Zlikwidowali "napisy.org"

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Zlikwidowali "napisy.org"

Post by lev77 » Fri, 18. May 07, 00:53

Jak i napisy.info czy kinomaniak.org oraz wiele innych stron z napisami :(.
Policjanci pewnie nie mieli co robić i dokonali "spektakularnego" zatrzymania podobno 9 osób związanych z jedną z najlepszych stronek do ściągania napisów :cry:

Gdyby ktoś miał jeszcze działającą stronke z napisami pl niech tu wrzuci linka albo jakieś wiadomości czy napisy.org wogóle jeszcze będą czy to już jest definitywny koniec.

Tak się zastanawiałem nad osobami które mają problemy ze słuchem jak ome sobie poradzą chcąć obejrzyć jakiś film bez napisów? No cóż może naszą ukochaną policję trzeba o to spytać i może wtedy udzielą jakąś "inteligentną" odpowiedź.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 18. May 07, 01:23

Rzucasz zapałkę na beczkę prochu. Zaraz wybuchnie walka między fanatycznymi wyznawcami praw autorskich, i niewypłacalnymi userami piratow -.-

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Fri, 18. May 07, 12:43

:) jak by co to Moderatorzy zaprowadza porzadek. Swego czasu juz probowano zamknac serwisy zajmujace sie napisami do filmow. Byla to inicjatywa pewnego pana z niechlubnej firmy zajmujacej sie sprowadzaniem filmow niskobudzetowych (kilka rocznie:( :/ ). Mi osobiscie szkoda.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 18. May 07, 13:50

Nie słyszałem o tym, ale jeśli to prawda, że policjanci pozamykali takie strony, to bardzo dobrze. Oznaczałoby to, że nareszcie wzięli się za piratów. Choćby i sukces był niewielki, albo tylko podyktowany potrzebą wypracowania ustalonych norm zatrzymań :wink: to i tak się liczy.
Płyty dvd z oryginalnymi filmami można kupić juz za kilkanaście złotych, a piracenie jest równoznaczne z kradzieżą, więc nie ma co tu się dużo rozpowiadać :twisted: . Jak ktoś ma problem ze słuchem to z DVD ma problem podobny jak ten słyszący - idzie do sklepu i kupuje oryginał i ma problem z głowy :wink: . A jak go nie stać, to nie ogląda, w życiu nie można mieć wszystkiego co by sie chciało.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Fri, 18. May 07, 15:11

:) Co do piratów to mam stosunek sprecyzowany - by nie bylo watpliwosci - negatywny. Moim problemem jest to, iz zawsze zastanawiam sie jak gleboko PRAWO powinno regulowac czynnosci zyciowe. Mam ambiwalentny stosunek do tego ze moje amatorskie tlumaczenie niskobudzetowego filmu ktory nigdy sie w Polsce nie pojawi stanowi wlasnosc wytwornii. Moze dokladniej - czy to ze tlumaczenie odbywa sie w mojej glowie tez znaczy ze prawo do tego ma koncern?.
Przewrotnie do tego co Sau napisales ;). Moze warto by bylo podniesc inicjatywe ustawodawcza scisle okreslajaca kozystanie z napisow przez niepelnosprawnych (nieuleczalne wady sluchu )? bo choc aktualnie mamy wysyp DVD "czasopismowych dodatkow" to wiele z nich jest opracowanych bez tekstu:(. Oczywiscie mnie bardzo cieszy ze za kilka zlociszy moge sie rozkoszowac filmem z pelnym zachowaniem praw autorskich. Jestem na razie mlody (wzglednie ;)) zdrowy (wzglednie ;) ) i bogaty (;) oczywiscie rowniez wzglednie :D)
Tak nawiasem to mam pretensje ze ludzie ktorzy powinni zajmowac sie ustalaniem prawa zajmuja sie .../sorry za okreslenie/... pierdolamia. Prawo ktore tworza jest ZLE, i nie chodzi mi o to ze mowi czego nie wolno, a co wolno. Chodzi mi o to ze jest dziurawe, nieprzemyslane i pelne wyjatkow ktore sluza okreslonym grupom interesu.
Heh. Chyba RAFIO masz racje. W koncu to forum X3 a zacznie sie za chwile robic politycznie :). Walk co prawda na rozbite nosy i nagie biusty nie przewiduje :D ale nie znajdziemy innych tematow (troche mniej kontrowersyjnych ;)) ? :P

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Fri, 18. May 07, 15:17

No niby racja ale nie wszystko jest dostepne w sklepach na dvd ... (no przynajmniej polskich sklepach) filmy to ogladam w kinie
A pozatym Sauron nie oszukujmy sie polak zawsze bedzie piratem ...

