Zemsta Sithów vs Nowa Nadzieja i Powrót Jedi ;)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Zemsta Sithów vs Nowa Nadzieja i Powrót Jedi ;)

Post by Sauron11 » Thu, 9. Nov 06, 17:19

Mam taki mały dylemat. Obejrzałem wczoraj (po raz kolejny) Zemstę. W scenie końcowej pokazana jest budowa pierwszej Gwiazdy Śmierci. W tym czasie Anakin alias DVader jest młodym gościem w wieku ok. 20 lat.
Teraz przenosimy się do Nowej Nadziei. Tutaj pierwsza Gwiazda Śmierci jest już ukończona i właśnie ją testują (na planecie :wink: ), a Rebelia ją niszczy. Od tego momentu upływa trochę czasu, aż do Powrotu Jedi (ile to może być czasu? parę miesięcy, może rok?), gdzie w stadium zaawansowanym jest już druga Gwiazda Śmierci.
I teraz pytanko. Pierwsza Gwiazda zostaje ukończona jak Luke jest jeszcze niby chłopcem, ale ma te 16 czy 18 lat (ile dokładnie, może ktos wie?), więc to sugeruje, że była budowana przez cały ten czas od jego narodzin (a może nawet wcześniej). Tymczasem wygląda na to, że druga Gwiazda powstała pomiędzy Nową Nadzieją a Powrotem jedi? :gruebel: .
Albo coś jest nie tak z czasem budowy tej drugiej (coś za szybko ją postawili i uruchomili :roll: ), albo nie wziąłem pod uwagę jakiejś istotnej sprawy. Może ktoś rzuci więcej światła na ten mroczny wątek :twisted: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.


Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 9. Nov 06, 17:42

Oki, czyli od narodzin Luke'a i Lei - 19 BBY do czasu Bitwy o Javin - budowa pierwszej Gwiazdy.
Potem od 0 ABY - Zniszczenia pierwszej do 4 ABY - Zniszczenia drugiej Gwiazdy.
Więc różnica jest i to spora :roll: . Chyba, że budowali drugą razem z pierwszą albo jakoś w trakcie...

Suche daty to za mało, tu trzeba solidnego wyjaśnienia...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1343
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 9. Nov 06, 17:46

Sauron11 wrote:Oki, czyli od narodzin Luke'a i Lei - 19 BBY do czasu Bitwy o Javin - budowa pierwszej Gwiazdy.
Potem od 0 ABY - Zniszczenia pierwszej do 4 ABY - Zniszczenia drugiej Gwiazdy.
Więc różnica jest i to spora :roll: . Chyba, że budowali drugą razem z pierwszą albo jakoś w trakcie...

Suche daty to za mało, tu trzeba solidnego wyjaśnienia...
Mi się gdzieś o uszy obiło, że obydwie DS budowali równolegle.
Ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to widziałem. Chyba na jakiejś polskiej fanowskiej stronie o SW.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_%C5%9Amierci
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gwiezdne_wojny
Podrawiam

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 9. Nov 06, 19:38

A i Sauron, hmmm. Moze tu chodzi po prostu o rozwoj technologiczny ?
Aby wyprodukowac pierwsza Gwiazde Smierci potrzeba bylo w ogole zainwestowac wielkie srodki na technologie, odkrycia zapewne takze, na grom jajoglowych, ktorzy sprostali by wymogom Lorda Vadera. Przeciez od razu samochodu tez nie wynalezli, a np Newton wymyslil prawo grawitacji/powszechnego ciazenia, a nastepnie zgubily/czy zniszczyly mu sie notatki, zapomnial co i jak i by przywrocic to co juz wym,yslil to trwalo to sporo czasu. Juz nie mowiac o czasie, ktory trwal, aby za pierwszym razem to wymyslil.
Tak wiec mogloby byc takze z Gwiazda Smierci. Tyle lat trwalo wynalezienie odpowiedniego sprzetu/praw itp, aby moc ja zbudowac, i jak juz poznano ta technologie, to budowa nastepnej gwiazdy smierci byla juz tylko formalnoscia ...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
flymar
Posts: 263
Joined: Tue, 11. Oct 05, 16:10
x4

Post by flymar » Fri, 10. Nov 06, 12:42

"We are NASA, we double everything" czy coś w tym stylu:D - cytat z filmu Armageddon.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 10. Nov 06, 12:59

Mani_Hc wrote:A i Sauron, hmmm. Moze tu chodzi po prostu o rozwoj technologiczny ?
Aby wyprodukowac pierwsza Gwiazde Smierci potrzeba bylo w ogole zainwestowac wielkie srodki na technologie, odkrycia zapewne takze, na grom jajoglowych, ktorzy sprostali by wymogom Lorda Vadera.
Bardzo możliwe, że chodzi o technologiczny rozwój, ale co na to oficjalna historia?
Jakoś nie pasuje tu, że imperialiści mieliby budować obie Gwiazdy naraz. Przecież pierwsza w Nowej Nadziei była w całości ukończona i posiadała własne źródło mocy dla osłon, a ta druga w Powrocie Jedi była może w połowie skończona, miała wprawdzie działający reaktor ale energia na osłony była generowana na Edorze. To raczej niemożliwe, żeby je razem budowano :wink: .

