Już nie szukam smochodu ;)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 15. Jan 07, 14:13

Oglądałem Fabię, nawet brałem pod uwagę, ale cena była nieadekwatna do tego, co to autko oferuje, tzn. zdecydowanie za wysoka za model podstawowy.

RAFIO: coś taniego ale z salonu? Nowa Skoda Fabia to wydatek rzędu 40 tys.zł. za silnik 1.2 i 54 KM o parametrach niewiele lepszych od Seicento :roll: . W tej klasie cenowej polecałbym nowiutkiego Hyundaia Getza - silnik 1,1, 66 KM w cenie od 33,900 (31,400 w obecnej promocji) za rocznik 2007 lub 29,900 (cena z upustem 4,000) za poprzedni rocznik :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Mon, 15. Jan 07, 15:01

Też powoli "przymierzam" sie do zakupu jakiegoś "toczydełka"...myślałem o TAKIM
"cudzie francuskiej techniki...(citroen ZX)z tym,że niewiele mogę na jego temat w tej chwili powiedzieć...ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii??
Za przemawia na pewno "ocynk", przeciw,że to "francuz"...ale może sie myle...
Last edited by DRACOOL on Tue, 16. Jan 07, 09:29, edited 1 time in total.
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 15. Jan 07, 16:09

Dracool link nie dziala :|

A i na francuskich autach to mozna na serwisach sie zrujnowac.
Sa dobre, ale drogie w utrzymaniu niestety :|.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Tue, 16. Jan 07, 09:31

Ups, nie wiem, co jest...jak wróciłem do domu i sprawdziłem u siebie ,to działał... :( ( a wysyłałem z innego kompa, w pracy)
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 18. Jan 07, 12:56

DRACOOL, chodzi o coś takiego?
Ponoć koszt serwisów zależy od miejsca gdzie sie serwisuje, jak to nie będzie nówka sztuka z salonu, to pewnie koszty nie będą takie znów wysokie :) . Mój kolega z pracy jeździ cytryną BX Turbo kombi, trrochę się na nich zna, na technice i w sprawie ZXów powiedział, że generalnie autko jest ok, ale jak sie wybiera używane trzeba zwrócić szczególną uwagę na tylne zawieszenie.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Thu, 18. Jan 07, 13:39

Ano ,cos takiego właśnie....nówka z salonu nie będzie już na pewno...raczej rocznik 95-97 :D (ograniczone zasoby).
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 22. Jan 07, 00:51

Sauron11 wrote: RAFIO: coś taniego ale z salonu? Nowa Skoda Fabia to wydatek rzędu 40 tys.zł. za silnik 1.2 i 54 KM o parametrach niewiele lepszych od Seicento :roll: . W tej klasie cenowej polecałbym nowiutkiego Hyundaia Getza - silnik 1,1, 66 KM w cenie od 33,900 (31,400 w obecnej promocji) za rocznik 2007 lub 29,900 (cena z upustem 4,000) za poprzedni rocznik :) .
Kolejne ładne autko. Z profilu wygląda jak golf 4.

Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy nie wziąć najpierw czegoś używanego. Nie potrzebuję czegoś pakownego z wielkim bagażnikiem, bo od czego jest tylne siedzenie ;). W rodzince nikt nie ma prawka, i tylko ja do niego aspiruję. Jednak pewniakiem jest że tato z radością będzie robić ze mnie szofera, i często bede wozić całą rodzinkę ;) (3 osoby).

Dlatego chciałbym się spytać o wasze opinie o używanych:

-VW Golf 4
-Ford Focus 1 generacji
-Honda Civic poprzedniej generacji ( ten nowy to porażka)
-Coś innego?

Celuję głównie w segment C, ze względu na ceny, i to, jakie one bedą za pół roku, kiedy to będę szperać za kółkami.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 22. Jan 07, 08:02

Golf IV. Tani w utrzymaniu, tanie części.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 22. Jan 07, 12:21

Ponoć wszystkie Golfy są bardziej niż inne popularne wśród złodziei. Nie wiem na ile to prawda, ale już kilkakrotnie słyszałem, że lubują się oni w tej marce i modelu.

