praWYBORY 2007 na forum :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Na którą partię zamierzasz zagłosować / którą popierasz?

Poll ended at Sat, 20. Oct 07, 13:27

PIS
2
11%
PO
9
50%
LID
3
17%
LPR
0
No votes
Samoobrona
0
No votes
PSL
1
6%
Jeszcze nie wiem
0
No votes
Wstrzymuję się od głosu/oddam głos nieważny/jestem niepełnoletni
3
17%
 
Total votes: 18

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Fri, 19. Oct 07, 01:57

Ja jednak jestem za tym, by rozmowy o polityce omijały te forum szeeerokim łukiem. Naprawdę przekonałem się wiele razy, do czego mogą dyskusje/kłótnie doprowadzić na forum, nie chciałbym, by to się powtórzyło tutaj :|.

Co do linka, to tak na styk był z "normą" - którą to my ustaliliśmy (twórca tematu), bo ja popieram wszystkie spoty, które zachęcają do uczestniczenia w wyborach. Poza tym, ten spot nie był sygnowany przez partię. Jedynie podpis końcowy, jak i opis tego spotu wskazuje nam daną partię, jednak, jakby "inna" partia zrobiła podobny spot, nie obraziłbym się wcale, gdyby ktoś chciał zamieścić coś podobnego tutaj, w tym temacie :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 19. Oct 07, 11:03

Wg mnie delikatnie normę przeskoczył, ale spoko, nie ma o co robić problemu. Ja uważam, że rozmowy o polityce dzielą nawet znajomych/kolegów/przyjaciół i o zgrozo - nawet mogą podzielić małżonków w tradycyjnie bliskich sobie rodzinach. Dlatego właśnie niech się takie dyskusje odbywają gdzie indziej, nie ryzykujmy, aby od dawna utwalone więzi pomiędzy użytkownikami forum miały zostać naderwane przez wymianę poglądów politycznych.

Tak na marginesie, dotąd jest tylko 16 głosów, strasznie niska ta frekwencja. Z pewnością widziałem tutaj na forum więcej osób z prawem głosu. Głosujcie niezdecydowani, zachęcam do praWYBORÓW, jeszcze zostało chyba parę godzin :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 19. Oct 07, 13:24

Sauron11 wrote:Wg mnie delikatnie normę przeskoczył, ale spoko, nie ma o co robić problemu.
Właściwie masz rację, w kontekście tego że jest spotem politycznym/wyborczym, faktycznie może przekraczać normę, jednak mnie chodziło o formę - spodobał mi się sposób - puszczanie tej samej informacji od tyłu i od przodu, całkowicie zmieniające sens wypowiedzi :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 19. Oct 07, 13:30

W tym sensie racja, nad kampaniami musza pracować niezłe mózgi, żeby technicznie i merytorycznie coś takiego zmyślnego zmajstrować :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Fri, 19. Oct 07, 19:36

Wziąłem udział :). I tyle o tym. Kiedyś był tu temat polityczny, zamknięty i wystarczy :).

Wszyscy, którzy mogą, powinni wziąć udział w wyborach. Wasz głos jest ważny, bez względu na to, co o tym myślicie. Jeśli wyjątkowo uparcie twierdzicie, że nie macie na kogo głosować, to i tak powinniście iść, bo można oddać głos nieważny. Wyniki są zwykle szczegółowo analizowane, jest możliwe, że analitycy dotrą do przyczyn powstania określonej liczby głosów nieważnych, z ich pracy korzystają politycy, i w ten pokrętny sposób :P wasz głos może okazać się w taki, czy inny, sposób ważnym :).
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Michal.R
Posts: 272
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Sun, 21. Oct 07, 23:18

Jakby nie patrzeć, wyniki udane. I nie chodzi mi tu o sam wynik wyborów, bo mnie samemu bardzo się podoba, ale mniejsza o to. Naprawdę niezła frekwencja, choć jak dla mnie nadal jest niska :P

Teraz czekamy, czy te następne 4 lata mogą być gorsze niż poprzednie 2... wątpię, mam nadzieję że tym razem nic te pajace nie sprzeprzą, Howgh! :D
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 7 1700x ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 2x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 21. Oct 07, 23:31

A ja jestem z frekwencji baardzo zadowolony. W końcu społeczeństwo pokazało, że jednak można. Oby rokowało to pozytywnie na przyszłość naszego kraju :).

