Zdradzam X !!! - inna gierka

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 3. Mar 08, 14:12

Ja pamiętam, że jako total noob zostałem szybko rozgromiony za każdym razem, gdy się respawnowałem :]
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 08, 18:32

Ja też pamiętam :). Nie byłem wprawdzie najlepszym graczem, ale to dlatego, że jednak w domowym zaciszu gra się lepiej niż w grupie; gdy inni patrzą przez ramię, człowiek się stresuje ;).
ET było jedną z najlepszych. Potem mój numer jeden w sieciówkach to wyczepisty Battlefield2 :). Krytykowany nawet w CDA model lotu samolotem uważam za jeden z najlepszych dla sieciówek. Uwielbiałem latać na mysliwcach jako pilot i gunner i mierzyć się z wrogimi myśliwcami. Pierwszy i ostatni raz (jak narazie) walczyłem tak w necie latadłami...
Sniper Elite jest wymagającą grą, gram od pewnego czasu i muszę przyznać, że nawet na podstawowym poziomie trudności wrodzy snajperzy potrafią nieźle ugryźć, a gra od strony realizmu stoi na wysokim poziomie. Na razie udało mi się upolować Niemca strzałem w głowę z najdalszej odległości 200 m - snajper leżał na dachu Reichstagu i widać było jego głowę przez celownik jako ledwie parę pikseli :). Fajny jest bullet time, widok z punktu widzenia lecącej kuli ;).

PS. zdublowany post to wynik problemów, jakie mam czasami podczas wysyłania posta na forum, zacina się coś. To musiał być wypadek ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Mon, 3. Mar 08, 21:42

Sauron11 wrote:PS. zdublowany post to wynik problemów, jakie mam czasami podczas wysyłania posta na forum, zacina się coś. To musiał być wypadek ;).
Nie wiem dlaczego ale u mnie dzieje się to samo... nie zawsze zaskakuje wysłanie posta ale jak poczekam to się skończy wysyłanie... to chyba będzie przeciążone forum...

A jeśli chodzi o sieciówki to jak grałem w Battlefielda 2142 to uwielbiałem latać helikopterem wszystko stawało się nagle takie dziwnie słabe... :)
później kupiłem Call of Duty 4 i też pograłem przez sieć ale po pewnym czasie stało się takie, nużące... wszyscy byli dziwnie silniejsi niż ja...
A na koniec grałem w Unreal Tournamenta 3 (nawet pograłem w pierwszego Unreala, dziwnym trafem przeżyła pełna wersja z CDA) oczywiście jak dla mnie UT wymiata (nie grałem w CS-a ani w ET więc nie wiem czy przypadkiem nie są lepsze), a broń z której najczęściej korzystałem (bo już nie gram) to Bio rifle... walnąć pełną kulkę w gościa i już pada na kolana, także flak cieszył się dużym powodzeniem szczególnie walenie z niego jak z granatnika, a teraz z sieciówek trzeba wypróbować Morrowinda z modem do grania na necie ale muszę najpierw skombinować oba dodatki (szkoda że w CDA nie był wydany razem z obydwoma add-onami)... i na tym kończę... ten referat?!
Nieważne,,, 8)
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Fri, 7. Mar 08, 11:04

A czy jeszcze w BF2 pogrywasz , bo ja nadal co prawda latadłami nie grywam wole piechote i ewnetualnie czolgi.

a co tam pochwale sie troszke:
http://www.bf2s.com/player/63041182/


mozesz co swiecej powiedziec na ten temat "wypróbować Morrowinda z modem do grania na necie"

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Fri, 7. Mar 08, 12:01

Ehhh ET to była gra... jak dla mnie najlepszy sieciowy shooter wszech czasów... Mogłem w niego grać całymi dniami :)
Gdybym miał normalne łącze to pewnie jeszcze bym grał :)

DYoda - istnieje mod do Morka pozwalający grac w kilku graczy - możesz spróbować poszukać w necie
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 10. Mar 08, 18:41

