zaciśniętymi pięściami i marsowym wyrazem twarzy. Klimat przed wejściem był niezdrowy)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie058.jpg
(058-w oddali stoisko Vivendi, w środku schowane WoW, po prawej coś o piratach... w sumie nie ma tu nic ciekawego)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie059.jpg
(059-widok ogólny na halę i tłumek plączących się zwiedzających)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie060.jpg
(060-to samo co wyżej, też tłumek, przeciętna wieku pewnie z 13-15 hehe)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie061.jpg
(061-nie wiem co to jest Razerm, ale wyglądało intrygująco, więc cyknąłem fotkę, może ktoś będzie wiedział o nich coś więcej)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie062.jpg
(062-nazwa na standzie to chyba PLAYLOGIC, jakieś prezentacje grafiki, trudno powiedzieć o tym coś konkretnego)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie063.jpg
(063-X-BOX w Niemczech jest chyba bardzo popularny - o czym świadczy ten plakat - German X-Box Games Cup. Z obrazków na plakacie widać, że głownie interesują się wyścigami)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie064.jpg
(064-któż ze starszych graczy nie pozna tego kompa? :D Na GC były osobne stoiska ze starym [ale jarym] sprzętem i starusieńkim oprogramowaniem. Aż się łezka w oku kręci jak sie patrzy na gierkę sprzed lat, które dzisiejsze sprzęty wypluwają z niesmakiem ..)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie065.jpg
(065-tjuningowany kompjuter... oto jak można sobie z kompa zrobić dzieło sztuki. Już nigdy nie postawicie takiego pod biurkiem. Na GC były stoiska firm zajmujących się takim i innym tuningiem, częsty widok to specjalnie projektowane obudowy, tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Ciekawy widok, choć przeszkadza w graniu)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie066.jpg
(066-wyścigowa sieciówka z widownią oglądającą zmagania i komentującą)
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie067.jpg
067-na początku myślałem, że to jakiś nowy rodzaj super monitora z dużej przeźroczystej płyty. Zaciekawiony podszedłem i wtedy zauważyłem, że obraz z pulpitu Windowsa, który widać na zdjęciu jest rzucany przez rzutnik za ekranem. Ale nie to było gwoździem programu. Jakieś dzieci trzymały ręce w dużym pudełku oświetlonym od środka i poruszały tam jakimś elementem, w kształcie chyba kwadratu. Stosownie do ich ruchów na ekranie wyczyniał harce jakiś plastelinowy gibki ludzik, zmieniał kształy, poruszał się płynnie. Bardzo ciekawa zabawka, ale nie wiem do czego miałoby to służyć.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie068.jpg
Każdy kto chciał, mógł sobie przysiąść w kokpicie formuły i poczuć się przez chwilę jak nasz Robert Kubica.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie069.jpg
Spore stoisko ATI, a w nim oczywiście prezentacje najnowszego sprzętu.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie070.jpg
Któż nie chciałby dołączyć do tego pana na plakacie?
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie071.jpg
Cała sala czeka niecierpliwie na występy młodocianych miłośników sportów ekstremalnych, które już niebawem miały się rozpocząć. Oczywiście rampa jak najbardziej profesjonalna.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie072.jpg
Śmieci, śmieci, śmieci, koszy brak, więc każdy rzucał papierki gdzie popadło. W tle ogromne plakaty, fajnie wyglądałyby w domu.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie073.jpg
Stoisko AMD nie prezentowało sie zbyt okazale i tak naprawdę nie było tam za wiele dooglądania. Jeden pseudosportowy samochód, jakiś komputer i kilku gapiów.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie074.jpg
Kolejne plakaty i barwny tłumek. Oplakatowienie imprezy było naprawdę imponujące, widać, że firmy nie szczędziły pieniędzy na te wizualne reklamy. A co na to nasze rodzime wydawnictwa?
