zawiezanie się gry

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Gajewski
Posts: 3
Joined: Mon, 3. May 04, 14:40
x2

zawiezanie się gry

Post by Gajewski » Wed, 5. May 04, 08:28

czy Wam też się ta gra tak często zawiesza?
u mnie zawiesza się przeciętnie co 15 minut :cry:
grafika jest ładna, ładniejsza niż w X-tension, dopracowano też niektóre kwestie, które bardzo polepszają grywalność.
niestety gra się często zawiesza. co jest tego powodem i czy Wy również doświadczacie takich problemów?

worm
Posts: 67
Joined: Sun, 4. Apr 04, 17:41
x2

Post by worm » Wed, 5. May 04, 08:31

hmm......opisz swój komputer....wiesz RAM karta ,procek, system....być może jest to wina systemu.......może spróbuj włączyć defragmentacje dysku, bardzo pomaga........a jak nie to albo lepszy sprzęcik albo format i reinstalka :(
mi się zacinki różnych gier zdarzają zwykle jak mam duuuuży śmietnik na dysku......
(z góry ci mówie że ja jeszcze X2 nie mam)
<<<ROGUE SQUADRON LEADER>>>
Bilans:
Rogue One (lider): Split Dragon
Rogue Two, Three, Four and Five: Argon Nova
będąc piratem, nie jesteśmy rasistami. Zabijamy każda rase:
:boron: :goner: :paranid: :pirat: :pisa: :split: :teladi:

Gajewski
Posts: 3
Joined: Mon, 3. May 04, 14:40
x2

Post by Gajewski » Wed, 5. May 04, 08:57

mój system spokojnie pociągnie tę grę.
mam 1,4 Athlon, 528 MB, Geforce 5200 128 MB.
mam wprawdzie twardy dysk podzielony na partycje, a grę zainstalowałem na drugiej partycji, może stąd problemy? zwłaszcza, że o ile pierwszą partycję formatuję regularnie, to drugiej od 3 lat nie ruszałem. spróbuję zainstalować teraz na pierwszej i dam znać, czy to rozwiązało problemy.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 5. May 04, 10:29

Gajewski wrote:mam wprawdzie twardy dysk podzielony na partycje, a grę zainstalowałem na drugiej partycji, może stąd problemy? zwłaszcza, że o ile pierwszą partycję formatuję regularnie, to drugiej od 3 lat nie ruszałem.
Z tym nie powinno być problemów. Ja nigdy nie miałem żadnej gry na pierwszej partycji, a musiałem instalować gry "X" kilkadziesiąt razy do testów. Ale jak formatujesz pierwszą partycję (z systemem operacyjnym), to powinieneś też jeszcze raz zainstalować X2, bo wszystke informacje o X2 z windows registry zostały też zmazane. Obojętnie, na której partycji masz X2.

klarix

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 5. May 04, 10:42

Mam X2 na partycji i jeszcze nigdy mi sie nie zawiesil.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. May 04, 21:55

klarix wrote: to powinieneś też jeszcze raz zainstalować X2, bo wszystke informacje o X2 z windows registry zostały też zmazane.
Oj te nieszczesne windozowe rejestry :wink: Przez nie jeszcze na powaznie nie gram z X2pl; po instalce nie mialem glosow i ogolnie gra sie przycinala, wiec na razie usunalem. Prawdopodobnie winny jest temu od roku (lub dluzej) nie przeinstalowywany system i zamieszanie w rejestrach, przez ktore takze i moja Audigy ma problemy. :cry:

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

Post by garghgor » Thu, 6. May 04, 10:26

No kto jak kto, ale Ty Sauron11 nie powinienes miec problemow z ta grą :)
A jezeli chodzi o dzwięk, to u mnie też coś takiego było, ale pomogło zainstaowanie nowych sterowników AUDIGY oraz WindowsMedia, czy coś takiego co X2 instaluje.

Natomiast sam mam teraz problemy z oryginalną grą. Gra zawiesza mi się na ekranie rejestracyjnym, albo w trakcie gry przy próbie zapisu stanu gry, albo przy autozapisie.

Wcześniej nie miałem żadnego problemu więc to chyba nie wina sprzętu. Czy ktoś też coś takiego przeżył, ewentualnie jak sobie z tym poradził. Mojemu nie pomogła komenda FORMAT c: i reinastalacja WindowsXP.

garghgor

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. May 04, 15:06

garghgor wrote:No kto jak kto, ale Ty Sauron11 nie powinienes miec problemow z ta grą :)
A jezeli chodzi o dzwięk, to u mnie też coś takiego było, ale pomogło zainstaowanie nowych sterowników AUDIGY oraz WindowsMedia, czy coś takiego co X2 instaluje.
Moje problemy wynikają z kłopotów sprzętowych, których na razie nie chce mi się radykalnie rozwiązywać :wink: . Mimo że nie mam instalki wersji finalnej X2pl, mam w kompie wersję testową PL i oryginalną US, więc mam w co grać 8)
Btw o ile się orientuję do Windozów 98 Creative nie przewiduje nowych sterowników na Audigę :cry:

markosz
Posts: 7
Joined: Mon, 10. May 04, 09:28
x2

zasilanie

Post by markosz » Mon, 10. May 04, 10:10

u mnie tez sie wiesza?a. - X-2 sporo wyci?ga energi z karty graficznej.
Do tego procek AMD tez nie oszczedza na zasilaniu.
To powoduje ze u mnie sie czasami wiesza ;), ale od?aczenie dwóch dysków ;) pomaga i juz nie mam problemów - nie nalezy kupowa? zasilaczy za 150 zl bo s? k?opoty - tylko markowe zasilacze warte s? zakupu.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 10. May 04, 12:44