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Fri, 18. May 07, 15:45

a propos info:
http://www.filmweb.pl/Policja+zamyka+na ... s,id=35053

http://www.idg.pl/news/110528.html


Ja tylko w jednej kwestii się wypowiem. Te 2 tysiące nielegalnych kopii filmów znacznie komplikują ich sytuację... Gdyby nie to, mieliby większe szanse w sądzie i zapewne mniejszy wyrok by dostali, a tak, to są sami sobie winni ...

Kwestii moralnych nie warto omawiać, bo co osoba, to inaczej myśli. Ja wiem jedno, że zamknięcie tych kilku stronek na pewno nie zmniejszy nawet i w 10% piracta filmowego w Polsce ... Kto będzie chciał, to i tak znajdzie sobie napisy itp...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Fri, 18. May 07, 21:22

A ja sie wkurzyłem :evil: miałem ściągnięty dosyć już stary serial (mam tv rip-a z z tego co się orientuje jest to legalne o ile jest znaczek stacji - jak się mylę to poprawcie mnie) i tylko na napisach.org miałem napisy do niego :(
A teraz musze się ostro wziąść za swój angielski :x

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Fri, 18. May 07, 21:38

lev77 w tym kraju, gdzie płaci się abonament praktycznie OBOWIąZKOWO za TVP i jeszcze nie wiadomo co z tą kasą robią, wydaje się, że i te rzeczy mogą być nielegalne... Ten kraj jest pod względem prawnym naprawdę w średniowieczu :/.


//EDIT
http://wiadomosci.onet.pl/1538262,18,item.html

Ehh, to w końcu znaleźli u nich te kopie filmów, czy nie ? :\
Może to po prostu być dolepione pod nich, bo u nas, jak się łapie piratów, to zawsze musza oprócz zabezpieczenia kompów, znaleźć z kilka tysięcy nielegalnych kopii filmów, czy też gier :P.

To na tyle ode mnie.

Pozdrawiam
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 19. May 07, 15:03

Natura nie znosi próżni. Za tydzień, dwa, wystartują nowe serwisy, tyle że na serwerach w Szwecji (Liberalne prawo), bądź w Rosji (Brak tegoż).

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Sat, 19. May 07, 18:54

Źle się stało, znowu zaczyna się interpretacja prawa na swój sposób :evil:

Rozumiem, że takie serwisy były wykorzystywane do pobierania napisów do nielegalnych filmów, ale nie można generalizować. Tak jak napisał lev77 można mieć filmy nagrane z telewizji, poza tym w Polsce praktycznie nie ma dobrego anime (prócz Kina Domowego i sporadycznych emisji telewizyjnych). Większość tłumaczeń na napisy.org to właśnie tłumaczenie anime, już następnego dnia po wypuszczeniu amerykańskiego fansuba można było mieć polskie napisy w dobrej jakości.
Last edited by MikeS on Sun, 20. May 07, 21:23, edited 2 times in total.
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sun, 20. May 07, 00:14

Tyle razy czytałem, jak ludzie na forach polecają sobie do nielegalnych kopii filmów ściągniętych z "osła" właśnie ten serwis, że nie mam wątpliwości, że jego przeznaczeniem było wsparcie dla piractwa. Darujmy sobie te tłumaczenia dla przedszkolaków o niesłyszących potrzebujących napisów do filmów właśnie z napisy.org, bo to słaba przykrywka. Drwiący śmiech wzbudził we mnie jeden z tych tłumaczy gadający w radio, że oni robią napisy dla ludzi, którzy sprowadzają z zagranicy niedostępne w Polsce seriale. Dobre sobie...nie wiedziałem, że "Skazany na śmierć sezon 2", który przelotem widziałem, sprzedają na zachodzie nagrany na płytkach z nagrywarki koślawo podpisanych pisakiem...oryginalny design, jako osoba nie znająca się na sztuce itp. pewnie powinienem podziwiać.
Poza tym, taka wizja: Polacy, naród dogłębnie, do szpiku kości, przeżarty złodziejstwem, sprowadzający masowo seriale i filmy niedostępne w Polsce z amerykańskich sklepów internetowych - musiałbym z Marsa przylecieć, aby w to uwierzyć. To tylko taki uchodzący za wariata i dziwaka, z powodu twardego trzymania się z dala od piratów, idiota jak ja myśli o sprowadzeniu "Gwiezdnej Eskadry" z niedawno znalezionego sklepu, który, ku radości i szokowi, posiada ww. z free regionem i z wysyłką na cały świat. Nadal nie wierzę w to, co widzę, sami sprawdźcie:
http://www.allmyfavoriteshows.com/movie ... eyond.html