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie075.jpg
Każde smoczysko tańczy dzisiaj w disko ;). Czy w Dungeon Siege II są smoki? Nie wiem, bo nie grałem, ale podobało mi się jak grali inni. Szkoda tylko, że nie było na czym usiąść...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie076.jpg
Z tym obrazkiem identyfikuje się na pewno wielu z nas. "Born to be a gamer" może być mottem każdego grającego w iksy. Ten magiczny napis ściągał jakoś ludzi, tak więc ścisk był wokół nie do opisania.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie077.jpg
Podręczna, a właściwie przewoźna, dyskoteka, nadająca ogłuszającą muzykę, którą "operował" jakiś didżej, widoczny tu po lewej stronie.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie078.jpg
XBOX360 nie był zbyt widoczny na targach w Lipsku, niemniej to stoisko dość ciekawie reklamowało tę ciekawą konsolę. Zapakowana w szklane pudło dawała do zrozumienia, że nie jest przeznaczona dla przeciętnego zjadacza chleba. Prezentowana na monitorze gierka dawała pogląd na możliwości maszynki. A te były całkiem, całkiem.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie079.jpg
Sala do gier sieciowych i turniejów. Aktualnie widoczna mała frekwencja, ale poza kadrem czekała juz żądna wrażeń kolejna grupa graczy.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie080.jpg
Na osobnych stoiskach można było zapoznać się z ofertą ciekawie stuningowanych kompów. Pokazywano nie tylko rózne warianty i kolory blach bocznych ale i rozmaite wstawki i nadbudówki poprawiające wygląd lub dające praktyczne ułatwienia, jak np. w obudowie na zdjęciu - uchwyty do noszenia.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie082.jpg
Stare ale jare. Space Invaders na wczesne maszynki z prockiem 386 lub 486. Łezka sie w oku kręci na wspomnienie tamtych czasów. Nawet po latach miło do tego tematu powrócić, czego dowodem była kolejka chętnych do grania.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie083.jpg
Jedna z końcowych sal w kolejce zwiedzania, nie prezentowano tutaj jakichś oszałamiających wodotrysków, było ciszej i pewnie dlatego także mniej odwiedzajacych.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie084.jpg
Mało atrakcyjne stanowisko pewnej firmy, więc nie zatrzymywałem się tutaj, tym bardziej, że nikt do tego nie zachęcał.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie085.jpg
Jeszcze jeden rzut na główny hall wejściowy. Widać jak ogromne powierzchniowo są hale targowe w Lipsku. Wydaje mi się, że organizując takie targi w Polsce spokojnie wystarczyłby taki hall dla całej imprezy. W Lipsku natomiast był to jedynie wstęp do właściwego szaleństwa w innych halach.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie086.jpg
Ponownie rzut na hall wejściowy ale z drugiej strony.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie087.jpg
Jakieś dziwne jaja, chyba z karaoke. Zainteresowanie duże i kupa śmiechu.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie088.jpg
Cała boczna ściana z PS2. Ogromne zainteresowanie, głównie bardzo młodych graczy. Wydaje się, że na targach królowały komputery PC, a konsole zdawały sie być jedynie dodatkiem. Z pewnością PeCety nadal zajmują dominującą pozycję w Europie, a barierą dla konsol, hamującą ich rozwój szczególnie w Polsce, są nadal zbyt wysokie ceny, zarówno na sam sprzęt, jak i na gry.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie089.jpg
W sumie nie pamiętam co to mógł być za sprzęt...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie090.jpg
Stoisko rzczej nieznanego studia, nie zaglądałem, bo i ścisk skutecznie to utrudniał.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie091.jpg
