ochrona frachtowców

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

ochrona frachtowców

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. May 04, 18:04

zastanawiam się jak najkorzystniej (i najtaniej) ochraniać własne statki zaopatrujące fabryki tak, abym nie mósiał ich co chwilę doglądać? puszczanie z każdym stada myśliwców wydaje mi się zbyt kosztowne, wypchanie rakietami (a w ogóle to taka krowa w coś trafi?) wymaga częstego jak sądzę ich uzupełniania, a co z dronami? czy statek potrafi je automatycznie wypuścić i potem zebrać? a może wystarczą mocne tarcze i laser?
proszę o pomoc

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 18. May 04, 19:13

frachtowce trzeba dobierac tak zeby byly szybkie, w drugiej kolejnosci opancerzone. Nie dawac im broni, bo bez broni beda staraly sie uciekac (i slusznie , w walce maja marne szanse). Mozna kupic im troche dronow ale sa one w zasadzie jednorazowego uzytku (mozna je teoretycznie zbieraz ale to troche skomplikowana sprawa , poza tym maja ograniczony czas zycia). Jesli nie handlujesz duzymi towarami XL staraj sie raczej handlowac przy pomocy statkow TP a nie TS , sa szybkie i uciekna kazdemu piratowi . Poza tym oplaca sie montowac drogie oslony, przynajmniej zeby w sumie statek mial 10 , 15 MW daje mu to szanse wytrzymac 2 , 3 salwy wroga i przynajmniej 3,4 rakiety sredniej klasy. Dzieki temu bardzo zwieksza sie zywotnosc transportowcow. Najlepszym sposobem na unikanie strat jest handel w dobrze strzezonych sektorach, a potem kiedy ma sie wiecej kasy posostawianie wlasnych statkow klasy M6, M2 do obrony sektorow. Generalnie tworzenie lancuchow produkcyjnych w danym sektorze ograniczenie handlu do jednego sektora ( w ktorym jst jeden lub wiecej flagowy statek, nasz lub NPC) rowniez brdzo dobrze wplywa na przezywalnosc, bo statki najczesciej traci sie w okolicach bram :wink:

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. May 04, 20:16

Dzięki wielkie. Mam jeszcze jedno pytanko; jak zmusić moje rozgarnięte frachtowce aby były uprzejme nie latać jednak na koniec wszechświata? pamiętam jeszcze z X-tension, że z uporem godnym lepszej sprawy usiłowały dokonywać zakupów jak najdalej od domu. Może trochę przesadzam ale zdarzało się że w okolicy nie było potrzebnego fabryce surowca w zadanej (nie minimalnej) cenie... A ja nie lubię wracać do domu po heroicznych bojach i odbudowywać imperium? zamiast je poszerzać.
Jeszcze raz dzięki :)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 18. May 04, 20:20

ustaw w fabryce (ktora jest baza statku) mniejsza liczbe skokow :)

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. May 04, 20:39

jasne!

Edit: Jones, następnym razem prosimy o więcej treści. - Sauron11

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Wed, 19. May 04, 18:16

Jones Abrahams wrote:jasne!

Edit: Jones, następnym razem prosimy o więcej treści. - Sauron11
się poprawię Szefuniu!
A poważnie; pierwszy raz mam przyjemność uczestniczyć w jakimkolwiek forum, dlatego z góry przepraszam za wszelkie gafy.
"jasne!" tyczyło ustawienia liczby skoków - pisząc zapytanie nie miałem jeszcze żadnej fabryki, a moje wspomnienia z X-tension były cokolwiek mgliste - pamiętałem problem nie rozwiązanie. :wink:

jones

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”