GTA w kosmosie ;) & Infinity

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 18. Jul 07, 18:32

To będzie MMORPG. W założeniu ma być darmowy, i utrzymywać się z reklam i/lub premium accountów.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 18. Jul 07, 21:53

A dokładniej MMOSSG ( Massive Multiplayer Online Space Sim Game ) :) bo z RPG nie będzie mieć wiele wspólnego ( żadnych "zdolności", żadnych "poziomów doświadczenia" , nic wspolnego z MMORPG ala Eve Online) :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 18. Jul 07, 22:02

Right, moja kulpa ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 19. Jul 07, 00:01

ergo i pomyśleć, że niektóre screeny z tych linków, mają już rok ! :o

A prace dalej trwają. Oby projekt nie upadł, bo qrka, szykuje się coś naprawdę ambitnego :). Bo przecież praktycznie każdy dzieciak (i niektórym dorosłym to zostało) jest zainteresowany głębią kosmosu, sekretami jakie kryje, praktycznie nieograniczoną przestrzenią... Eh, oby to wyszło na świat :].
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Thu, 19. Jul 07, 08:00

Aż się obśliniłem na widok tych screenów :D

Flik
Posts: 5
Joined: Tue, 17. Jul 07, 02:46
x2

Post by Flik » Thu, 19. Jul 07, 16:17

Dziękuję za wszystkie cenne spostrzeżenia. W końcu nikt się nie śmieje z moich teoretycznych rozważań i nie pyta sie po kolejnym odpaleniu X (jak moja dziewczyna) czy znowu będę latał wokół i "liczył szybki". :P

Co do uwag.
1. boto: modułowa budowa statków - to naprawdę jest świetny patent i dziwię się, że nie ma go w X3. We Freespace (przynajmniej w 2) była możliwość namierzenia konkretnego podzespołu statku (silniki, radar, działo strumieniowe) i zniszczenia go. Dorzucenie czegoś takiego do gry typu X wniosły by wiele nowych możliwości taktycznych.
2. Sauron: Parkan II faktycznie jest nieudanym połączeniem, zresztą tak jak większość tego typu pomysłów. Dużo zależy jak słusznie zauważyliście od wpompowanej w produkcje gry kasy, ale zawsze można liczyć na to, że w jakimś Rockstarze czy EA przeforsują podobny pomysł - tym bardziej, ze ostatnimi czasy jest duże parcie na zlepki gatunkowe i odgrzewańce (nowy WC).
3. Co do Infinity to grałem w "combat prototype" i czekam na tę grę z niemniejszym niż Wy ślinotokiem :P - po prostu nie mogę sobie wyobrazić tak gigantycznych planet i miast. Martwi mnie tylko to, że gra będzie online`ówką - grałem w parę sieciówek i nie mam zbyt miłych doświadczeń (klimat, ludzie, wyścig szczurów itp) może jednak tam będzie inaczej - szczególnie jeśli będzie możliwość założenia prywatnych serverów. A tak btw to nasze pienia z zachwytu na Infinity zakrawają na dywersję. Trza być czujnym bo zaraz dostaniemy kicka od panów zza Odry :P
Pozdrawiam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 19. Jul 07, 16:54

cóż, musze swierdzic, ze i wsrod graczy Infinity już pojawiaja sie "mastachy", czyli kolesie, ktorzy po zestrzeleniu napisza ci "how noobish" trochę szkoda, ale w takich grach jest to chyba nie do ominiecia.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 20. Jul 07, 17:26

przynajmniej w Infinity się nie leveluje.. więc nie będzie, aż tak źle...
Co do modułowej konstrukcji statków to chyba na Angielskim forum cieszy sie ten pomysł większym powodzeniem niż lądowanie na planetach. :wink:

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 21. Jul 07, 09:33

Moduły są ok, ale można robić monolityczne statki kosmiczne... A lądowania na planetach niczym nie zastąpisz. Widać na ang. forum zapomnieli o Frontierq.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Flik
Posts: 5
Joined: Tue, 17. Jul 07, 02:46
x2

Post by Flik » Sat, 21. Jul 07, 20:22

Infinity - ta gra jest oszałamiająca jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie jej możliwości. Co prawda statki nie wyglądają (na razie) jakoś porażająco pięknie i wolę te z X3, ale kiedy zobaczy się coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=mPCGJtLX6oU
to szczena spada.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 22. Jul 07, 11:07

Jak dla mnie to najlepszy filmik o Infinity to ten. Właśnie czegoś tak pięknego brakuje w kolejnych iXach, od czasu X-Beyond The Frontier i Elite II Frontier :) .

