X-WORLD, a rzeczywistosc

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Sun, 2. Apr 06, 19:22

Ja sie pokapowalem, ze byl to zart na 1 kwietnia, ale kto mi teraz uwierzy.....
...wszystko przemija...
...a przyszłosć jest niepewna...
...zachować czyste sumienie...
...tego pragnę...

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Sun, 2. Apr 06, 20:41

Mam pytanie (za które prawie zarwałem glona u fizyczki) związane z kosmosem, fizyką naszą ukochaną prędkością C:
Skoro światło jest najszybciej poruszającą się materią we Wszechświecie to hipotetycznie gdyby Słońce po prostu zniknęło to Ziemia poleciała by w otchłań przestrzeni międzygwiezdnej z chwilą zniknięcia gwiazdy czy po ośmiu minutach? Jeśli po ośmiu minutach to wokół jakiego punktu by krążyła jeśli w Słońcu jest 99% masy Układu Słonecznego, a jeśli natychmiast poleciała by przed siebie to informacja poruszała by się z prędkością większą niż C??? Kto zna odpowiedź na to pytanie?
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 2. Apr 06, 21:06

hmmm... raczj trzeba to ugryźdź z drugiej strony, tj. grawitacji, bo to ona trzyma planety do okoła słońca tak więc gdyby ono "znikneło", to z naszego widnokręgu zniknie ono za 8 minut, ale już w tedy ziemia będzie lecieć sobie w swoją stronę.

User avatar
gacek666
Posts: 97
Joined: Fri, 2. Jul 04, 12:47
x2

Post by gacek666 » Sun, 2. Apr 06, 21:42

ale nie mam szans aby o sobie ot tak zniklo, sadze ze kazdy zna procesy zycia gwiazd, i co mniej wiecej pokolei sie dzieje.

a co do cywilizacji poza ziemskiej to napewno jest ale czy byla na ziemi?! to juz ciezej odpowiedziec.

Deleted User

Post by Deleted User » Sun, 2. Apr 06, 21:58

Tu musimy sie zdać na moment, kiedy armia USA powie wszystkim ziemianom że mamy "niekontrolowany" i "niezapowiedziany" (prych) najazd obcych vesselów. ALE gdyby coś takiego sie stało, przysięgam że utłukłbym gołymi rękami bez względu na okoliczności każdego jankesa który by za to ukrywanie informacji odpowiadał.

A gdyby słońce znikło, połowa cywilizacji ziemskich spytałaby sie wnet "KTO ZGASIŁ ŚWIATŁO?!?!?"
No i oczywiście to by sie stało po 7 minutach i 54 sekundach.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sun, 2. Apr 06, 23:03

Jeśli nawiedzą naszą planetę obcy, to myślisz, że najpierw w stanach się pojawią? Jeśli wcześniej nie zbierali zbyt dokładnie informacji, to wyladują na największej powierzchni lądowej, lub wodnej, a największa powierzchnia lądowa, to Azja z Europą, a wodna, to Ocean Spokojny.

EDIT
A jeśli zbierali, to pojawią się jednocześnie w każdym większym kraju. Albo wogóle, bo ludzie są zbyt niebezpieczni.

Deleted User

Post by Deleted User » Mon, 3. Apr 06, 00:00

Nie chodziło mi akurat o najazd prosto na USA, miałem na myśli okres, kiedy jankesi wiedzą o zagrożeniu, a mimo to milczą jak grób, ujawniając wszystko kiedy globalna destrukcja jest już przesądzona.

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Mon, 3. Apr 06, 00:22

To ja mam inne zadanie dla wszelkiej masci fizykow teoretykow...

Wiemy, ze nic nie moze poruszac sie z wieksza predkoscia niz predkosc swiatla.

Zalozmy, ze zalozylismy kolonie na Marsie. Na orbicie Marsa zakladamy stacje nadawczo odbiorcza do porozumiewania sie z Ziemia. Podobnie na orbicie okoloziemskiej zakladamy stacje nadawczo odbiorcza do porozumiewania sie z Marsem.
Sygnal radiowy lub swietlny wyslany w jedna lub druga strone potrzebuje ok 20 min by przebyc ta droge.
Dodatkowo zainstalowano specjalne urzadzenie.. mianowicie linke wykonana z jakiegos (np. metalu) materialu o znikomej lub zerowej rozciagliwosci, na jednym koncu przymocowana do dzwoneczka na stacji marsjanskiej, a na drugim koncu do dzwoneczka na stacji ziemskiej.

