Przeglądarka internetowa. Jaką używasz Ty ?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Jakiej przeglądarki używasz ty ?

Opera
7
14%
Seria Mozzilla [lub jej modyfikacje]
0
No votes
FireFox [wersja standard lub modyfikacja]
28
56%
Internet Explorer
12
24%
Inne ...
3
6%
 
Total votes: 50

artcom
Posts: 44
Joined: Tue, 4. May 04, 15:35
x2

Post by artcom » Wed, 19. Apr 06, 00:15

No fakt RedHat, Novell, HP, Sun to paru zapalencow :)
RAFIO nie sprecyzowales do czego ma byc ten os uzywany :) a to jest wazne.
Fakt M$ to mobbing (widac to po Polsce Bil przyjechal i panstwo podpisalo umowe z m$ ze beda dostawac taniej ich oprogramowanie, no taniej niz OS to juz sie nie da).
Tyle ze uzytkownicy nie potrafia podac np. dlaczego IE jest lepszy od innych przegladarek ... ich argument to bo jest i tyle. Tez mi niepodwazalny fakt :) Podalem sporo przykladow na to ze sie myla.
Zrobilem prawdzile Get The Facts, a nie takie m$, ze jak placa to wychodzi ze ich najlepsze :)
Linux is like vigwam, no Gates, no Windows Apache inside :)

"Nigdy nie wdawaj sie w dyskusje z idiotą, bo wtedy otoczenie nie zrozumie kto nim tak naprawde jest"

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 19. Apr 06, 01:07

Halo pobudka, nawet M$ używa linuxa na swoich serwerach. Poprostu pewne rzeczy zdecydowanie łatwiej uzyskać na *nixach jakichś niż na Win. Jakbyś nie wiedział, dużą ilość żeczy na serwerach WinNT wykonuje się właśnie za pomocą wiersza poleceń, ale niestety nie wszystko się da.

EDIT
literówka :oops:
Last edited by BQB on Wed, 19. Apr 06, 09:56, edited 1 time in total.

User avatar
SwenGi
Posts: 40
Joined: Fri, 10. Mar 06, 18:20
x2

Post by SwenGi » Wed, 19. Apr 06, 02:00

artcom wrote:RAFIO nie sprecyzowales do czego ma byc ten os uzywany :) a to jest wazne.
Ale ja sprecyzowałem i bardzo skutecznie ominąłes moją wypowiedź. Jako desktop linux nie dorównuje aktualnemu windowsowi, zarówno pod względem używalności, aplikacji jak i stabilności. Częściej udaje mi się wywalić kompletnie debiana z kde niż WinXP. A odnośnie emulatorów to już powiedziałem wcześniej, nie będę płacił za jakąś protezę tyle ile zapłacę za cały system.

[edit] ps. BQB rzeczy, nie żeczy :)

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 07:54

Ehh mam to gdzies to moj ostatni post w tym topicu wiec tak :

1.Jesli Vista bedzie lepsza od XP to nadal bede lubil ten system jesli gorsza moze zostane przy XP w dniu albo po premierze ma wyjsc SP3 do XP wiec jak by co na XP zostane ktory jest udany.

2.Co do tego twojego testu coz moze pokaz mi jakas strone www ktora uzywa to samo co ten twoj test po prostu wydaje mi sie ze dales jakis badziewny test ktorego nie przechodzi ani IE,Opera i Firefox.

3.Win vs Linux i dobrze gdyby 1 strona zostala by wypuszczala totalny badziew :D
artcom wrote: PS2. Wiecie ze UE moze zakazac wydania Visty na jej rynku :) Czemu .. monopol m$
Chlopcze ile masz lat masz czesc definicji monopol ktora wedlug mnie jest dobra bo ten twoj powod ,,monopol M$'' mnie rozbawil
:D

Monopol to sytuacja rynkowa, w której istnieje tylko jeden dostawca danego towaru lub usługi. (JESZCZE JEST LINUX I INNY BADZIEW)

państwowy - kiedy prawo danego państwa pozwala świadczyć usługi lub produkować określony asortyment towarów tylko jednemu podmiotowi.
(NIESTETY LINUX I INNE BADZIEWIA NADAL MOGA BYC ROBIONE)

W przypadku monopolów naturalnych i wymuszonych w wielu krajach świata tworzone jest specjalne prawodawstwo które reguluje zmonopolizowany rynek, w sposób sztuczny tworząc na nim warunki do powstania i rozwoju konkurencji.(COZ MIESZKASZ W POLSCE TO CHYBA NIE REALNE)


