Space Rangers 2 Rebelia

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Sun, 19. Feb 06, 14:37

ad. 1 Ładowność statku = pkty kadłuba (szukaj i wymieniaj osprzęt na taki, który zajmuje jak najmniej miejsca).
ad.2 Nie wiem. Też tego nie rozumiem.
ad.3 Jak najmocniejszego i jak najmniejszego.
ad.4 Gadaj z pionierami stojącymi niżej od Ciebie w rankingu i podpisz kontrakt.
ad.5 Na cenę kadłuba wpływa ilość pkt. kadłuba, ilość miejsc montażowych i jakość (A, B, C...).
ad.6 Prędkość zależy od mocy silnika.
ad.7 Wydaje mi się, że nizamieszkałe planety można tylko eksplorować, tzn. zbierać śmieci (no, nie zawsze są to śmieci).
ad. 8) Też nie wiem, ale moje przypuszczenia są takie jak Twoje.
ad.9 Węzły możesz np. oddawać w centrach pionierskich i jak Twoje konto urośnie wykupić za to fajne gadżety. Sprzęt po dominatorach oddawaj w ośrodkach badawczych - płacą i zużywają do badań.
ad.10 Forum Ego, ten właśnie topic :wink:

Pozdrawiam :)
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Fri, 24. Feb 06, 00:45

Pewnie pare rzeczy będzie tak jak napisał Jones ale może i ja cos dodam
1. ładowność - punkty pancerza i ładowność to samo, ładowność można zwiększyć jedynie przez zainstalowanie modułu ( najlepiej 1 poziomu) lub przez upgr. w centrum badawczym ( to chyba zmienia tylko wytrzymałość, nie ładowność)
2. do tego także służy moduł, miałem pirata co miał 12 punktów pancerza i dodatkowo 12, nie mogłem go ustrzelić bo miał jeszcze na max. cechy walki, a kiedy indziej widziałem pirata co miał 55% tarczy
3. rakiety, e tam :) wole torpedy z Dominatorów, fakt ze sa ciężkie bo waża powyżej 50 ale są lepsze :) zobacz na rankingu pionierów przy swojej postaci, czy zmienia się kreska przy uzbrojeniu, jak pojawia sie lepsza bron to Ty wtedy spadasz, ja miałem turbograwiry i Vertixy
4. za skrzydłowych odpowiada cecha "dowodzenie", możesz wtedy ustalić na jaki okres i za jaką początkowa kase on będzie z toba latał, im dłużej tym drożej
5. prędkość, statek pionierski przy ładowności 650 i transportowiec z taką samą był dwa razy szybszy
6. im większą statek ma ładowność tym wolniej lata, np. statek z tym samym silnikiem przy ładowności 300 miał prędkość 600 a jak kupiłem statek 750 to mi spadło na 450
7. misje wojskowe - dokładnie to co mówisz, podają Ci termin nalotu na Dominatorów, gdzie się maja zbierać pionierzy i kiedy start
8. oddawanie wężłow do badań to kasa, a do stacji pionierskich to punkty doświadczenia, dodatkowo to zwiększa stan konta i określa jaki możesz dostać moduł, pierwszego poziomu kosztują powyżej 1500 wężłów, ale sie opłaca, miałem moduł co zwiększył mi prędkośc o 150 punktów i skok o 15 (coś koło tego)

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Fri, 24. Feb 06, 01:04

Ok. a teraz ja :)
1. Jak kupujecie sprzęt patrzcie na takie coś jak kreski z prawej strony wizerunku, im więcej kresek ma przedmiot tym jest lepszy ( na ogół albo lżejszy albo silniejszy, i można więcej z niego wyciągnąć przy ulepszeniu)
2. misje RTS, nie wiem czy to przypadek czy jak, ale miałem pare misji juz w czystym sektorze, gdzie juz od dłuzszego czasu nie było walk, im wiecej takich misji tym trudniej jest czasami wygrać, moje roboty mają 4 wyrzutnie, możdzież i lokalizator, z tyłu stoją roboty naprawcze (2 moduły) z 2 modułami blokady, jest jedna wada tego roboty nie korzystaja z max. osiągu broni tylko idą do przodu, czasami lepiej samemu pokierować robotem i kasować wieżyczki niż pchać całą grupe
3. jestem kupcem, korzystam z wyszukiwarki, im wiecej latacie w jednym rejonie tym mniej towaru, warto czasami zmienić rejon i polecieć pare sektorów dalej
4. przeszukiwanie planet, daje niezłego kopa gotówki, ale pod warunkiem że macie handel na maxa, bo cześciej jest tam więcej części statków niż towaru, można także znależć jakiś moduł
5. czarne dziury dają artefakty, korzystają z nich wszyscy, dlatego wolę statki pionieów
6. moim zdaniem najlepszym statkiem jest seria "ideał" - ma wszystkie aktywne pola, czyli 5 broni, 4 artefakty, generator, chwytak, droid itd, miałem taki do kupienia już na najwyższym poziomie technologiczym (pancerz 15) za ... 1,1 mln - należy do Galian