RAFIO: jaką kwotą będziesz dysponował? Byc może dobrym wyborem na początek byłoby np. używane Seicento, ze względu na cenę, dostępność tanich cżęści zamiennych i mnogość serwisów, oraz przyjemne poczucie, że "te większe i lepsze auta jeszcze na mnie czekają" :) .
Siadając od razu do wypaśnego auta o całkiem dużej mocy, młodej głowie może palma odbić, nawet jeśli teraz wydaje się spokojnym i opanowanym młodzieńcem :wink: .
Osobiście jestem za ograniczeniem dostępności mocy i pojemności silnika w autach, których dosiadają dopiero co opierzeni kierowcy, dla mojego i ich bezpieczeństwa :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 22. Jan 07, 13:47

Sauron, to moze popadniemy od razu w taka skrajnosc i zabronimy W OGOLE zdawac ludziom na prawo jazzdy. Bedzie wtedy na pewno duuuuzo bezpieczniej.
Ehh, ja niestety juz bede sie zaliczal do tego gownianego przepisu z wymaganym zielonym listkiem i z ograniczona predkoscia.
A prawda jest taka, ze tam okolloo 23% wypadkow powoduja ludzie mlodzi. Ale lol, przeciez w kazdej grupie wiekowej lub doswiadczeniu za kolkiem) znajda sie takie procenty. Bez sensowne w ogole.
Eh te pomysly politykow dochodza po to, co chcieli wprowadzic, tj, zakaz uzywania nagrywarek -_-. Gratuluje im weny i tworczosci, ale chybili celu i to dosyc mocno.

Wypadki NIE SA tylko i wylacznie wina mlodych doswiadczeniem kierowcow, bo nie tylko oni je powoduja lub w nich uczestnicza. Rozumialbym, jakby te odsetek siegal 50%, ale tak nie jest ... Kazdy przeciez, zanim cos zacznie robic, musi sie nauczyc, ale juz z gory ograniczac mu ta mozliwosc ?? :|.


A co do autka, to popieram pomysl na zakup Golf IV. A jak bedziesz go ladnie gdzies przetrzymywal i zakupisz dodatkowe zabezpieczenia, to masz juz zmniejszone prawdopodobienstwo na kradziez :twisted:

Seicento odmawiam, gdyz jest maly i niebezpieczny :|. Ja sie boje w Pandzie jezdzic, to co dopiero w Seicento ...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 22. Jan 07, 14:27

Sauron11 wrote:Ponoć wszystkie Golfy są bardziej niż inne popularne wśród złodziei. Nie wiem na ile to prawda, ale już kilkakrotnie słyszałem, że lubują się oni w tej marce i modelu.
Oj, nie strasz ;)
Sauron11 wrote: RAFIO: jaką kwotą będziesz dysponował? Byc może dobrym wyborem na początek byłoby np. używane Seicento, ze względu na cenę, dostępność tanich cżęści zamiennych i mnogość serwisów, oraz przyjemne poczucie, że "te większe i lepsze auta jeszcze na mnie czekają" :) .Siadając od razu do wypaśnego auta o całkiem dużej mocy, młodej głowie może palma odbić, nawet jeśli teraz wydaje się spokojnym i opanowanym młodzieńcem :wink: .
Zapewne będę szykać czegoś do 8 - 10 tysięcy. Seicento to miły samochodzik naprawdę, ale jednak wolałbym coś bardziej sportowego. Nie dla tego, ponieważ jestem piratem i szaleńcem (bo mam naprawdę silną wolę), tylko dlatego że, jestem młody i wolałbym coś dynamicznego (seicento jeździ moj 50 letni nauczyciel woku ;)).