Wiesz jakos Windows ma konkurencje Linuxa wiec nie jest monopolista :D

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 19. Apr 06, 08:30

gregor_y - nie ośmieszaj się. Nie jestem programistą, tylko laikiem, ale nawet ja wiem, że gra napisana pod Windowsa nie pójdzie na Linuxie. Co to więc za konkurencja?? To alternatywa dla Winzgrozy, a nie konkurencja. Monopol Microsoft jest oczywisty. Konkurencją byłby program umożliwiający odpalanie tego samego software'u co na Win XP. Dobry przykład to procesory AMD vs kolejne tytuły "grzałki stulecia" dla Intela. Kłopoty z AMD skończyły się dawno temu i zwykły user nie odczuje różnicy w jakości użytkowania, nie licząc wydajności.
Nie zamierzam używać Linuxa, ale to nie powód, aby nazywać go badziewiem.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 08:47

gregor_y wrote:to moj ostatni post w tym topicu
łame wlasne zasady :)

Wiesz ze gra napisana na Windows nie pujdzie na Linuxie to juz cos :)

Moze zly przyklad daje ale ok ty wyskoczyles z AMD i Intel ja wyskocze z PS2 i XBOX wiec tak XBOX mimo tego ze byl lepszy ze strony sprzetowej i tak przegral i sony mialo praktycznie monopol na rynku konsol dzieki lepszemu wyborowi software mimo ze hardware mialo gorszy wiec ta sama sytlacja z Windowsem i Linuxem tylko z innego punktu widzenia :)

Wingrozy ok czemu tak sadzisz uzasadni odpowiedz ok i odpowiedz w czym lepszy jest Linux bo jestem laikiem prosze.

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Wed, 19. Apr 06, 09:33

gregor_y wrote:Monopol to sytuacja rynkowa, w której istnieje tylko jeden dostawca danego towaru lub usługi. (JESZCZE JEST LINUX I INNY BADZIEW)

Wiesz jakos Windows ma konkurencje Linuxa wiec nie jest monopolista :D
Otóż nie. Monopol nie występuje wówczas gdy monopolista ma 100% udziałów w rynku (jak wynika z Twojej definicji) lecz gdy ma przytłaczającą większość. Państwa takie jak USA, czy tzw. UE ustaliły to bodaj na 75%. Więc w omawianym przypadku MS można pod monopol podciągnąć. Nie jestem zwolennikiem mieszania się państwa do takich spraw bo tylko utrudniają powstanie prawdziwej konkurencji. W tym wypadku UE w myśl własnych praw MOŻE trochę porobić MS koło pióra...
I jeszcze jedno; wybitny system Windows, który od XP przestał już być nakładką graficzną na DOS (czyli de facto dopiero od XP stał się systemem operacyjnym w pełnym tego słowa znaczeniu!), nadal nie radzi sobie z zarządzaniem pamięcią czy dzieleniem mocy procesora!!! Jeśli ktoś ma wątpliwości niech spróbuje coś zrobić, cokolwiek, jednocześnie wypalając płytkę! Albo niech otworzy kilka programów w oknach...
A, żeby trzymać się tematu, wspaniała przeglądarka jaką jest IE ma miły zwyczaj wogóle nie wyświetlać strony gdy jest np. błąd w... tytule.
O stosowaniu własnych standardów we wszystkim w czym się da przez MS (np. własna Java), właśnie z powodu dominującej pozycji na rynku i kompletnym ignorowaniu już istniejących i sprawdzonych rozwiązań nie wspomnę litościwie... A to tylko wierzchołek góry lodowej :wink:

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 09:59

Jones Abrahams- Wiesz to nie moja definicja poszukaj w sieci to po pierwsze :)

Aktualnie do testu odpalilem Winampa gra muzyczka :) film na allplayer Ice Age 2,Hearts of Iron 2 w tle odpalilem jeszcze ITunes + Windows Media Player 10 + Media Player Classic wiecej nie odpalalem bo mam badziewnego Windowsa XP ktory radzi sobie tylko z 1 procesem acha zapomnialem jeszcze tego posta pisze podczas 6 processow ale moze mi sie zdaje przeciez otworzylem kilka programow na raz :lol:

