Terran Conflict wyda inna firma niz TopWare

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 5. Jun 08, 09:54

Sauron11 wrote:Jeśli wydawca zgłosi chęć współpracy z fanami, to będziecie mieli swoje pięć minut :).
Email wysłany, grunt wyrównany i zasiany, teraz czekamy :roll: .
Hm. W sumie masz racje. Kazdy z nas od poczatku bawil sie aby miec swoje 5 min, baaa... dlaczego tak skromnie... 50 min :P Kazdy z nas chce wyciagnac niewymierne korzysci (finansowe jak i moralne) :P Kazdy z nas chce byc w podpisie wydawnictwa jako tlumacz :P Kazdy z nas chce aby sie wszyscy klaniali, dziekowali (wielokrotnie, i tak aby glowka byla niska a kuper wysoko) :P
Heh Sau. Zapomniales o drobnostce: Chcielismy wiedziec czy bedzie (Z DNIEM wydania XTC) polska wersja czy nie. I dalej nie wiemy, majac jedynie mgliste informacje, ze ktos cos kiedys gdzies. Przypomniec Ci ile czasu czekalismy na spolszczenia X-3? Na dodatek i inne drobne rzeczy (misja Bala)? Wiec tak naprawde... nam to dynda czy firma bedzie chciala skorzystac czy nie. My chcemy zeby bylo na czas. Finito. Wierz mi ze rowniez mi dynda to, (jesli wykorzystaja nasze checi w tlumaczeniu) czy wspomna choc slowem. Nie musza. Ba, moze calkiem ktos obcy sie pod tym podpisac. My i tak bedziemy wiedziec - kto co zrobil :P

Jakkolwiek by to nie zabrzmialo, ja i tak mam juz powod do usmiechu ;) Moge sie bawic TC :D
A gdy juz wyjdzie to TC, LeWaR, Yacek (moze Mani jak dostanie w koncu NDA, moze jeszcze Michal) - zaczniemy sie nim bawic w polskiej wersji - tej czy innej.
Mam nadzieje, ze tym razem ja sie wyrazilem jasno i precyzyjnie co do zamierzen i "domniemanego" poklasku ;)
BTW, LeWaR juz zaczal tlumaczyc cos w Becie. Ja nadal czekam na dostep do plikow. W becie mozna i owszem gro zrobic, z tym ze jakiekolwiek pozniejsze zmiany (w tekscie) beda dosc trudne do wyszukania i podmiany (te wyciete, zmienione, zamienione).

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 5. Jun 08, 09:56

Mani_ wrote:Poza tym, coś mi się wydaje, że tracisz ducha? Jak współpracowałeś z TW, przy tłumaczeniu X3, to, powiedz, jak stamtąd ludzie ogarniali klimat Iksów? Szczerze... Bo tak, mi się coś wydaje, że nie bardzo... Ty, uratowałeś sporo z tego, co zostało z X2, tak, by ludzie, którzy mają już swój dorobek, nie pogubili się, odpalając X3.
Dlatego, wydaje mi się, że niepotrzebne jest, to zniechęcenie z Twojej strony.
Dlatego właśnie między innymi włączyłem się do dyskusji i zapuszczam wici i rozmawiam, a przecież mógłbym napisać - radźcie sobie sami, ja na to leję bo nie mam czasu.
Doświadczenie z TopWare i Play nauczyło mnie jednak, by się w tych sprawach nie spieszyć. Wy natomiast wszystko chcielibyście od razu, natychmiast, a w tych kontaktach tak się nie da, trzeba cierpliwie, inaczej już na starcie można wszystko spalić.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Thu, 5. Jun 08, 10:05

No to kto w końcu odpowiada za hasła dostępu do plików na naszym levelu??

