TES: Oblivion zadania + Morrowind

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Nov 09, 14:39

Nie wiem co o tych fotkach myśleć. Pozornie Morrowind zyskał na plus za sprawą trawy, ale poza nią nie widać specjalnych zmian. Czy twarze postaci aby na pewno uległy znaczącej zmianie? I czy kosztem gęstości trawy spadła wydajność?
Mój Morrowind jest tylko trochę dopalony tym dodatkowym softem (graphic extender czy jakoś tak), głównie o HDR, rozdzielczność natywną dla 22" panoramy, ale grzebałem też w dalekim widzeniu i nie było to fajne, wydajność była zbyt niska. Podobnie w Oblivionie miałem trawę praktycznie na minimum, żeby nie grzała za bardzo karty :).
Niedawno zacząłem grać od nowa w Morrowinda, zarzuciwszy grę w Obliviona Shivering Isles. Po n-tej rozgrywce w Morrowind przestała mi dokuczać staroszkolna grafika, jakoś gra sama się broni przed efektem starzenia.
Niektórzy piszą, że Obl. Shivering Isles to takie małe Morrowind, te wielkie grzyby, tunele pod ziemią jak wnętrza z Tel Mora, lokacje jakby trochę podobne. Niestety klimatu takiego dodatek ten nie ma. W sumie może to właśnie ta staroszkolna grafika w Morku wpływa na klimat, a w Oblivionie na odwrót - zbyt dobra grafika go psuje? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Thu, 19. Nov 09, 16:58

Co to za dziwne zdjęcia? Mają one pokazać jakieś poprawienie? To dlaczego takie ciemne i wszystkie pod światło?
HDR można włączyć instalując MGE. A poza HDR nie mogę się na tych zdjęciach dopatrzyć czegoś rewelacyjnego. Może nie ma i dlatego takie przyciemnione :wink:

klarix

Ravenscar7
Posts: 12
Joined: Fri, 12. Jun 09, 15:38
x4

Post by Ravenscar7 » Thu, 19. Nov 09, 19:35

Ja tych screenów nie robiłem podałem wam tylko przykład że coś takiego do morrowinda istnieje. Ja go używam i generalnie jestem z niego zadowolony, a co do postaci jak dla mnie wyglądają one o wiele lepiej niż w oryginale.

Najlepiej będzie jak sami sprawdzicie i ocenicie ponieważ nie każdemu może się to podobać :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 19. Nov 09, 22:18

No wlasnie cos znajomo mi to wyglada. Morrowind Expanded, pisalem o tym na pierwszej stronie.. Godny uwagi upgrade grafiki. Mysle ze w grze prezentuje sie calkiem dobrze, to te screeny sa dziwnie wykonane. Faktem jest ze w pewnych miejscach niezle "daje" po oczach.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Nov 09, 23:24

Może to jak się wychodzi z ciemnego pomieszczenia i patrzy na jasne otoczenie, albo najpierw w słońce, a potem obok; niektóre przedmioty w ekwipunku jarzą się blaskiem, przedtem tego nie było.

Na jednym ze screenów wyżej, gdzie są dwie twarze obok siebie - twarz z Morrowinda faktycznie jest jakby podmajstrowana. W oryginale są bardziej kanciaste, szmaciane, facjaty.

Na tych zdjęciach w sumie tylko trawa jest dodana i moze niektóre drzewa są bardziej Oblivionowe.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Ravenscar7
Posts: 12
Joined: Fri, 12. Jun 09, 15:38
x4

Post by Ravenscar7 » Fri, 20. Nov 09, 00:22

Zgadza się Sorkvild najpierw używałem tego Expanded-a o którym pisałeś wcześniej, później znalazłem jego drugą część zainstalowałem i grafika prezentuje się tak jak na screenach powyżej.

Gra chodzi stabilnie jedynie czasami się wywala jak chcę zakończyć grę i wyjść do windowsa.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 20. Nov 09, 20:44

Tak a propos, czy zanioslo was juz do dagon Fel stanac oko w oko z Sorkvildem :D:D:D

http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Sork ... 28quest%29

Dagon Fel to jak dla mnie jedno z najbardziej klimatowych miejsc w Morrowindzie. Najbardziej wysuniety na polnoc przyczolek, izolacja.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Nov 09, 11:07

Tiaa gadałem już z tym wieśniakiem :D . Chyba jest bohaterem jakiegoś questu. Czy to z niego wziąłeś swoją ksywkę?
Wieże w Fel faktycznie tworzą niesamowity klimat, północny wschód mi też się najbardziej podoba :).
Btw. nie wiecie może, w którym miejscu można kupić czar skoku? Czasem trafiam na buteleczki skoku, ale czaru nikt nigdzie nie ma.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 23. Nov 09, 14:12

Najbliżej u Ranis, Balmora.

klarix

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Nov 09, 14:37

Kurcze, naprawdę tak blisko, w Balmorze? Poszukam więc. Dotąd patrzyłem tylko u członków Gildii Magów.

