Windows 7 - kto używa?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Windows 7 - kto używa?

Post by LeWaR » Wed, 8. Jul 09, 21:44

Jak wam się nowa winda podoba? Dobre to to będzie?
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 9. Jul 09, 01:57

Mnie sie podoba, bedzie to to dobre :)
O zaletach i funkcjach nowego systemu mozna poczytc w licznych juz publikacjach sieciowych, mimo to skoncentruje sie na rzeczch jakie zogniskowaly maoja uwage juz na samys wstepie.
Przez caly czas starałem sie aby moja stycznosc praktyczna z Vista wynosila 0.01%, takze nowe funkcje zaprezentowane w "siodemce" byly wrecz piorunujace i niezwykle innowacyjne w stosunku do tego co oferuje stary dobry win XP 32bit.
Mysle, ze nowy system zyska spore gro uzytkownikow, a takze "visciarzy", ktorzy beda mogli sie bezbolesnie przeniesc na nowy system. Wbudowane tryby kompatybilnosci oferuja zgodnosc poczawszy od: win95 po ostatnie vistowe dziwactwa.
System XP wciaz bedzie sie cieszyl duza popularnoscia wsrod uzytkownikow ciut starszych platform sprzetowych oraz niektorych graczy.
System testowalem na starym Athlonie 2.6, 1Gb RAM, 6600GT. Efekty wizualne byly przykrojone do 30-40 %, lecz mimo to wydajnosc maszyny byla zaskakujaco dobra, podobnie jak oprawa wizualna nowego systemu. Co zauwazylem do drastyczny wzrost pracy procesora podczas przesuwania okienek po ekranie. Dodam rowniez, ze pierwsza rzecza ktorej mi brakuje w nowym systemie jest brak paska szybkiego uruchamiania, ktorego jestem fanem od wielu lat. Zamierzam przeniesc sie na Win7 gdy ukaze sie w dystrybucji, aczkolwiek jako bron przyboczna na wirtualnym dysku zainstaluje win XP (na wszelki wypadek :))
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 9. Jul 09, 09:05

A ja swoim sposobem myślę, że kolejny raz ujawnia się pazerność giganta. Jak dawno temu wyszła Viśta? Zamiast ją udoskonalać albo przerobić, by pasowała wszystkim, jak imho świetny XP, tworzą coś nowego i znów trzeba będzie zań sporo zapłacić. Tak można w nieskończoność - robić coś nowego, marketingowcy wymyślają świetne hasełka jakie to cuda niewidy ma nowy system - byle go tylko kupić - po czym się to kupuje i nowy produkt, a jakże, okazuje się mieć znów jakieś wady. No więc znów się robi następny system i znów ta sama bajeczka. A skarbiec napełnia się groszem naiwnych, skuszonych owymi cudami :wink: . Polityka MS przypomina mi nieco premierowe-Tuskowe "by żyło się lepiej", po czym po wyborze okazuje się, że wcale nie jest lepiej, a nawet jest gorzej :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 9. Jul 09, 09:52

Wydaje mi się że Windows 7 jest tak naprawdę Vistą z 2 SP , może lekko zmienionym wyglądem i kilkoma usprawnieniami. Tak naprawdę jest tym, czym Vista powinna być od samego początku.

Dlaczego wydają to jako nowy system? Ano dlatego, że Vista jest skończona w sensie marketingu. Pomimo że teraz po SP działa bardzo ładnie i szybko , przyczepiono jej metkę nieudanego systemu (nota bene bardzo niesłusznie, bo wystarczy wyłączyć kilka usług i system działa niemal tak samo dobrze jak XP - używam Visty od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolony).

Dodatkowo, zwróćcie uwagę na to że obecnie kompy są znacznie szybsze niż 2 lata temu, więc nawet bez specjalnych optymalizacji system z podobnym corem instalowany teraz będzie działać znacznie lepiej.

