Gry z za wschodniej granicy :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Tue, 23. Jan 07, 13:38

szczęśliwie S.T.A.L.K.E.R jest nieco większą produkcją i lepiej reklamowaną, więc jak dobrze pójdzie to bardzo szybko zostanie z lokalizowany. Niestety mam wrażenie że większość gier zza wschodniej granicy jest bardzo długo lokalizowana i nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem pomimo że część z nich jest naprawdę dobra :( Ale zawsze lepiej dłużej poczekać niż kupić wcześniej a później i tak czekać na łatki (które i tak nie poprawią gry w takim stopniu jak przesunięcie premiery) :lol:

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 23. Jan 07, 14:05

Robią go już... łohoho... aż trudno sięgnąć pamięcią... od 2001??
Ale w tym roku, w pierwszym kwartale ma się pojawić w sklepach.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

laine
Posts: 12
Joined: Thu, 18. Jan 07, 11:13

Post by laine » Wed, 24. Jan 07, 08:41

Filmy z Tommorow War, jestem w szoku, obejrzyjcie bo warto, wejście w pierścień saturna realny aż w oczy szczypie.

http://www.youtube.com/watch?v=PgSGMtLJ1_s

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 24. Jan 07, 09:51

Wielkosc planety troche mi nie odpowiada, ale reszta jest super :P.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 24. Jan 07, 10:19

Mani_Hc wrote:Wielkosc planety troche mi nie odpowiada, ale reszta jest super :P.
co, za mała ;) dla mnie bomba

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Wed, 24. Jan 07, 11:56

tylko czekać aż się w Polsce pojawi :lol: Jestem ciekaw jaka SETA jest tam dostępna inaczej w ciągu jednego dnia nie opuści się nawet jednego układu słonecznego xD

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 24. Jan 07, 12:19

Tia i te smakowite ich glosy :D.
Wolalbym, by byly przetlumaczone, bo tak troche dziwnie sie slucha rosyjskiego w czasie latania statkami kosmicznymi :P.
Zupelnie, jakby sie ogladalo jakis stary radziecki film o ich kosmonautach :D
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 24. Jan 07, 12:32

Mani_Hc wrote:Tia i te smakowite ich glosy :D.
Wolalbym, by byly przetlumaczone, bo tak troche dziwnie sie slucha rosyjskiego w czasie latania statkami kosmicznymi :P.
Zupelnie, jakby sie ogladalo jakis stary radziecki film o ich kosmonautach :D
hehehe...ale żołnierze w dalszym ciągu będą chodzić w mundurach rosyjskich a z tyłu na filmach powiewać będzie flaga rosyjska...głupio będzie to brzmięć w języku angielskim, nie wspominając o polskim

:lol:

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 24. Jan 07, 16:33

Ale jednak :P. Bo qrcze, ja nic nie mam absolutnie do Rosjan ani do ich jezyka, ale jednak czlowiek nie jest przyzwyczajony, ze w grze bedzie slyszal rosyjski na okraglo 8)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 25. Jan 07, 01:39

to samo bym powiedział gdybym miał słuchać niemieckiego... :wink:

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 25. Jan 07, 08:49

A mi się podobało. Zamiast pełnego spolszczenia wolałbym chyba wersję z napisami kinowymi. Myślę, że byłoby całkiem ciekawie i - jak Mani wcześniej zauważył - od razu nasuwa się klimat ze starych, ruskich filmów o kosmonautach; jak oglądałem ten trailer, to przypomniał mi się pilot Pirx Lema...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 25. Jan 07, 16:14

Nio, ale, gdyby gra byla warta swieczki, to oczywiscie rozwazylbym mocno jej zaakup, nawet mimo rosyjskiego :). W sumie, to tez jeden ze slowianskich jezykow, wiec powinnismy go lubic :> - mowie w szczegolnosci do siebie 8)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 25. Jan 07, 17:17

póki co srcreeny mnie po prostu rozwaliły---> ach...te piękne malowania statków, szczególiki, jakieś symbole, okopcenia po trafieniach...pięknie!!!

