Stare gierki i inne sentymentalne pierdoły

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Vill
Posts: 353
Joined: Mon, 7. Jun 04, 14:55
x2

Post by Vill » Wed, 23. Mar 05, 08:57

BQB wrote:Odnośnie starych gierek, to przypomniała mi się wspaniała gra ROBBO na Atari.
Ahh, Robbo, pamiętam, że z tatą wstawaliśmy o 6 rano i cięliśmy do 22 ale i tak przeszliśmy jakieś 88 poziomów. To były czasy.

Stare cudo to dlamnie również Civilization 2. Ech, rozgrywałem toto stetki, dosłownie setki razy. Cóż to była za zabawa, ech...
Temporalily suspended in a time lapse...

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Tue, 29. Mar 05, 18:03

Reel Mixer wrote:Upływ czasu ma też tę negatywną stronę, że na moim Błękitnym Gromie nie można dziś uruchomić dźwięku gier dosowych(SB live! 1024).W "Duke'a" i Imperium Galacticę" tylko na głucho da się pograć .
A jednak dżwięk w DOS-ie na moim blaszaku może działać!Rozwiązaniem jest Dosbox z nakładką D-Fend v2.
Tutaj jest napisane co trzeba zrobić.
Moja "Imperium Galactica" znów do mnie gada :shock: , jestem zachwycony :) 8) .
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 29. Mar 05, 21:47

He he
Badz bogiem Dos-boxa i skonfiguruj na nim "Betrayal at Krondor"

:)

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Wed, 30. Mar 05, 00:08

Jak pracujesz z dosbox`em i masz dobre rezultaty to już jesteś mistrzem. Ja używałem Vdm Sound i wielce pochwalam. Jeśli potrfisz to wrzućszczegółowy opis jak przerzucić sterowniki do pamięci wyższej. Tylko tak na jabłuszkch, dlatych niepełnosprytnych. :D
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Wed, 30. Mar 05, 01:49

Najbardziej sprytny jest moj braciszek (mlodszy :) ), ktory dziala na dos-box'ie, vdm-sound i jeszcze jakims cholerstwie poprawiajacym dzwiek i grafike w tak starych grach jak np. "Day of the Teentacle" czy "Maniac Mansion", albo "The legend of Kyrandia" ( hehe co za miodzik gierki...)
Poniewaz jednak ja lubie jeszcze starsze gierki np. "Betrayal at Krondor", "Empire", "UFO", "Transarctica" itd., a niektore uzywaly bardzo dziwnych sposobow wykrywania kart dzwiekowych, oraz jestem pasjonatem starych sprzecikow (bo sie na tym wychowalem :D ) i kolekcjonerem-smieciarzem :) (pudlo bardzo starych plyt, prockow, kart, przejsciowek itp.), totez sklecilem sobie staruszka z karta SB AWE 64 na ISA i teraz gram w kazda stara gierke bez zadnej specjalnej gimnastyki z dziwnymi programami. Wyjasnienie jest proste; dos-box i vdmsound pracujac w srodowisku windowsa sa bardzo ograniczone w symulowaniu pamieci EMS. Pamiec ta zawsze w dosie byla symulowana, m.in. z pomoca takich podprogramow jak emm386.exe czy qmm386.exe, a przy uzyciu memmakera dosowego, czy qmm'a moznabylo skonfigurowac kompa do kazdej gierki. Z moich doswiadczen wynika, ze za pomoca vdmsound lub dos-box mozna skonfigurowac sprzet do obslugi 70% starych gierek. Np. "Betrayal at Krondor" ma albo odglosy albo muzyke, razem ni cholery nie idzie. Wolalem zatem sie nie denerwowac tylko za 150 zl zrobic sobie sprzecik pod moje hobby. Jesli jednak bardzo sie uprzesz to dam ci na PM maila do mojego braciszka i on (bog VDM-Sound i DOS-box'a) sporo ci podpowie.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 30. Mar 05, 10:08

Kerrick-->Betrayal at Krondor działa, choć nie potrafię orzec, czy odgłosy i muzyka, które słyszałem, są takie, jakie powinny być.
Uściślę, że D-Fend v2, to nie tyle nakładka na Dosboxa, co osobny program, który nim steruje.Zatem ja steruję D-Fend`em, a on Dosbox`em.Uruchomienie "Imperium Galactiki" i "Betrayal at Krondor" było tak proste, że aż niemożliwe :) , a ja nie jestem wymiataczem, bo twoje powyższe wyjaśnienia brzmią jak chińszczyzna(zaraz widać, że wiesz o czym piszesz :D ).
Kerrick, może spróbuj Dosboxa z D-Fendem i powiedz, czy dźwięk z muzyką są takie, jaki powinny być?Jestem ciekaw.W "Imperium Galactice" raczej wszystko gra(niektore animacje ładują się bez obrazu, ale można sobie z nimi poradzić), bo grałem w nią kiedyś na starym sprzęcie.
Gargoil-->spróbuj podanego zestawu według opisu z linku:
http://www.staregry.pl/forum/viewtopic.php?t=8999
Od siebie dodam, że w zakładce "Mounting" można domontować ręcznie napęd cd-rom, jezeli gra jest na kompakcie i doczytuje animacje.Klikasz Add i dalej jest z górki.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 18. Apr 05, 15:59

