Moje forum :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Dine
Posts: 69
Joined: Sat, 1. Dec 07, 15:29

Moje forum :)

Post by Dine » Fri, 21. Dec 07, 17:14

Witam!

Ostatnio założyłem niewielkie, nieoficjalne forum i postanowiłem je zareklamować.
Nic tylko zapraszam, dużo to nie jest ale lepsze to niż dwa fora jak tu ^^,
Spoiler
Show
Oto link.
-------------------------------------------------------------
Wpiszcie się tak z litości :)
Avatar 120x120 [+]
Regulamin [+]
Podpis 255 znaków [+]

Oficjalność [-]
Hyde Park [+]
X3 [+]
X2 [+]
Last edited by Dine on Sat, 22. Dec 07, 16:08, edited 3 times in total.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 21. Dec 07, 20:56

Co za czasy. Dziś prawie każdy chce mieć swoje forum i być na nim moderatorem. A jeszcze lepiej administratorem.
Niektórym i tego jest mało, obejmują funkcję superadministratora i wtedy dopiero czują, że osiągnęli szczyt ;).

Co do tego forum, całkiem ładne, zgrabnie wygląda. Tylko te nieznośne reklamy. Ja się zarejestruję, jak przyjdzie 100 innych użytkowników, jako 101-szy ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 21. Dec 07, 21:32

Sauron11 wrote:Co za czasy. Dziś prawie każdy chce mieć swoje forum i być na nim moderatorem. A jeszcze lepiej administratorem.
Ale co w tym dziwnego? W momencie instalacji skryptu forum na serwerze, automatycznie jesteś czyniony jego adminem, bo niby kim miałyś się stać? ;)
Sauron11 wrote:Niektórym i tego jest mało, obejmują funkcję superadministratora i wtedy dopiero czują, że osiągnęli szczyt ;).
http://unisolutions.pl/index.php?module ... e&target=1

Hehe ;) A na serio: Twoje zdanie jest w pełni zrozumiałe, tyle że dziś całkowicie przeterminowane. Kiedyś albo ktoś był zwykłym userem, albo adminem. Dziś już tak nie ma. Skrypty są dużo bardziej rozbudowane niż kiedyś, a to stwarza konieczność wprowadzenia rozwastwienia także wśród administratorów, tak aby do najbardziej potężnych narzędzi, mogących bez odpowiedniej wiedzy poprostu uszkodzić system miały dostęp jedynie osoby które się na tym znają.

Możesz to skwitować jakimś ironicznym żarcikiem, ale mnie to nie zdziwi, bo prawdopodobnie nigdny nie administrowałeś czymś bardziej rozbudowanym od phpbb2. Jeśli chcesz, to napisz do mnie na PW, założę ci forum testowe na Power Boardzie Invisionu. Wtedy sobie popatrzysz jak to wygląda w rozbudowanych systemach.

Chyba że wolisz, to dostaniesz do popastwienia się betę Pegasusa ;)

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 21. Dec 07, 23:06

Rafio, wg. mnie powoli dorastasz do tego, by przejąć obowiązki moderatora na tym forum... ;)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Dine
Posts: 69
Joined: Sat, 1. Dec 07, 15:29

Post by Dine » Sat, 22. Dec 07, 16:08

Sauron jakby wszyscy czekali, żeby tylko być 101 użytkownikiem to żadne forum nie będzie dobre Smile
Forum nie jest po to, abym zaspokoił swoje pragnienie bycia modem. Nie stworzyłem go tylko po to, aby wpisać regulamin. Bez ludzi na forum to i admin nic nie może.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 22. Dec 07, 23:58

Stalovy wrote:Rafio, wg. mnie powoli dorastasz do tego, by przejąć obowiązki moderatora na tym forum... ;)
zgadzam się kto jak kto, ale Rafio nadaje się/ma zadatki na moderatora , może jeszcze nie teraz, ale za rok, dwa ... :)

@Dine - zarejestruję się w wolnej chwili, ale nie wiem czy będę się udzielał na forum o X''ach, nawet tu udzielam się sporadycznie, głównie na OT forum i bardziej już z przyzwyczajenia i sympatii do kolegów z forum niż do samej gry ... :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Dec 07, 16:20

Używanie miana "superadministrator", szczególnie wobec siebie samego, na swoim własnym forum czy w swoim systemie, jest zwyczajnym puszeniem się przed innymi, zwykły przerost formy nad treścią.
Jest wiele form wyrażania funkcji, niekoniecznie tak extremalnych, TopWare ma jednego admina, junior adminów i moderatorów - uważam, że to zdrowsze i normalniejsze nazewnictwo.
Takie mam o tym zdanie i nie widzę podstaw, abym miał je zmienić.

Odnośnie kandydatury RAFIO na moderatora tego forum, to ja mam odmienne zdanie niż Wasze. Przynajmniej obecnie widzę inne, znacznie lepsze osobowości, przede wszystkim skromniejsze, bo nie tylko wiedza się liczy, ale też, a właściwie przede wszystkim umiejętność odpowiedniego jej przekazania i odpowiednie podejście do ludzi.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 23. Dec 07, 17:07

Sauron11 wrote:Używanie miana "superadministrator", szczególnie wobec siebie samego, na swoim własnym forum czy w swoim systemie, jest zwyczajnym puszeniem się przed innymi, zwykły przerost formy nad treścią.
Jest wiele form wyrażania funkcji, niekoniecznie tak extremalnych, TopWare ma jednego admina, junior adminów i moderatorów - uważam, że to zdrowsze i normalniejsze nazewnictwo.
To co powiesz ludzią którzy mają fora na vBulletinie? Ci to dopiero muszą mieć jakiś kompleks, bo nazywają się.... "God Admin", czyli jakby tu nie patrzeć, "Boskimi adminami" ;)

