Przeglądarka internetowa. Jaką używasz Ty ?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Jakiej przeglądarki używasz ty ?

Opera
7
14%
Seria Mozzilla [lub jej modyfikacje]
0
No votes
FireFox [wersja standard lub modyfikacja]
28
56%
Internet Explorer
12
24%
Inne ...
3
6%
 
Total votes: 50

artcom
Posts: 44
Joined: Tue, 4. May 04, 15:35
x2

Post by artcom » Fri, 21. Apr 06, 10:05

gregor_y wrote: Edit2:Opera 9.0 przechodzi test Acid Deer Park Alpha 1 nie ta sam kaszanka co IE,Opera 8.0 i Firefox :)
Mimo ze uwazasz ze to kaszanka zaczales uzywac testu Acid by porownac przegladarki :) To juz jakis postep :)

Tylko zobacz ile trzeba sie nameczyc zeby tego IE odinstalowac w Viscie ma byc poprostu normalnym programem dajacym sie odinstalowac z poziomu Panelu Sterowania/Dodaj/Usun programy.

Niestety sa strony optymalizowane tylko pod IE. Polecam zajrzec na http://osiolki.net/ tam dowiecie sie wiecej o "Osiolkach polskiego internetu" - serwis nie ma nic wspolnego z eMulem :)
Linux is like vigwam, no Gates, no Windows Apache inside :)

"Nigdy nie wdawaj sie w dyskusje z idiotą, bo wtedy otoczenie nie zrozumie kto nim tak naprawde jest"

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Fri, 21. Apr 06, 14:22

artcom wrote: Mimo ze uwazasz ze to kaszanka zaczales uzywac testu Acid by porownac przegladarki :) To juz jakis postep :)

Tylko zobacz ile trzeba sie nameczyc zeby tego IE odinstalowac w Viscie ma byc poprostu normalnym programem dajacym sie odinstalowac z poziomu Panelu Sterowania/Dodaj/Usun programy.

Niestety sa strony optymalizowane tylko pod IE. Polecam zajrzec na http://osiolki.net/ tam dowiecie sie wiecej o "Osiolkach polskiego internetu" - serwis nie ma nic wspolnego z eMulem :)
1.Ok ale pokaz mi jakas strone ktora wykorzystuje ten super standard mysle ze gdyby byla taka potrzeba to w IE juz dawno by przechodzil ten test na 6 :)

2.Erm nameczyc...robie windowsa jaki mi pasuje przyklad sprzet sie wymienia co 1-2 lata po prostu kiedy robie nowa plytke to od razu daje sterowniki zeby nic juz wiecej nie potrzebowal taki windows z dodatkami sie instaluje w 30 minut dla mnie to jest wygodne dodajesz programy np standardowo Adobe,Winrar itp

Dodam tylko ze na paczatku mialem windowsa ktory nie posiadal boot...wiec zrobilem boot i dodalem programiki ktore sa zawsze uzywane.

Z tego co wiem to z Linuxem bym sie caly dzien meczyl windows jest latwiejszy praynajmniej kiedys tak bylo w szkole mielismy Linuxa porazka jak dla mnie a te 4 lata temu te 2 GHz i 256Mb chyba wystarczylo na Linuxa ktory jest lepszy obecnie mam 3Ghz i 512Mb i sadze ze Windows jednak lepiej steruje zasobami systemowymi moze sie myle nie wykluczone ale wczesniejsze doswiadczenia z Linuxem i z tym czyms co sie nazywalo przegladarka bylo tragiczne ale przeglodarka miala fajny interfejs chyba 4 pulpity cos jak w Operze 8.52 i IE7...

3.Mialem Firefox i Opere jakos mnie nie przekonaly moze jestem osiolkiem ale przegladraka IE7 na serio swietnie u mnie chodzi moze to lacze 750/750 po prostu na pozostalych roznicy nie widze.

Tym bardziej kazdy ma inne upodobanie a jesli nie widzi roznicy to coz...ja zostane przy IE7 poczekam na full wersje jesli cos zrypia to zmienie przegladarke ale watpie :)

artcom
Posts: 44
Joined: Tue, 4. May 04, 15:35
x2

Post by artcom » Fri, 21. Apr 06, 17:55

Proponuje Ci poogladac niektore strony wykorzystujac 2 przegladarki IE i jakas chociaz w dobrym stopniu wykorzystujaca najnowsze wersje styli.
http://www.w3.org/Style/CSS/ roznica niby niewielka ale jakze pomocna (FF 1.5.02 vs IE 6.0 b 2900) i osiagnieto to bez uzycia js i ramek.