A co do wyników, to eh, PiS-BiS będzie ? Najgorsze jest to, że teraz razem mają ponad 2/3 i jak się dogadają, to będą mogli z konstytucją robić co chcą ... To jest mój najgorszy koszmar, który, mam nadzieję, się nie spełni.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 21. Oct 07, 23:42

Mani_Hc wrote:A co do wyników, to eh, PiS-BiS będzie ? Najgorsze jest to, że teraz razem mają ponad 2/3 i jak się dogadają, to będą mogli z konstytucją robić co chcą ... To jest mój najgorszy koszmar, który, mam nadzieję, się nie spełni.
Ja w to wątpie. Jedyne co PiS przez ostatnie dwa lata robiło, to systematycznie wszystkich obrażało. Ja sam wierzę że powstanie PO-PSL.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Oct 07, 00:34

Ja zaś czekam teraz na szybką realizację tego zapowiadanego cudu :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 22. Oct 07, 01:02

Sauron11 wrote:Ja zaś czekam teraz na szybką realizację tego zapowiadanego cudu :P .
Mi do szczęścia wystarczy odkręcenie tego, co IV RP popsuła.

EDIT

Ojej, skoro Kaczory nie bedą już rządzić, to z kogo bedą sie nabijac w "WoobieDoobie"? Szkoda takiej fajnej audycji ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 22. Oct 07, 07:21

Jak to z kogo? Dalej z rządzących.

Zwycięstwo jedynej słusznej partii, nie oznacza wcale, że nie można do niej zwracać się krytycznie. Jak śmiali się z PiSu, tak będą się śmiać z PO, bo przecież co, z PiSu można, a z PO już nie? :o
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 22. Oct 07, 12:25

No to teraz Panowie, realizujcie swoje obietnice - przetargi, drogi infrastruktura, podatki, reforma finansów publicznych, prywatyzacja służby zdrowia - żeby tylko nie zajęli się znów komisjami, rozliczeniami i wewnętrzną walką :)
A pis, no cóż, miał swoją szansę - jest tam grupa niegłupich ludzi, np. Religa, Gilowska, szkoda że z powodu urażonej ambicji Jarosława Kaczyńskiego nie ma mowy o koalicji po-pis ... widać ten człowiek nie potrafi wyciągać wniosków i uważa że pokonał go układ :roll:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 22. Oct 07, 14:02

Mani_Hc wrote:Zwycięstwo jedynej słusznej partii, nie oznacza wcale, że nie można do niej zwracać się krytycznie. Jak śmiali się z PiSu, tak będą się śmiać z PO, bo przecież co, z PiSu można, a z PO już nie? :o
Mani, nie odbieraj tych słów zbyt poważnie, to był żart ;)

Pozatym, nie poparłem PO dlatego, że obiecali cuda, tylko z dlatego, że ludzie ci mają takie same poglądy jak ja, a rządzac Wrocławiem od parunastu lat udowodnili, ze znaja sie na rzeczy.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Mon, 22. Oct 07, 16:21

To nie był układ tylko "front anty-PiSowski" :roll: Mani tu nie chodzi o to że nie będzie można się nabijać, chodzi o to że raczej sami rządzący nie będą dawać tylu powodów. (mam taką nadzieje) Poza tym pożegnaliśmy się z LPR i SO więc coś się na pewno zmieni. :roll:

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 22. Oct 07, 17:08

Urban wrote:To nie był układ tylko "front anty-PiSowski" :roll: Mani tu nie chodzi o to że nie będzie można się nabijać, chodzi o to że raczej sami rządzący nie będą dawać tylu powodów. (mam taką nadzieje) Poza tym pożegnaliśmy się z LPR i SO więc coś się na pewno zmieni. :roll:
o to to!
jak byli u koryta, to tak jakbym czytał Folwark zwierzęcy Orwella

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”