Btw. co sie tyczy sprostaniu wymogom, przy budowie pierwszej Gwiazdy, to chodzi chyba o wymogi imperatora, a nie Vadera, który w tamtym czasie był młodzikiem i przeżywał pewnie jeszcze śmierć ukochanej i własną głupotę i nie w głowie były mu budowle :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Sat, 11. Nov 06, 19:13

Sądzę jednak, że wymogi cały czas stawiał Imperator. Vader był tylko jego poplecznikiem, a nie władcą. Przecież w "Powrocie Jedi" Imperator chce przekabacić Luka na Ciemną Stronę Mocy, bo Vader jest już trochę "zdezelowany" ;-) i potrzebuje nowego zastępcy.
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 11. Nov 06, 19:29

Nio dobra :> Imperator, przyznaje sie do bledu :( :oops:

Ja tam, az takim fanem SW nie jestem :P.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Sun, 12. Nov 06, 01:07

o ile się nie myle pierwsza gwiazda była budowane długo, poniewaz była w pełni skończona, ( tak na prawde to była już DRUGA gwiazda śmierci, bo prototyp składał się w zasadzie z generatorów, silników i mega lasera, nie mając prawie poszycia ani pomocniczego uzbrojenia....), natomiast następna gwiazda tak naprawde nie miała zostać ukończona...jej jedynaym zadaniem było sprowokowanie rebelii do ataku (stąd dezinformacja o nie gotowym jescze laserze), będąc jedną wielką pułapką zarówno na flotę rebelii ,jak i na LUKE'A. Nie musząc budować silników, generatorów, masy stanowisk ogniowych i hangarów prace mogły przebiegać szybciej....jak to z prowizorką bywa....(w końcu wybudowano niezbędne minimum, laser, generator i troche pomieszczeń dla załogi[/url]
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Wed, 29. Nov 06, 21:03

No cóż nie zgodze sie z to ba Dracool z ta "prowizorka" ponieważ przeczytalem w, którejsc ksiazce star wars, że 2 gwiazda śmierci byla budowana na poważnie, a do użycia jej jako pułapki na rebelie namówił Imperatora ksiąze Xizor. :P

A tak ogólnie to miło powrócic na forum po okolo półrocznej przerwie :)
Miło widziec Dracool, że wciąż żyjesz. :P

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Wed, 29. Nov 06, 22:05

No witaj, Mogget...żyję, jak zawsze, tylko czasu mam mało :roll: .
Co do gwiazdy śmierci, to przecież tylko potwierdza moją wersję...moze i miała być na początku skończona, ale póżniej skoncentrowano sie na niezbędnym minimum, byle by szybko uruchomić niezbędne podzespoły...a do tej "prowizorki", to może faktycznie nieszczęśliwe określenie...ale jak to w budownictwie sie mówi, najszybciej się stawia "stan surowy", a "wykończenie" zawsze zajmuje najwięcej czasu...i z nieg właśnie zrezygnowano... 8) .
PS. jeszcze się chyba JONES nie odezwał :roll:
JA....where are you ??
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 29. Nov 06, 22:37

DRACOOL wrote: PS. jeszcze się chyba JONES nie odezwał :roll:
JA....where are you ??
Jones poprostu nie ma czasu na nic. Naprawdę. Dlatego milczy. Czasem tylko gra w Harem World.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 30. Nov 06, 09:28

Jak JA gra w Harem World to znaczy, że ma czas :wink: .
Znaczy się nie ma czasu dla naszego forum... :roll:

Btw. witaj Mogget, gdzieś się podziewał? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Thu, 30. Nov 06, 20:43

@Sauron grałem z Dracoolem w SP a to straszny nałóg, musze przyznac, że dopiero poczatek edukacji w liceum mi uprzytomnil, że mam troche za mało czasu :P

@DRACOOL
Hmm chyba się trochę źle wyrazilem w tym co napisałem albo zbytnio to streścilem. Otóż chodziło mi o to, że druga gwiazda śmierci była budowana i kiedy była juz w tym stanie co w Powrocie Jedi to wyżej wymieniony książe Xizor (szef czarnego słońca- 3 osoba w imperium) chciał mieć niezależnie od wyniku wojny dobre kontakty i zaslugi dla wladzy, wieć plan z Endorem udal by się- imperator byłby mu wdzieczny za to, zniszczył rebelie (to Xizor zorganizowal za wiedza Imperatora przechwyt planow GŚ II), wygrała by rebelia- jej dowodctwo wiedziało o tym, kto im dał informację o transporcie planów, a głupia taka osobe oskarżać o przestepstwa :P . Tak wieć od rozpoczecia tego planu do jego zakonczenia minal najwyzej rok, a najpewniej nawet pół lub mniej (niechce skłamać).

ps. Dracool, a deltax jeszcze żyje na pl2? Bo odkąd przeniosłem się do TRB to nie mam dostępu do forum, a odkąd skasowalem konto niemam dostepu do pl2 :P

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Thu, 30. Nov 06, 21:16

Ostatnio "szefował "KONRADO" vel "IMPERATOR", a "ICE-MAN" kierował naszą akademią,ale z tego co wiem Deltax połaczył się z jakimś innym sojuszem, a wewnętrzne forum zanikło razem ze "śmiercią" www.X2.mpm.pl.
Tez przyznaje, że tego typu gry są strasznie "nałogowe"...musiałem się z tego wyrwać - akurat dobrze się złożyło, że nie miałem czasu, było łatwiej.
(choć nie ukrywam, że miewam ciągoty, coby się na jakąś z gal zapisać.
PS. Djack się na EGO pojawia od czasu do czasu - może wie wiecej
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Thu, 30. Nov 06, 21:22

Ech w sumie nawet nie ważne :P Ot tak mnie ciekawość wzieła :)

ps. co do twoich ciągot- w okolicy nowego roku rusza polska speedgala, na ktora przez pierwsze 2 tygonie bedzie można sie zapisywać bez limitu punktowego (100 000 pkt) :twisted: :twisted:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”