Czy jest to pazerność ? czy ja wiem ? a czy jest pazernością żądanie kasy za wypuszczane aktualizacje (MacOS) ? To jest prywatna firma, jeśli im się to podoba, mogą wypuszczać nowy OS co pół roku - przecież nikt nikogo nie zmusza do używania softu od MS - są inne systemy :)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 9. Jul 09, 10:09

Sauron11 wrote: Polityka MS przypomina mi nieco premierowe-Tuskowe "by żyło się lepiej", po czym po wyborze okazuje się, że wcale nie jest lepiej, a nawet jest gorzej :P .
mnie osobiście żyje się lepiej obecnie bo wstydzę się za nasz kraj/rząd/msz trochę mniej :), tzn za PiS żyło mi się równie dobrze, dlatego że moja sytuacja materialna/życiowa praktycznie w żaden sposób nie zależy od ekipy rządzącej , a tylko i wyłącznie ode mnie :) . Nie wiem też w jaki sposób mogłoby mi się żyć lepiej gdyby rząd zajmował się tylko wertowaniem teczek IPN tam i z powrotem , oraz obrażaniem swoich obywateli i państw ościennych ? :)
A czy ten rząd gospodarczo mógłby zrobić więcej ? wątpię, a czy inny mógłby ? SLD/PiS/UPR ? oczywiście też nie, jesteśmy po prostu stosunkowo biednym krajem w porównaniu do krajów europy zachodniej i to wszystko w tym temacie.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 9. Jul 09, 10:14

ergo wrote:
Sauron11 wrote: Polityka MS przypomina mi nieco premierowe-Tuskowe "by żyło się lepiej", po czym po wyborze okazuje się, że wcale nie jest lepiej, a nawet jest gorzej :P .
mnie osobiście żyje się lepiej obecnie bo wstydzę się za nasz kraj/rząd/msz trochę mniej :), tzn za PiS żyło mi się równie dobrze, dlatego że moja sytuacja materialna/życiowa praktycznie w żaden sposób nie zależy od ekipy rządzącej , a tylko i wyłącznie ode mnie :) . Nie wiem też w jaki sposób mogłoby mi się żyć lepiej gdyby rząd zajmował się tylko wertowaniem teczek IPN tam i z powrotem , oraz obrażaniem swoich obywateli i państw ościennych ? :)
A czy ten rząd gospodarczo mógłby zrobić więcej ? wątpię, a czy inny mógłby ? SLD/PiS/UPR ? oczywiście też nie, jesteśmy po prostu stosunkowo biednym krajem w porównaniu do krajów europy zachodniej i to wszystko w tym temacie.
Tylko nie to, tu :/ :/ :/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 9. Jul 09, 12:14

Sorkvild wrote:Tylko nie to, tu :/ :/ :/
hehe, mały offtop to u nas standard , prawda Sau ?... :wink: :wink:

SoBeK
Posts: 399
Joined: Fri, 7. May 04, 19:28
x3tc

Post by SoBeK » Thu, 9. Jul 09, 17:54

Jak napisalem w innym poscie, dostalem w prezencie od MS 7, ale jeszcze jej nie zainstalowalem. Od kiedy mam nowa nagrywarke jakas poprawka do XP zmusila mnie zeby ja odlaczyc i podlaczyc jako dysk zewnetrzny. dopiero zaczela dzialac. Niestety przy takiej okazji mam caly komp rozlozony na czesci pierwsze itp. to mnie strasznie wq....wia wiec w niedlugim czasie chyba sie zmusze i jednak zainstaluje W7. Teraz pytanie dla odwaznych.
ostatnio spalil mi sie zasilacz i razem z nim poszla plyta. Nie mialem wyboru i kupilem nowy sprzet (lacznie z prockiem. To co mam w tej chwili to:
Plyta EP45-UD3R
Procek - Quad 9400
Zasilacz - Chieftec (GPS-650AB-A)
I teraz wyskakuja 2 problemy. Pierwszy dotyczy karty graficznej. Mam baardzo stara GF 7800GTX i ta zaczyna siadac a raczej wentylator na niej.
I druga sprawa. Jaki ram polecacie? do tej plyty chodzi DDR2
Glowny opis tej plyty jest tutaj:
http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,61820/