Jesli teraz na Marsie zaobserwuja, ze zbliza sie do Ziemi wataha krzakow :), to ktora metode lacznosci powinni wybrac zeby ostrzec Ziemie? Metode radiowa czy powinni pociagnac za linke?
...wszystko przemija...
...a przyszłosć jest niepewna...
...zachować czyste sumienie...
...tego pragnę...

Deleted User

Post by Deleted User » Mon, 3. Apr 06, 00:39

I to i to :D
Ale i tak co by dało powiadomienie terran o nalocie krzaków, przecież nie mamy jeszcze tylu novych by wybronić całą Ziemię :roll:

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Mon, 3. Apr 06, 01:09

hmmm... raczj trzeba to ugryźdź z drugiej strony, tj. grawitacji, bo to ona trzyma planety do okoła słońca tak więc gdyby ono "znikneło", to z naszego widnokręgu zniknie ono za 8 minut, ale już w tedy ziemia będzie lecieć sobie w swoją stronę.
czy to znaczy,że grawitacja jest "szybsza "niż światło?? 8) 8)
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Deleted User

Post by Deleted User » Mon, 3. Apr 06, 12:47

Gdzieś czytałem że są ponoć jakieś cząsteczki grawitacyjne, które oddziałują na wszystko co nas otacza. To było chyba w Wiedzy i Życiu, jakiś paromiesięczny numer wstecz.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 3. Apr 06, 16:09

Światło jest falą elektromagnetyczną, a grawitacja to siły, a te chyba działają natychmiast :D

Deleted User

Post by Deleted User » Mon, 3. Apr 06, 17:38

A właśnie nie. Jak ktos napisał wyżej, światło ze słońca do ziemi dociera w 8 minut. Czyli nie działa natychmiast na każdym zasięgu.

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Mon, 3. Apr 06, 18:22

Właśnie o to mi chodziło. Czy Ziemia odrazu poleci prosto bo jeśli tak to siły grawitacji poruszają się szybciej niż światło. A jeśli po 8 minutach to Ziemia nie ma już masy wokół mogłaby krążyć.
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

Deleted User

Post by Deleted User » Mon, 3. Apr 06, 18:28

Ale jakby słońce wcieło, większość planet w układzie słonecznym wyleciałaby na dowolne kursy, co mogłoby zagrozić ich kolizją.
Można sobie wyobrazić cco by sie wtedy stało w całym Sun-system.

yahreck
Posts: 58
Joined: Wed, 9. Feb 05, 12:06
x3

Post by yahreck » Mon, 3. Apr 06, 22:35

tyle mowicie o kosmosie a widzieliscie jak naprawde wygladalo ladowanie na ksiezycu?, obejzyjcie http://ufoinfo.pl/files/ksiezyc.MPG
Egosoft thank you for buing our game
p4 2.4 ,1 GbRam 333, ATi 9500pro

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 3. Apr 06, 22:44

człowiek był na księżycu, poprostulolki zabrały tam kamerkę która nie nadawała się do zdjęć w takich warunkach, i jak wrócili, to szybko dokrecili film.

BTW:Jak zawsze w przypadku szarych, masonów, księżyca itp, itd, zalecam dystans, chociaż i tak wszyscy wiemy o wojnie między ISDF i Ruskimi o cały układ słoneczny, a tak wogule to jest tylko matrix :D

Deleted User

Post by Deleted User » Tue, 4. Apr 06, 15:03

właśnie, wszystko jest matrix, nie dasz rady z niego uciec 8)

MatrixPL
Posts: 163
Joined: Sat, 5. Jun 04, 15:39
x4

Post by MatrixPL » Tue, 4. Apr 06, 16:03

RAFIO wrote:BTW:Jak zawsze w przypadku szarych, masonów, księżyca itp, itd, zalecam dystans, chociaż i tak wszyscy wiemy o wojnie między ISDF i Ruskimi o cały układ słoneczny, a tak wogule to jest tylko matrix :D
Khem, ISDF powstała z polączenia sił kosmicznych USA (NSDF) i Rosji (CCA). I tak, wiem że się czepiam.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 4. Apr 06, 20:03

dzięki, poprostu grałem tylko w dwójkę (POLECAM!) i trochu w BlackDogs :D

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”