To może pochwalicie się jeszcze, jaki najbardziej pożyteczny czar o działaniu trwałym na siebie udało się Wam zakląć w jakiś przedmiot przy wykorzystaniu największych kamieni z duszą Bóstwa lub Lunatyka?
Niedawno (dopiero) odkryłem, że tylko na tych kamieniach z takimi duszami (o wartości 80.000 złota) można zaklinać czary o działaniu trwałym na siebie. Jakoś całkiem przypadkiem trafiłem na to, bo nigdy wcześniej tego nie zauważyłem, także czytając manual :oops: .
Na poziomie postaci 47 zakląłem póki co:
- 2 ekstrawaganckie rękawice na podwyższenie współczynnika Szczęście 1-7, dzięki którym potem po mozolnym wkładaniu i zdejmowaniu udało się podwyższyć skalę o 12 pkt Szczęścia (po 6 na rękawicę) :).
- szklany hełm na permanentne oddychanie w wodzie
- ekstrawagancki pas na permanentne chodzenie po wodzie :).
Następny w kolejce już czeka wspaniały pierścień (120 jedn.), którego chcę zakląć na permanentną lewitację 8 pkt. :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 23. Nov 09, 16:33

Sauron11 wrote:Dotąd patrzyłem tylko u członków Gildii Magów.
No właśnie - Ranis Athrys to ich miejscowa szefowa :)

klarix

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Mon, 23. Nov 09, 18:10

Sauron11 wrote: Następny w kolejce już czeka wspaniały pierścień (120 jedn.), którego chcę zakląć na permanentną lewitację 8 pkt. :).
8 punktów to nie będzie dość wolne? Jeżeli rozmowa toczy się o Morku, to tam ja używałem eliksirów do lewitacji. Jeden sklep miał ciągle na stanie składniki. Parę buteleczek i robiłem za myśliwiec.

Hmm z przydatnych statystyk jakie dodawałem na stałe do rzeczy.. to wszystko co mogłem dawało do siły. (najbardziej pożyteczny dla mnie, bo lubiłem zbierać składniki do mikstur i nosiłem całe to małe laboratorium ze sobą.. nie mówiąc o tym że naramienniki i broń deadrytowa/deadryczna? sporo waży.)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Nov 09, 19:46

8 pkt faktycznie dość wolne, ale to ma być zaklęcie działające na stałe, bez patrzenia czy trzeba ponownie coś wziąć do ust. Jak będę chciał polatać szybciej, to właśnie ma to być szybki skok i powolny upadek :).

Poprzednio jak grałem w Morka tez postawiłem na zbroję daedryczną, ale tym razem dość szybko u różnych nauczycieli wykupiłem szkolenie z "bez zbroi - obecnie na max 110" i "lekki pancerz - obecnie na max 100" i faktycznie mając częściowy pancerz szklany, a częściowy bez pancerza, spora to oszczędność na masie.

Fajne jest, że w Morrowindzie jest tyle różnych różności, że wszystko można na swój własny sposób rozegrać :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 24. Nov 09, 12:35

Faktycznie, kupiłem taki czar Żaba Timura (w wersji pl) u tej (tego) Ranis Athrys :). Pamiętam, że wcześniej nie chciał ze mną handlować, miałem za niską rangę w Gildii, a potem o nim zapomniałem. Dzięki niemu zaklęty pierścień z czarem skoku 100 pkt przez 3 sek. na siebie, z duszą o mocy 400 pkt i poborze mocy 25 pkt na użycie, przy obciążeniu postaci ok 100 pkt / 500 dostępnych - fantastycznie wystrzeliwuje pionowo w kosmos (przynajmniej tak się wydaje, bo poniżej nic już nie widać, tylko jednolitą szarość, a nad głową gwiazdy. Pozwala po paru skokach dostać się z Balmory do Vivek :). A jednoczesne założenie dodatkowego pierścienia generującego na stałe moc skoku 8 pkt fajnie dodaje długości skokom przy dużym zmęczeniu.
Fajna jest zabawa w naginanie reguł świata Morrowind do własnych potrzeb i zachcianek :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Tue, 24. Nov 09, 17:46

hmm jeżeli dobrze pamiętam, gdzieś na południowy wschód w Morku był taki fort (możliwe, że Rosomaka.. ale nie pamiętam dokładnie :oops: ) Gdzieś w którejś komnacie ktoś sprzedawał czar "Zwój Wietrznego Kroku" albo "Zwój Wichrowej Postaci" nie pamiętam dokładnie, a te dane wziąłem z Adamantytowej Wieży. Sam kiedyś jak na to natrafiłem to, że tak powiem uzależniłem się od tych zwojów. Nie są tak drogie a w połowie gry i tak nie ma co z kasą robić. Moim zdaniem jeden z lepszych środków transportu. 8)

Daje 500pkt lewitacji/60sekund i 60sekund niewidzialności. (swoje mikstury lewitacji używałem do lądowania)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 25. Nov 09, 09:11

Szkoda, że w grze nie zostało wyjaśnione (albo przeoczyłem) skąd się biorą tak potężne artefakty, których normalnie nie idzie stworzyć. Np. sztylety z zaklęciami o pojemności 1500 pkt i więcej, podczas gdy największe kamienie duszy z Lunatykiem czy Bóstwem dają max moc 400 pkt.

Btw. czy zaklinanie w elementach ubioru czarów zaklętych ubiorów (stale na siebie), np. w szklanym kirysie -> zaklęty kirys itd. to nie jest jakiś sprytny bug? :)
Mając wykształconą umiejętność "bez zbroi" na max 100 pkt i zaklęcia zaklętych zbroi, po zaklęciu z duszą 400 pkt w klasycznych zbrojach szklanych owych czarów zaklętych zbroi stale na siebie, te klasyczne można zdjąć i sprzedać, a postać nadal będzie nosić zaklęte kirysy, hełmy itp. - ale będzie to robić wiecznie i nie będzie można ich już zdjąć :wink: . To pewien minus bo skazujemy się na jeden rodzaj pancerza, a plus to dodatkowe punkty do "bez zbroi" podwyższające współczynnik do sporo ponad max 100 pkt. oraz fakt, że bez żadnego obciążenia zbroją (można założyć kieckę albo koszulę i jeszcze ją dodatkowo zakląć), bo zaklęte wszak nic nie ważą, mamy super wypasione umiejętności obronne będąc właściwie nagim :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”