DosBox i D-fend sa boskie !
Za chiny ludowe nie dalo sie uruchomic Master of Oriona (jedyneczka - bo najlepsza !) ani zwyczajnie w winXP z kombinacjami, ani pod VDM-em tez nei ruszal. A tu - szast-prast, trzy klikniecia i jest ! Dziala ebz zarzutu. Tak samo jak Battle Isle 2, Tyrian 2000, Albion, i cala rzesza innych...

Kurcze - nieciekawie sie robi ! Pamietam jak kiedys roznosilem w MOO graczy komputerowych na prawo i lewo, a teraz juz nie tak slodko... Sie zestarzalem :)

Albo patch 1.3 tyle zmienia :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Apr 05, 22:15

Czy ktoś kojarzy gierkę Space Bucks z wytwórni Sierra On-line. Wpadło mi dziś w łapki oryginalne zafoliowane pudełko, na którym piszą takie teksty, że giera wydaje się wręcz archaicznym (rocznik 1996) przodkiem dla X2 :wink: Wymagania minimalne: 486 DX-33, CD-ROMx2, SVGA 256 kolorów, Karta wideo na Local Busie, 8 MB Ram, SB, zalecane Pentium 90 :)

Na pudelku napisali (cyt.)
Zostań pierwszym "baronem transportowym" kosmosu!
Twoim celem jest całkowita dominacja w dziedzinie kosmicznego transportu!
Ostatnia granica pokonana, galaktyka stoi przed Tobą otworem. Twoja nowa firma transportowa ma jeden statek i jeden port gwiezdny - rozpoczynając z tak skromnymi środkami można zbudować imperium. Wystarczy zagarnąć prawa lądowania na sąsiednich planetach. Handlując z podejrzliwymi, obcymi cywilizacjami trudno trafić na jakąś okazję, ale postaraj się opanować na początku wszystkie dochodowe szlaki handlowe, inaczej Twoi trzej rywale zdystansują Cię. Projektując statki kosmiczne pamiętaj o właściwej równowadze pomiędzy ładownością, a zdolnością do obrony przed piratami. Buduj porty gwiezdne, by zadowolić lokalne społeczności, ale przeznacz też dosyć pieniędzy na szybsze statki. Walcz z konkurencją sprytem, chociaż możesz zostać zmuszony do nie całkiem czystych zagrań.
Wykorzystuj nowe technologie, aby dostać się w najdalsze zakątki galaktyki. Przetrwaj wojny, sabotaże i ataki piratów. I zarób na wymianie międzygwiezdnej tyle pieniędzy, by wykupić rywali, lub oni rozegrają tę grę za Ciebie.
Czy ktoś powiedział, że wspinanie się na szczyt kosmicznej potęgi będzie łatwe i przyjemne jak zjedzenie ciastka?
WYTYCZNE:
- przejmij najbardziej dochodowe szlaki i towary
- negocjuj z dziwacznymi obcymi rasami
- zbuduj i modernizuj port gwiezdny
- wyeliminuj konkurencję przeprowadzając zakulisowe transakcje
- graj ile dusza zapragnie - dzięki losowemu generatorowi map każda gra jest nowym wyzwaniem

(koniec cytatu)

Jest gdzieś jakieś dobre miejsce w sieci PL opisujące tę grę? W Stare Gry nie widziałem. W ogóle jakoś mało jest o tym na necie.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Tue, 19. Apr 05, 13:48

http://www.the-underdogs.org/game.php?id=3375

Jesli chodzi o stare gry to polecam :
**There is no such thing as abandonware!**
oraz wspomniane juz
www.the-underdogs.org

Po naszmu faktycznie ciezko znalezc...