Wielkie dzieki wsyzstkim za spostrzezenia i rady.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Thu, 9. Jul 09, 18:47

Osobiście mam to:
http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,50650/
i pamięci 1066 te:
http://proline.pl/sklep.php?prodid=GEIL+4GB+DDR2+1066+U
Moim zdaniem widać różnicę pomiędzy 800 mhz a 1066.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 11. Jul 09, 13:27

Sau, nie podoba się? Nie musisz kupować, tak jak ergo napisał, jest to prywatna firma i może sobie wydawać nowe systemy co pół roku i żądać za nie i 1000$. Jak ludzie nie będą kupować, to git, M$ pójdzie po rozum (albo i nie) i zmniejszy ceny, albo poprawi produkt.

Nie rozumiem całego narzekania na systemy Windowsa (szczególnie, jak nie siedzisz na Linuksie, albo innych Macosach). Korzystasz z nich codziennie, umożliwiają Ci rozrywkę, nawet pewnie jest to i dla niektórych narzędzie pracy, więc nie narzekać, a pisać do działu technicznego konkretne konstruktywne podpowiedzi, albo uczestniczyć w beta testach.
Eh to takie polskie, narzekać i nie ruszyć dupy.


Vistę da się lubić i jak już pisałem tutaj wiele razy, jak ktoś umie tylko włączyć pasjansa i IE, to będzie narzekać, bo to takie "modne". Jednakże, jak ktoś CHCE, to znajdzie wiele porad (albo się spyta mnie :) ) jak usprawnić działanie Visty.

Co do W7, to jak na razie słyszę same pochwały i cieszę się, że M$ w końcu wydaje nowy system (nie ukrywajmy, że Vista to była taka przejściówka, jak niegdyś ME). A jak będzie kosztować coś koło 200-250, ewentualnie 300 zł, to może nawet się skuszę na niego? Kto wie.
Jedynie martwi mnie, jak to ergo napisał, brak paska szybkiego uruchamiania? A może jest ukryty, tak, jak to domyślnie w XP było... Albo wyjdą łatki/mody, które dodadzą jego funkcjonalność (bo to jedna z pierwszych opcji, jakie włączam po zainstalowaniu świeżego systemu :) )

Howgh!
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 13. Jul 09, 09:32

Jak mi się coś nie podoba to o tym piszę, nie kupuję i komentuję, takie prawo każdego klienta w wolnym kraju. A fora też do tego służą, że jedni coś wychwalają, a inni na to narzekają ;). Narzekać lubię jak każdy Polak, a moje motto jako klienta to "płacę więc wymagam" :). Beta testy są dla tych, którzy za swoje programy biorą grubą kasę, ja nie mam na to czasu i ochoty, chcę mieć gotowy produkt, który po kupnie za moje cięzko zarobione pieniądze będzie maksymalnie dopracowany i bezawaryjny. A jak mi się co i rusz wciska ten sam produkt za kolejne ciężko wypracowane pieniądze, to nie dziwota, że mam różniste obiekcje.
To nie tak - nie kupuj jak się nie podoba. Firmy tworzące oprogramowanie tworzą je głównie pod microsoftowe systemy, więc wprowadzanie przez giganta nowych systemów niejako wymusza ich zmianę pod kolejne oprogramowanie. Wmawiają nam, że kolejne systemy są lepsze, lepiej zoptymalizowane, generujące lepsze efekty, piękniejsze, bogatsze udźwiękowienie. Tymczasem zmiany są pewnie kosmetyczne, a trzeba za produkt ponownie zapłacić. I to niemało, jak na monopolistę przystało MS liczy globalnie grubą kasiorę, co przyczynia się do takiej a nie innej opinii o znacznie zawyżonej cenie kolejnych systemów.

