Powrót z zaświatów :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 9. Mar 12, 00:00

Szanowny Sauron11 to nie są moje wymysły. Lecz osoby, z którymi pracuję lub pracowałem; Słowacy, Rosjanie, Węgrzy, Litwini, Łotysze i inne narodowości ze wschodniej europy. Każdy Ci powie, że tam, gdzie pracują Polacy tam jest niezgoda.
Ale z własnego doświadczenia powiem tobie, ze jestem szczęśliwy, że nie pracuje z polakami. Kiedyś miałem takiego pecha i niestety musiałem z nimi pracować. Z mojej strony doznałem wiele nieprzyjemności pracując z polakami i przykro mi to mówić ale to zazdrosny i jak że zawistny naród. Polacy mają taka tendencję, że potrafią iść do biura i skłamać na twoją nie korzyć (zakapować) abyś nie dostał kontaktu lub żebyś wylądował na dywaniku. Inni, którzy mają przykładowo prace na "stałe", czyli kontrakt nie będą rozmawiali z kimś kto pracuje dla agencji - wiem kiedyś doznałem tego :)
Koleżanka kiedyś była w supermarkecie. Słysząc polski język podeszła, bo chciała po prostu pogadać a oni do niej – mówią że nie chcą mieć z nią nic wspólnego. Radź sobie sama :)
Na własne oczy widziałem jak głupie pindy – polski anglik podejdzie, piernie a one HIHIHI. Podejdzie jakiś polak opowie dowcip, to patrzą się jak na trędowatego.
Tuż przed recesją pracowałem w jednej firmie, byłem team leaderem. Czyli miałem kilkunastu ludzi pod sobą. Jeden angol dowiedział się że odejdzie z fabryki to w twarz mi powiedział, że przyjeżdżamy do ich kraju i zabieramy im prace. Dodatkowo mnie zwyzywał. Gdy zostałem wezwany do biura, to powiedziałem, że on zaczął. Nawet mam światków, dwóch angoli i dwóch polaków. Polacy powiedzieli, że nic nie słyszeli i nic nie widzieli a byli najbliżej :) Śmiech na sali :) Dzięki anglikom, którzy potwierdzili cały ten incydent, nie straciłem pracy :)
Takich przykładów mógłbym wymienić tysiące.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 10. Mar 12, 14:01

Ok, wierzę, z pewnością masz dużo większe ode mnie doświadczenie w tej materii. Ja pamiętam tylko sporadyczne kontakty z Polakami z wyjazdów w młodości do krajów Europy Zachodniej, ale w żadnym razie nie codzienne sprawy pracowe, więc to i inne czasy, ludzie i sytuacje.
Przykro się czyta, że tak nasz naród się zachowuje na obczyźnie. Choć z drugiej strony, młodszy brat mojej żony pracuje obecnie w McDonalds w jakimś angielskim mieście i póki co chwali sobie współpracę z krajanami. Wcześniej pracował w angielskim Tesco i tez Polacy jakoś się tam w kupie trzymali, wg niego, co pomagało im trochę w niezbyt przyjaznej atmosferze pracy, jaką generowali angielscy zarządcy.
Może więc nie wszędzie jest tak źle, jak opisałeś :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”