Lepiej nic nie piscie bo to mnie tez rozwalilo Jones cos ci sie pomylilo ''nadal nie radzi sobie z zarządzaniem pamięcią czy dzieleniem mocy procesora!!! Jeśli ktoś ma wątpliwości niech spróbuje coś zrobić, cokolwiek, jednocześnie wypalając płytkę! Albo niech otworzy kilka programów w oknach... '' buehehehe...moze z Linuxem ci sie pomylilo? :D

Edit:Dodam tylko ze filmy sa w formacie RMVB ktory znacznie wiecej potrzebuje zasobow systemowych i jakos problemow nie zauwarzylem :)

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Wed, 19. Apr 06, 10:08

JA
Ekhem, ja bez problemów mogę wypalać płytkę, mieć włącząną TV-SAT, przeglądać pocztę i strony. Ale ja mam dysk systemowy na SATA i 2GB RAM, przy 1GB też to działało dobrze. Wydaje mi się, że to dzięki SATA, albo temu, że nagrywarka jest podłączona pod IDE, a dysk pod SATA. Nie mam nagrywarki pod SATA, żeby to sprawdzić. Ogólnie SATA się lepiej spisuje, ale znów rośnie nam OT. Może będziemy tą dyskusję kontynuować w topicu o sprzęcie. To chyba jedyny topic OT, w którym nie odbiega się zbytnio od tematu OT :P

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 10:17

BQB ja mam 512 ramu i dysk nie dawno wymienilem na SATA II coz nigdy nie mialem problemow z XP :) ehh na pewno Jones myslal o Linuxie kiedy to pisal :)

TOPIC DO ZAMKNIECIA bo robi sie balagan teraz kazdy wie ze Windows jest najlepszy i IE :P

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 19. Apr 06, 10:23

Jones - może masz źle ustawione DMA...? Albo wcale i dysk/-i chodzi/-dzą u ciebie w trybie PIO? Z mojego doświadczenia wiem, że gdy dysk/-i jest/są w trybie PIO to podczas wypalania płytki system autentycznie staje...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Wed, 19. Apr 06, 10:51

Na tych samych ustawieniach BIOS-u pod Linuxem nie ma żadnych problemów. Oczywiście jeśli pobawiem się priorytetami wówczas jest OK, tylko czas się mocno wydłuża, hmm, walnąłem małego babola, nie chodzi o sam moment wypalania, tylko kompilowanie czy jak to się tam zowie, to przygotowywanie obrazu... :oops:
Ale odpalenie dyskietki nadal powoduje stawanie systemu dęba.

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

artcom
Posts: 44
Joined: Tue, 4. May 04, 15:35
x2

Post by artcom » Wed, 19. Apr 06, 10:58

RAFIO wrote:Sztuka dla sztuki Very Happy Po co mi ultra super wypas obsługa super standardów sokoro prawie nikt ich nie używa aż w takim stopniu, by IE nie mogło tego otworzyć?
Jak mamy to wykorzystac skoro 80% ludzi uzywa IE ?? Zrobie strone to wykorzystujaca wejdziesz a pozniej bedziesz psioczyl ze nic nie widac. Oczywiscie bedzie to moja wina nie Twoja no bo w koncu Ty masz najnowsza, najnowoczesniejsza przegladarke.
SwenGi wrote:Jako desktop linux nie dorównuje aktualnemu windowsowi, zarówno pod względem używalności, aplikacji jak i stabilności. Częściej udaje mi się wywalić kompletnie debiana z kde niż WinXP.
HaHa teraz to mnie rozbawiles do lez :) Ja do tej pory nie mialem ani 1 problemu ze stabilnoscia Debiana + GNOME, natomiast Win XP polozylem juz kilka razy :). Duzo aplikacji Win ma odpowiedniki pod linuxwm czesto darmowe. Gry coz ... ET jest pod Win i Linuxa, to developorzy musza odkryc rynek linuxa a nie linux rynek gier.
gregor_y wrote:Wingrozy ok czemu tak sadzisz uzasadni odpowiedz ok i odpowiedz w czym lepszy jest Linux bo jestem laikiem prosze.
Post dotyczy przegladarek :). Skutecznie udowodnilem Ci ze Twoja to szmelc :)
gregor_y wrote:Chlopcze ile masz lat masz czesc definicji monopol ktora wedlug mnie jest dobra bo ten twoj powod ,,monopol M$'' mnie rozbawil
To za co w takim razie M$ na rynku UE mial wydac wersje Win bez odtwarzacza WMP ?? Widac ze malo wiesz na ten temat.
Gazeta.pl wrote:- Oczekujemy, że Microsoft tak zaprojektuje system Vista, by był zgodny z prawem antymonopolowym UE - powiedziała Neelie Kroes, komisarz ds. konkurencji.
Skoro m$ nie monopolu to czemu w X3 nie moge pograc na OS Linuxie, Unixie, BSD ?? W matematyce 1 to 100% czyli m$ ma 100% rynku czyli jest monopolista :)
gregor_y wrote:Wingrozy ok czemu tak sadzisz uzasadni odpowiedz ok i odpowiedz w czym lepszy jest Linux bo jestem laikiem prosze.
Znajdz mi post gdzie napisalem ze linux jest lepszy od Win. PRzeczytalem wszystkie w tym topicu i nie znalazlem takiego stwierdzenia z mojej strony.