Dla mnie system operacyjny to takie zwierzę, które ma się uruchamiać i działać wzorowo, to znaczy bez ciągłej ingerencji użytkownika (tak działa mi XP), a do poprawnej obsługi gier i programów wystarcza ich zainstalowanie i kropka. No i gdy gry się nie wywalają do pulpitu a systemu nie trzeba raz na kwartał czy pół roku przeinstalowywać bo biedak się zapchał sam w sobie (jak Win95 czy Win98). Jestem prostym człowiekiem i wymagam prostego systemu. A jak dostaję niedoskonałe narzędzie, to mam prawo mieć o to pretensje. Niestety pretensje przy których nie można liczyć na odzew. Bo pisanie czy dzwonienie do MS przecież nie spowoduje, że system, który po kilku miesiącach jest totalnie zapchany, po mojej interwencji i jakimś patchu już się nie będzie zapychał.
Owszem, należę do tych, którzy nie lubią Microsoftu. Któż lubi monopolistów wykorzystujących swoją pozycję. Niestety jednak jestem skazany na ich programy, innych systemów nie biorę pod uwagę i jedyne co mi pozostaje to okresowe narzekanie. Na szczęście od tego firma nie zbiednieje :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 13. Jul 09, 11:04

A jak dostaję niedoskonałe narzędzie, to mam prawo mieć o to pretensje. Niestety pretensje przy których nie można liczyć na odzew. Bo pisanie czy dzwonienie do MS przecież nie spowoduje, że system, który po kilku miesiącach jest totalnie zapchany, po mojej interwencji i jakimś patchu już się nie będzie zapychał.
No, bo jak będziesz pisać: "to gówno nie działa!, co chwila się zawiesza, a odpalanie pasjansa trwa za długo!!11!", to się nie dziwię... To tak, jak 80% ludzi dzwoniących na "błękitną linię" - "nie działa mi internet! Wy ch** zas**!!!" - "czy modem ma podłączony kabel telefoniczny?" - "a co ja kur** mam się znać na tym? ja płacę za internet, to chcę go mieć działający!!" - "ale jak Pan sobie sam popsuł, to już nie nasza wina" - "pierd** się monopoliści jeb**!!".

Sorry Sau, ale jak na razie Twoja "konstruktywna" krytyka przypomina mi to, co wyżej napisałem... Może bez bluzgów (ale kto wie, nie znam Cię na żywo, więc nie wiem :P). Oczywiście nikt się nie postawi w roli producenta softwaru i jego reakcji na tak "wyrafinowaną" krytykę ich sprzętu...


Po drugie, tak, nie podoba się?, nie płać! Jak widzisz na giełdzie malucha, za którego ziomek chce 1000 zł, to nie kupujesz go, yo?
Systemów masz od groma (pewnie lenistwo jest największą przeszkodą do ich poznania, nie mówię już o użytkowaniu..., ale zwykłego ich poznania), a jak XP Ci działa dobrze, to zostań na nim.

Wypowiadanie się o Viście i W7 nie mając z nimi w ogóle styczności, tak, to polskie... Polak wie, że Euro jest złe, Polak wie, że Unia jest zła!, Polak wie, że profesorowie ekonomii gówno wiedzą, bo przecież "chłop ma lep na karku" (literówka umyślnie).


Eh...


Peace
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Tue, 14. Jul 09, 18:48

Popieram Maniego i ergo. Vistę da się lubić Ja od początku jej użytkowania (możliwe że coś ponad 2 lata) nie miałem większych problemów. Ba na dodatek da się ją lubić nie znając się zbytnio na rzeczy. Wystarczy na słabszych kompach (na które Vista nie powinna trafić) wyłączyć pasek boczny. Vista też baardzo oberwała przez ludzi którzy ten system ładowali do notebookow. Co tu ukrywać większość z nich nie udźwignie Visty i nie wiem czyja to była wina M$ (możliwe, że to on zlecił jej instalacje tam) czy marketingowców sprzedających sprzęt z nią, ponieważ "Notebook z najnowszym doskonałym systemem operacyjnym" brzmiał atrakcyjniej.

