Kiedy zaczac zarabianie

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

sarlaczek
Posts: 30
Joined: Fri, 7. May 04, 13:32
x2

Kiedy zaczac zarabianie

Post by sarlaczek » Mon, 10. May 04, 10:44

Mam pytanie: kiedy najlepiej zaczac zarabianie kredytow, czy przejsc cala gre w sensie scenariusza i dopiero , czy tez sukcezywnie po trochu przez cala gre?? :)

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Mon, 10. May 04, 11:59

Nie da się przejść scenariusza bez kasy. Nie musisz od razu budować fabryk, na początek można nieźle zarobić na wożeniu "inspektorów" z fabryki do fabryki w określonym czasie, u Teladich miewałem często ciekawe trasy. Sporo można zarobić na "turystach" jak się ma statek klasy TP (Boron Manta np.) nawet 100tyś za turę. Żeby skończyć scenariusz trzeba mieć też lepszy statek niż ten na starcie, coś klasy M3, np. Argon Nova albo Boron Baracuda (dobrze się nim lata, mniej ma shildów ale jest szybszy).

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 10. May 04, 12:56

Spoiler
Show
tak jak napisal adam, w ciagu calej gry potrzebna jest kasa, chociaz nie w jakichs ogromnych ilosciach. Dodatkowo poziom trudnosci rosnie, przeciwnicy staja sie wymagajacy i w ktoryms momencie bez dobrze wyposarzongo M3 ani rusz, a taki kosztuje leciutko 2M+ . Ciezko zarobic 2M na samych misjach z BB trzeba troche zainswestowac w ekonomie, albo w handel , albo w gornictwo, ew we wlasna siec fabryk . Ja osobiscie najczesciej zaczynam rozbudowe kiedy juz wpadne na pierwsze tropy AP Gunnera, czyli po misji w antigone memorial. Chyba z tego wzgledu ze dostaje sie wtedy darmowy jump-drive ktory upraszcza bardzo zycie. Ale wczesniej prowadze tez rozna dzialalnosc, bo jakos trzeba zarobic na M4 :). Na pewno nie oplaca sie od razu skonczyc gry, a potem sie rozwijac bo pryska pewna mgielka tajemnicy, poza tym nic nie daje takiej satysfakcji jak wprowadzenie do finalnych walk swojej floty statkow klasy M6/M2 , mimo ze przy odrobinie szczescia i wprawy da sie przejsc gre w samym M3 :)
Edit: za sugestią Marcy'ego - Sauron11

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 10. May 04, 14:13

ERGO SPOILERZYSZ JAK CHOLERA!!! :evil: :evil: :evil:

sarlaczek
Posts: 30
Joined: Fri, 7. May 04, 13:32
x2

2 pytania

Post by sarlaczek » Mon, 10. May 04, 15:20

Dziekuje za odpowiedzi, ale czy dobrym rozwiazaniem jest np: pograc z miesiac bez ruszania sceniarusza tylko 'robiac kase' i na koncu dopiero z duza kasa kiedy na wszystko gracza stac bawic sie w scenariusz? I drugie pytanie : czy mozna zlekcewazy polecenia dawana odnosnie misji typu: SZYBKO skontaktuj sie z kims, lec NIEZWLOCZNIE itp i pobawic sie w zarabianie a dopiero po jakims tygodniu handlu kontunuowac scenariusz.?

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Mon, 10. May 04, 15:30

Miesiąc to za mało żeby Cię było stać na wszystko :) Chyba, że większość doby na "przyśpieszeniu", ale to się kończy totalnym spadkiem rankingów, takie malutkie zabezpieczenie :)

Pewnie można olać scenariusz w każdym momencie ale będzie się co jakiś czas przypominał. Najlepiej przerywać go w miejscach, w których dostajesz sugestię, że dobrze by było trochę pozarabiać.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 10. May 04, 15:34

dobry czas jest zanim polecimy po pierwsze zadanie ....

