Cuda Polski

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Cuda Polski

Post by BQB » Wed, 5. Sep 07, 10:00

http://www.rzeczpospolita.pl/cudapolski/formularz.jsp

Jak ktoś nie wie na co głosować, to niech głosuje na Kanał Elbląski. Pochylnie to unikat w skali europy. A kto nie płynął przez pochylnie, ten niech żałuje :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Sep 07, 12:00

Ciekawy plebiscyt :). Jednak jeśli to ma być 7 cudów Polski, to niektóre z proponowanych obiektów chyba zanalazły się tam przypadkiem, np. "modernistyczne miasto Gdynia" - rozumiane jako całość to ma być cud Polski? :o , drewniana wioska Chochołów - mało to drewnianych wiosek w Polsce?, czy architektura przemysłowa Łodzi. Jeśli cud to powinien być przecież naj... :).

Z mojego punktu widzenia, poniżej moje typy (z wyjaśnieniem dlaczego, niektóre cytaty):
1. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (najwyższy w kraju budynek, wyjątkowa architektura dawnego ustroju i jeden z symboli stolicy, rozpoznawany dobrze na świecie)
2. Kanał Elbląski (jedyne takie rozwiązanie techniczne na świecie)
3. Zamek w Malborku (najpotężniejsza gotycka twierdza w Europie, nadal w świetnym stanie)
4. Kopalnia soli "Wieliczka" (jedyna wciąż czynna średniowieczna (z końca XIII w.) kopalnia na świecie)
5. Bazylika Matki Bożej Bolesnej w Licheniu (największa świątynia w Polsce i 12. na świecie)
6. Warszawska Starówka (jedyny na świecie zespół architektoniczny tej wielkości planowo zrekonstruowany - na podstawie dawnych planów i m.in. obrazów Canaletta - po niemal całkowitym zniszczeniu podczas powstania warszawskiego)
7. Klasztor Jasnogórski w Częstochowie (najbardziej chyba znany i historycznie i współcześnie klasztor z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej - Matki Bożej Królowej Polski).

I tak właśnie zagłosuję ja ze wszystkich swoich kont emailowych, żeby zwiększyć szanse na zwycięstwo moich typów :roll: .

Edit: właśnie oddałem 3 kolejne głosy na w/w typy :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 5. Sep 07, 12:16

Aja zagłosowałem na zamek w Malborku. Taki lokalny patriotyzm... :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Sep 07, 12:55

Tylko na zamek? Tam można zagłosować na 7 obiektów naraz :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 5. Sep 07, 16:54

A ja na wszystko co było w Krakowie, Wrocławiu, na Podhalu +Malbork :)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”