Większość ludzi krytykujący Vistę zazwyczaj jej nie zainstalowali tylko poczytali po forach, że to to, to tamto. Tylko z forami jest jak z telewizja. Jak coś działa dobrze to się nie pojawia, jak coś nawali to od razu wszyscy się zlatują. W skrócie jeżeli W7 jest lepszym systemem niż Vista to nic tylko brać, ale tylko jeżeli miałbym kupować nowego PCta i potrzebowałbym nowy system operacyjny, bo mi na wzroście wydajności rzędu 4%-6% w tym co robię naprawdę, ale naprawdę nie zależy. To że system załaduję się chociażby nawet o 5 sekund szybciej też mnie nie kręci na tyle, by wydawać znowu pieniądze.


Wracając do tematu
Mnie z tego co widziałem nie podoba się nowy pasek startu w W7 bo ten z Visty mam oswojony i nie był żadną drastyczną zmianą w stosunku do tego z XP. Mam pytanie: Czy W7 pozwala ustawić by pasek startu był taki jak w Viście?

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 15. Jul 09, 22:57

Urban, na lapciaku (jak pisałem już wcześniej) Vista też może chodzić miodnie. Wystarczy dać w opcjach wizualnych na "wydajność", wyłączyć trochę śmieci ze startera i ot, Vista na lapciaku włącza się nie wiele dłużej, jak XP na dobrym PC :)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 16. Jul 09, 13:06

Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja tam nie będę oceniał tych, co są w Viśtę zapatrzeni i firmie MS wdzięczni za ich trud i poświęcenie wkładane w opracowywanie coraz to nowszych systemów. Pozostanę przy swoim zdaniu.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 16. Jul 09, 22:20

Sauron11 wrote:Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja tam nie będę oceniał tych, co są w Viśtę zapatrzeni i firmie MS wdzięczni za ich trud i poświęcenie wkładane w opracowywanie coraz to nowszych systemów. Pozostanę przy swoim zdaniu.

Ale pisał bzdury? Uważasz także, że każdy ma prawo do tego? Aj, prawo ma, ale czy już prawa nie ma osoba, która chce "napomnieć" taką osobę?
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 17. Jul 09, 10:26

Sauron11 wrote:Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja tam nie będę oceniał tych, co są w Viśtę zapatrzeni i firmie MS wdzięczni za ich trud i poświęcenie wkładane w opracowywanie coraz to nowszych systemów. Pozostanę przy swoim zdaniu.
Spoko Sau , nie ma się co denerwować :), mam 2 pytania,
1. czy pracowałeś kiedykolwiek na Viście dłużej niż tydzień czasu na komputerze który ma min 2 giga ramu i procek z ery C2D lub lepszy, po wypuszczeniu SP1 ? Czy może Twoja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu, czy na tym co przeczytałeś w internecie ?
2. Pamiętasz jak kilka lat temu na tym forum wypowiadałeś się na temat Windows XP ? niechętnie przechodziłeś ze swojej ukochanej 98 .... Jak teraz pracuje Ci się na XP'ku ?

Pozdrawiam serdecznie :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 18. Jul 09, 11:18

ergo wrote:
Sauron11 wrote:... niechętnie przechodziłeś ze swojej ukochanej 98 .... J)
O zgrozo, dostalem dreszczy normalnie :D :D :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 27. Jul 09, 13:37

