Zdradzam X !!! - inna gierka

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 10. Feb 08, 12:51

Dzięki, ściągnąłem Everesta i dziś może poinstaluję i ściągnę loga. Po części problem z DeusExem2 się wyjaśnił. Podejrzewam, że po prostu gierka jest źle upakowana na dvd i dlatego podczas instalki źle dwa pliki się instalują. To takie duże pliki powyżej 50-100 MB każdy, jeden ma w nazwie "harddisk" - i pewnie dlatego gierka się tak wolno ładuje, bo coś w tym pliku się skopsało, i drugi w podkatalogu "sound" - dlatego jak się lokacja doładuje to dźwięk się pojawia dopiero jak kliknę myszką ;). W każdym razie wygląda na grę skopsanś fabrycznie, więc pewnie zwrócę się do Cenegi o wymianę na gwarancji.
Tymczasem poinstalowałem trzecią pozycję z Antologii Deusa czyli Project: Snowblind, który zainstalował się gładko i tak samo gładko działa i wczytuje kolejne lokacje. Więc to na szczęście nie problem z moim kompem jest przyczyną :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 22. Feb 08, 15:01

A wiec pokaze Wam kilka moich screenow - gry ktora ostatnimi czasy katuje... i stad zero zajecia sie wgraniem X :D
Sins of a solar empire.
Praktycznie wlasna mapke mozna stworzyc z setkami planet, nie probowalem co prawda... gdyz przy 60 planetach i 6 sloncach moj komp juz dostaje drgawek lol.
1 fotka
2 fotka
3 fotka
4 fotka
5 fotka

Zdjecia sa w kolejnosci przy powiekszaniu mapki.
Zasady - rozbudowa zasobow planety (2 rodzaje mineralow + gotowka z ludnosci i stacji handlowych. Wynalazki - w dwoch kategoriach: cywilnych i militarnych.
3 rasy, na kazda przypada po 15 jednostek we wlasnym rodzaju.
Zdobywajac (zajmujac) kolejne planety otrzymujemy wzrost mineralow jak i gotowki. Ilosc statkow ograniczona (jak i ilosc miejsc pod rozbudowe kazdej z planet).
Coz dodac... wciagajace jak diabli.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 22. Feb 08, 19:32

Przyglądałem się tej grze... tylko nie widziałem nigdzie jej dema :cry: Ja bym ją skwitował Supreme Commander w kosmosie :roll:

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 22. Feb 08, 20:35

Gdyz jako tako nie ma dema. Dostalem wersje beta 1.0 od znajomka... celem wymiany zdan.
Moze i podobne do SC, mnie sie bardziej kojarzy z Reunion i K-240 ;) Stad i zacietrzewienie, aby wszystkie osiagniecia zaliczyc w grze.

Edit
Dodac nalezy ze rozgrywke mozna na wiele sposobow pociagnac... badz to zawiazac roznego rodzaje umowy / pakty z innymi rasami.. badz meczyc ktorakolwiek za pomoca wynajetych piratow - w czyms a'la licytacji (kto da wiecej na dana rase - na te rase piraci sobie poleca).
Jedno rozwiazanie mnie zawsze bawi... jedna z ras po osiagnieciu wszystkich poziomow technologicznych (wojskowych) ma mozliwosc po zbudowaniu odpowiedniego statku flagowego - przejecia na wlasnosc innych jednostek :D Dzieki temu limit posiadania wlasnych - zawsze mam na minusie :P
Polecam gre - jako typowe strategiczne cos -co jest naprawde wciagajace. I to bedzie na tyle jesli o te gre idzie.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 22. Feb 08, 22:00

Wszystko co jest z płynnym zoomem z ujęcia strategicznego do jednostek ma dla mnie powiązania z supreme commanderem dlatego tak to odbieram :wink:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 22. Feb 08, 23:45

Urban wrote:Wszystko co jest z płynnym zoomem z ujęcia strategicznego do jednostek ma dla mnie powiązania z supreme commanderem dlatego tak to odbieram :wink:
Jako ciekawostkę podam, że możliwość oddalenia mapy tak, aby ujzec cała planetę, pojawiła się poraz pierwszy w M.A.X z... 97 roku ;)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 28. Feb 08, 09:49

Wlasnie obejrzalem galerie screenow z sins of a solar empire. Wyglada na obrazkach calkiem fajnie, ale jak ta gra ma sie do X3? Jak wyglada model ekonomiczny w tej grze, czy jest to bardziej gra typu "produkujesz jednostki za mineraly i posylasz je do walki". Do jakiej gry co juz sie ukazala SoaSE jest podobna ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Michal.R
Posts: 272
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Thu, 28. Feb 08, 10:19

Jest to strategia czasu rzeczywistego, czyli ma się nijak do X3, oprócz tego że rozgrywa się w kosmosie. ;)

Rozgrywka wygląda jak połączenie Galactic Civilizations z Homeworld'em, czyli zaczynamy z planetką i rozwijamy ją oraz orbitę wokół niej. następnie budowa statków i podbój kolejnych planet, surowców i cywilizacji... bla bla...