Z innej beczki: może im nie zależy??
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 5. Jun 08, 10:08

Sau, powiedz więc, dlaczego Egosoft daje nam te 5 lvl i 6 w przypadku Deadiego ?
Dlaczego napisali, że są skłonni udostępnić nam pliki, tak, byśmy zrobili fanowskie, nieoficjalne tłumaczenie? Mi się wydaje, że mimo wszystko, jest się z czego cieszyć i można to wykorzystać.
Tak, by, w razie tego, że ten "tajny" wydawca, by coś sknocił w tłumaczeniu, my będziemy mieli możliwość skorzystania z naszego tłumaczenia. I to w czasie premiery!.


Yo
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 5. Jun 08, 10:26

Mani_ wrote:Sau, powiedz więc, dlaczego Egosoft daje nam te 5 lvl i 6 w przypadku Deadiego ?
Dlaczego napisali, że są skłonni udostępnić nam pliki, tak, byśmy zrobili fanowskie, nieoficjalne tłumaczenie?
Myślę, że dlatego, że Wy tego sami chcecie. Im na pewno nie zależy.
ES nie interesuje, czy będzie polska wersja i czy będzie dostępna w PL. Tą sprawą zajmuje się ich partner medialny KOCH MEDIA. To już nie są czasy garażowych prac nad X2.

Edit: lvl 6 ma już też LeWaR :).

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Thu, 5. Jun 08, 10:52

Sauron11 wrote: Edit: lvl 6 ma już też LeWaR :).
I mogę tłumaczyć newsy na stronie głównej :)
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 5. Jun 08, 15:00

Nareszcie, będziesz mnie mógł wyręczyć :roll: . Jak masz chęć, to i za FAQ (to egosoftowskie) też możesz się się wziąć :).

A w temacie tłumaczenia, powstrzymajcie konie panowie :roll: , nie idźcie tam, gdzie Was nie chcą i łaskę robią (w domyśle Egosoft), dobrze że macie wysokie levele, mogą się tylko przydać. Sensu wielkiego na samodzielne osobne tłumaczenie nie ma, bowiem wydawca wyraził chęć współpracy z fanami. Ale trzeba cierpliwości. Odtąd proponuję przenieść wszystkie sprawy związane z lokalizacją Terran Conflict z forum publicznego na forum lvl 6 i tylko tam, a ten wątek zamknąć jako merytorycznie wyczerpany :).

Edit: oczywiście chodziło mi o lvl5+ :).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 5. Jun 08, 16:58

Chrzanienie, zeby nie uzyc dosadniejszych slow. Watek nie jest merytorycznie zamkniety - z racji iz dalej nie wiemy KTO sie zechce tym spolszczeniem parac :P
Niejako dziwne sie moze wydac.. poslednim graczom (do ktorych i ja sie zaliczam) - ze jakas firma.. chce zrobic tlumaczenie (wydac w polskiej wersji jezykowej) i sie z tym chowa.. kryje.. wstydzi? lol ... widac zem za prosty czlek by zrozumiec takie podejscie.
BTW... Yacek tez ma lvl6 .. nie tylko imć LeWaR :P Co uswiadomil nam piszac na forum z tym poziomem przyznanym :P
Ah.. i dodam zlosliwie i celowo (jako ze za takiego bywam odczytywany).. wydawca se moze chciec... z nami wspolpracowac. Pytanie czy my bedziemy z nim chcieli... a negacja wynika chocby z tego, ze my (jak i tenze wydawca) mamy dostep do plikow (chocby w kolejnej wersji Beta), i łaski nam nie robia ze zechca skorzystac z wieloletniego naszego grania w x-y :P
Im pozniej sie tenze "wydawca" okresli / przedstawi, tym mniej bedzie checi aby dac mu chociaz glowne menu przetlumaczone. W koncu i tak bedzie to spolszczenie. I nic nam nie bedzie narzucac warunkow, czasow, terminow - w ktorych mielibysmy sie zmiescic - przez co rozumiem "jakakolwiek kooperacje" z tymze wydawca.
Kolejne Twoje posty Sau, kaza isc za mysla aby sobie darowac jakiekolwiek checi wspolpracy ;)
I znowu przyjdzie "uderzyc" do Bernda, gdyz CBJ spycha wszystko na Vassenego, a ten od bodajze 7 dni (mimo wyluszczenia jak krowie - trawy na lace) iz juz 3 z nas ma lvl 6 i blogoslawienstwo Bernda - dalej nie raczy podeslac hasla do plikow.
Domniemuje domorosle, ze brak mu i checi i zapalu... i czasu - jak w Twoim przypadku bylo Sau (mam na mysli Vassenego), co sie przedklada na chowanie mordki w kuble i nieodpisywanie na proste zapytania.
Powyzsze... dla wiadomosci wszelkiej, co by mieli jasnosc (czesciowa) sytuacji, i wlasciwie odczytywali tę że dyskusyje.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 5. Jun 08, 18:35