Ja natomiast wzorowałem się na IP.Nexusie, i to z tamdąt wziołem grupę "Super adminów".
Sauron11 wrote:Takie mam o tym zdanie i nie widzę podstaw, abym miał je zmienić.
Ależ miej sobie to zdanie, ale lepiej nie wyrażaj go na forach o progrogramowaniu, bo mógłbyś się narazić na dużo mniej wybredne żarty ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Dec 07, 17:25

Dine wrote:Sauron jakby wszyscy czekali, żeby tylko być 101 użytkownikiem to żadne forum nie będzie dobre Smile
Forum nie jest po to, abym zaspokoił swoje pragnienie bycia modem. Nie stworzyłem go tylko po to, aby wpisać regulamin. Bez ludzi na forum to i admin nic nie może.
To może jesteś w stanie napisać, jaki cel miałeś w stworzeniu swojego forum o X? :) Mam oczywiście świadomość, że nie każdy zakładający fora od razu chce być na nim tylko takim panem, władcą i tyranem. Że nie należy generalizować i wszystkich wrzucać do jednego wora i tego też unikam :).
Jednak zakładanie w sieci nowych for o tej samej tematyce, co na innych forach i spraszanie do siebie użytkowników choćby po to, aby z litości się zarejestrowali, jest co najmniej dziwnym pomysłem na zaistnienie.
Mnie na przykład, użytkownika wielu for, coś na dane forum musi ściągnąć, jakaś jego wyjątkowość, abym tam poczytał, napisał. W takim rozumieniu sens mają przede wszystkim fora poświęcone np. grom, filmom itp tematyce, albo przypisane do konkretnej strony czy projektu, nad którym pracuje więcej ludzi i mają gdzie o tym pisać.
Moim zdaniem samo forum do niczego nie przypisane, a z tematyką poruszaną juz na kilku innych forach, ma marne szanse (choć nie beznadziejne) na ściągnięcie ludzi.
Choć oczywiście życzę powodzenia :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Dine
Posts: 69
Joined: Sat, 1. Dec 07, 15:29

Post by Dine » Sun, 23. Dec 07, 17:35

Sau11 chyba ty masz jakiś piracki światopogląd wgrany do mózgownicy. Zajrzyj na moje forum i zobacz czy robie coś czego bym tu nie zrobił. Pisze posty, nawet niczego nie przykleiłem. Oczywiście stworzyłem to forum czego tu zrobić nie mogę, ale na pewno nie zrobiłem tego dla zaspokojenia swojego ego. Chciałbym aby ludzie wchodzili na forum znajdywali to czego szukali, postowali i mieli z tego przyjemność.
Gdybym chciał zrobić forum "żeby być fajnym" to nic bym nie napisał, nie reklamował go ani nic. Było by se i już, a teraz tak się nie dzieje :)

Co do RAFIO to ma dość roboty przy własnym forum i stronce, choć na pewno by sobie poradził ze wszystkim naraz, ale jak każdy normalny człowiek pewnie by go <cenzura> wzięła.


Zapraszam


Uwaga!
Forum całkowicie się zmienia. Od teraz jest to tylko forum o pomocach dla graczy.
Last edited by Dine on Mon, 24. Dec 07, 08:35, edited 1 time in total.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 23. Dec 07, 19:47

Ale po co tworzyć kopię czegoś? Nie lepiej stworzyć coś innego, coś całkiem odmiennego. Co da, że będzie 10 for o tematyce X, na których będzie można mniej więcej to samo znaleźć? Rozumiem, jakby stworzyć jakieś forum o czymś bardzo specyficznym, albo bardzo szczegółowym, może np forum o broni używanej w X, albo o np statkach w X, albo np o planetach w X, albo o samych ogniwach energetycznych nawet. Ogólnie forum to ludzie, nie system jakiś, nie administratorzy czy moderatorzy, nie serwery i nie łącza (choć to oczywiście ma pewien wpływ), ale właśnie ludzie, którzy mają ochotę dzielić się swoją wiedzą.

Adrian_Wir
Posts: 172
Joined: Tue, 27. Nov 07, 21:58
x3tc

Post by Adrian_Wir » Mon, 24. Dec 07, 22:27

Forum ma naprawdę fajny wygląd, tylko... nasuwa mi się pytanie... po co zamieszczać na forum rzeczy, które znaleźć można w instrukcji?

Ale żeby nie było że jestem przeciwko, z tymi statkami to fajny pomysł :) Chociaż jak mówił Sau i BQB jest już wiele for o takiej tematyce i na dobrą sprawę pytanie można zadać i tutaj...

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 26. Dec 07, 17:54

No prosze, jest odpowiedź, a skrypt nie zaznaczył mi ikony.
Adrian_Wir wrote:Forum ma naprawdę fajny wygląd, tylko... nasuwa mi się pytanie... po co zamieszczać na forum rzeczy, które znaleźć można w instrukcji?
Idźmy dalej. Poco to gdziekolwiek zamieszczać, skoro jest w grze? ;) A na serio: O ile forum faktycznie może dublować dane z instrukcji, o tyle często romaite manuale są dużo bardziej efektywne w formie eleketronicznej. (Vide. ref. Macromedii do ich programów. Pełnostronicowa ma 1200 stron, dlatego ich programy maja wbudowany autorski system pomocy).
Adrian_Wir wrote:Ale żeby nie było że jestem przeciwko, z tymi statkami to fajny pomysł :) Chociaż jak mówił Sau i BQB jest już wiele for o takiej tematyce i na dobrą sprawę pytanie można zadać i tutaj...
Humm? A zatem cóż to są za polskie fora o x-grach, których jest tak wiele (pomijajac fakt, że ani Sau, ani BQB nic takiego nie mówili)?

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”