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Mon, 10. May 04, 15:42

Najlepszy czas jest chyba po tym jak możesz dostać trochę (jakieś 400tyś :) ) ekstra kasy na niezbyt czystym zagraniu. Nie będę pisał co zrobić, można samemu na to wpaść... jaka jest wtedy satysfakcja z przekrętu :D

Martinez
Posts: 12
Joined: Wed, 5. May 04, 20:27
x2

Post by Martinez » Mon, 10. May 04, 22:12

Te 400 000 kredytek mozna dostac juz calkiem szybko. A jak - sam tak zrobilem i mialem satysfakcje z wykolowania tej korporacji :D

Akurat starcza na rozkrecenie biznesu handlowego.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 11. May 04, 10:54

Marcybiskup wrote:ERGO SPOILERZYSZ JAK CHOLERA!!! :evil: :evil: :evil:
:oops:

sarlaczek
Posts: 30
Joined: Fri, 7. May 04, 13:32
x2

przyspieszenie

Post by sarlaczek » Tue, 11. May 04, 13:05

adam napisal o przyspieszeniu -miales na mysli akcelerator czasowy?Zawsze sie nim posluguje w handlu bo mam ten wolny statek , ktory dostalem za 2 misje. Czy poslugiwanie sie tym przyspieszeniem czasowym ma jakies negatywne skutki na rankingi gry i na jej przebieg?I drugie krotkie pyt.:chcialbym kupic 3 statek za zarobione kredyty-gdzie moge przechowywac statki , na ktorych aktualnie nie latam?

ps1. faktycznie miesiac to moze byc malo przez godzine grania w czasie ziemskim zarabiam okolo 100.000 na nandlu w The Wall.
ps2.Zastanawiam sie czy nie wziac tego zlecenie ratowania zycia pewnej pani gdzie potrzeba paru nielegalnych towarow.

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Tue, 11. May 04, 14:31

Tak, o akcelerator czasowy. Można go używać spoko, kiedy się lata albo czasem na coś czeka. Gra ma podobno zabezpieczenie przed zostawieniem SETA na dłuższy czas (pewnie coś jak kilka godzin, a może kilkadziesiąt minut), podobno kluczowe jest wykrywanie aktywności gracza, np. ruchy joya. A głównym forum spotkałem kiedyś opis jak można sobie poradzić z tym problemem a przy okazji podkręcać militarny ranking, ale to było na wielki statek, który może samodzielnie walczyć z Khakami.

Statki można zostawiać w bazach, najlepiej własnych, ale może w normalnych też. Czasem jak się siedzi w bazie obcej to są komunikaty głosowe o tym, że jakiś statek już stracił pozwolenie na dokowanie i ma się wynosić, nie wiem czy to dotyczy też statków gracza, czy to tylko taki bajer.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 11. May 04, 15:18

adam00 wrote: Statki można zostawiać w bazach, najlepiej własnych
Czy przez własną baze rozumiesz fabryki itp?

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Tue, 11. May 04, 15:20

Tak.
Ciekawe ile statków może na raz wylądować w fabryce, właściwie nigdy tego nie sprawdzałem, może ktoś?

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 11. May 04, 15:26

to zależy ile fabryka ma doków, bo z tego co rzuciło mi sie w oczy chyba jest 12 doków w kopalni, w fabryce od żarcia 3 doki (piekarnia), w elektrowni chyba 10 doków. Pisze z pamięci.

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Tue, 11. May 04, 15:34

Już bardzo dawno nie latałem we wnętrzu fabryk. Tylko na samym początku zanim nie odkryłem, że wystarczy nacisnąć ESC :)

PS. "Cahoona Bakery" (chyba tak się to pisze) jest przetłumaczona na "piekarnia"? Przecież tam się robią "steki" :D

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 11. May 04, 15:35

Ja lubie samodzielnie prowadzić statek...a czasami zapominam o ESC....

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. May 04, 20:20

adam00 wrote:PS. "Cahoona Bakery" (chyba tak się to pisze) jest przetłumaczona na "piekarnia"? Przecież tam się robią "steki" :D
W piekarni wypieka się pieczyste :lol:

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 11. May 04, 21:18

:lol: no teraz to macie ubaw :lol:

Mr_Frigid
Posts: 32
Joined: Thu, 20. May 04, 11:02
x2

Post by Mr_Frigid » Fri, 21. May 04, 11:53

btw ESC. kiedys chcialem zadokowac w stacji ze wszystkimi zajetymi miejscami... wcisnalem esc i juz problem z glowy. zadokowane. Mimo ze ciasno bylo udalo mi sie wtedy wyjsc z statku i zajac kolejne "miejsce parkingowe :P ". Co wy na to?

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”