No właśnie. W końcu kto wyda tą grę? Krasnoludki? A może to ty, Deady z kompania coś wymotaliście i wykopaliście mnie z interesu? (Przecież umiawialiśmy się że miałem przyklejać znaczki) ;)

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 5. Jun 08, 20:25

RAFIO wrote:(Przecież umiawialiśmy się że miałem przyklejać znaczki) ;)
No wlasnie, jak otrzymasz lvl6.. i cos potlumaczysz - wtedy bedziesz mogl naklejac znaczki... w mysl zalozen i innych na czacie skype :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 6. Jun 08, 14:05

Cóż Deady, rzeczywiście widzę, że jesteś już gotowy do podjęcia tego wyzwania, bo masz lvl6, wszystkie narzędzie i tyle chęci, że mógłbyś jakąś górę przestawić. Zrób sobie tę lokalizację, z kolegami lub bez, ja już mam mało ochoty na dalszą dyskusję przy tym samym pretensjonalnym tonie. Ani Ty nikomu nie robisz łaski, że chcesz się wziąć za lokalizację, ani nikt Tobie nie robi. Więc chyba najlepiej zrobisz, jak przestaniesz mieć wreszcie do wszystkich wokół pretensje i zaczniesz wreszcie tę lokalizację.
Tak się tylko zastanawiam, że skoro nie potrafisz/nie chcesz pewnych spraw przenieść w miejsce do tego przeznaczone, gdzie powinno być omawiane z dala od publiczności, to może nie zasłużyłeś aby mieć lvl6 w Egosoft.
I wiesz co, niektórzy ludzie ciężko pracują całymi dniami i nie mają czasu aby akurat Tobie odpowiadać natychmiast jak tylko wyślesz maila czy PM. Nie oczekuj, żeby każdy Ci od razu odpowiadał. Bo niby dlaczego akurat Tobie, a nie dwudziestu innym osobom, które też potrzebują odpowiedzi, a były przed Tobą?
Szkoda, że tak mało w ludziach cierpliwości, dopiero co się dowiedzieli, że jest wydawca i już wszystko muszą wiedzieć, co gdzie kiedy. Jak pisałem, dopóki nie dostanę zgody na ujawnienie szczegółów, dopóty nic więcej nie napiszę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Fri, 6. Jun 08, 15:55

To skoro nie tutaj, to byś Sau trochę skrobnął w odpowiednim do tego miejscu. Czy specjalnie trzeba ci tam zadać pytanie??
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 6. Jun 08, 17:30

No tak. I znowu nam sie powtarza historia z zasiedzialymi nickami - na forum. Maja wladze w danych kwestiach, ale dupy nie rusza. Wladzy nie przekaza... bo gdzieezby.
Z tym ze moim zdaniem - jak sie na cos nie ma czasu = to sie znika - i oddaje paleczke tym - ktorzy Chca, Maja czas - na odp.

