O wszystkim innym

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Locked
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

O wszystkim innym

Post by Sauron11 » Mon, 27. Mar 06, 09:09

Dostałem dzis na mejla w pracy taką okresową informację z Automatyka.pl, a w nim ciekawą informację o polskiej produkcji z dziedziny robotyki, czy może automatyki - o polskim robocie HEXORII. Poszperałem w necie i trafiłem na strone firmy, która produkuje go i sprzedaje w cenie 6500 zł.

http://www.stenzel.com.pl/
Na stronie jest sporo informacji, zdjęć i filmików.

Ciekawą informację jest, że, cyt. "10 śląskich szkół technicznych otrzymało 30 robotów Hexor. Uczniowie będą się na nich uczyć m.in. mechatroniki i robotyki. Hexora skonstruowali uczeni z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a produkcją zajmuje się prywatna firma współpracująca z uczelnią."
Może ktos z was (mieszkających na Śląsku) zetknął się na swojej uczelni z tym robotem. :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 27. Mar 06, 10:12

Nooo, jestem bardzo mile zaskoczony !
Bardzo mi sie podobaja mozliwosci rozbudowy tego robocika o wlasne czujniki, cholernie chetnie bym sie nim pobawil.
Tylko 6.5tys... eee... troche cena wygorowana.

Edit: a przepraszam, jak sobie przeczytalem jkaie czujniki on posiada (sonar, kamera, + bezprzewodowy przesyl wizji+audio) to cena wcale nei jest taka wysoka, al ei tak mnie nie stac :(

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 27. Mar 06, 10:48

Bardzo fajny sprzęt, nie mogę się doczekać aż będzie można wysłać coś takiego z PIT'em do kolejku w US/ZUS ( tak, tak , to jest sarkazm, uważam że wcześniej upowszechni sie ta technologia zanim w urzędach będzie można coś załatwić np elektronicznie ;-) ) :twisted: :twisted:

PS: Widziałem w MM za 11K odkurzacz ( chyba BOSH'a albo Siemensa), który zachowywał się podobnie ( sam rozpoznawał teren, sprzątał itp, a potem jechał postawic sie na "bazie" i sie naładować :) )

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Mon, 27. Mar 06, 14:49

Super robocik a cena jest wręcz idealna bo np. w stanach za takie coś to treba by co najmniej 20,000 zł. :D
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

Deleted User

Post by Deleted User » Tue, 28. Mar 06, 12:22

A w anglii 36 000 złocisza :|
Ale i tak nie ma co tego skorpio porównywać do starego dobrego ASIMO 8)

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Tue, 28. Mar 06, 17:24

http://www.bdi.com/content/sec.php?section=robotics

BigDog --> PraPraPra Dziadek AT-AT, zachęcam do obejżenia wszystkich filmików
:)

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

[OT] O wszystkim innym

Post by Gamer77 » Sat, 22. Apr 06, 10:16

Wszelkie wypowiedzi OT, które nie pasują do innych tematów prosze tutaj postować.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NOWYMI REGUŁAMI: http://forum2.egosoft.com/viewtopic.php ... 35#1617635

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 22. Apr 06, 14:53

hmmm... Po przeczytaniu nowego regulaminu mam mieszane uczucia że tak powiem :roll: Z jednej strony ma to na celu uprzyjemnićnam pobyt na forum, a z drugiej mam dziwne wrażenie osaczania. Może ktoś z Ego wreszcie zauważy że my się tu poprostu dusimy?

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 22. Apr 06, 15:16

RAFIO wrote:hmmm... Po przeczytaniu nowego regulaminu mam mieszane uczucia że tak powiem :roll:
Tez mam takie wrazanie, przecież to jest też, a może 'przede wszytkim' forum społecznosci gry ...

3 rzeczy które właśnie przyszły mi do głowy, to:

1) Zbytnie 'przykręcanie śruby' przynośi odwrotny skutek do zamierzonego.

2) Jeśli ludzie nie mogą sie swobodnie wypowiadać , po prostu przenoszą się na inne forum.

3) Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu... :twisted:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 22. Apr 06, 15:44

Porostu Ego znalazło fajny sposób na nasze prośby o powiększenie forum :/

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 22. Apr 06, 15:57

Właściwie to nic się nie zmieni. Nowe regułki, albo prośby, dotyczą tylko nowych OTs.
W porównaniu do innych, mamy na naszym forum za dużo OT tematów. Ciężko jest nowym znaleźć coś przydatnego o X. Możemy nadal pisać tyle samo OTPs, ale żeby to troche przejrzyściej wyglądało, musimy ograniczyć ilość OT topików. To wszystko. Nie widzę nigdzie "przykręcania śruby". Za to jest nadzieja na jakiś zapraszający porządek.