ja mialem straszne problemy z moim radeonem , np takie :

http://student.uci.agh.edu.pl/~rgola/1.jpg

i juz bylem sklonny oddac karte do serwisu kidy przyszlo mi do glowy zeby wymienic zasilacz no-name 250W na chifteca 360W . Wszystko jak reka odjal :)

markosz
Posts: 7
Joined: Mon, 10. May 04, 09:28
x2

Post by markosz » Mon, 10. May 04, 13:20

O tym wlasnie mowie ;)


pozdrawiam

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 10. May 04, 14:28

ergo wrote:ja mialem straszne problemy z moim radeonem , np takie :
http://student.uci.agh.edu.pl/~rgola/1.jpg
no, w porzadku to wyglada. masz gotowy avatar i logo na stacje
:lol:

korr23
Posts: 52
Joined: Mon, 10. May 04, 23:50
x2

wiesza sie i tyle

Post by korr23 » Tue, 11. May 04, 00:08

gra sie wiesza jak cholera, nie idzie grac
(tak sie wiesza ze nawet nie idzie do windozy wrocic)

najnowsze stery (i bios) do grafiki winfast geforce 4800
najnowsze stery do muzy na plycie glownej
najnowszy bios Abit KD7 raid
najnowszy direct x
niedawno formatowany dysk
rzadnych smieci, spywaru itp.
windows98 zupdejtowany do ostatniej mozliwej wersji
zasilacz 350wat
chlodzenie kompa bez zarzutu
oryginalna polska gra prosto ze sklepu

no i co robic, kurde?

jutro sprubuje jak to dziala w winXp. Może mi sie uda zainstalowac monitor (tak tak, nie moge monita zainstalowac mimo ze mam zapdejtowane windows, i najnowsze stery ze strony producenta, ten system jest po prostu xxxxxxxxx)

Jedyne co jeszcze jest zchrzanine to to ze nie zainstalowaly sie jakies kodeki do dzwieku, bo mam win98 a potrzebne jest minimum win98SE, mimo ze w wymaganiach pisze win98 , a nie 98 SE. Pewnie przez to nie slychac co goscie mowia.

ehh, nie wyglada mi to dobrze


Edit: proszę się wyrażać - Sauron11

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Re: wiesza sie i tyle

Post by ergo » Tue, 11. May 04, 01:40

korr23 wrote:gra sie wiesza jak cholera, nie idzie grac
(tak sie wiesza ze nawet nie idzie do windozy wrocic)

najnowsze stery (...)
no a jak inne gry ktore korzystaja z directX 9.0? Sprobuj pomeczyc tez kompa 3D markiem 03 na roznych ustawieniach, moze jak on zacznie sie sypac to cie to naprowadzi?

Btw, slyszalem ze sa klopoty z directX 9.0b , na niektorych kartach, zwlaszcza z wyjsciem TV - anyway, ponoc jest jakas lata na m$ - probowales tego?

Co jeszcze przychodzi mi do glowy : wylacz antywira na czas gry a
zwlaszcza modul heurestyczny , moze masz np norton antyvira i modzi grze w pamieci, 98 moze to zle znosic.

Co do dzwieku - nie pamietam czy x2 nie instaluje czasem windows media format 9 - zainstalowales to? ew pociagnij media playera 9 i jego rozszerzenia :)

apropo "najnowszych sterownikow" do grafiki - wcale nie jest prawda ze najnowsze znaczy najlepsze. Czesto nowe sterowniki sa optymalizowane pod nowe karty, w przypadku nvidi nowe forceware sa juz typowo pod procesory FX. Dlatego dobrze jest miec referencyjne stery dedykowane pod konkretny model, w twoim wypadku pod GF4 Titanium. Byc moze gra pojdzie ci wlasnie na sterach wydanych w okresie kiedy twoja karta byla topowa, ew na ostatnich dedykowanych wlasnie pod gf4 (jedne z ostatnich detonatorow powinny podejsc)

Jeszcze slowo do fanow 98 - czas naprawde przejsc na xp, 98 od jakiegos czasu (chyba od jesieni ale moge sie mylic) nie jest juz nawet systemem supportowanym przez m$ , no coz ... system dziala sprawniej od xp ale trzeba isc do przodu, bedzie coraz wiecej problemow a directx 10 prawdopodobnie juz nie wyjdzie dla tego systemu. XP home edition spoko wystarcza do wiekszosci zastosowan (router stawia sie zwykle na czym innym a uslugi terminalowe ... hmmm :) ... strach udostepniac ) i kosztuje teraz ok 400pln.

korr23
Posts: 52
Joined: Mon, 10. May 04, 23:50
x2

poszlo pod xp

Post by korr23 » Wed, 12. May 04, 03:38

dzieki za pomoc ale juz sobie poradzilem
zainstalowalem xp'eka i chodzi na nim bez problemow

dla porzadku:
-antyvira rzadnego nie mialem wlaczonego
-kodekow do dzwieku owszem nei mielem zainstalowanych o czym zreszta pisalem w moim wczesniejszym poscie
-direct x 10, he? slyszalem ze MS przestal rozwijac standard direct x. no chyba ze zmienieli zdanie

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

Post by garghgor » Wed, 12. May 04, 12:20

Mi również nie pomogło ani format, ani restart, ani reinstalacja, ani wymiana zasilacza.
Teraz odłączyłem nagrywarkę.... zobaczymy.

Najgorsze jest to, że na "piracie" nie miałem takich problemów, więc nie wiem , czy nie jest to przypadkiem związane z zabezpieczeniem antypirackim.

Garghgor
Garghgor Ug Nazghorskumm


'Ere we go, 'ere we go throu da kosmos

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”