PS Tpsa tez jest monopolista czyz nie ??

+--EDIT--+
Zeby nie pisac post za postem.
@RAFIO - wlasnie o tym caly czas pisze. Podalem link do http://browsehappy.pl/ Dlaczego warto zmienic przegladarke na inna. Jaka taka jaka Ci sie podoba, ale zeby wspierala najnowsze standardy. Dzieki temu i-net sie rozwija. Standardy sa po to zebym ja piszac 1 strone i stosujac odpowiednie arkusze styli mogl Ci ja zaserwowac na monitorze, telefonie, lodowce czy pralce i na czym kolwiek innym zechcesz ja przegladac.

Wracam do pisania magisterki bo jej nigdy nie skoncze ;P
Last edited by artcom on Wed, 19. Apr 06, 12:09, edited 2 times in total.
Linux is like vigwam, no Gates, no Windows Apache inside :)

"Nigdy nie wdawaj sie w dyskusje z idiotą, bo wtedy otoczenie nie zrozumie kto nim tak naprawde jest"

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 19. Apr 06, 11:40

artcom wrote: Jak mamy to wykorzystac skoro 80% ludzi uzywa IE ?? Zrobie strone to wykorzystujaca wejdziesz a pozniej bedziesz psioczyl ze nic nie widac. Oczywiscie bedzie to moja wina nie Twoja no bo w koncu Ty masz najnowsza, najnowoczesniejsza przegladarke.
Nie, mam najpopularniejszą przeglądarkę

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 19. Apr 06, 14:21

[OT] Zlitujcie się nad biednym internautą i róbcie chociaż przecinki. Niektórych postów nie można wręcz zrozumieć.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 14:59

artcom- powiem ci tylko jedno ,,jak cos dziala dobrze to sie tego nie naprawia'' gdzies to slyszalem i mam to gdzies ze M$ chce i jest monopolista tez bym chcial byc to ludzka rzecz rywalizacja i wybicie konkurencji jesli nie ma tego w tobie to dlugo zyc nie bedziesz :D

Pozdrawiam wszystkich zainstalujcie sobie Windowsa,Linuxa bo to dwa rozne systemy taka jest prawda a co do przegladarek mam 3 teraz IE,Opere i Firefoxa :D

Labovsky
Posts: 38
Joined: Mon, 13. Mar 06, 00:30

Post by Labovsky » Wed, 19. Apr 06, 16:00

Z czego IE masz bo musisz.... w przeciwieństwie do pozostałych lol :D

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 16:29

Labovsky wrote:Z czego IE masz bo musisz.... w przeciwieństwie do pozostałych lol :D
LOL sam sobie zainstalowalem wersje 7 IE wiec nie mow o czym o czym nie masz pojecia :D

Po 2 zaologuj sie lub kup orginal :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 19. Apr 06, 20:42

gregor_y wrote:Po 2 zaologuj sie lub kup orginal :D
Zastanawia mnie co to niby miało znaczyć :twisted:


Początek OT
Last edited by Sauron11 on Wed, 19. Apr 06, 21:39, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

gregor_y
Posts: 34
Joined: Sun, 20. Jun 04, 20:29
x2

Post by gregor_y » Wed, 19. Apr 06, 21:06

To do Labovsky zeby zarejestrowal gre bo na razie chlopak ma tylko 3 posty wiec jeszcze o piractow go nie posadzam :D

Po 2 = Po drugie :twisted:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”