[X3 AP] rozszerzony handel

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
emilow
Posts: 1
Joined: Tue, 18. Mar 14, 14:43

[X3 AP] rozszerzony handel

Post by emilow » Tue, 18. Mar 14, 15:11

Witam
Nie mogę stworzyć nowego postu w Polish X-forum, dlatego wrzuciłem go tutaj. Może ktoś go przeniesie gdzie trzeba.


Zainstalowałem w/w skrypt z spolszczeniem i mam pewne problemy.
Mam kopalnię rudy, z której chcę eksportować. Statek handlowy nie chce
korzystać z napędu skokowego, który ma zainstalowany. jeżeli uruchomię najlepsze zdalne sprzedawanie, to statek sprzedaje zapas ogniw (100szt) na autoskok zostawia sobie 6 ogniw, ładuje rudę i leci do stacji docelowej.
Jeżeli sprzedam wszystkie ogniwa to i tak pojawię się 6 ogniw , kupuje rudę i leci by ja sprzedać. próbowałem już różne ustawienia rozkazów i za każdym razem jest tak samo. Gdzie leży problem?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 18. Mar 14, 19:52

Statek aby używał napędu skokowego, musi oprócz niego mieć zapas ogniw na wykonanie skoków.
Zapas ogniw ustawia się w rozkazach statku, sekcja "Zaawansowana konfiguracja hipernapędu". Autoskok musi być na TAK, Ilość uzupełnianego paliwa (skoki) musisz ustawić samemu. Oblicz ile skoków statek wykonuje lecąc do stacji gdzie handluje i podwój tę liczbę (bo statek musi mieć zapas na powrót, zaopatruje się tylko w swojej bazie).
Oczywiście ilość skoków to ilość miniętych po drodze bram skokowych.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 19. Mar 14, 15:42

Yacek wrote:Oczywiście ilość skoków to ilość miniętych po drodze bram skokowych.
Ilość bram + 1, myślę. I to razy dwa.

klarix [ external image ]

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 19. Mar 14, 16:35

klarix wrote:Ilość bram + 1, myślę. I to razy dwa.
A dlaczego tak myślisz?
TS przy skoku do ramy w tym samym sektorze zużywa 10 ogniw.
Przy skoku do sąsiedniego sektora 20 ogniw, na powrót musi mieć kolejne 20 ogniw. Więc jest 20x2, po co mu dodatkowe 20?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Thu, 20. Mar 14, 17:41

Tak. Dobrze liczysz. W Twoim przykładzie jest jedna brama, więc
klarix wrote:Ilość bram + 1, myślę. I to razy dwa.
(1 brama + 1) * 2 * 10 ogniw = 40 ogniw
Zgadzasz się?

klarix [ external image ]

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 20. Mar 14, 20:56

klarix wrote:Tak. Dobrze liczysz. W Twoim przykładzie jest jedna brama, więc
klarix wrote:Ilość bram + 1, myślę. I to razy dwa.
(1 brama + 1) * 2 * 10 ogniw = 40 ogniw
Zgadzasz się?
Nie.
Owszem sektory łączą połączone ze sobą pary bram, ale ma to znaczenie przy przelatywaniu przez nie "na piechotę". Wlatujesz do jednej bramy w sektorze A, wylatujesz drugą bramą w sektorze B.
Przy skoku z użyciem Napędu Skokowego nie ma to znaczenia, możesz skoczyć do dowolnej bramy w sektorze docelowym, a nie tylko do tej z pary łączącej oba sektory.
W tym przypadku "skok przez bramę" to każde połączenie między sektorami. Zlicza się ilość takich połączeń pomiędzy sektorem początkowym, a sektorem docelowym i mnoży przez dwa, bo tyle samo połączeń pokona statek w drodze powrotnej. Ilości ogniw na skok przez jedno połączenie nie liczy się, w konfiguracji "Ilość uzupełnianego paliwa (skoki)" podaje się tylko ilość skoków, ilość potrzebnego paliwa wyliczy sam sobie skrypt odpowiedzialny za tę konfigurację.

Przykład:

A-B-C-D

Między sektorem A, a D mamy trzy bramy skokowe (trzy pary bram), odległość miedzy nimi to 3 skoki.
Uwzględniają powrót ustawiamy "Ilość uzupełnianego paliwa (skoki)" na 6. Jeśli statek będzie na jeden skok potrzebował 20 ogniw, to zatankuje 6x20=120 ogniw.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Fri, 21. Mar 14, 15:28

No tak, skrypt oblicza ilość potrzebnych ogniw dodając sektor startowy. Wystarczy więc tylko nastawić ilość skoków (razy 2 na powrót). Z Argon Prime do Antigone Memorial to 3 (+3 na powrót).

Ja miałem na myśli obliczenie ilości potrzebnych ogniw, jak się posyła statek "ręcznie".

klarix [ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”