jaki sprzet do x2

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

jaki sprzet do x2

Post by ergo » Fri, 26. Mar 04, 11:59

mam takie pytanie : czego uzywacie do gry ? ja mam radka 9800 pro 512 ramu i athlona xp 2400 , i prawde mowiac nie jestem zachwycony predkoscia i plynnoscia dzialania tej gry. Przy czym nie ma roznicy czy zmieniam na 1024x768 (gram w 1280x1024 bo mam taka rozdzielczosc w LCD-ku) i czy z 32bit koloru na 16 .... nie widze tez jakiejs specjalnej roznicy przy zmianie parametrow dotyczacych AA czy bumpmapping. Dodatkowo mam wrazenie ze im dluzej sie gra, tym gra dziala wolniej - moze to kwestia tych ogromnych plikow z save'ami ? Nie jest to tez kwestia sterownikow , w 3Dmarku03 mam kolo 6000 pkt , unreal 2004 i demo dooma3 smigaja.

Pomijam tu juz fatalna reakcje na sterowanie z klawiatury (freelancer sprawowal sie tu o niebo lepiej , co do predkosci dzialania zreszta tez a kiedy w niego gralem mialem jeszcze radeona 8500), bo gram przy uzyciu komputera pokladowego.

Gram na wersji 1.0 ang pozyczonej od kumpla , mam nadzieje ze w polskiej beda dolaczone jakiej updatey poprawiajace dzialanie i wydajnosc ? Sauron , Marcy , wy meczycie ta gre juz od dluzszego czasu , mozecie cos powiedziec na ten temat ?

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Fri, 26. Mar 04, 12:18

Mialem duze problemy z klawiatura, dopoki nie wrocilem do defaultowych ustawien karty graficznej :? Nie w grze, tylko w samej karcie. Na razie gra idzie swietnie, nawet w roz. 1280x1024. Mam nadzieje, ze polska wersja z patchami bedzie chodzic jeszcze lepiej.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: jaki sprzet do x2

Post by Sauron11 » Fri, 26. Mar 04, 15:55

ergo wrote:Gram na wersji 1.0 ang pozyczonej od kumpla , mam nadzieje ze w polskiej beda dolaczone jakiej updatey poprawiajace dzialanie i wydajnosc ? Sauron , Marcy , wy meczycie ta gre juz od dluzszego czasu , mozecie cos powiedziec na ten temat ?
Na wiekszosc z tych pytań znajdziesz już odpowiedzi na tym forum, a jeśli nie - przejrzyj forum Gamera, dostepne ze strony Playa :)
Poza wszystkim aby teksty typu "pozyczone od kumpla" czy "od rodziny z hameryki" brzmialy wiarygodnie przynajmniej nalezaloby podać dane czy ksywę wlasciciela, pod jaka zarejestrowal swoja kopie X2 na stronach Egosoft. Osobiscie nie daje takiemu czemuś wiary, sorry, ale każdy może tak powiedzieć :P

Lowell
Posts: 27
Joined: Mon, 8. Mar 04, 12:37
x2

Post by Lowell » Fri, 26. Mar 04, 16:32

Sauron11 -> strasznie podejrzliwy jestes ;) Mi szczerze mowiac wisi czy kupil ja na ebayu, dostal od ciotki z usa czy znalazl rano w skarpecie pod lozkiem ;) - wazne aby sie dobrze bawil.

Ergo -> zainstaluj sobie patcha v1.3, na nim nieznacznie lepiej dziala mi gra chociaz glownie pomogly najnowsze sterowniki do karty graficznej (wczesniej gra troszke zwalniala).

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Fri, 26. Mar 04, 17:13

:lol: Sauron , mozesz mi wierzyc lub nie, naprawde nie zalezy mi na taym ;) , gdybym tylko byl w stanie kupic wlasny oryginal bez kombinwania na zachodnich serwisach napewno bym to zrobil , rzecz w tym ze Ergosoft "polal na nas zur" (czy tez wydawca w Polsce : ganz egal)i bedziemy mieli lokalizazje pol roku pozniej :) - nie mam racji ? BTW Piractwa , gra ma kosztowac 49 zl - sadze ze podobnie jak ja 90% milosnikow x-a by ja kupilo ale czekajac najpierw 3 miechy a potem co 2 tyg dowiadujac sie o zmianie premiery mozna czyba sie zniecierpliwic i pozyczyc sobie zeby w to zagrac :)

PS Thx Lowell za info i dzieki za _zdrowe_ podejscie :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 26. Mar 04, 22:55

Lowell wrote:Sauron11 -> strasznie podejrzliwy jestes ;) Mi szczerze mowiac wisi czy kupil ja na ebayu, dostal od ciotki z usa czy znalazl rano w skarpecie pod lozkiem ;) - wazne aby sie dobrze bawil.
Lowell, inne jest spojrzenie na sprawę z poziomu developera, poświęcającego się dla tej gry, a inne gracza, który chce mieć jedynie gotowy produkt i reszta go nie obchodzi.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 26. Mar 04, 23:05

ergo wrote: rzecz w tym ze Ergosoft "polal na nas zur" (czy tez wydawca w Polsce : ganz egal)i bedziemy mieli lokalizazje pol roku pozniej - nie mam racji ?
Nie masz :) Umknęło Ci jedno, Play nie był wydawcą Egosoftu od dawna, zdecydował się zostać nim bardzo późno i późno wdrożył się w temat lokalizacji. Jak juz pisałem nieraz, mało brakowało a X2 podzieliłaby los X-tension, nie byłoby ani lokalizacji ani samej gry w polskim wydaniu. Dlatego narzekania są tu bardzo nie na miejscu. Nie chce mi się tematu drążyć, było o tym wczesniej.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 27. Mar 04, 00:49

czy to ze wydawca (ktokolwiek nim jest) nie postaral sie wydac x2 po polsku nie oznacza ze zarowno ergosoft jaki i wydawca leje na sprzedarz x2 w Polsce ? :) pomysl co to tak naprawde oznacza ? z tego co wiem (moze ponownie sie myle) tlumaczysz x2 Ty i Marcy (chyba ze nie sledze forum wystarczajaco dobrze) w ramach wolontariatu. Czyli wyglada to tak jakby Ergosoft powiedzial : "jesli znajdzie sie ktos kto za totalna darmoche przetlumaczy lokalizacje na Polski to super nie to mamy sprzedarz w Polsce gdzies, zreszta i tak mamy ja gdzies bo niewiele na niej zarobimy" ? nie mam racji ? :) Wyprowadz mnie z bledu dlaczego tlumeczeniem zajmuja sie entuzjasci a nie profesjonalna grupa lokalizatorow ? :) . Oczywiscie nie zrozum mnie zle , podobnie jak wiele osob doceniam Twoj trud w tlumaczeniu , wiem ze jestes entuzjasta x2 podobnie jak ja i robisz to troche w czynie spolecznym ale cala sprawa wydaje mi sie przeprowadzona troche olewacko ze strony wydawcy.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Sat, 27. Mar 04, 01:02

przestancie do cholery

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 27. Mar 04, 01:10

ok, z mojej strony EOT , powiedzialem co mialem do powiedzenia :wink:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 29. Mar 04, 17:45

ergo wrote:(chyba ze nie sledze forum wystarczajaco dobrze)
Nie sledzisz. Temat przewijał się i wszystko co miało być - zostało powiedziane. Reszta bez komentarza.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”