Mi się jako tako średnio to widzi, ale grafika nawet nieźle się prezentuje w grze, jeżeli o grywalność to trudno stwierdzić...
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 7 1700x ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 2x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 28. Feb 08, 12:32

Czyli troche inny er-te-esik. Hmm spodziewalem sie czegos innego.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 28. Feb 08, 13:36

No cóż, zrobili ją ludzie odpowiedzialni za Homeworld Cataclysm (dawne Barking Dog Studios), wiec trudno by było się spodziewać czegoś innego niż RTS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 1. Mar 08, 15:37

Grał ktoś może w Sniper Elite (z lutowego CDA)? Jak ogólnie wypada ocena tej gierki? Ja się wciąż waham z opinią :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 1. Mar 08, 17:46

No, no panie moderatorze, double post, i do tego nie zauważony? (Czyżby hit 'n run?) ;)

A w gre nie gralem, wiec nie napisze ;)

Edit by Stalovy : Skasowałem zdublowany post Saurona :]

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Sat, 1. Mar 08, 23:27

Jakby mój laptop był nieco szybszy albo jakbym miał na zwykłym kompie więcej wolnego miejsca to bym zagrał... ale póki co muszę sobie odpuścić...
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Mon, 3. Mar 08, 12:00

Moim skromnym zdaniem na Sniper Elite szkoda czasu. Ale niestety po dłuższej zabawie w multi na necie prawie wszystkie shootery w trybie dla pojedynczego gracza nie sa wstanie nawiazac walki z dobrym multi. Wyjatkami sa te w których fabuła i sposób jej przedstawiania wiedzie prym.
Z ostatnich gier tego typu na mysl przychadz mi tylko trzy: CoD4 i Bioshock i Stalker.
Poprostu nic nie zastapi walki z innym homo sapiens.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 3. Mar 08, 13:33

A pamiętacie nasze zmagania w Enemy Territory w kafejce?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 3. Mar 08, 14:12

Ja pamiętam, że jako total noob zostałem szybko rozgromiony za każdym razem, gdy się respawnowałem :]
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 08, 18:32

Ja też pamiętam :). Nie byłem wprawdzie najlepszym graczem, ale to dlatego, że jednak w domowym zaciszu gra się lepiej niż w grupie; gdy inni patrzą przez ramię, człowiek się stresuje ;).
ET było jedną z najlepszych. Potem mój numer jeden w sieciówkach to wyczepisty Battlefield2 :). Krytykowany nawet w CDA model lotu samolotem uważam za jeden z najlepszych dla sieciówek. Uwielbiałem latać na mysliwcach jako pilot i gunner i mierzyć się z wrogimi myśliwcami. Pierwszy i ostatni raz (jak narazie) walczyłem tak w necie latadłami...
Sniper Elite jest wymagającą grą, gram od pewnego czasu i muszę przyznać, że nawet na podstawowym poziomie trudności wrodzy snajperzy potrafią nieźle ugryźć, a gra od strony realizmu stoi na wysokim poziomie. Na razie udało mi się upolować Niemca strzałem w głowę z najdalszej odległości 200 m - snajper leżał na dachu Reichstagu i widać było jego głowę przez celownik jako ledwie parę pikseli :). Fajny jest bullet time, widok z punktu widzenia lecącej kuli ;).

PS. zdublowany post to wynik problemów, jakie mam czasami podczas wysyłania posta na forum, zacina się coś. To musiał być wypadek ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Mon, 3. Mar 08, 21:42

Sauron11 wrote:PS. zdublowany post to wynik problemów, jakie mam czasami podczas wysyłania posta na forum, zacina się coś. To musiał być wypadek ;).
Nie wiem dlaczego ale u mnie dzieje się to samo... nie zawsze zaskakuje wysłanie posta ale jak poczekam to się skończy wysyłanie... to chyba będzie przeciążone forum...

A jeśli chodzi o sieciówki to jak grałem w Battlefielda 2142 to uwielbiałem latać helikopterem wszystko stawało się nagle takie dziwnie słabe... :)
później kupiłem Call of Duty 4 i też pograłem przez sieć ale po pewnym czasie stało się takie, nużące... wszyscy byli dziwnie silniejsi niż ja...
A na koniec grałem w Unreal Tournamenta 3 (nawet pograłem w pierwszego Unreala, dziwnym trafem przeżyła pełna wersja z CDA) oczywiście jak dla mnie UT wymiata (nie grałem w CS-a ani w ET więc nie wiem czy przypadkiem nie są lepsze), a broń z której najczęściej korzystałem (bo już nie gram) to Bio rifle... walnąć pełną kulkę w gościa i już pada na kolana, także flak cieszył się dużym powodzeniem szczególnie walenie z niego jak z granatnika, a teraz z sieciówek trzeba wypróbować Morrowinda z modem do grania na necie ale muszę najpierw skombinować oba dodatki (szkoda że w CDA nie był wydany razem z obydwoma add-onami)... i na tym kończę... ten referat?!
Nieważne,,, 8)
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Fri, 7. Mar 08, 11:04

A czy jeszcze w BF2 pogrywasz , bo ja nadal co prawda latadłami nie grywam wole piechote i ewnetualnie czolgi.

a co tam pochwale sie troszke:
http://www.bf2s.com/player/63041182/


mozesz co swiecej powiedziec na ten temat "wypróbować Morrowinda z modem do grania na necie"

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Fri, 7. Mar 08, 12:01

Ehhh ET to była gra... jak dla mnie najlepszy sieciowy shooter wszech czasów... Mogłem w niego grać całymi dniami :)
Gdybym miał normalne łącze to pewnie jeszcze bym grał :)

DYoda - istnieje mod do Morka pozwalający grac w kilku graczy - możesz spróbować poszukać w necie
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”