Space Rangers 2 Rebelia

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 14:55

BT:
a jakie to forum, jesli wolno spytać?

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 10. Feb 06, 14:59

Airsoftowe - Wmasg.pl
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 15:02

BT: chciałeś coś napisać w temacie? Wal śmiało.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 10. Feb 06, 15:05

Sonen, zapodam tu twoje dwa cytaty, z moimi podkreśleniami. I niech ten post będzie gwoździem do trumny tego tematu.
sonen wrote:do czego ma prawo Sauron? do pisania co to jest kultura osobista i estetyka wypowiedzi? więc Ci napisze - w tej kwestii nie ma żadnego prawa, a jak twierdzi inaczej to niech uzasadni
Napisałeś, że Sauron nie ma prawa pisać o tym, czym jest kultura osobista.
trochę dalej sonen wrote:W moim rozumowaniu każdy ma prawo do wypowiedzi (...)
Tutaj z kolei piszesz, że każdy jednak ma prawo do wypowiedzi... Widzisz? Sam sobie przeczysz.

Moim zdaniem masz po prostu zły dzień. Z twoich postów wynika to, że:
albo nie rozumiesz postów przedmówców,
albo specjalnie prowokujesz.
Dlatego nie chcę dalej prowadzić tej dysputy. Czegokolwiek i ktokolwiek tu, w tym temacie by nie napisał, ty będziesz i tak miał swoje zdanie. I'm out of this subject.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Fri, 10. Feb 06, 15:11

sonen wrote: po pierwsze: tak naprawde nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć nic o mnie poza tym, że nie stosuję netetykiety

jestem dobrze wyzhowany czy nie?

po drugie: człowiek nie będąc ograniczony normami typu netetykieta dowie sie więcej niż ten który jest nia ograniczony...tego nie wolno, tamtego nie wolno...itd

po trzecie: rozmawiasz ze mną, i co możesz stwierdzić czu jestem dobrze wychowany czy nie?
ad.1
Z twojego sposobu pisania i twoich wypowiedzi wlasnie mozna wysnuc wiele wnioskow na temat twojej kultury i osobowosci. To wlasnie przez rozmowe, wymiane mysli ludzie sie poznaja i wyrabiaja o sobie opinie.
Nie potrzebne mi tu jest twoje zdjecie, ani informacje jakie gesty robisz, gdyz to jest tylko uzupelnieniem twojej osoby.

ad.2
Myslac w ten sposob juz bardzo sie ograniczasz. Sam stawiasz sobie bariery ktorych pozniej nie pokonasz. Sa to bariery braku zaufania, nieodpowiedniego nastawienia innych wzgledem ciebie. Jesli lamiesz zasady obowiazujace w danej grupie, zachowujesz sie buntowniczo bo twierdzisz ze wolno ci wszystko, podwazasz prawo ustanawiania norm i zasad sluzacych utrzymaniu porzadku, stajesz sie banita i stawiasz poza ta grupa. Od tego momentu beda omijac cie wszystkie ciekawsze rzeczy, ktore moglyby wplynac na twoj rozwoj. Z drugiej strony jesli nauczysz sie poruszac wsrod tych kilku dobrych zasad ktore zostaly ustanowione, to latwiej bedzie i tobie i innym znalezc potrzebne informacje.

ad.3 No coz, nie jestes wg mnie dobrze wychowany. Postanowiles bowiem udowodnic wszystkim, ze jestes w stanie lamac reguly nie baczac na to czy komus sie to podoba czy nie. Jestes buntownikiem z zasady. Wiem to poniewaz sam nim jestem. Jednak z biegiem czasu, mam nadzieje, nauczysz sie, ze czasem lepiej jest zastosowac sie do regul i zyskac na tym, niz zamknac sobie drzwi przed nosem wyzwalajac cala nagromadzona energie w bezsensownej bitwie o wolnosc, ktora i tak nie jest ci potrzebna do szczescia.

EDIT: biorac pod uwage post Stalovego, ja rowniez koncze z toba ta rozmowe... To pierwsza BARIERA...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 15:13

dlaczego ma być gwoździem do trumny, nie bardzo rozumiem, wywiązała się cieawa dyskusja

wyjałes cytat z kontesktu...nieładnie, nieładnie

W moim rozumowaniu każdy ma prawo do wypowiedzi, niech pisze co chce, niech tylko nie ogranicza tym innych


co do pierwszego cytatu, tez wyjąłeś cycat z kontekstu, tyle że z kontekstu całego wywodu - nie wgłebiając się w szczegóły, Sauron po prostu jako moderator chce nażucić mi własna wolę, uwaąa co jest dobre a co nie, ponieważ tak zostało napisane netetykiecie

czy teraz już wszystko jasne?
:)

mam bardzo dobry dzień

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 15:19

Kerrick wrote:
sonen wrote: po pierwsze: tak naprawde nie znasz mnie i nie możesz powiedzieć nic o mnie poza tym, że nie stosuję netetykiety

jestem dobrze wyzhowany czy nie?