Gargoil
Posts: 148
Joined: Fri, 25. Feb 05, 00:17
x2

Post by Gargoil » Tue, 19. Apr 05, 21:59

Sau narobiłeś smaczku i sobie poszedłeś, jak znasz namiar na dobrą wersję tej gierki, może dasz się namówić na jakiegoś linka lub
Spoiler
Show
jeśli freeware to kopię :twisted:
Pozdrawiam
Trzeba być na tyle dorosłym aby zrozumieć, że życie nie jest sprawiedliwe. W każdej jednak sytuacji powinniśmy postępować najlepiej jak potrafimy.
There are two secrets to life: 1) Don't tell everything you know...
Z tym numerem telefonu zamiast icq to iście wyborny pomysł

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 20. Apr 05, 11:43

Toc podalem linka :
http://www.the-underdogs.org/game.php?id=3375

the-uderdogs.org jest serwisem o abandonware - i to takim 'oficjalnym' - jesli po kontakcie z osobami majacymi prawa do danego starego tytulu nie otrzymaja zgody - nie daja downloadu, jak gierka jest jeszcze w sprzedazy gdzies na swiecie - daja tam linka aby sobie kupic. Wiec mozna spokojnie zasysac !

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 20. Apr 05, 12:59

Potwierdzam, link działa i Space Bucks są tam do pobrania.
Dużo innych ciekawych starych gierek przy okazji znalazłem np. Dune2 pod XPka :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Tue, 26. Apr 05, 12:18

No, to sobie odkurzylem i zrekonstruowalem super-maszynke sprzed lat...
Penium 60
8mb RAM - bedzie 40 albo wiecej
ATI Rage IIC (4MB)
3dfx VOODOO 1
Gravis Ultrasound
hdd 1GB systemowy
hdd 8GB uzytkowy
jakis CD

Bryka pod systemem FreeDOS :)
I juz nei potrzebuje emulatorow :twisted:

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 26. Apr 05, 12:36

Życzę powodzenia w konfiguracji EMS i XMS :D

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Tue, 26. Apr 05, 12:42

Hehe, juz po sprawie :)
Az si elezka w oku kreci... Proba uruchomieani - nie rusza. To reboot bez emm386, to samo - no to i bez himema, potem zabawy ze zwolneiniem max. ilosci pamieci konwencjonalnej, etc, etc...
Eh.. dzisiaj sie spoznilem do pracy bo sie troche za dlugo rano bawilem :)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 26. Apr 05, 12:51

Sabre Team
F117
Sensible World Of Soccer

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 26. Apr 05, 13:00

xor wrote:No, to sobie odkurzylem i zrekonstruowalem super-maszynke sprzed lat...
Penium 60
8mb RAM - bedzie 40 albo wiecej
ATI Rage IIC (4MB)
3dfx VOODOO 1
Gravis Ultrasound
hdd 1GB systemowy
hdd 8GB uzytkowy
jakis CD

Bryka pod systemem FreeDOS :)
I juz nei potrzebuje emulatorow :twisted:
Masz graviska? hehe
bylo takie fajne demko ktore zajefajnie dawalo czadu na gravisie - "Second Reality"
pamietasz jeszcze? a moze tego nie widziales... sprobuje to odgrzebac i ci podesle :)

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 27. Apr 05, 07:48

Hoho, pewnie ze je mam ! Tak sie sklada, ze wczoraj rano sluchalem sobie samej muzyczki z niego na Gravisku :) Zreszta mam gdzies na plycie maaase starych demek - palce lizac !

Tak nawiasem - eh, rece opadaja... Stary, dobry GUS ma jakosc dzwieku nawet lepsza od SB Live, ale oczywiscie nie byla wspierana przez winzgroze - na rzecz badziewnych Sound Blasterow, ale popularnych... I teraz prym wioda karty Audigy o mozliwosciach neiwiele wiekszych jak stary GUS PnP, a jakosci dzwieku nawet gorszej... Potem kolejnym super-produktem w dziedzinie kart dzwiekowych byl Aureal Vortex (aktualnie siedze na Vortexie 2) - mial rewolucyjne A3D (przy ktorym EAX to moze mu sandaly co najwyzej nosic), mase innych funkcji - i co ? I oczywiscie tez juz nie jest wspierany ! GGC - Gowniany Gigant Creative zabil i jego, i dalej zalewa rynech popularnym szajsem. Niestety, tak to juz jest jak szefami korporacji sa krotkowzroczni debile, ktorzy maja pelna kabze za jedyny cel zycia...
Blach...

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Wed, 27. Apr 05, 09:01

Oj tak gravis to był miodek. Miałem wersję pro (czy jakoś tak) i kolesie którzy mieli sound blastery przyłazili do mnie posłuchać muzyki z Dooma bo u nich cienko brzmiała. Ech stare czasy...
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 27. Apr 05, 09:09

Hehehe, niedawno przeszedłem Another World (DOSBox). Jejku-jej, jaka muza, ehh... Na SB Live!-24bit - siuper; głośniki 4.1 -> bas wymiata! :shock:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”