Wycena wykonania strony we flashu :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Wycena wykonania strony we flashu :)

Post by Sauron11 » Sat, 3. Nov 07, 19:55

Jestem ciekaw czy są wśród nas osoby na tyle znające się na wykonawstwie stron we flashu, aby ocenić koszt wykonania strony www o prawie dokładnie takim wystroju graficznym i kolorystyce jaki prezentuje się tutaj, przy założeniu, że strona składałaby się z góra 4-5 podstron.
Taka strona informacyjna, np. o tematyce wyłącznie samochodowej, w całości we flashu, ale profesjonalnie (nie garażowo) wykonana i tak się prezentująca (bogata graficznie, dobry projekt, rzucające się w oczy detale - cos jak ta runway.pl.
Mój kolega szuka osoby, która podjęłaby się wykonania takiej strony, ale nie ma zbyt dużego budżetu, więc rozgląda się wśród kumpli :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Re: Wycena wykonania strony we flashu :)

Post by RAFIO » Sun, 4. Nov 07, 00:56

Jest pewien chaczyk. Jeśłi to ma być we flashu, to ceny zaczynaja sie od 300 zł. A potem to już zależy od szczęścia. Koleś może ci stworzyć stronę za 500 zł, albo za 10 tysięcy.

Sau: daj swemu koledze moje GG, myśle że mogłbym z nim coś zdziałać ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 5. Nov 07, 00:12

Od jakiego szczęścia i jaki haczyk? Rozrzut cenowy 500-10000 to mi nic a nic nie mówi. Podałem konkretną stronę z konkretnym layoutem o jaki mi chodzi. Tylko tematyka zmieniłaby się z samolotowej na samochodową. Oprócz strony głównej dochodzi 4-5 podstron informacyjnych takich jak pokazane. O wycenę dokładnie czegoś takiego chodzi. A więc nie o zakres cen, a o konkretną cenę = konkretne oczekiwania finansowe ;).
Problem w tym, że strona ma być profesjonalna przez duże P, żadnych półśrodków. Taką zwykłą w htmlu, jakich w sieci wiele, to mój kumpel (informatyk) sam potrafi sobie zrobić i nawet ma już jedną. Nie potrafi tylko tworzyć takich profesjonalnych stron we flashu jak choćby ta runway.pl. Poszukuje więc profesjonalisty wśród znajomych, który to potrafi i dużo nie weźmie :). Jeśli uważasz się za takiego właśnie profesjonalistę w tej dziedzinie, to moge dać mu Twój namiar.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 5. Nov 07, 00:27

Sauron11 wrote:Od jakiego szczęścia i jaki haczyk? Rozrzut cenowy 500-10000 to mi nic a nic nie mówi.
A powinien, bo obrazuje, że co człowiek, to inna cena ;)

Ale okey, daj mu moje namiary.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 5. Nov 07, 09:11

Jeszcze pewnie zależy od tego, czy teksty trzeba samemu wymyślać, czy już je ma, oraz czy grafiki ma, czy też trzeba ich samemu szukać, oraz konkretny projekt strony - jak tu kliknę, to tam się otworzy, a tu wysunie, a jak tam najadę myszką, to coś się pokaże.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 5. Nov 07, 09:44

Często wycena bywa trudna, nawet jeśli ma się gotowy przykład. Ogólnie wycena prac informatycznych to bardzo ciężka sprawa i każdy projekt szacuje się na zasadzie "zakładany czas" x2 + 20% :) ,a i tak często to nie wystarcza :)
Najlepszym sposobem jest podzielenie takiego zadania w miarę szczegółowo na małe klocki, a następnie wycena czasowa wykonania i testowania danego elementu, np 1 strona tyle i tyle, menu tyle i tyle, podstrona x elementów flash więc tyle a tyle. Dla osób znających flash prawdopodobnie czas wykonania będzie podobny, z rozrzutem 10-20%. Następnie trzeba zapytać "czeladnika" ile liczy sobie za godzinę pracy i ... voila !! mamy wyjściową cenę :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 5. Nov 07, 20:42

No, ergo już podpowiedział, jak można wyceniać swoją pracę :).

Teksty na stronę byłyby gotowe. Wszystkie grafiki, czyli zdjęcia, rysunki, też byłyby gotowe, nie będzie trzeba samemu niczego wymyslać. Chodzi o zgrabną kompozycję całości we flashu, dokładnie (no prawie, przecież nie chodzi o to aby kopiować wszystko na żywca) w takim layoucie jak na w/w stronie. Ew. można coś samemu zaproponować.

Zakładam, że jeśli ktoś jest w tej robocie profesjonalistą, to potrafi na podstawie tych informacji założyć orientacyjne koszty pracy i planowany zysk. Niech nawet umieści to w jakichś widełkach, uzależniając od jakichś elementów, które mogą ale nie muszą wystąpić.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do składania ofert na priva :). Przekażę mojemu koledze Wasze konkretne propozycje cenowe wraz z namiarami :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”