W radio powiedziano, że można robić swoje tłumaczenie filmu, ale na własny użytek. Publikacja, czyli wrzucenie do internetu = czapa. Tak powiedzieli i to nie dziennikarze, tylko prawnicy.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Sun, 20. May 07, 15:41


User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 20. May 07, 17:48

Jeśli na tych ludzi zapadnie wyrok skazujący, to będzie można wsadzić każdego, kto np. zacytuje w rozmowie text z jakiegoś zagranicznego filmu (bo właśnie dokonał "nielegalnego tłumaczenia ścieżki dźwiękowej i udostępnił je komuś"). Według mnie jest bzdurą karanie kogoś za - nomen omen - amatorskie i hobbystyczne tłumaczenie ścieżki dźwiękowej i udostępnianie tego innym za darmo. Co innego, gdyby pobierał za to opłatę.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 20. May 07, 19:09

Ooo właśnie zapomniałem dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi, że ci ludzie nie brali za to kasy ...
Jakby brali, to już byłoby coś nie tak, ale na pewno większość tych tłumaczy, nie pobierało opłat za tłumaczenie.

Zgadzam się ze Salovym :x
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 20. May 07, 20:53

Xudb też ma wiele materiałów przetłumaczonych i chronionych prawem autorskim. I co, Mamy je teraz zamknąć, a oni nas?

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sun, 20. May 07, 21:58

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, co piszecie? Co to za różnica, że nie brali pieniędzy? Zawsze takie opinie się pojawiają, jak ktoś nigdy nie odczuł na swojej d... konsekwencji takiego społecznego zezwolenia na rozporządzanie czyjąś własnością bez pozwolenia.

Code: Select all

Łączy nas jedno - bezgraniczna miłość do filmów. Opętani tą miłością, staramy się ją od kilku lat pielęgnować w sposób należyty - mając w ręku kopię filmu (i nie ma tu znaczenia, legalną czy nie) wykonujemy własne, autorskie opracowania utworu.
To jest cytat z tej epistoły. Napisano tam wyraźnie, że nie interesuje ich, czy kopia filmu jest legalna czy nie, byle tylko dorwać go w ręce.
Jeśli zastanawiałem się, po co robią udostępniane publicznie tłumaczenia do filmów, które są nieosiągalne w Polsce, to tu jest rozwiązanie. Oczywiście, jak czegoś nie da się kupić w Polsce, to za wszelką cenę trzeba to ukraść. Ciekawe, co byście zrobili na miejscu twórców filmów patrząc jak wasze pieniądze przeciekają wam przez palce.
Przypominam, że gliniarze znaleźli u nich 2 tys. podobno pirackich filmów. Zanim zrobicie z nich aniołów-męczenników zaczekajcie na wyrok sądu. Sam jestem ciekaw.
Jeśli te filmy naprawdę mają z nielegalnego źródła, to będę wściekły, bo przez nich wszyscy nieoficjalni tłumacze czegokolwiek będą mieli przyklejoną etykietkę złodzieja :x.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 20. May 07, 22:09

Reel Mixer wrote: Przypominam, że gliniarze znaleźli u nich 2 tys. podobno pirackich filmów. Zanim zrobicie z nich aniołów-męczenników zaczekajcie na wyrok sądu.
Poźniej się okaże że płyt było nie 2k, tylko 10, i nie było na nich nic pirackiego, tylko linux.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 20. May 07, 22:50

RAFIO wrote:
Reel Mixer wrote: Przypominam, że gliniarze znaleźli u nich 2 tys. podobno pirackich filmów. Zanim zrobicie z nich aniołów-męczenników zaczekajcie na wyrok sądu.
Poźniej się okaże że płyt było nie 2k, tylko 10, i nie było na nich nic pirackiego, tylko linux.


Hehe, podobna opinia do mojego kolegi, z którym, tuż po zamknięciu napisów.org, rozmawiałem :).

No także jestem ciekaw, jak ta sprawa się potoczy...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 20. May 07, 23:48

Cutjąc mojego znajomego:
Popieram aresztowanie tłumaczy. Ci ludzie napewno już nikogo nie zabiją.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”