Gry FPS (FPP) w klimacie Star Wars

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Gry FPS (FPP) w klimacie Star Wars

Post by Sauron11 » Fri, 17. Nov 06, 17:48

Przymierzam się od dawna do zakupu jakieś wyczesanej gierki FPS w klimacie znanym z Jedi Knight Mysteries of the Sith (moja ostatnia pozycja z FPSów z akcją gwiezdnowojenną), a nie wiem jak obecnie kształtuje się sytuacja na rynku z tymi grami :roll: .
Ktoś może coś ciekawego polecić? No i dlaczego akurat tą pozycję a nie inną? Mam spore braki w tym temacie, a CDA i inną prasę grową czytuję od przypadku do przypadku.
No więc, na co z pewnością warto wydać kaskę? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Ponteus PL
Posts: 100
Joined: Tue, 17. Oct 06, 14:56

Post by Ponteus PL » Fri, 17. Nov 06, 18:42

Na 100% warto wydać kase na Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast genialna gra i jej kolejna część czyli Jedi Academy, która klimat może trochę gorszy ale jednak trzyma poziom ;), rewelacyjne gry, trochę stare już ale warto miec ^^. Polecam też RPG starwarsowe, mianowicie Knights of the old republic (K.O.T.O.R) jedynka i dwojka, znakomite gry. Ale to wszysto rzeczy dość stare, sam się tym nie interesuję za bardzo nowościami z tego tematu (Ehh jakby wydali nowego Tie Fightera to by był coś, z grafą jak w X3).
Peace and order will be restored in our universe

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 17. Nov 06, 18:57

Hmm, KOTORa mam i nawet grałem dość długo, pokonując jakiegoś ciemnego Jedi, ale w końcu zapał mnie opuścił. Może dlatego, że to jest TPP, a mi chodzi głownie o FPP. Myślę tez raczej o czymś najnowszym z FPP. Słyszałem, że coś takiego jak Republic Commando jest takim współczesnym Jedi Knight, to prawda? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 17. Nov 06, 19:35

Republic Commando to taki Star Warsowy Full Spectrum Warrior. Ciężar gatunkowy chyba jest przeniesiony w nim bardziej na taktykę, ale głowy nie dam.

A w Jedi Outcast I Academy w każdej chwili możesz zmienić sobie kamerkę na fpp, ba, gdy przechodzisz z miecza świetlnego na broń palną robi się to automatycznie. Jednak ja przez całą grę broni innej niż lightsaber użyłem tylko raz, bo nie miałem miecza.

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Sat, 18. Nov 06, 10:32

grałem w Republic Commando i gorąco polecam bo jest bardzo klimatyczna i trochę mroczna :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 18. Nov 06, 20:07

Jeśli to naprawdę coś jak Full Spectrum Warrior, że o takiej mechanice rozgrywki, to nie dla mnie. Letko żałuję pieniędzy wydanych na FSW, oczekiwałem innej gry niż dostałem i chyba opchnę tę grę jak będzie okazja :roll: . Poszukuję rasowego starwarsowatego FPSu 8) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 18. Nov 06, 20:34

To tylko Jedi Outkast takim byl i jej blizniacze wersje, np Jedi Academy. No ale jak juz kolega wyzej wspomnial, maja juz troche na karku.
Ale jak nie grales, to warto sobie skads skolowac, moze sa gdzies w ekstra klasyce, albo w sklepach wysylkowych. Nie pozalujesz! :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 18. Nov 06, 20:36

Cóż, RC jest podobny do FSW, ale nie identyczny. I tam i tu dowodzisz oddziałem, ale w RC mimo wsyzstko nie jesteś "aniołem stróżem", tylko konkretnym członkiem tego zespołu, jego dowódcą. A jak dostaniesz kulkę, to nie możesz przeskoczyć na kogoś innego, tylko czekać na medyka.

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Sat, 18. Nov 06, 20:39

SW:RC jako strzelanka też jest bardzo dobra ;) i zbyt dużo elementów taktyki to niema
a tu filmik z SW:RC http://www.youtube.com/watch?v=OKsrdFeGiL8

bufi
Posts: 1343
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Gry FPS (FPP) w klimacie Star Wars

Post by bufi » Sun, 19. Nov 06, 22:54

Sauron11 wrote: No więc, na co z pewnością warto wydać kaskę? :)
Na pewno dobrym wyborem będzie któraś z części
Star Wars Battlefront. Są dwie części.

Gierka podobna w stylu Battlefielda i Unreala Tournementa. Wybierasz arene, stronę konfliktu i zaczynasz jatkę. Możesz wcielić się w dowolną postać
z filmu. Nie wspominająć o prowadzeniu prawie dowolnej jednostki. Zaczepiaście musi się grać kroczącym łazikiem AT-ST

http://battlefront.imro.pl/
Pozdrawiam

User avatar
flymar
Posts: 263
Joined: Tue, 11. Oct 05, 16:10
x4

Post by flymar » Mon, 20. Nov 06, 11:09

Na pewno Jedi Knight II. Na pewno KOTOR II (klimat niezły, tylko takie jakieś przymułki są w fabule dziwne). Republic Commando - grałem tylko w demo ale gra jest bardzo fajna, choć klimatu starwarsowego IMHO za dużo w nim nie ma. Po prostu dobry, dynamiczny FPS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”