Publiczna beta: X2 Bonus Pack 1.04 i nowe lokalizacje dostępne na Steam

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Publiczna beta: X2 Bonus Pack 1.04 i nowe lokalizacje dostępne na Steam

Post by klarix » Sun, 6. Jul 14, 16:38

Od pewnego czasu Bonus Pack dla X2 w wersji Steam zatrzymał się na wersji 1.03. Obecnie Bonus Pack został zaktualizowany do wersji 1.04. Rozwiązuje on problemy "readtext" znane z poprzedniej wersji. Na tą chwilę nowy patch jest dostępny dla graczy jako publiczna beta.

Chcąc pobrać aktualizacje, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na X2 w kliencie Steam, wybrać Właściwości, przejąć do Beta, a następnie wybrać public_beta z listy. Hasło nie jest wymagane.

Problemy z kompatybilnością zapisów gry są mało prawdopodobne, gdyż jest to sprawdzona wersja Bonus Packa różniąca się jedynie metodą dostawy, aczkolwiek radzimy stworzyć kopię zapasową swych zapisów gry przed wstąpieniem do publicznej bety.

Jednoczenie informujemy, że X2 doczekał się nowych lokalizacji językowych: polskiej, czeskiej oraz rosyjskiej. Są one dostępne niezależnie od publicznej wersji beta, ale nadal należy traktować je jako wersje testowe.

Twoja opinia odnośnie tłumaczeń i Bonus Packa jest mile widziana. Prosimy o komentarze tutaj albo w tym angielskim wątku, jeśli wypróbowałeś nowe tłumaczenia i chciałbyś podzielić się swymi spostrzeżeniami.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Publiczna beta: X2 Bonus Pack 1.04 i nowe lokalizacje dostępne na Steam

Post by Sauron11 » Mon, 7. Jul 14, 18:47

klarix wrote:Jednoczenie informujemy, że X2 doczekał się nowych lokalizacji językowych: polskiej, czeskiej oraz rosyjskiej.
Chodzi o całą grę z nowym tłumaczeniem polskim czy tylko tłumaczenie tego bonus packa? Wiadomo kto konkretnie robił je na polski?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Mon, 7. Jul 14, 18:58

Może oryginał Ci odpowie:
At the same time we have also made the Russian, Czech and Polish localisations of X2 available on Steam.

A kto tłumaczył? Nie wiem. Myślę, że ktoś, kto siedzi w Polsce.

klarix [ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 7. Jul 14, 23:09

Według mnie dodali polska lokalizacje gry (by Sauron11 & inni), wczesniej nie było.

Co do BP to nie był bym taki pewiem pewny. Nie doczekalismy sie oficjalnej polskiej wersji 1.04 i watpie by komus chcialo sie to teraz tlumaczyc. Z reszta zadalem to pytanie w watku odnosnie tego czy BP tez jest zlokalizaowany i poki co nikt jeszcze nie odpowiedzial...


Edit:

Wlasnie sprawdzilem. Owszem polska lokalizacja gry jest dostepna, ale niestety jak podejrzewalem BP jest wciaz nieprzetlumaczony. Wszelkie komendy z paczki sa w jezyku angielskim.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 8. Jul 14, 16:07

Jak to "ktoś, kto siedzi teraz w Polsce"? Czy ktoś anonimowo przetłumaczył Bonus Packa? Bo tłumaczenia całej gry od podstaw nie biorę w ogóle pod uwagę. Teraz, po tylu latach nie miałoby to sensu. Klarix, Ty masz możliwość dowiedzieć się, kto jest autorem BP.PL, a odpowiadasz niejasno, spytaj CBJ albo Bernda, na pewno ktoś z nich to wie.

Info o BP na Steam wyraźnie mówi o polskim BP, dziwne. Jakiś ukryty tłumacz dla Egosoftu?

Odnośnie pełnej gry po polsku ciekaw jestem tej polskiej wersji, ale jeśli to wersja moja i Marcybiskupa, to może być smród.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 8. Jul 14, 16:19

Sauron11 wrote: Klarix, Ty masz możliwość dowiedzieć się, kto jest autorem BP.PL, a odpowiadasz niejasno, spytaj CBJ albo Bernda, na pewno ktoś z nich to wie.
Nie ma takiego. Bonus Pack nie zostal przetlumaczony. Egosoft wprowadza w blad piszac, ze gra jest w calosci po Polsku.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 8. Jul 14, 16:24

Ktoś te informacje musiał chyba zweryfikować, zanim puścił info na Steama, czy też wystarczyło info developera i wrzucili bez weryfikacji?

Tak sobie myślę, jak wygląda np. manual... chyba że go nie ma po polsku. Bo oryginalnie był ale tworzony dla Hurtowni Play.
Kurcze chyba nie chce mi się grzebać w tej kupie, no chyba że sprzedaż X2 na Steamie sięgnie nieba ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 8. Jul 14, 17:26

Z tego co pisze Klarix w pierwszym poście, oraz sądząc po tytule tematu, BP w wersji PL dostępny jest dopiero w wersji beta, więc zapewne należy na Steamie wybrać betę.

Egosoft prawie nigdy, przynajmniej w oficjalnych informacjach przy BP lub patchach nie podawał personali (choćby nicków), osób, które dokonały translacji na jakiś język.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 18. Jul 14, 13:55

To juz nie jest beta. Paczka BP pobiera sie automatycznie wraz z instalacja gry na steamie.

Szkoda, ze BP nie jest po polsku. Tak gracze musza miec mieszanke jezykow w grze.
Jakby ktos mial ochote na dopiecie tego na ostatni guzik, to moglbym pomoc w tlumaczniu tekstu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 18. Jul 14, 19:49

Co nie wyklucza, że dostępna jest wersja beta zawierająca polskie tłumaczenie. Nie mam tej gry na Steamie, więc nie mogę tego zweryfikować. Ale chyba wiesz jak uruchamia się wersje beta gier na Steamie? Więc możesz zobaczyć czy jest jakaś publiczna beta.
W temacie, który linkował Klarix w pierwszym poście, od dawna nie ma żadnych nowych informacji, więc chyba nic w tej kwestii nie zmieniło się od tego czasu.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 18. Jul 14, 21:56

Mam steama w trybie beta, aczkolwiek dla tego produktu zadnych wersji beta nie ma.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”