[OT] Tragedia w Chorzowie (i inne rozważania)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 3. Mar 06, 18:38

Sir el_Mario wrote:Jezu, miedzy innymi przez ta zawilosc wole zostawic informatyke i pedzic na medycyne ;) Sau, ty sie w tym tak swobodnie orientujesz, ile juz w tym interesie (mam na mysli prace z kompem) jestes?
Praca z kompem? Od małego :D . A poważniej - nie mam nic wspólnego z informatyką, prawie nic z matematyką, a z medycyną to już w ogóle nic (medyków omijam z daleka). W mojej aktualnej pracy (real life) - z kompem od prawie 6 lat, a na forum od listopada 2002 r. :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Deleted User

Post by Deleted User » Fri, 3. Mar 06, 19:01

Sauron11 wrote: Praca z kompem? Od małego :D . A poważniej - nie mam nic wspólnego z informatyką, prawie nic z matematyką, a z medycyną to już w ogóle nic (medyków omijam z daleka). W mojej aktualnej pracy (real life) - z kompem od prawie 6 lat, a na forum od listopada 2002 r. :roll:
Oła... pomyśleć że kiedyś wierzyłem że na kompie można tylko grać...

Wracając do tematu: Boży Bojownicy Sapkowskiego (ukłon w stronę Apoka) - jedna z lepszych jego książek, polecam.

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Fri, 3. Mar 06, 20:54

Apokalipsa wrote: z zagranicznych Harry Harison (fantastyka), Eddings (fantastyka)

mam parę sztuk na kompie wiec zapraszam (wyśle jak by co mailem) ];-)

Hehe, a co konkretnie Harrego czytales? ;) , a swoja droga uwazaj, bo Srogie Oko Saurona krazy po forum, wypatrujac czy ktos nie pisze o pirackich wersjach ksiazek w e-book'ach :wink:

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sat, 4. Mar 06, 00:37

Mi Harrego podobała się seria Planeta śmierci.

Foaloke
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 14:15
x2

Post by Foaloke » Sat, 4. Mar 06, 11:17

Apokalipsa akurat King nie popełnił Pieśni o Rolandzie, chociaż przyznam, że zdarzają mu się opisy które pominę milczeniem, ale raczej nie ma tam mózgów wyciekających z czoła :wink:.

To jeżeli mówimy już o innych autorach, to ja polecę Koontza, pisze całkiem niezłe horrory (po których przeczytaniu zdarza mi się zapalać wszystkie światła w domu) w które wplata wątki fantastyczne. Moim ulubionym autorem jest Terry Pratchett i jego Świat Dysku, w niesamowity sposób wyolbrzymia różne stereotypy fantasy i świata realnego (najlepsza wg mnie postać to Śmierć, a raczej jak siebie określa antropomorficzna personifikacja). Lubię też Rogera Żelaznego i przeczytałem całą serię Diuna, swoją drogą bardzo dobrą. Prawie zapomniałem o Śródziemiu, na którym się wychowałem, ale tego chyba nie muszę reklamować :). Polecę jeszcze dosyć popularnego ostatnio Eragona, miła i lekka lektura, a do tego dosyć wciągająca.

Na koniec się wyłamię. Nie trawię twórczości Sapkowskiego :roll:.

Deleted User

Post by Deleted User » Sat, 4. Mar 06, 13:41

Foaloke wrote:Polecę jeszcze dosyć popularnego ostatnio Eragona, miła i lekka lektura, a do tego dosyć wciągająca.
No i jeszcze kontynuację Erago(r)na : Najstarszego.

Foaloke
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 14:15
x2

Post by Foaloke » Sat, 4. Mar 06, 14:38

I trzecią część, która też na pewno już niedługo się w Polsce pojawi :).

User avatar
Apokalipsa
Posts: 244
Joined: Tue, 27. Dec 05, 08:58
x2

Post by Apokalipsa » Sat, 4. Mar 06, 20:43

Sapkowski pisze niezle ale mysle ze jeszcze czegos tam brakuje
H. Harison jest naprawde bardzo dobrym pisarzem seria planety Smierci i Stalowego Szczura
Terry Prathet kiedys naprawde byl dobry teraz juz sie dokumentnie wypalil
Polecam z cala premedytacja Pilipiuka ];) Jak lubisz postac smierci to napewno spodoba ci sie Jakub Wendrowycz + jelsi lubisz sensacje z domieszka fantastyki to seria kuzynek itd napewno ci przypadnie do gustu
Eragorna nie czytalem jeszcze

ps. przepraszam ze nie pisze dokladnie imiennie do kazdego (nie chce mi sie)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sat, 4. Mar 06, 21:25

Wiedźmin Sapkowskiego wcale mnie nie pociąga, ale dwie części z nowego czteroksięgu są naprawdę niesamowite, "Narrenturm" i "Boży bojownicy". Niby wygladają na zwykłe książki historyczne, ale to iluzoryczne wrażenie kończy się, gdy poznajemy profesję głównego bohatera :) . Jest to więc bardzo historyczno-przygodowe fantasy. Średniowiecze jest przedstawione tak plastycznie, że ciężko mi teraz myśleć o tej epoce inaczej, niż przez pryzmat tego cyklu. W końcu z przypisów wynika, że facet dokonał wręcz sekcji ksiąg historycznych, chyba dlatego wszystko wydaje się takie prawdziwe.
Z typowego fantasy muszę wymienić Terry Goodkinda i jego cykl "Miecz Prawdy", oraz Roberta Jordana "Koło czasu". Obie serie są wspaniałe.
Szczególnie wysoko stawiam cykl "Diuna" Franka Herberta. Teraz w księgarniach jest dostępne chyba jakieś pokręcone tłumaczenie. W każdym razie pamiętam, że prawie się przewróciłem z wrażenia spoglądając kontrolnie do słowniczka na końcu książki - pokręcili coś z nazewnictwem. Na szczęście mam inne, pierwsze wydanie tej serii :).
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Sat, 4. Mar 06, 21:53

nie pokrecili tylko sp...... , zamiast Fremeni sa teraz wolanie i kilka innych krzaczkow.. jak ja zaluje ze cala serie poprzedniego kultowego wydania zhandlowalem kiedy mialem noz na gardle :(

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Sat, 4. Mar 06, 22:45

proponował bym poczytać coś Rogera Zelaznego :
Seria "amber" (Dziewięciu książąt amberu , Karabiny avalonu itd). lub Widmowy Jack, Stwory Światła i Ciemności, itd i tp...:)
proponowałbym dalszą dyskusję na temat książek przenieść tu:http://forum2.egosoft.com/viewtopic.php?t=131203
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”