po drugie: człowiek nie będąc ograniczony normami typu netetykieta dowie sie więcej niż ten który jest nia ograniczony...tego nie wolno, tamtego nie wolno...itd

po trzecie: rozmawiasz ze mną, i co możesz stwierdzić czu jestem dobrze wychowany czy nie?
ad.1
Z twojego sposobu pisania i twoich wypowiedzi wlasnie mozna wysnuc wiele wnioskow na temat twojej kultury i osobowosci. To wlasnie przez rozmowe, wymiane mysli ludzie sie poznaja i wyrabiaja o sobie opinie.
Nie potrzebne mi tu jest twoje zdjecie, ani informacje jakie gesty robisz, gdyz to jest tylko uzupelnieniem twojej osoby.

ad.2
Myslac w ten sposob juz bardzo sie ograniczasz. Sam stawiasz sobie bariery ktorych pozniej nie pokonasz. Sa to bariery braku zaufania, nieodpowiedniego nastawienia innych wzgledem ciebie. Jesli lamiesz zasady obowiazujace w danej grupie, zachowujesz sie buntowniczo bo twierdzisz ze wolno ci wszystko, podwazasz prawo ustanawiania norm i zasad sluzacych utrzymaniu porzadku, stajesz sie banita i stawiasz poza ta grupa. Od tego momentu beda omijac cie wszystkie ciekawsze rzeczy, ktore moglyby wplynac na twoj rozwoj. Z drugiej strony jesli nauczysz sie poruszac wsrod tych kilku dobrych zasad ktore zostaly ustanowione, to latwiej bedzie i tobie i innym znalezc potrzebne informacje.

ad.3 No coz, nie jestes wg mnie dobrze wychowany. Postanowiles bowiem udowodnic wszystkim, ze jestes w stanie lamac reguly nie baczac na to czy komus sie to podoba czy nie. Jestes buntownikiem z zasady. Wiem to poniewaz sam nim jestem. Jednak z biegiem czasu, mam nadzieje, nauczysz sie, ze czasem lepiej jest zastosowac sie do regul i zyskac na tym, niz zamknac sobie drzwi przed nosem wyzwalajac cala nagromadzona energie w bezsensownej bitwie o wolnosc, ktora i tak nie jest ci potrzebna do szczescia.

EDIT: biorac pod uwage post Stalovego, ja rowniez koncze z toba ta rozmowe... To pierwsza BARIERA...
1.podaj mi konretny przykład w którym możesz jasno stwierdzic że jestem źle wychowany? nie stosuję tylko netetykiety - czy to jest wykłanikiem Twojego rozumowania?

2.skąd wiesz co jest dobre a co złe dla mnie, jasnowidzu?

3.zlamałem tylko reguly netetykiety, czy to jest Twój jedyny system wartości?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 10. Feb 06, 15:25

Wiedziałem, że zarzucisz mi cytowanie bez całego kontekstu. Pomyślałem o tym dokładnie w chwili naciśniecia przycisku "WYŚLIJ", jednak zwycieżyło moje lenistwo i nie napisałem EDIT'a do posta. Hmm... więc niech TO będzie mój ostatni post dot. tego tematu: takie coś (cytowanie bez kontekstu) można zarzucić komuś, kto robi to, wiedząć, iż czytający nie będą mieli możliwości przeczytania całego - w tym przypadku - posta. A tu? Każdy zainteresowany może się cofnąć i to zrobić. Poza tym w cytowanych przeze mnie fragmentach jest dokładnie to, co chciałem pokazać... niee, koniec, znów się rozpisuję... bez sensu. Dowiodłeś już nam, że nie potrafisz (lub nie chcesz) wyciągać wniosków i dalej brniesz w ślepą uliczkę. Koniec. EOT.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 15:32

Stalovy wrote:Wiedziałem, że zarzucisz mi cytowanie bez całego kontekstu. Pomyślałem o tym dokładnie w chwili naciśniecia przycisku "WYŚLIJ", jednak zwycieżyło moje lenistwo i nie napisałem EDIT'a do posta. Hmm... więc niech TO będzie mój ostatni post dot. tego tematu: takie coś (cytowanie bez kontekstu) można zarzucić komuś, kto robi to, wiedząć, iż czytający nie będą mieli możliwości przeczytania całego - w tym przypadku - posta. A tu? Każdy zainteresowany może się cofnąć i to zrobić. Poza tym w cytowanych przeze mnie fragmentach jest dokładnie to, co chciałem pokazać... niee, koniec, znów się rozpisuję... bez sensu. Dowiodłeś już nam, że nie potrafisz (lub nie chcesz) wyciągać wniosków i dalej brniesz w ślepą uliczkę. Koniec. EOT.
nie brnę tylko bronię własnego zdania, po prostu wyjąłeś z kontekstu co TOBIE odpowiadało, żeby mi udwodnić że się mylę :)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 10. Feb 06, 16:08