W tym ładnie podświetlanym pomieszczeniu snajdowały się oczywiście stanowiska do grania.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie092.jpg
Ten sam pokoik z bliska. Można było wejść i pograć sobie we względnej ciszy, a przynajmniej poza zgiełkiem dającym się we znaki w głównej hali. Inna sprawa, że w środku było bardzo duszno, ale mało komu w środku to przeszkadzało.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie093.jpg
Długo oczekiwana chwila, aparaty w dłoń i cykamy. Wewnątrz pomieszczenia Deep Silver, na ogromnym ekranie prezentacja wczesnej bety X3. Na scenę wyszedł i zaczął się produkować sam Bernd Lehahn, wyjaśniając (po niemiecku niestety) niektóre elementy gry i to czego się można spodziewać. Stałem nieco z tyłu, korzystając ze słusznego wzrostu nie musiałem zbytnio szyi wyciągać. Oczywiście miałem na sobie koszulkę z logo X2, coby wszyscy widzieli, że nie jestem tam przypadkiem ;). Niestety do końca wykładu nie dotrwałem, bo czas naglił i musiałem się powoli zbierać do wyjazdu. Cieszę się jednak, że choć fragment sesji X3 obejrzałem, podobnież jak głownodowodzącego Egosoftu, choć nie dane mi było z nim porozmawiać.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie094.jpg
Stary garbi zamieniony we wrak, z którego wydobywał się dym, a obok stał żołnierz w pełnym rynsztunku bojowym. Sponiewierane autko w scenerii wojennych zgliszcz było tłem do prezentacji jednej z gierek.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie095.jpg
Nowe FARCRY albo jakiś dodatek. Fajny plakat :).
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie096.jpg
Nad wyraz skromne stoisko UBISOFTu.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie097.jpg
W głębi prezentacja jednej z gier umiejscowionych w mrocznym, posępnym świecie ciemnych mocy, niespecjalnie w moim typie zainteresowań. Wolę juz te drewnianą choinke na pierwszym planie...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie098.jpg
Ponownie posępne klimaty. Tym razem wejście tylko dla pełnoletnich - przypominał o tym napis umieszczony przy wejściu. Niemcy sa na tym punkcie bardzo wrażliwi i moim zdaniem słusznie. Po co młodociany gracz miałby psuć swój niewinny umysł widokami lejącej się krwi i odrąbywanych kończyn. W sumie dorośli też nie powinni na to patrzeć, ale to już jest ich świadomy wybór. A przywilejem młodości jest słuchac starszych...
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie099.jpg
Leżysz na wygodnych poduszkach, patrzysz w niebo i czujesz się jak w niebie, tyle że zamiast nieba masz wielki monitor, a na nim swoją ulubiona grę. W tej pozycji i nie zmęczysz się zbytnio i nie spocisz, a jak gra Ci się znudzi, możesz nie ruszając się z miejsca trochę się przespać, a jak juz się wyśpisz - możesz kontynuować grę. Pamiętaj tylko, by dobrze umocować monitor, żeby Ci w czasie snu nie zrobił kuku ;).
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie100.jpg
Nasi tu byli! Może ktoś odgadnie znaczenie tych napisów, mi nie udało się, choć chwilę nad tym dumałem.
www.stanbor.pl/BQB/leipzig/Zdjecie101.jpg
A na tej fotce jest mój pojazd, którym przyfikałem do Lipska w pojedynkę z Warszawy (w tle budynek biznesowy targów, w którym odbywały się spotkania na szczycie wydawców, producentów i koncesjonerów rynku gier i sprzętu). Podróż była przyjemna, nocleg po polskiej stronie również, a w Lipsku bawiłem raptem pół dnia. Za mało by obejrzeć wszystko na targach, za mało aby nie tylko obejrzeć ale i pograć. Wystarczająco długo jednak, aby zapoznać się z aktualnymi trendami i nowościami tak na rynku pecetów jak i konsol. Ogólnie wróciłem baardzo zadowolony :).
---
Jeśli się gdzieś walnąłem, to proszę o info, bo ze mnie żaden xeon ani khaak.

Edit Sauron11: 06.12.2007 (dokończone opisy pod fotkami)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”