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 25. Jan 07, 18:40

nie chce nikomu psuć marzeń (łącznie z sobą...) Jestem bardzo ciekaw jak wygląda interakcja ze światem a zwłaszcza na powierzchni planet.... bo jedyne co na razie widziałem to parę screenów, i misje bojową...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 25. Jan 07, 20:40

nooo..interakcja jest na powierchni planety, oglądałes ten film na youtube?

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 26. Jan 07, 11:38

odnośnie Tomorrow War:
--> gra jest zrobiona na podstawie scenariusza znanego rosyjskiego pisarza Aleksanda Zoricza, którego dwie części powieści wyszły w Polsce. Wydawcę jest Fantastyka i tam też ukazały się: Jutro wojna i Nie ma litości, co ciekawe, cena jednej części to uwaga - 7zł, dzisiaj ide kupić na wschodni obie części, będzie pewnie jeszcze taniej. Oczywiście gra nawiązuje do do w/w powieści Zoricza.

Szykuje się naprawdę niezła jazda :!: :)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 26. Jan 07, 13:01

trochę mnie ostudziła recenzja na rosyjskim serwerze:

ocena recenzenta 42%!!!
ocena graczy 72%

słabo

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 26. Jan 07, 13:09

Recenzent, siłą oderwany od Kłeja, co miał napisać o space simie...? :P
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 26. Jan 07, 13:31

Stalovy wrote:Recenzent, siłą oderwany od Kłeja, co miał napisać o space simie...? :P
tak myślisz o Stalovy? to już jestem spokojny :wink:

laine
Posts: 12
Joined: Thu, 18. Jan 07, 11:13

Post by laine » Mon, 29. Jan 07, 09:59

Miałem okazję pograć w Tommorow War :)

Gra dość mocno trzyma się fabuły i bazuje na misjach (grałem 5 misji jak dotychczas). Gra się jak w połączeniu starlancera z freelancerem, klimat jest militarystyczno-patriotyczny, być może jest to jeden z powodów dla którego gra nie ukazała się na zachodzie. Podczas misji właściwie możemy robić co chcemy, nie zauważyłem ograniczeń czasowych, jedyne co to trzeba wykonywać kolejne punkty misji aby ruszyć do przodu z fabułą. Można wylądować praktycznie na każdej planecie w danym układzie planetranym.

Jeżeli chodzi o sterowanie to mamy do wyboru kilka modeli lotu od arkadowego stylu widocznego w freelancerze do inercyjnego obecnego w Elite, do tego jest też kilka opcji umożliwiających konfigurację wspomagania lotu i lądowania. Dotychczas poprzez 5 misji w które grałem miałem okazje sterować typowym myśliwcem, bombowcem wyposażonym w wierzę obrotową(turret) oraz czymś w rodzaju uzbrojonego transportera, nie wiem czym jeszcze będę mógł latać ale zapowiada się nieźle.

Mam nadzieje że po ukończeniu wszystkich misji będzie dozwolony free flight.

Grafikę widać na screenach jednakże nie oddają one całego uroku walki w grze, eksplozje, detonacja rakiet wyglądają bardzo dynamicznie podobnie do torped pod wodą, daje to świetne wrażenia. Zniszczenie większego okrętu pozostawia masę szczątek które jeśli w nas trafia mogą nieźle poturbować, czasami też można się natknąć na rój małych asteroidów które potrafią nieźle zdemolować nasz statek. Każda broń która nas trafi pozostawia wyraźny ślad na poszyciu statku, pod koniec bitwy nasza łajba często wygląda jak kupa do niczego nie nadającego się złomu.

Systemy statku są podzielone na kilka kategorii i często wysiadają wcześniej niż sama integralność kadłuba, nie raz oberwałem z działka czy z rakiety po czym dryfowałem i musiałem wzywać SOS bo silnik odmówił mi posłuszeństwa.

A teraz coś co może was zainteresować, mianowicie dane gry po instalacji nie są w żaden sposób spakowane co oznacza że poszczególne pliki można łatwo modować. Jak narazie rozpocząłem tłumaczenie gry z rosyjskiego na angielski, mógłbym tłumaczyć na polski ale nie jestem w stanie wstawić polskich znaków więc chyba dam sobie spokój.

To tyle
Pozdrawiam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”