Z cyklu - Polecamy filmy sci-fi :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 2. Oct 06, 22:44

Odyseja Kosmiczna 2010 - końcówkę ogladałęm juz kilka razy i nie wiem jak ją zinterpretować...nikt nie wie

Blade Runner
- podobno główny bohater grany przez Forda to robot...

oczywiście saga Obcy...im dalej tym gorzej ---> ale te lądowania na planetach, te wadliwe urządzenia na statkach, specyficzny klimat klaustrofobiczny



:wink:

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 2. Oct 06, 23:05

to ja jeszcze dołożę do listy sonen'a :
Event Horizon
Solaris
Close Encounters of the Third Kind
The Thing
Predator 1 i 2
The Abyss
Contact
Dune
Tron
Twelve Monkeys
i oczywiście The Matrix

Z seriali rewelacyjna jest seria stargate SG1 oraz stargate atlantis, niestety dostępna w Polsce praktycznie tylko na DVD albo na scifi ( jeśli ktoś ma), oraz battlestar galactica :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 2. Oct 06, 23:08

ergo wrote:to ja jeszcze dołożę do listy sonen'a :
Event Horizon
Film nie tyle straszny, co obżydliwy. W jednej scenie stuknięty doktorek z wydłubanymi oczami patroszy żywego człowieka. Filmu nie polcema. Poza jatką ne ma nic do zaoferowania ;)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Mon, 2. Oct 06, 23:30

Do seriali muszę dodać "Gwiezdną eskadrę" - oczywiście, jak zwykle, niedostępna na DVD w Polsce.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Tue, 3. Oct 06, 06:20

Do seriali dodam jeszcze Babilon 5 i Star Treka (nie wiem czy wogóle obydwa jeszcze nadają w polsce) :(
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 3. Oct 06, 08:07

z listy ergo tylko Rzecz i Matrix dają się ogladać...dla mnie :wink:

User avatar
flymar
Posts: 263
Joined: Tue, 11. Oct 05, 16:10
x4

Post by flymar » Tue, 3. Oct 06, 10:42

Bardzo fajny klimat mają Znaki. Polecam bardzo. Warto obejrzeć parę razy. Za pierwszym razem nie spodobało mi się wcale. Ale teraz to jeden z filmów, do których wracam najczęściej.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Oct 06, 12:42

RAFIO wrote:Film nie tyle straszny, co obżydliwy. W jednej scenie stuknięty doktorek z wydłubanymi oczami patroszy żywego człowieka. Filmu nie polecam. Poza jatką ne ma nic do zaoferowania ;)
Czy Ukryty Wymiar nie ma czasem metki "dozwolony od 18 lat"? :P
Mi tam się podobał z tego choćby powodu, że pokazuje po raz kolejny czym się może skończyć nieograniczony pęd ludzkości do odkrywania za wszelką cenę. Zamiast kolonizować planety w znanej sobie przestrzeni, człowiek zapragnął zwiedzić inne wymiary, no i doleciał... do piekła.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 15:40

Sauron11 wrote:Czy Ukryty Wymiar nie ma czasem metki "dozwolony od 18 lat"? :P
Jak zwykle, jest to tylko sugestia dla rodziców ;P

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 3. Oct 06, 16:04

RAFIO wrote: Film nie tyle straszny, co obżydliwy. W jednej scenie stuknięty doktorek z wydłubanymi oczami patroszy żywego człowieka. Filmu nie polcema. Poza jatką ne ma nic do zaoferowania ;)
Event Horizon naprawde ma klimat , oglądając 1 raz , w nocy można sie przestraszyć, poza tym ciekawa jest przemiana bohaterów w miarę trwania akcji :). Może nie jest to mega hit ala matrix, albo film z przesłaniem, ale warto go zobaczyć.

Poza tym, brutalizm w scenariuszu może być w pewnym sensie techniką artystyczną - np "Piła" - jako element budujący napięcie , albo "Kill Bill", "Od zmierzchu do świtu" - jako element komediowy, brutalność pokazana w krzywym zwierciadle, przerysowana na modlę horrorów klasy "C".