Napewno nie nastopilo by to szybko. Silnik przegladarki IE trzeba poprostu napisac od nowa m$ dobrze o tym wie i czasami tylko wprowadza jakiegos 'patcha'.
Linux is like vigwam, no Gates, no Windows Apache inside :)

"Nigdy nie wdawaj sie w dyskusje z idiotą, bo wtedy otoczenie nie zrozumie kto nim tak naprawde jest"

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Fri, 21. Apr 06, 19:24

Tak naprawdę to należałoby zacząć od historii. To czasem pomaga zrozumieć dzisiejsze realia. A historia wygląda mniej więcej tak;
pierwszą przeglądarkę nie tekstową stworzył Netscape (pamiętają?). Dla tejże przeglądarki stworzone zostały standardy umożliwiające w przybliżeniu oglądanie stron takimi jakimi widzimy je obecnie (to dość duże przybliżenie). Potem MS postanowiło, wykorzystując swoją pozycję na rynku, uszczknąć nieco Netscapowi i wypuściło IE. Nie pamiętam, od którego systemu IE stał się integralną jego częścią, ale dość szybko został wypuszczony razem z kolejnymi Windowsami. I zaczął kosić Netscape'a - kto KUPI przeglądarkę internetową gdy ma jakąś dołączoną do systemu? Sprawa trafiła do sądu. Całe to zamieszanie miało jeden pozytywny skutek - Netscape stał się darmowy. Ale MS znów zdobył pokaźny kawał rynku. I zaczął wprowadzać własne standardy (nie mam pewności czy dopiero wtedy, czy już od początku byli "mądrzejsi"?). Dltego do dziś stronki wyglądają inaczej oglądane pod IE, a inaczej pod np FF. FF jest potomkiem Netscape'a, pozostałe przeglądarki, poza IE, nie wymagają specjalnego przystosowywania stron.
A że IE ma większość rynku (bo jest dostarczany razem z systemem i jest to jedyny powód!) dlatego twórcy stron w pierwszym rzędzie optymalizują je pod IE. Miałem niedawno ten dylemat i koledzy uprzejmie wytłumaczyli mi, że jednak w firmach ludzie, którzy nie znają specjalnie komputerów i internetu korzystają z IE. I to jest właśnie większość użytkowników...
To tyle. W skrócie.

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Fri, 21. Apr 06, 21:45

Gdy ja zlecałem stworzenie firmowej strony mojej firmy, to kładłem duży nacisk na zgodność ze standardami, nie wiem czy mogę podać adres strony. Poczekam na odpowiedź moderatorów.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 22. Apr 06, 01:52

BQB wrote:Gdy ja zlecałem stworzenie firmowej strony mojej firmy...
Teraz, jak już napisałeś, że to Twoja firma, to lepiej nie podawaj. :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sat, 22. Apr 06, 12:02

Znaczy, nie moja firma, tylko firma w której pracuje. Źle się wyraziłem :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 22. Apr 06, 19:23

BQB: Zrozumiałem Cię zupełnie dobrze, przecież mam świadomość co to za firma i jaką w niej sprawujesz funkcję. :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 22. Apr 06, 19:30

Firefox mnie denerwuje. Nie działa w nim dopełnianie zaznaczenia... albo nie umiem go ustawić. Może faktycznie wypróbować IE7cośtamBETA?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Sun, 23. Apr 06, 10:26

Stalovy wrote:Firefox mnie denerwuje. Nie działa w nim dopełnianie zaznaczenia... albo nie umiem go ustawić. Może faktycznie wypróbować IE7cośtamBETA?
Polecam mi odpowiada na laczu 750/750 nie zauwarzam roznicy w szybkosci.

Otwiera strony w 1 sek tylko na poczatku pare sek szuka proxy ale to tylko podczas pierwszego odpalenia potem jest git i jest dodatkowo jest stabilna juz 2-3 tygodnie sie nia bawie i ma fajny styl literek.

Narzekac nie moge w koncu mialem Foxa i Opere i poszly do Uninstall :) ale sa rozne gusta.

IE7 mozesz odinstalowac jak by co...bo to beta wiec roznie moze dzialac...

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 23. Apr 06, 15:45

A musi szukać serwera proxy? Nie można ustawić, żeby nie używał i nawet nigdy nie próbował używać?

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Sun, 23. Apr 06, 15:54

Wiesz raczej sie tym nie przejmowalem...bo przez te 5 sek co szuka proxy (nie posiadam proxy to jest najzabawniejsze) odpalam 3-4 stronki na raz i robi to w sekunde jak na bete szybko i zero problemow ze stabilnoscia...

O tym wspomniales to zobacze moze da sie wylaczyc ale mi to nie przeszkadza dluzej myszka latam po zakladkach niz to 5 sek trwa...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”