Początki

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Początki

Post by Stalovy » Sat, 16. Feb 08, 21:35

Jak rozpoczęła się wasza przygoda z grami X?

Ja, zatwardziały amigowiec i fan Frontiera, od lat nie miałem okazji zagrać w grę, która dała by mi choćby zbliżoną przyjemność z grania, jak Frontier. Nie pamiętam już, gdzie natknąłem się na opis gry X2; wiem, że po jego przeczytaniu po prostu musiałem ją mieć. A że w MediaMarkt mogłem ją dostać za bodajże 39 zł... tak zaczęła się moja znajomość z tą grą. X3 to naturalne rozwinięcie tamtej przygody, swoisty krok w przód.
Dla fanów Frontiera parę sznurków:
oryginalne intro (zauważyliście, że zanim Imperial Cruiser zniszczy pierwszą MKIII, przelatuje PRZEZ kadłub krążownika?)
remakes - - 1 - - 2 -
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 16. Feb 08, 22:06

Na pocztaku byl PC 386 i Elite Frontier potem dlugo, dlugo nic. Wreszcie pojawil sie X-beyond i to bylo to! Jak na tamte czasy, super grafika i ta miodnosc niemalze jak z frontiera.
Fajnie gdyby ktos sie podjal wskrzeszenia Frontiera, tak aby mogl konkurowac z X3;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Początki

Post by Sauron11 » Sat, 16. Feb 08, 22:27

Stalovy wrote:Dla fanów Frontiera parę sznurków:
oryginalne intro (zauważyliście, że zanim Imperial Cruiser zniszczy pierwszą MKIII, przelatuje PRZEZ kadłub krążownika?)
remakes - - 1 - - 2 -
Pamiętam, że zawsze wydawało mi się, że Imperial przeleciał drugą stroną tego wielkiego statku (nawiasem mówiąc nieruchawy i nie wiem po co ten niby krążownik występował w grze), zwolnił i wyleciał za tymi dwoma. Tymczasem nowa wersja całkiem ciekawie interpretuje to, wykorzystując patent kapitana Solo, czyli przyklejenie się do burty, odklejenie i atak :). Wziąłbym zremasterowaną muzyczkę i grafikę z tej nowej wersji 1, dodał efekty z wersji 2, jakie robią promienie lasera na obiektach i powierzchni planety (ślady, odpryski skał czy śmieci w kosmosie po trafieniu) i byłby fajnie zremasterowany Frontier Elite 2, z możliwością lądowanie i walki na planetach :).


A początki? Były trudne :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 18. Feb 08, 21:40

No kurcze, znów będę chciał sobie odświeżyć pamięć o Frontierze. :D
30 MW Mining Laser, Imperial Curier, wymieniony silnik - miałem fart, po skoku do układu słonecznego oryginał się rozsypał, pamietam, jak liczyłem na to :wink:

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Mon, 18. Feb 08, 22:30

Na poczatku byl "Wąż"... na PC Meriitum a pozniej podobne na amstradzie.
Potem bylo commodore c64 i mnostwo znanych pozycji. W koncu gdy sie czlek dorobil juz mozliwosci posiadania rzeczy na kredyt = byla Amiga A600 HD (20MB):D ... a z nia... Reunion, K-240, Wing Commander, Elite, Frontier, First Encounters...i diabli wiedza co jeszcze.
Potem.. bylo spotkanie z x-beyond... info gdzies w necie.. jakas strona www, pamietam ze zaczunajac grac nie mialem pojecia co, z czym i jak. Ale sama grafika i mozliwosci.. byly heh... i tak sie zaczelo. Potem X-tension.
Zaczynajac gre w x-2... zajrzalem tu. I tak to sie zaczelo.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 19. Feb 08, 08:59

Przepraszam, ale zapomnialem wspomniec o czyms co bylo przed Elite. Zanim mialem pierwszego peceta to gralem wowczas na Atari 65XE i pamietam ze spedzalo sie czas przy grze polskiej produkcji pt. Przemytnik. Byla to jedna z pierwszych gier decyzyjnych, typu "kup tanio, sprzedaj drozej", w grze poruszales sie statkiem kosmicznym po roznych orbitach, byla potrzeba tankowania paliwa, zas handel towarami nielegalnymi kwitl w miejscu zwanym lesniczowka :D Ostatnio robilem porzadki i znalazlem kasete z Przemytnikiem i innymi ocalalymi reliktami, ale niestety nie mam juz atari. To bedzie pretekst by na nowo kupic atari :D

Kilka screenow:
http://www.atarimania.com/8bit/screens/przemytnik.gif
http://www.atarimania.com/8bit/screens/przemytnik_3.gif
http://www.atarimania.com/8bit/screens/przemytnik_4.gif
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”