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Oct 06, 17:23

No nie wiem, co do "Od zmierzchu do świtu" - tu humor jest imo zbyt przerysowany, na tyle, że aż niesmaczny. Koleś grający ludzkim ciałem z obciętymi kończynami jak na gitarze to juz komedia w bardzo złym guście. Wszystko ma swoje granice i nie mylmy tego z techniką artystyczną.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 3. Oct 06, 17:37

Sauron11 wrote:No nie wiem, co do "Od zmierzchu do świtu" - tu humor jest imo zbyt przerysowany, na tyle, że aż niesmaczny. Koleś grający ludzkim ciałem z obciętymi kończynami jak na gitarze to juz komedia w bardzo złym guście. Wszystko ma swoje granice i nie mylmy tego z techniką artystyczną.
do kina artystycznego to tu akurat daleko, ale epatowanie krwią to ZNAK filmowy Rodgrigeza/Tarantino, o wiele więcej przemocy znajdziesz w produkcjach chińskich takich reżyserów horrorów lub thrillerów jak np. Park, przy którym produkcje Tarantino to niewinna zabawa

Od zmierzchu do świtu to już klasyka, w niektórych kręgach JUŻ film kultowy

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 3. Oct 06, 20:45

Jak nazywał się ten serial, co kosmici przylecieli na ziemię, poruszali się niezgrabnie, mieli długie palce i byli łysi, ich pomocnicy to byli ludzie z chipami w głowach i jeden był taki, co współpracował z ruchem przeciwko tym obcym?

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 21:07

"Przybysze"??

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 3. Oct 06, 21:21

a jakiegoś linka do fotki jakiejś z filmu byś znalazł? Albo coś innego? Narazie szukam pod tym tytułem, ale tak jakoś średnio mi idzie :P

EDIT
Już mam, chodziło mi o serial:
Ziemia ostatnie starcie

Pamiętam, jak oglądałem serial "Czerwony karzeł" w sumie to był serial komediowy a nie SF :P

EDIT2
A i jeszcze przypomniał mi się serial: Po tamtej stronie, co leciał często w sobotę na TVP1 gdzieś około 1:30-2:00 w nocy.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 21:33

To nie, myślałem o innym serialu S-F ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 4. Oct 06, 09:33

Jak już o Ziemi, to mi się przypomniało coś takiego jak "Ziemia 2". Małym kosztem zrobiony serial, efektów jak na lekarstwo, ale potrafił wciągnąć :) .

"Po tamtej stronie" - bardzo ciekawy i inteligentny "serial".

A "Przybysze" uważam za kompletny niewypał. Parę odcinków obejrzałem nudząć się niemiłosiernie :roll: . Poza przybyciem tych "obcych", wspominanym co jakiś czas, nic specjalnego tam raczej nie uświadczyłem. :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
TneLiS
Posts: 30
Joined: Tue, 9. Mar 04, 09:44

Post by TneLiS » Sat, 7. Oct 06, 09:59

"Ziemia 2" to klasyk - jeden z najlepszych skasowanych po pierwszej serii seriali. Oczywisice najlepszym "nie dokonczonym" jest "Firefly".

Nie napisze juz nic wiecej(rany ile razy mozna to samo pisac) podam tylko link do mojego newsa na GH News.
http://news.hatak.pl/index.php?m=single&id=186
[ external image ]
TlenID: silent2 | JID: silent2@chrome.pl | GG: 1241104

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 8. Oct 06, 01:32

Dziś całkiem ciekawy wieczór filmowy. Choć nie bez zgrzytów.
- StarshipTroopers, który parę godzin temu leciał na Polszmacie, pomijając reklamy - koszmarny lektor, czytał po polsku co drugą kwestię, co zupełnie pozbawiało film klimatu. Całe szczęśćie, że rozumie się ten angielski, no i można ten film na dvd oglądać z napisami :)
- Bez Twarzy, właśnie się skończył na "dwójce", prawie doskonale zagrany film i choć nie sf, to bardzo inteligentna strzelanina.
- Johny Mnemonic, właśnie się zaczyna na dwójce, chyba nie trzeba przedstawiać, niesamowity klimat, choć to dla zupełnie nocnych marków :wink: . JM podoba mi się m.in. za ciekawe powiązanie z tematyką Ghost in the Shell, jedną z najfajniejszych anime.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 8. Oct 06, 01:39

No to już wiem, przy czym zasnę.
A co do filmów, to pamiętam, jak oglądałem kosiarz umysłów w kinie kilka-nawet moze kilkanaście lat temu. Był to jeden z ostatnich seansów i na sail było chyba 6 czy 8 osób, tak to dopiero fajnie się filmy ogląda :D

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”