Może ktoś będzie w stanie pomóc mi w problemie jaki mam z Oblivionem. Otóż zainstalowałem czystą grę w wersji 1.0.228, uruchomiłem w max detalach i odpaliłem ją przez chwilę w wersji angielskiej (podczas instalki nie ma mozliwości wyboru wersji językowej). Następnie z drugiej płyty, dołączonej do pudełka, doinstalowałem patcha 1.2 pl. I od tej pory mam problemy ze sterowaniem. W podstawce angielskiej (1.0.228) działały skoki i chowanie/wyciąganie broni pod klawiszem F, a po zainstalowaniu polskiej łatki (dodajmy, że oficjalnej wersji Cenegi), klawisze za te akcje odpowiedzialne zwyczajnie nie działają. Próbowałem już chyba wszystkiego, nawet przeinstalowałem grę. Co dziwniejsze - jak juz się broń (czy pięści) wyciągnie - nie można ich już schować (bo klawisz odpowiedzialny nie działa). Dopiero jak postaci każe się usiąść np. na stołku (w trybie walki) i następnie wstać - wtedy ma znów tryb "bez walki"... do czasu aż kliknie się LPM, wyciągnie pięści i dalej j/w. Wnerwiające, bo gra nowa i komp nowy, więc ten patch oficjalny PL musi jakiś zwalony być :(.

Notabene gra nie chciała się odinstalować ani przez opcję "odinstaluj" z menu start, ani nawet z poziomu "dodaj lub usuń programy" - wywalało jakiś błąd z zestawem nic nie mówiących znaków plus porady, które nie dawały żadnej poprawy, więc dopiero ręczne wywalenie każdego folderu pomogło się gry pozbyć z kompa.
Może ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać?

Edit: Sorry za zawracanie gitary, poszperałem i już znalazłem rozwiązanie na stronie Adamantytowej Wieży:
Problemy z Danymi Wejściowymi
Problemy z klawiaturą mogą być rezultatem sterowania urządzeń peryferyjnych. Edytowanie pliku Oblivion.ini może naprawić ten problem. Plik Oblivion.ini znajduje się w folderze w \Moje Dokumenty\My Games\Oblivion Directory. W sekcji [Controls] zmień ustawienie „bUse Joystick=0” na „bUse Joystick=1, lub po prostu odłącz urządzenia peryferyjne. Upewnij się że ustawienia są zapisane. Zmiany w pliku Oblivion.ini. nie będą zapisane, jeśli Oblivon był uruchomiony podczas dokonywania zmian.
Po ustawieniu w pliku ustawieniach w notatniku wartości dla joysticka z 1 na 0 - problemy z klawiaturą znikły :D.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 14. Mar 08, 13:02

Nie lubię odpisywać sam sobie, ale cóż poradzić :roll: .

Czy spotkaliście się w Oblivionie z czymś takim, że przy handlu z NPCami w cesarskim mieście handlarzom w sklepach nie ubywa ani nie przybywa złota? Tzn. kupiec ma 50 septimów, sprzedaję mu coś, a on nadal ma 50 złota, za chwilę więc sprzedaję mi znów coś innego i poziom jego złota wciąż ten sam.
Z jednej strony to dobrze, bo nie trzeba, jak w Morrowindzie, "przeładowywać się" o cały dzień, żeby kupiec miał znów bazową kwotę, z drugiej strony utrudnia to handel artefaktami, bo kwota kupca nigdy nie jest wyższa od początkowej, więc nie ma sensu kupować od niego kilka mniej wartych rzeczy, by potem sprzedać jedną droższą.
Grę mam upatchowaną o najnowszą łatkę...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Sat, 15. Mar 08, 00:34

W Oblivionie jest podana maksymalna kwota za jaką kupiec kupi od ciebie towar - a nie jak w Morrowindzie ilość kasy kupca.
Jednak będąc na wyższych poziomach bodajże handlu (lub retoryki - nie pamiętam) będziesz mógł zainwestować w sklep zwiększając maksymalną kwotę płacona przez handlarza.
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 16. Mar 08, 13:35

Dzięki, nie doczytałem sie tej pożytecznej informacji w instrukcji :). Odnośnie skalowania wrogów i znajdywanych artefaktów, to faktycznie jest to średnio ciekawe. Mam za sobą z 19 godzin gry, poziom bodaj 5-ty i wybrałem się właśnie na ośnieżoną północną granicę, aby poszukać większych łupów w tamtejszych fortach i kapliczkach. Niby daleko od centrum i toczę tam zacięte walki z silniejszym przeciwnikiem (byle dzika czy zombiaka muszę nabić 10-cioma strzałami aby zabić), a znów tylko jakieś śmieci znajduję w kufrach :). Pocieszające, że od 5-tego poziomu coraz częściej trafiają się przedmioty magiczne o wartości powyżej 1000 szt. złota :). Dobrze, że choć grafika jest cudna, to aż tak biedota nie przeszkadza. I na koniu mogę sobie pośmigać :) .