Panowie, szkoda byłoby żeby ten fajny OT na temat Space Rangersow został zamknięty ze względu na OT z OT albo ze względu na kłótnie. Apeluje do wszyskich rozsądnych o porzucenie juz tej dyskusji na temat moralnosci ... :roll:

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Fri, 10. Feb 06, 16:15

sonen wrote:Sauron po prostu jako moderator chce nażucić mi własna wolę, uwaąa co jest dobre a co nie, ponieważ tak zostało napisane netetykiecie
Sauron11 wrote:sonen: Ten piętrowy cytat-potworek jest niepotrzebny.
Sauron11 wrote:To ogólna zasada poprawnego pisania postów, ale nie obostrzona sankcjami. Zdaje się, że pochodzi z netykiety grup dyskusyjnych.
Ja tu nie widzę narzucania woli "bo tak jest w netykiecie" tylko upomnienie, że bez sensu robisz piętrowe cytaty. O tym, że ta reguła została umieszczona w netykiecie, Sauron tylko wspomniał na końcu posta.

A tak btw to nie chciał bym się spotkać w tobą w realu (ani w geancie, ani też w auchanie ;)). Skoro po drobnym zwróceniu uwagi plujesz się i rzucasz jak trzylatek, to co dopiero w poważniejszych sprawach....

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Fri, 10. Feb 06, 16:42

No dobra.....tak na prawdę, to piętrowego "potworka" jam uczynił (nie chwaląc się wcale), a zrobiłem to (przepraszam) z czystego lenistwa i pośpiechu, bo łatwiej będąc w pracy "walnąć" w przycisk Quote, niźli bawiś sie w "wycinanki" :D .
Aż się chce zawołać PAX panowie (i ewentualnie panie).
Cała ta wymiana spowodowała tylko niepotrzebne podgrzanie atmosfery forum, doprowadziła naszego kolegę do poddenerwowania (co się wyrażnie objawiło w postaci "zjadania liter" podczas pisania postów).
Nie pozwólmy, żeby ta w sumie drobna wpadka (bądź nie..to zależy przecież, jak wszystko od punktu widzenia/siedzenia) popsuła nam wszystkim zabawę w postaci nieskrępowanego niczym (prawie.. 8) ) pisania w przerwach między sektorami :D
Podajcie sobie wszyscy ręce, nogi, macki, łapy....czy co tam jeszcze macie na zgodę i...........
bawmy się dalej...
Pozdro all
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Deleted User

Post by Deleted User » Fri, 10. Feb 06, 19:15

ehh co tu sie wyprawia... nie ma mnie przez 2 miechy i juz so(s)nen sie wykłuca ze wszystkimi...

dać dracoolowi kawy, dobrze prawi ^^

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 10. Feb 06, 20:36

podaję mackę :wink: :)

bez sensu to wszystko

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Fri, 10. Feb 06, 21:09

sonen wrote:podaję mackę ;) :)
a ja łapę ;) :D
Trochę mnie wtedy poniosło. :(

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Sat, 11. Feb 06, 00:01

Ghostek wrote:
sonen wrote:podaję mackę ;) :)
a ja łapę ;) :D
Trochę mnie wtedy poniosło. :(
tak na marginesie, czemu Geant i Auchan? :wink:

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Sat, 11. Feb 06, 08:44

I co, będziecie się teraz przepraszać? Godzić, padać w objęcia? To jest... to jest wręcz obrzydliwe, tak to dobre słowo; OBRZYDLIWE :twisted:
A tak ładnie się zapowiadało :P
Chłopaki nie róbcie mi tego! Ba, SOBIE nie róbcie!!!
A mogło byc tak pięknie... Cóż, nie ma rzeczy doskonałych :cry:

Mam jeszcze pytanko; to w końcu kto miał rację? Która ze stron? A może każda? Może by tak ankieta, w której forumowicze d***kratycznie zadecydują co jest prawdą?
I czy jest jakiś emotikon pt. "dolewanie oliwy do ognia"? :wink:

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Sat, 11. Feb 06, 09:23

Jones Abrahams albo mi się wydaje albo chcesz rozpętać nową wojnę :roll: :twisted:
:)

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 11. Feb 06, 09:48

Ahh, to dlatego JA głosu nie zabierał... (A tak na niego liczyłem ;) ). Po prostu postanowił dobrze się bawić, jako obserwator... Hehehe! :D
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Sat, 11. Feb 06, 10:20

Sonen wrote:tak na marginesie, czemu Geant i Auchan?
Bo real to też nazwa hipermarketu i jakoś mi się tak skojażyło :D
Jones Abrahams wrote: A tak ładnie się zapowiadało :P
A idź ty podżegaczu jeden :D
Last edited by Ghostek on Sat, 11. Feb 06, 12:30, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”