W nowym CDA nie bedzie recenzji X3 The Reunion :(

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

W nowym CDA nie bedzie recenzji X3 The Reunion :(

Post by Mani_ » Wed, 1. Nov 06, 18:53

Jak w temacie.
www.cdaction.com.pl - tam w spisie recenzowanych gier nie ma X3 Reunion :/. A mialem taka nadzieje, ze tam pojawi sie recenzja i dzieki niej bede mogl podjac ostateczna decyzje zakupu X3.
No coz trudno sie mowi. W najblizszy weekend najprawdopodobniej pojade do MM i kupie to X3 ... Niech im bedzie 8)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 1. Nov 06, 19:05

Mani, jeśli od tej gry wymagasz tego samego, co dostałeś w X2, plus kilka dodatków, plus ładna (przepiękna!) grafa, to nie potrzebujesz jakiejś tam recenzji... Idź i kupuj!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Thu, 2. Nov 06, 07:29

Mnie zwał ogarną jak tam weszłem (nie, nie z powodu braku recenzji X3)
tylko że napisałi że ten numer będzie ostatnim CDA :(
Spoiler
Show
ale później okazało się że będzie to ostatni numer z cd kolejne będą tylko z DVD (fiuuuu a myślałem że to koniec świata, zaraz wybuchnie bomba atomowa i ja będe płakał w niebie)
:cry:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 2. Nov 06, 11:49

Może i dobrze, że nie będzie tej recki, teraz to by swoim zwyczajem zjechali lokalizację za te parę bugów i jeszcze za literówki. A tak, może do czasu recki zdąży się patcha wydać z poprawkami i będą mieli się nad czym zachwycać. :roll:

Tak poza tym to rozbawiło mnie niedawno czytanie jednego ze starszych numerów, gdzie zauważyłem mnóstwo redakcyjnych literówek w tekście, a potem w dziale Lokalizacje jeden gość napisał, że za literówki w lokalizacji jakiejś gry obniża ocenę :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 2. Nov 06, 15:05

Sauron, jednak recenzja gry oparta jest w szczegolnosci na wersji dostepnej w sklepach. A wiec w naszym przypadku bedzie to X3 The Reunion v 1.4
Jedynie moga do ocenki dodac jakis plus czy cos, za wydany patch, ale jednak w duzym stopniu ocena oparta jest na wersji wyjsciowej 1.4

No zobaczymy jak to bedzie. Ja bym stawial na jakas 7 :P I zobaczymy czy bede siemylil.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Thu, 2. Nov 06, 15:12

ja stawiam na 8 tak samo jak ocenili x2 :)

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 2. Nov 06, 19:32

A ja po prostu czekam... :P
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Thu, 2. Nov 06, 19:57

Mani_Hc wrote:Sauron, jednak recenzja gry oparta jest w szczegolnosci na wersji dostepnej w sklepach. A wiec w naszym przypadku bedzie to X3 The Reunion v 1.4
Hmmmm... nie masz racji natknąłem się na polonizację HoMM V i pisali że nie radzą instalować jednej z łatek bo po prostu pogarsza spolszczenie.
A więc instalują najnowsze polskie łatki na gry.
:twisted:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Thu, 2. Nov 06, 20:18

W CDA jest generalna zasada, że "skoro uznali, że ta wersja jest wystarczająco dobra do sprzedaży, to taka będzie oceniana" czyli wersja pudełkowa - do oceny idzie cała gra, a nie tylko polonizacja. A co do instalacji patchy - jeśli polonizacja jest spaprana jak w Herosach V, to instalowanie patchy jest zrozumiałe. W ogóle patchomania ogarnęła gierkowy świat i nie ma już chyba gier, w których niczego nie trzeba poprawiać :(. Poza tym, nie stawiałbym na zjechanie X3 - Allorowi podobała się X2, dał mocne 8 - jeśli dobrze pamiętam.

