Jaki mobilny internet?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Jaki mobilny internet?

Post by Sauron11 » Sat, 17. Nov 07, 12:41

Poszukuję dobrej opcji mobilnego internetu dla komputera stacjonarnego w lokalizacji, gdzie na skutek umowy lokatorów z firmą "kablową" (która sama nie oferuje usług internetowych) nie ma możliwości podłączenia się przez Tepsę. W grę wchodzi więc tylko mobilny internet. Jak zauważyłem, nawet najtańszy z tych mobilnych wydaje się bardzo szybki w porównaniu z Neostradą.
Wg opinii operatorów Ery ze sklepu, mieszczącego się w tym samym bloku, gdzie byłby net podłączony (w centrum Otwocka) są możliwości techniczne, aby mogła być osiągnięta prędkość bliska maksymalnej podanej w materiałach reklamowych.

Rozeznałem dotąd pobieżnie oferty Ery i Plusa. Jedna i druga ma plusy i minusy. Interesuje mnie opcja najtańsza, tak do 50 zł., z racji tego, że to nie dla mnie ale bliskiej mi osoby, której na droższą opcję po prostu nie stać.
Co do ofert, zauważyłem, że jak w jednej firmie modem jest za złotówkę, to maksymalna ilość danych miesięcznie ograniczona jest do 0,5 GB, a potem prędkość spada do prędkości zwykłego modemu ~56,6, natomiast w drugiej maksymalnie jest parę giga, ale modem kosztuje na starcie prawie 300 zł i chyba abonament też jest wyższy.

Może znacie jakis złoty środek na opisany problem, tani modem i abonament, prędkość niekoniecznie super-hiper, ot, żeby móc posłuchać muzyki ze strumienia, serfować bez ograniczeń, ściągać czasem jakieś mptrójki czy małe filmy, żadne tam ściąganie wielkich plików czy zawartości cd-ków :). Jak wspomniałem chodzi o podłączenie do kompa stacjonarnego, który juz jest, a nie do lapka.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 17. Nov 07, 17:42

Może jakaś sieć WiFi? Ten komp jest w zasięgu jakiejś...?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 19. Nov 07, 00:02

Więc ja obecnie mam BlueConnect z Ery i tak, to przeglądania stron nie jest zły, działa u mnie z prędkością do 230 kbit (na taką się łączy) prędkość, którą uzyskuję na stronach to 10-20 kBajtów/s więc źle nie jest, grać przez sieć się nie da - pingi w granicach 200-800 ms, najczęściej w okolicach 300. U mnie nie ma limitu danych, przynajmniej ja o tym nic nie wiem. Jedna baaardzo duża wada - brak zewnętrznego IP, Neo ma zewnętrzny, choć zmienny, a tu nie ma - wygląda to jak sieć wewnętrzna z NATem i żadnych portów sobie nie przekierujesz. Kumpel ma z Plusa i ma podobnie odnośnie prędkości. A odświeżanie stron jest nieco irytujące przy takich pingach - zanim zapyta serwer i dostanie odpowiedź, to czasami 2 sekundy trwa :-P
Kumpel, co na giełdzie gra, wywalił ten net.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 19. Nov 07, 17:27

Dzięki za info :).
Tak coś czułem, że te firmy komórkowe to czyhają tylko z tymi ofertami na osoby, które są już bardzo zdesperowane i wezmą co im się wciśnie, bo wszystkie inne lepsze opcje, jak neo, są dla nich niedostępne ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 20. Nov 07, 08:13

Sau, weź zrób sobie antenę z puszki, kup jakąś tanią kartę sieciową radiową i zobacz kto w twojej okolicy ma najsilniejszy sygnał WIFI i z tą siecią podpisz umowę.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”