Prosze: Wypowiedz Vasennego z dnia 16 lipca (po ponad tygodniowym oczekiwaniu jej):

Code: Select all

(wiadomość wycięta-S11).
Pytanie wyslane do tego samego imc pana dnia 1.06:

Code: Select all

Hi. I am team leader - polish translators. Me, LeWaR adn Yacek have lvl6. Please give me password to the file of the Devnet. (NewTC) and others  
How many time must be lost?
Oczywiscie... brak odpowiedzi do dzis dzien. CBJ - po raz trzeci mnie do tego pacana odsyla - po odpowiednie haslo.
I nie truj mi Sau ze mam do wszystkich pretensje, bo podanie go - naprawde niewiele czasu by leniowi zajelo.
Nazywam rzecz z imienia. Nic wiecej.
A jesli gosciowi urwalo reke, czy moze zwolini go z pracy i jezdzi calymi dniami za poszukiwaniem nowej - to niech odda komus obowiazki i finito.


EditS11: wycięta wiadomość PM - naruszenie NDA.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Fri, 6. Jun 08, 22:48

No to proponuję już temat przenieść na te forum
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 6. Jun 08, 23:46

Cała ta historia , jak czytam od początku przypomina trochę przegadany brazylijski serial - bez obrazy, tak mi się jakoś skojarzyło :lol:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 7. Jun 08, 21:32

Deady wrote:I nie truj mi Sau ze mam do wszystkich pretensje, bo podanie go - naprawde niewiele czasu by leniowi zajelo.
Nazywam rzecz z imienia. Nic wiecej.
A jesli gosciowi urwalo reke, czy moze zwolini go z pracy i jezdzi calymi dniami za poszukiwaniem nowej - to niech odda komus obowiazki i finito.
Nadal nie rozumiem, dlaczego w swych żalach nad brakiem uwagi ze strony kolegów rozpisujesz się tutaj, na forum publicznym. Czy sądzisz, że ktoś ze zwykłych użytkowników o lvl 1 albo 3 Ci w rozwiązaniu problemu pomoże? Chcesz uświadomić wszystkich o sytuacji jaka panuje na Devnecie? Czy po to otrzymałeś od Egosoftu tak wysoki poziom zaufania, by cytować na forum lvl1 korespondencję w sprawach dotyczących lvl6? Kurczę, czemu ma to wszystko służyć?
Masz forum lvl6 do takich spraw, oraz PM.
Dlatego między innymi z ostrożnością podchodzę do przekazynia poufnych informacji, a nóż widelec znajdę je któregoś pięknego dnia na publicznym forum? :?

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 7. Jun 08, 21:44

Ja nigdzie w zacytowanej wiadomości od Deadiego, nie zauważyłem informacji poufnych.
Cytat miał na celu uświadomienie nieuświadomionym, że dostaliśmy ZIELONE światło na tłumaczenie, aczkolwiek, nic dalej za tym nie poszło (tj. hasło do plików...).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 7. Jun 08, 21:48

Cała ta korespondencja w tym wątku (n/t szczegółów przygotowań do lokalizacji TC) powinna być prowadzona na forum lvl5+.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 7. Jun 08, 22:42

I bylaby. Gdyby odpowiedzi od nich - byly: krotkie, proste, rzetelne i terminowe. Skoro juz sam zes wiele razy wspominal - ze mam tyle zapalu - wierz mi, iz wielu moze uznac: "o... dostal bete to ma w nosie".
Niech wiedza ludki jak sie sprawa ma. I po czyjej stronie wina lezy.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 7. Jun 08, 23:19

To już jest bez znaczenia.
Wiedz jednak, że przez Ciebie Deady muszę teraz, zamiast grać, tracić czas na edycję postów i wątków. Bowiem w opinii administratorów forum, od których dostałem nieprzyjemną wiadomość, Twoje zachowanie stanowi proste naruszenie zasad umowy, którą podpisałeś i odesłałeś.
Najprawdopodobniej przez swoje zachowanie zostaniesz pozbawiony szóstego poziomu.
A żeby było piękniej, mało brakuje do czasowego zamknięcia naszego polskiego forum z Twojego powodu, więc może już lepiej nic nie pisz w tym temacie, ani żadnym innym odnośnie lokalizacji :doh: .

Edit: wątek jednak wyczerpał się merytorycznie, więc zostaje zamknięty.

Locked

Return to “Polskie / Polish Off Topic”