Obowiązkowa strona dla fanów Herosów V. Nieoficjalny patch drobiazgowo łatający grę. Autorzy skończyli chyba darcie kotów z CDP, ta wersja patcha jest już z poparciem firmy (Nival wystawił do wiatru CDP i pół Europy z patchem 1.3 - brak betatestów).
http://members.lycos.co.uk/homam/
Przepraszam za OT w OT :D.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 2. Nov 06, 21:00

X2 recenzował GEM

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 2. Nov 06, 22:04

Ale X3 nie bedzie recenzowane jako polonmizacja.... Juz o tym pisalem.
Jakby bylo recenzowane, to jako zwykla recenzja.
A wtedy najwiekszy wplyw na ocene bedzie wlasnie miala ta wersja pudelkowa, ktora dostali do recenzji.
Natomiast co do patcha najnowszego (jesli wyjdzie do czasu zrecenzowania X3), to moga (az nie musza) o nim wspomniec. Ale nie bedzie on mial wielkiego wplywu na koncowa ocene.
Jedyna gre, jaka pamietam, ktora byla recenzowana w CDA 2 razy, wersja pierwsza, ktora wyszla na rynek, a potem wersa spatchowana (poprawiona przez producenta), byl Deus Ex 2 (?), albo Thief 2/3, nie pamietam dokladnie. Ale wpierw zrecenzowali wersje 1.0 amerykanska, byla bardzo skaszaniona, wystawili jej slaba ocene, a po jakims czasie zrecenzowali wersje upatchowana (niby europejska) i juz ocenka niby sie poprawila...
Wiencek kupuje CDA od ponad 6 lat jak cos. Od tego czasu mam sporo ich numerow.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Thu, 2. Nov 06, 22:17

to był Deus Ex 2 ;) a tak poza tym to ja kupuje każdy numer CDA już przez 4 lata

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 2. Nov 06, 22:29

Hehe dobrze pamietalem :).
Nio mnie si ejuz nie mieszcza na biurku numery CDA :|. Mysle, gdzie je upchnac :P.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Fri, 3. Nov 06, 17:27

No cóż mnie wzieło 2 lata temu na odnowienie kontaktu z CDA (po tym jak dostałem nowego kompa)
Reel Mixer wrote:A co do instalacji patchy - jeśli polonizacja jest spaprana jak w Herosach V, to instalowanie patchy jest zrozumiałe.
W tym problem że polonizacja nie była spaprana dopóki nie zainstalowano patcha (jestem pewien bo sam mam HommV i sam instalowałem tego patcha) :wink:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 4. Nov 06, 08:38

Jeżeli w najbliższym CDA nie będzie recki X3, to może znaczyć, że chcą solidnie ją zrobić...???
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 4. Nov 06, 09:58

Hehe stalovy, mnie sie wydaje, ze po prostu X3 nie wyszlo w odpowiednim momencie ich cyklu miesiecznego. Jezeli CDA wyszlo wczoraj, to trzeba odjac jakies 15 dni, to jest wtedy czas kiedy juz skladaja pismo.
Miejmy nadzieje, ze zdarza w przyszlym CDA, juz 1 Grudnia :)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 4. Nov 06, 16:23

Albo przesuneło się do następnego numeru ;)

User avatar
flymar
Posts: 263
Joined: Tue, 11. Oct 05, 16:10
x4

Post by flymar » Mon, 6. Nov 06, 09:27

Wiencek14 wrote:No cóż mnie wzieło 2 lata temu na odnowienie kontaktu z CDA (po tym jak dostałem nowego kompa)
Reel Mixer wrote:A co do instalacji patchy - jeśli polonizacja jest spaprana jak w Herosach V, to instalowanie patchy jest zrozumiałe.
W tym problem że polonizacja nie była spaprana dopóki nie zainstalowano patcha (jestem pewien bo sam mam HommV i sam instalowałem tego patcha) :wink:
A ja nie czaję tego zamieszania całego - kupiłem, grałem w podstawkę i było ok, spaczowałem i było ok:)
Ale mnie niestety HOMMV nie porwało, przynajmniej nie tak bardzo jak się spodziewałem.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 6. Nov 06, 13:07

A tak w ogóle to nie mamy tam może w CDA jakiegoś swojego człowieka? :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 6. Nov 06, 13:40

Sau, co miales na mysli ? :> A raczej kogo ? :roll:
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”