ergo wrote:1. czy pracowałeś kiedykolwiek na Viście dłużej niż tydzień czasu na komputerze który ma min 2 giga ramu i procek z ery C2D lub lepszy, po wypuszczeniu SP1 ? Czy może Twoja opinia jest oparta na własnym doświadczeniu, czy na tym co przeczytałeś w internecie ?
2. Pamiętasz jak kilka lat temu na tym forum wypowiadałeś się na temat Windows XP ? niechętnie przechodziłeś ze swojej ukochanej 98 .... Jak teraz pracuje Ci się na XP'ku ?
A'propos pytania 1, tak długo na Viście nie pracowałem. Bardziej opiniuję na podstawie rozmaitych opracowań niż długotrwałej praktyki :roll: . Pewnie jakbym jakbym już kupił i wydał na to kaskę, to nie byłbym taki sceptyczny, bo by "widziały gały co brały" ;).
Pytanko 2 - onegdaj byłem cięty jak MS wprowadzał W95 w miejsce "ukochanego" Dosa :), ale 98 tak naprawdę nie lubiłem, zbyt często się zapychał i co pół roku trzeba było robić kłopotliwą reinstalkę. Ale to było jak byłem młody, chciało mi się w to bawić i miałem cierpliwość do kłopotów systemowych. Wraz z wiekiem mam większe wymagania i mniej czasu wolnego, więc i zmiany systemów wzbudzają większą niechęć. Irytacja szybciej przychodzi :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Thu, 10. Sep 09, 23:51

Mani, Twój sposób pisania w jednym z postów w tym temacie przekracza granice.
Od dwóch miesięcy mam do czynienia z Vistą na laptopie mojej kobiety - Vista to nieruchawa kobyła, wygląda jak niepotrzebnie skomplikowany XP, jakby złośliwie uniefunkcjonalniony (ale mi słówko wyszło...).
Kiedy firewall nie pytając mnie o zdanie zablokował mi instalkę Aviry i musiałem się naszukać w opcjach, aby tę instalkę dodać do wyjątków, żeby w ogóle ruszyła, podjąłem próbę zainstalowania Zone Alarm, powszechnie znanego firewalla. Zakończyło się to blue screen'em, całe szczęście, że w trybie awaryjnym dało się to odkręcić. Brak czasu powoduje, że nie szukałem w necie przyczyn. Chyba niemożliwe, żeby ZA nie obsługiwał Visty?
Obecnie zastanawiam się, czy jest sposób na reinstalację systemu bez kasacji danych i rozwalania ustawionych partycji, bo wg. narzędzi systemowych i fabrycznych coś takiego właśnie nastąpi, a jest to w oczywisty sposób niedopuszczalne. No i jeszcze ten rozdęty dysk C:, szajba. Długie poszukiwania w necie nie dały rezultatu, a "poradniki" można sobie w buty wsadzić bo opisują "gołą" Vistę, sprawdzenie kilku opcji wg. ich rad pokazuje, że SP 1 już je wyłączył. Szukam czasu na wycieczkę do serwisu, aby zadać im moje pytania. Muszę go też trochę znaleźć, aby wreszcie zainstalować SP2. Przy okazji mocno się zdziwiłem, że do lapów nie dają nośnika z systemem, aby zainstalować go tak jak ja chcę. Można tylko zrobić kopię zapasową, która wobec kasowania danych jest dla mnie bezużyteczna.
"Dzięki" za Vistę :-/.
Wychodzi na to, że popieram Saurona, choć stał się niesamowicie marudny.
Jako gracz jestem na stałe przykuty Windowsów, więc na pewno nie będę testował innych systemów, brak czasu to następna przyczyna.
System nie jest od tego, żeby ryć w nim i z powodu problemów nabywać niechcianej wiedzy technicznej. Najbardziej żal niezaawansowanych użytkowników, którzy sami sobie nie poradzą i ze wszystkim muszą latać do serwisu.
A w sumie jestem zwolennikiem Linuxów, szczególnie Ubuntu, o którego się otarłem, tylko mimo dużej już przystępności linuxowców czeka sporo ciężkiej pracy, bo część multimedialna, ripowania płyt i odtwarzanie różnych formatów plików pozostawia wiele do życzenia.
Czasopismo, do którego mam powody mieć zaufanie, zjechało onegdaj Vistę, a teraz zapowiada Siódemkę jako prawdopodobnie bardzo dobry produkt, więc może wreszcie MS zrobił porządny system, następcę XP.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”