PS. gram juz 2 tygodnie, najpierw dla ludzi (poziom średni, prawie ukończyłem bo już nie było Dominatorów), teraz dla Galian (poziom własny - naukowcy, Dominatorzy, czarne dziury na maxa, reszta standart)

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Fri, 24. Feb 06, 09:13

Rzeczywiście, z tą ładownością (a właściwie chyba masą) jest tak, że wpływa na prędkość. Wcześniej tego nie zauważyłem :oops:
Ostatnio przy zakupach zacząłem zwracać uwagę na literki. Sprzęt coraz droższy, siłą rzeczy naprawy również, a słaby sprzęt, choć tańszy, szybciej się psuje, więc opłaca się wydać więcej przy zakupie niż potem ładować nieustannie w jego naprawy. Jak w życiu...
Osobiście pasjami kocham tekstowe misje planetarne, tylko ostatnio coś ich nie dostaję :(
Siedziałem dwa razy u tych paskudnych Pelagii czy jak tam te parszywe krętacze się nazywają, usługiwałem przy stole księcia Maloków (lubię ich :) ), walczyłem z biurokracją, testowałem skoczka, wyciągałem ufoków z dna oceanu. Polowałem na przestępcę na niezamieszkanej planecie, wygrałem turniej walki robotów, wyścigi ścigaczy i wiele innych.
Poza tym bardzo mi się podoba pokazanie różnic w rozumowaniu ras. Jest to szczególnie widoczne przy międzyrasowych misjach kurierskich. Np. raz Gaalianie poprosili mnie bym przewiózł na jakąś zimną planetę Maloków ciepłe kombinezony by malokańscy żołnierze nie marzli. Malokowie natychmiast użyli ich do ocieplenia hangarów, w których stacjonowały ich statki. Innym razem Gaalianie poprosili bym zwrócił ludziom pluskwy, które ci podłożyli. Gaalianie długo zastanawiali się co zrobić, czy je jakoś udoskonalić (bo były nieco wadliwe) myśleli nawet nad zakupieniem technologii od Pelagii. W końcu postanowili sami wszędzie pozakładać sobie podsłuchy/podglądy i udostępnić ludziom. Oczywiście gdy dotarłem do ludzi ci nie uwierzyli, że Gaalianie nie mają nic do ukrycia. Oglądali raz obrady tzw. rządu gdzie Gaalianie siedzieli w kółku, śpiewali jakieś piosenki, a obrady zostały przerwane gdy jeden z nich stwierdził, że jest zmęczony.
Takich kwiatków jest mnóstwo! Warto wczytywać się w teksty misji.

Poza tym dziś jest wielkie malokańskie święto Dzień Drwin, więc lepiej nie wychodzić na ulice... :wink:

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Fri, 24. Feb 06, 11:24

Co do misji zgadzam się, ile razy ja sie śmiałem z opisu, np. jak Galianie kazali mi przewieżć dla ludzi jakąś gre, bo ja ulepszyli, bo zauważyli ze ludzie nie moga zrobic gry idealnej z powodu braku uzależnienia, po dowiezieniu do ludzi, dostałem komentarz, ze gra jest wyśmienita, ale prawdopodobnie zmienia ludzi w zombi :twisted: , takich smaczków jest tu pełno, np. transport satelit szpiegowskich od Feyan do Maloków - nie bedę zdradzał szczegółów
A co do ras : Malokowie - rasa wojowników, sprzęt jeden z najgorszych, ale ich statki to latajace fortece; Pelangianie, przemytnicy, piraci i wszystko co najgorsze w galaktyce to oni (jestem Galianinem), sprzęt ciut lepszy od Maloków; Ludzie - wiadomo średnicy, we wszystkim; Feyanie druga rasa naukowa, nienawidzą Maloków; Galianie - naukowcy, pokojowi, mają najlepszy sprzęt do ulepszeń

PS. literki przy sprzęcie i te kreski co o nich wspomniałem to to samo, to jakość, jest 8 poziomów technologicznych od A do H,

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Fri, 3. Mar 06, 08:53

Czy ta gierka ma jakąś fabułę? U mnie dominatorzy zajmują może z 15% terytorium , są bici wszędzie gdzie popadnie, mam statek którym sam wyzwalam podbite sektory i jestem pierwszy w rankingu. Misje też się pokończyły ( przynajmniej te planetarne i rts ) bo od dawna żadnej nie dostałem. I zaczyna się robić nudnawo.... Jeśli gra skończy się po wybiciu ostatniego dominatora i będzie to tylko napis "gratulacje" to wracam do gry w Morrowinda.......
In the grim darkness of the far future, there is only war...