A właśnie.. jak można zrzucić obraz w Oblivionie? PrintScreen nie działa. W manualu też ani słowa o tym. Bym zrzucił jakąś ciekawą tapetę na pulpit ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 17. Mar 08, 22:29

A shift + Print Scrn, lub ctrl + Print Scrn ?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 18. Mar 08, 06:38

W folderze C:\Documents and Settings\*user\Moje dokumenty\My Games\Oblivion jest plik oblivion.ini. Edytuj go, zmieniając wartość przy komendzie bAllowScreenShot= na '1'. Potem screeny robisz naciskając PrntScr.

*user - twoja nazwa użytkownika
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 24. Mar 08, 11:45

Po tym printScreen zadziałał, dzięki :).

Ponownie reinstalowałem Battlefielda2 na nowym kompie i grałem wczoraj do 3.30 rano. Wciągające jak kiedyś :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 7. Apr 08, 12:34

Homeplanet: Playing With Fire
http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=2545

kto czeka?

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 7. Apr 08, 20:25

Condemned: Criminal origins

http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=5160

Uwielbiam survival horrory. Ta gra jest esencja tego gatunku. Niesamowicie dopracowana warstwa audio wizualna sprawa ze osoby o slabych nerwach nie beda mogly sobie "poradzic" z ta gra. Osobiscie polecam gre tylko w nocy z dobrze podkreconym dzwiekiem badz na sluchawkach. Gra jest baaardzo, mroczna i wciagajaca.[/url]
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 7. Apr 08, 22:36

Skoro każdy coś zapodał, to teraz i na mnie kolej:

[PROTOTYPE]

http://www.youtube.com/watch?v=yp-nQi9vGHI

User avatar
Michal.R
Posts: 272
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Mon, 7. Apr 08, 23:05

War, war never changes

Gra, na którą wiele osób czeka od dawna, a którą zobaczyłem w demku na zeszłorocznych targach GC :D
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 7 1700x ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 2x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

Viggin
Posts: 26
Joined: Mon, 3. Mar 08, 08:54
x3tc

Post by Viggin » Tue, 8. Apr 08, 15:55

Otaaaak tylko mam taką małą obawę że jak to jush wyjdzie to... będzie tak jak zwykle.... czyli kolejna wersja dla kasy taka odświeżana zupa no ale i tak kupie :twisted: :evil:

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Thu, 10. Apr 08, 23:02

A ja jestem jakiś dziwny... nigdy nie lubiłem Falloutów :D
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Apr 08, 21:38

DYoda wrote:a co tam pochwale sie troszke:
http://www.bf2s.com/player/63041182/
W sprawie tego multipla w BF2, jak zrobić, żeby się pozyskało taki statystyki. Niby grać na serwerach rankingowych. Wszedłem więc na taki, co w opisie miał, że rankingowy i pograłem, zdobyłem jakiś stopień, ale jak opuściłem serwa, to w moich statystykach nic się zmieniło. Jak wiało, tak wieje pustką. Zauważyłem, że są serwery, które wprost oferują własne awanse i statystyki, niezależnie od tych niejako "odgórnie" rankingowych. Grywam czasem i całkiem nieźle mi idzie, szczególnie na latadłach (mysliwce), ale jak żyję żadna ranga nie zapisała się jeszcze w mojej "bazie danych" :( .
Awanse i rosnące rankingi przydałyby grze więcej miodności, bo bez tego ta fajna giera nie przyciąga mnie na dłużej. Każdy powrót do niej jest w sumie taki sam jak poprzedni...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 16. Apr 08, 01:06

Masz stały czy dynamiczny IP?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”