Pozatym, jeśli ktoś naprawdę chce się wyszaleć, we Wrocku można znaleść naprawdę wiele miejsc, gdzie można spokojnie sobie pobrykać, zdala od normalnego ruchu i pieszych, i nie mam tu namyśli jakiś żadko uczęszczanych dróg. Jednak trzeba przyznać, wrocław roi się od idealnie prostych i nieuczęszczanych odcinków, często od długości ćwierci mili. ;)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 22. Jan 07, 14:36

RAFIO wrote: nauczyciel woku ;)).
czyżby zdrowe jedzenie :?: :wink:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 22. Jan 07, 15:01

Wok - Wiedza o Kulturze. To tak dla twojej informacji ;)

User avatar
Michal.R
Posts: 276
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Mon, 22. Jan 07, 22:26

Muahaha... Dawno mnie tu nie było i gdyby nie Rafio, nie wiedziałbym że taki fajny temat powstał ;)

Ja mam to szczęście, ze udało mi się zdać prawko przed nowym rokiem i jeżdżę bez tego śmiesznego zielonego listka, i w sumie mógły mi ktoś dokładnie wyjaśnić na czym on dokładnie polega? :P

A jeżeli chodzi o autko... delikatnie rzecz ujmując ja nie posaidam auta, ja posiadam złom :D Opel Corsa Sedan, składak z 92 roku. W sumie jego drugie imię to rdza, a xywa to Czerwone Ferrari, bo nic bardziej przypałowego nie dało się już wymyśleć. A tak na serio, to po prostu połowa auta nadaje się do wymiany bądź naprawy i dla mnie to dosyć duży przypał takim czymś jeździć. A już o tym ze codziennie cos nowego się psuje lub świruje to też nic ciekawego :P

Jednak liczy się fakt że jest czym śmigać po mieście i nie trzeba tłuc sie w komunikacji miejskiej. Dodatkowo tym autkiem nie poszaleję zbytnio, bo mocy za dużo nie ma w tym swoim 1.2 benzynce :P ostatnio jak pojeździłem poza miastem, to ledwo 110 wyciągał :P
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 5 5800X3D ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 4x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 22. Jan 07, 23:42

Qrde, ze tez 110 nim wyciagnales :D. Gratuluje odwagi :P.

A co do tego listka, to jest tak, ze teraz, jak ktos zda prawko, musi miec takie gowno przylepione do samochodu, by inni widzieli, ze jestes mlodym kierowca (a co to zmienia ?).
Poza tym, ponoc jak jedziesz w miescie, to musisz wszedzie jezdzic 50, nawet jesli sa odcinki o podwyzszonej predkosci, a trasach bez ograniczen, nie mozesz przekraczac 70.
To wszystko przez pierwszy rok jezdzenia......

To moze dla nowych uzytkownikow internetu, dawac tylko neostrade 368 ? Bo po co maja korzystac z tak obszernego swiata, jakim jest intrernet. Jeszcze mlodzi uzytkownicy sie zbeszczeszcza i wpadna na takie programy jak p2p :twisted:
Trza przeciez ich i nas chronic od zla.

Ehh dalej zycze powodzenia panom, ktorzy wymyslaja tak wspaniale przepisy. Ciekawe, gdzie i kiedy sie granica wyczerpie (bezdennej) glupoty.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 28. Jan 07, 13:37

Pewien pan twierdził że nieskończone są właśnie wszechświat i ludzka głupota. I naprawdę miał rację.

Chociaż tu jest wrocław. U nas policja nie występuje, a jak już, to tylko poto, aby łamać ograniczenia prędkości ;)

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 29. Jan 07, 09:53

Witam po długiej przerwie :) Zyjecie jeszcze ?
Na początek pochwalę się moim nowym nabytkiem, który stoi już od tygodnia i czeka... na rejestracje w Polsce !
mój galancik
Pozdrowionka

P.S> Jak już skończę gehennę z rejestracja w kraju znów zainstaluje x i może trochę pogram :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 29. Jan 07, 15:53

Nice ;)

Mani: Na dzień dzisiejszy nie trzeba nosić "zielonego listka" na samochodzie. Jest planowany obowiązek jego wożenia przez 7 miesięcy po otrzymaniu prawka, ale nie wiadmo kiedy to wejdzie.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 29. Jan 07, 16:37

Śliczny! :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 29. Jan 07, 19:10

Ladne Mitsubishi :). Bardzo mi sie pododa Galant i jakby mnie bylo stac, tez bym se takiego kupil :P.


A Rafio, no wlasnie ja mam egzamin 19, wiec oby nie wprowadzili do tego momentu :P
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”