Pozdrawiam,
klarix [ external image ]

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 22. Apr 06, 16:01

Klarix Racja, mamy za dużo offów, ale zauważ od kiedy prosimy o dodatkowe fora :/

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 22. Apr 06, 18:00

Dokładnie. Inni mogą znaleźć odpowiednie informacje w odpowiednich podforach (np. modding i skrypty w jednym, tematy dot. fabuły i samej gry w drugim, zaś trzecie podforum służy im do rozmów OT). A my - liczebnie ogromna społeczność - musimy 'dusić się' w tym, co mamy, co owocuje OT'ami... Cóź począć: trzeba dostosować się do nowego regulaminu... :(
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
MiG13
Posts: 475
Joined: Thu, 30. Jun 05, 09:13
x3

Post by MiG13 » Sat, 22. Apr 06, 19:34

Słyszał może ktoś o petycji w sprawie ocalenia pierwszego warszawskiego samu przed zagładą zgotowaną mu przez kapitalistów? Z tego co wiem, to to nie wyszło, bo niestety władze miały to gdzieś (jak zawsze) i tak czy siak zburzą ten sam. Podobnie wygląda sytuacja tutaj :/

Ale sądzę że wspólna prośba wszystkich moderatorów naszego forum (+ "giermka" Saurona, Marcy'ego ;) ) do ego w tejze właśnie sprawie dałaby jakieś efekty, bo nie sądzę by ci kolesie sobie tak po prostu wchodzili tu i czytali że przydałoby się nam ciut większe forum.

Poza tym, jeśli mnie pamięć nie myli, stworzenie dodatkowego pod-forum nie jest wcale tak wielkim problemem ani sztuką :roll: .

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Sat, 22. Apr 06, 21:07

Z tego co pamiętam, Gamer i Klarix byliście przeciwni rozbudowie forum, ponieważ jest to NIEPOTRZEBNE, czyżby zmieniliście zdanie? :gruebel: (chyba ze mi się znowu coś poknociło) :gruebel:
:)

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Tue, 25. Apr 06, 10:35

Bardzo fajny jest ten nowy regulamin :twisted: . W końcu nie będzie topiców w stylu " Co robił mój sąsiad dziś rano" itp. Jednak rzeczą ,która bardziej zredukowałaby ilosć OT jest wydanie polskiej wersji X3 :D .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 25. Apr 06, 13:12

"Co robił mój sąsiad dziś rano"
taa, tylko powiedz mi ile ty masz takich topiców? ja pamiętam tylko jeden, o ludzkim hamstwie, w którym można było powyminieć postrzeżenia dot. "upadku mentalność iwspółczenych polakow" :P

BTW:Zastanawia mnie kto wpadł na "genialy" pomysł spakowania wszystkich nowych off-topiców do jednego tematu. :twisted:

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Tue, 25. Apr 06, 13:57

Jest ich całkiem sporo , wystarczy policzyć OT z ostatnich dwóch stron forum i porównać ich ilość z topicami o X3 i X2. Pozatym tematy się powtarzają tzn. jest kilka tematów o grach , które mogłyby się znaleźć w temacie zdradzam X2 , podobnie jest z tematami o sprzęcie. W sumie to nie dziwne , że ludziska się nudzą czekając na premierę X3 PL ( jeśli strony forum z teraz porównamy do stron sprzed roku to widać jak mocno się nudzą :) )
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 26. Apr 06, 09:04

General Tatarin wrote:Z tego co pamiętam, Gamer i Klarix byliście przeciwni rozbudowie forum, ponieważ jest to NIEPOTRZEBNE, czyżby zmieniliście zdanie? :gruebel: (chyba ze mi się znowu coś poknociło) :gruebel:
Proszę nie zapominać o jednym: To forum jest dla firmy Egosoft miejscem do reklamy własnych gier i narzędziem do zwiększenia sprzedaży i zysku. Jakby trzeba było otworzyć kolejne polskie forum o temacie skryptów, albo technicznej pomocy do gier X, to miałoby to sens i korzyść dla Egosoft. Natomiast jeżeli tylko jest potrzebne forum do OT, to jasne jest, że Egosoft nie jest skłonne do tego.

Jeszcze raz: Dyskusje OT są tutaj tolerowane, ale Egosoft nie zaprasza do obcych tematów tworząc na nie specjalne dodatkowe forum.
RAFIO wrote:BTW:Zastanawia mnie kto wpadl na "genialy" pomysl spakowania wszystkich nowych off-topiców do jednego tematu. :twisted:
Jest to możliwość zwiększenia przejrzystości na naszym forum. Pomysł ten mieli moderatorzy z francuskiego forum i potrafili tym stworzyć pozytywny rozwój. Może zauważyłeś, że Francuzi mają jedno ogólne forum do X, jedno do skryptów i jedno do technicznej pomocy. Nie mają odrębnego forum do OT ( i tak właśnie jest to przez Egosoft mile widziane).

Następny etap dyskusji o możliwych dodatkowych polskich forach będzie, jak wyjdzie X3 PL.

To kilka moich groszy na wyjaśnienie. Dziękuję za wyrozumiałość.

klarix [ external image ]

User avatar
MiG13
Posts: 475
Joined: Thu, 30. Jun 05, 09:13
x3

Post by MiG13 » Wed, 26. Apr 06, 09:27

Black-Templar wrote: ( jeśli strony forum z teraz porównamy do stron sprzed roku to widać jak mocno się nudzą :) )

I to jak :roll:
Popatrzcie na "konkurencyjne fora" :P


EDIT: Ale Klarix, sam wiesz pewnie ze nowe forum to wcale nie taki wielki problem. Pare klikniec i juz :P . Poza tym, czy to forum nie jest przypadkiem DLA klientow ego?

Locked

Return to “Polskie / Polish Off Topic”