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Fri, 3. Mar 06, 16:48

Jeśli gra skończy się po wybiciu ostatniego dominatora i będzie to tylko napis "gratulacje"
No niby tak, gra kończy się po zniszczeniu ostatniego z GŁÓWNYCH dominatorów, ale nie napisem "the end".(przynajmniej nie tylko :roll: )
Zawsze można sobie ustawić wszystko "VERY HARD" i zacząć od nowa :wink:
PS. ma przykład próbując sie dla odmiany "dogadać".
Pozdro...
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Deleted User

Post by Deleted User » Fri, 3. Mar 06, 19:05

Black-Templar wrote:.... Jeśli gra skończy się po wybiciu ostatniego dominatora i będzie to tylko napis "gratulacje" to wracam do gry w Morrowinda.......
Proponuję EVE w zastępstwie ;)

cma
Posts: 2
Joined: Sun, 2. Jul 06, 01:18

Post by cma » Sun, 2. Jul 06, 01:26

Cze mam taką wielką prośbę, mam te gre z Anglii od brachola jednak jest w niej tyle teksu że trochę się trudno gra jak nie zna się dobrze języka znalazłem tłumaczenie rosyjskie ale tego języka tym bardziej nie znam :D jeśli ma ktoś wersję polską i mógłby przesłać mi cały katalog cfg z głównego katalogu Space Rangers 2 w wersji polskiej to będę bardzo wdzięczny :)

Pozdro

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sun, 2. Jul 06, 01:45

kolejny który urwał się z choinki.

CMA:A masz X2:The Threat albo X3: The reunion? Tak się sklada że jest to forum dla użytkowników tych gier :D

cma
Posts: 2
Joined: Sun, 2. Jul 06, 01:18

Post by cma » Sun, 2. Jul 06, 01:53

"[OT] Space Rangers 2 Rebelia" czegoś tu nie kumam?

//jeśli ma ktoś Space Rangers 2 - Rebelia PL mimo wszystko to niech się odezwie :P

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 2. Jul 06, 14:16

Rafio chodziło o to, że to jest forum poświęcone grom z serii X, a u Ciebie nie widać żeby jakaś gra była zarejestrowana, czyli jesteś "gościem" - obowiązuje zasada że pomagamy najpierw tym którzy maja "X" zarejestrowane a u Ciebie nie ma takiej opcji, czyli nie licz na to ze ktos pomoże, a moim prywatnym zdaniem przesłanie takiego pliku to piractwo.
Last edited by Kajdorf on Thu, 10. Aug 06, 17:20, edited 1 time in total.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 10. Aug 06, 15:30

zacząłem grać znowu... :wink:

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 16. Aug 06, 20:36

Z tym nagłym zakończeniem z Dominatorami troche mnie zniechęciliście....
To tak jakby za szybko gra się kończyła.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Ceasar Of Rome
Posts: 5
Joined: Wed, 11. Jul 07, 06:58

Post by Ceasar Of Rome » Wed, 11. Jul 07, 07:11

Kupiłem tą grę i mam pytanie gra ktoś jeszcze z Was w nią ??
Macie może jakieś nowe porady dotycząće gry.

ps do nagłego zakończenia gry to chyba nie trzeba non stop likwidować Dominatorów prawda??
Można polatać, poszwędać się po okolicy

Westert
Posts: 1
Joined: Tue, 27. May 08, 18:56

Post by Westert » Tue, 27. May 08, 22:48

Ceasar Of Rome wrote: ps do nagłego zakończenia gry to chyba nie trzeba non stop likwidować Dominatorów prawda??
Można polatać, poszwędać się po okolicy
Nawet nie musisz latać tam gdzie Dominatorzy. Masz całkowitą wolność.

1. Jak pisali. Najezdzasz kursorem i widzisz. Jest to równe wytrzymałości.
2. Mikromoduły, artefakty, ulepszenie w bazie naukowej (kosztuje tyle co kadłub)
3. Broń energetyczna, miałem do niej jakiś artefakt. Za rakietami i torpedami nie przepadam, czasem w hiperprzestrzeni się pobawię nimi, ale to rzadko.
4. Znajdujesz odpowiedni statek, gadasz z pilotem, proponujesz kasę i masz skrzydłowego. Nie jest on niewolnikiem, ma wolną wolę, zanim kogoś zaatakujesz, skoczysz omów to z nim, aby nie zgubić.
5. Wiele zależy od tego jaka rasa go stworzyła. A co do podobnych parametrów- wystarczy lekka zmiana aby znacznie podrożało.
6. Nie. Punkty pancerza to to co ma Twój kadłub. Dodatkowo może jakiś mikromoduł, artefakt i generator tarcz. Co do drugiej części pytania- po części. Większy kadłub= wolniej, ale bezpieczniej.
7. Nie da się zakładać kolonii.
8. W bazie wojskowej dajesz kasę, jak masz pecha to Ci niemal całą zwracają, i mówią, że nie da rady. Jak szczęście- dostajesz który układ i gdzie zbiórka. Walka turowa w kosmosie.
9. Zamiana na mikromoduły w stacji pionierskiej.

Troszkę siedzę w tej grze, z chęcią pomogę nowym pionierom i po odpowiadam na pytania... Może zdradzę kilka przydatnych myków i jak pokonać jednego z głównych Bossów, nawet się nie męcząc... Choć to w sumie tajemnica...

Ceasar Of Rome
Posts: 5
Joined: Wed, 11. Jul 07, 06:58

Post by Ceasar Of Rome » Tue, 27. May 08, 23:24

z chęcią posłucham

mam już doświadczenie w grze ale tylko kilka razy udało mi się ich spotkać :D

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”