Edit:
Ciekawe info z tej stronki o Infinity, podające w przybliżeniu stan prac nad poszczególnymi elementami gry na Kwiecień 2007:

Generic 3D engine: ~80% (kernel, textures, scene graph, mesh/objects, shaders, etc..)
Planet/Space 3D engine: ~65% (terrain, planet textures, starfield, nebulaes, water, clouds, vegetation, etc..)
Astrophysics: ~60% (galaxy generation, system gen, planets heightfields, orbits, parameters, etc..)
Newtonian physics: ~35% (spaceships physics, collision detection, flight navigation)
Sound engine: ~60% (3D sounds and musics)
Networking: ~30% (TCP/UDP, network protocol, login/out, databases, etc..)
User interface: ~10% (user input, widgets, windows)
Gameplay: ~5% (actual game logic)
Artwork: ~35% (spaceships/stations/cities 3D models, textures, 2D artwork)
Musics and sounds: ~35%

Jak podadzą następny postęp procentowy na swojej stronce, to zobaczymy o ile się posuwają do przodu w danej jednostce czasu i będzie wiadomo czy zdążą z zakładaną przez siebie datą ukończenia :roll: .

Trochę martwią te wstępne wymagania sprzętowe, wcale nie takie mniejsze niz dla X3:
Minimalne:
CPU speed: Intel Pentium IV 2 Ghz or AMD Athlon 1500+ or equivalent
RAM size: 512 MB
Video card: a graphics card supporting pixel shader 2.0 (ATI Radeon 9500+, NVidia Geforce FX+)
Disk space: at least 2 GB
Internet connection: 56k modem
Operating system: Windows 2000 or later

Zalecane:
CPU speed: Intel core 2 duo or AMD FX2, dual core or equivalent - optimized for Dual core systems -
RAM size: 2 GB
Video card: a powerful video card supporting pixel shader 2.0 or 3.0 (ATI Radeon X1800 XT+, NVidia Geforce 7800 GT+)
Disk space: more than 5 GB - used for caching textures -
Internet connection: ADSL
Operating system: Windows XP SP2 or later

Na minimalnych raczej nie będzie zbyt przyjemnie pogrywać w tę grę, z kolei zalecane (a przecież wcale zalecane nie oznaczają, że gra będzie płynnie na nich działać w pełnych detalach) oznaczają wymianę sprzętu na nowy. Ciekawe jak sobie twórcy wyobrażają granie w taką grę online na modemie 56k. :roll: Chyba nie mają na myśli łącz w państwach takich jak Polska :P . U nas czasem i Neo512 nie zapewnia pełnej satysfakcji z gry :( .
Bardziej martwiłbym się o to, że gra będzie pewnie płatna, czyli o konieczność posiadania karty kredytowej i miesięcznej opłaty.

Taka refleksja mi się też ostatnio nasuwa, do czasu wydania Infinity - i jej podobnych, jak X4 czy Elite 4 - może mi się już znudzić granie na gierkach :). Przyjdzie nowa ciekawa praca, rodzina i dzieci i takie rzeczy przestaną mieć znaczenie. :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Sun, 22. Jul 07, 12:27

Czym ja zawiniłem ze daliście linka do tego... Przecież to wygląda pięknie, a nie wiadomo kiedy gra wyjdzie. Po prostu zapiera dech. Ktoś mógłby sie przyczepić ze nie ma tam żadnych drzew na filmikach, ale to światło, to wyjście z atmosfery. ehh gdyby zrobić coś z Modelami statków z Xsa ale z planetami i układami jak w Infinity :wink:

Edit. Chociaż jeżeli modele będą TAK wyglądać to ja nie mam nic przeciwko. Jest bardziej szczegółowy od tych z iXsa chyba :roll:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 22. Jul 07, 12:43

Polecam obaczyć dokładnie tę stronkę:
http://fl-tw.com/Infinity/infinity_combat_proto.php
Zassać pliczki z sekcji Download & Status (gra 300 MB + patche)
Ściągnąć tę stronke jako manual, klawiszologia, wyjaśnienie menusów i taktyka poniżej :) .
I spróbować pograć.
Jeśli będzie działać dobrze... (niestety wymagania są dość wysokie -
CPU: At least 2 Ghz
RAM: >= 256 MB
Video card: pixel shader 2.0-able or better (ATI Radeon 9800+, Geforce 6600+)
Dziwne, że tylko tyle RAMu potrzeba jak karta ma być 6600+ i taki procek :gruebel: .

