Dziś Tłusty Czwartek

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Dziś Tłusty Czwartek

Post by Sauron11 » Thu, 19. Feb 09, 09:47

Wszystkiego najlepszego z okazji tłustego czwartku dla wszystkich czwartkowych łasuchów :).
U mnie we firmie dziś dyrekcja nie zapomniała o pracownikach i miałem przyjemność zamówić i odbierać w jej imieniu 60 tłustych pączków posypanych cukrem pudrem, po 3 dla każdego pracownika :).
Osobno oczywiście będziemy się zajadać w domu :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Hiroshi_Sakura
Posts: 15
Joined: Mon, 6. Nov 06, 11:12
x3ap

Re: Dziś Tłusty Czwartek

Post by Hiroshi_Sakura » Thu, 19. Feb 09, 11:24

Sauron11 wrote:Wszystkiego najlepszego z okazji tłustego czwartku dla wszystkich czwartkowych łasuchów :).
U mnie we firmie dziś dyrekcja nie zapomniała o pracownikach i miałem przyjemność zamówić i odbierać w jej imieniu 60 tłustych pączków posypanych cukrem pudrem, po 3 dla każdego pracownika :).
Osobno oczywiście będziemy się zajadać w domu :D .
Ehh ja jako zapalony smakosz (czyt. żarłok) i kucharz w jednym zrobiłem wczoraj pączusie z kilograma mąki :) wyszło mi tylko 22 sztuki ale za to jakie dobre z wisienkami własnej roboty ehhh. Wziałem tylko 5 szt do pracy i jeszcze teraz zjadlem 2 "firmowe" - w porównaniu z moimi - ochyda. :)
Pozdrawiam łasuchów...
Hiroshi

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Feb 09, 13:53

No to nieźle, pączki nie tak łatwo zrobić, żeby były odpowiednio dobre jak z cukierni, a nawet lepsze :). A jaki skład tych pączków, zapodaj swój przepis, jeśli to nie tajemnica :roll: .
Ja firmowe kupowałem u Buchmana, to taka stara cukiernia w Konstancinie k/Warszawy, znana z bardzo dobrych i jednocześnie drogich wypieków. Pączek 2,4 zł. sztuka, a paręset metrów obok w innej cukierni juz 1,6 zł./szt. Za to można było pogrymasić, więc "w imieniu firmy" zamówiłem pączki bez lukru, a tylko z posypką z cukru pudru. Z lukrem nie lubię, nie dość że sklejają wszystko, zęby niszczą, to jeszcze więcej kalorii dodają do i tak już super kalorycznego przysmaku. Więc udało mi się przekonać w pracy koleżanki (które przecież kalorie liczą zawsze) do bezlukrowych łakoci w tym roku :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 19. Feb 09, 17:17

Ja mam jedno miejsce w mieście, gdzie można kupić, moim zdaniem, najlepsze w Krakowie pączki. Miałem szczęście i byłem tam dziś w pobliżu, więc zaopatrzyłem się w smakołyki. Żona tez kupiła, ale w osiedlowej cukierni, zaraz będziemy porównywać smak.
A co do samych pączków to oczywiście są z lukrem, tylko takie lubię, i z prawdziwą różą w środku, a nie jakąś marmoladą, lub co gorsza z budyniem.
Łasuch ze mnie straszny, choć tego wcale po mnie nie widać i liczenie kalorii to można miedzy bajki włożyć. Ważne jaka kto ma przemianę materii i ile odkłada zapasów na potem. Ja nic nie odkładam, wszystko oddaję :)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Feb 09, 19:55

Tylko pozazdrościć :). Ja mam właśnie przeciwnie, gromadzę jak jem za dużo, więc kalorię muszę liczyć. Pamiętam kumpla co miał taka błyskawiczną przemianę materii, że jak skończył jeść, to w 10 minut potem zdarzało mu sie spocić na czole, bo już zaczął się przygotowywac do przerobu masy. A ja dopiero zaczynałem czuć, że zjadłem ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 19. Feb 09, 20:55

Takiego tempa to nie mam :)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”