...to może postawiłby ktos serwer w Polsce dla tej gierki i na arenie byśmy sobie pograli jak za starych dobrych czasów Starlancera online? :)
Btw. ja właśnie zasysam :roll: .


Edit: Ciekawe są tipsy - szczególnie ten o tym jak to można zestrzeliwać wieżyczki statków flagowych i jak działania w grupie mają wpływ na wynik drużyny :) :
Explosions shockwave.
Anything that explodes has a death timer of a few seconds until it generates a massive shockwave. This shockwave can damage any player in its surroundings. You should pay attention to large explosions, particularly the one of the battleship, if you do not want to get destroyed.
Turrets can take damage.
All turrets can be destroyed once the shields are down. It might be an effective technique to target the most dangerous turrets on the battleship first, rather than trying to blow up the battleship directly under fire.
Orbits.
An effective technique might be to approach a ship and to maintain a relatively good speed and strafe in order to "orbit" the ship. It might be possible for an experimented pilot to stay alive alone, under heavy fire, for many minutes around a battleship.
Hit and run.
This is particularly important for the largest ships. Keep in mind that when you die, your ship's worth of points get distributed to the ennemy team. Loosing a chimaera or makon is not only a loss to you, but also a win to your opponents. So, for those precious ships, a hit and run tactic might be effective.
Teamplay.
The automatic turrets of a battleship or carrier automatically target what they consider the "most dangerous" ennemy ship, which is generally the ship that has the biggest weapons/resistance. For this reason, the Makon or the Chimaera are the first targets of the battleship/carrier. This might give enough time for smaller fighters to attack and disable turrets without getting targetted. Teamplay can be rewarding: one player can play the "prey" role, while the other player(s) assault the battleship directly.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 22. Jul 07, 14:20

Hehe, też zasysam, ale słabo idzie, ~50 kb/s, więc grę będę mieć za 2 godzinki ;x

A co do samego Infiniti, to te pokazy video prezentujące prace silnika zapierają dech w piersiach :|. Masakryczna gra będzie :), a i przebija według mnie X3 pod względem grafiki ... Czekamy, czekamy z niecierpliwością :]
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Flik
Posts: 5
Joined: Tue, 17. Jul 07, 02:46
x2

Post by Flik » Sun, 22. Jul 07, 15:43

Jest szansa, że zanim Infinity wyjdzie to części na tyle potanieją, że kupno nowego kompa nie będzie takim bólem. Mnie bardziej martwią kosmiczne (dosłownie) lagi, które pojawiać się będą przy większych bitwach - swoją drogą ciekawe czy będzie jakiś limit servera.
Co do roślinności na planetach to na stronce autor pisze, że będzie zaimplementowana.
Grałem wczoraj trochę w combat prototype - ale na moim kompie tnie sie niemiłosiernie i "koledzy" z drużyny bardzo się wkurzali :P.

Z tym polskim serwerem to świetny pomysł - podpisuję sie pod tym wszystkimi kończynami. Gdyby znalazł się ktoś kumaty - zrobił wszystko jak należy zaskarbił by sobie moja dozgonna wdzięczność :). Ja niestety nie znam się na tym zupełnie - prosty humanista jestem ot co.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Sun, 22. Jul 07, 15:53

Grałem już w to to i za łatwo nie było. Problem dla mnie stanowiło celowanie do wroga który strasznie szybko się poruszał (zresztą ja też). Może coś zostało zmienione od tamtego czasu, też zacznę ściągać.


PS. Hehe tak nawiasem mówiąc to Infinity z tego co wyczytałem to pokaz w pewnym sensie potęgi matematyki. Generowane za pomocą wzorów różne obiekty. Przyklad

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Sat, 28. Jul 07, 09:16

Grzebiąc w Internecie wykopałem taką stronkę:
http://starwraith3dgames.home.att.net/go.htm
Last edited by hanss on Fri, 9. Nov 12, 14:49, edited 1 time in total.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 28. Jul 07, 19:59

Sauron11 wrote:...to może postawiłby ktos serwer w Polsce dla tej gierki i na arenie byśmy sobie pograli jak za starych dobrych czasów Starlancera online? :)
Humm, przyjżę się wymaganią serva, i jeśli się uda, to powstanie takowy ;)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”