X3: TC problem z grafiką

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
tytacz
Posts: 2
Joined: Thu, 20. Feb 14, 20:44
x3tc

X3: TC problem z grafiką

Post by tytacz » Thu, 20. Feb 14, 21:07

Witam, kupiłem wczoraj grę i chciałem się przekonać czy dam radę (:wink:), ale odpadłem już na samym początku, a mianowicie karta graficzna (HD8750m) w moim laptopie powoduje dziwne artefakty graficzne, które uniemożliwiają grę.

Tak to wygląda:
http://i2.minus.com/ieQP4ebcWmr2.jpg

Problem znika przy przełączeniu się na zintegrowanego Intel HD4000, ale wtedy wydajność w grze leci na łeb.

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Zabawa ustawieniami graficznymi gry nic nie daje, bo to samo się dzieje na maksymalnych, jak i minimalnych.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 20. Feb 14, 23:05

A można się dowiedzieć jaką wersję gry masz? Może pomoże instalacja najnowszych sterowników, lub łatki coś naprawią (o ile 3.0) - spróbuj zaktualizować do 3.1, potem do 3.1.1 i na koniec 3.2 . Jeśli to bug to pewnie wyeliminowali go gdzieś po drodze. Jeśli nie ... przykro mi - wina sprzętu, z którym gra nie chce się dogadać.

tytacz
Posts: 2
Joined: Thu, 20. Feb 14, 20:44
x3tc

Post by tytacz » Thu, 20. Feb 14, 23:08

SourVenom wrote:A można się dowiedzieć jaką wersję gry masz? Może pomoże instalacja najnowszych sterowników, lub łatki coś naprawią (o ile 3.0) - spróbuj zaktualizować do 3.1, potem do 3.1.1 i na koniec 3.2 . Jeśli to bug to pewnie wyeliminowali go gdzieś po drodze. Jeśli nie ... przykro mi - wina sprzętu, z którym gra nie chce się dogadać.
No właśnie problem w tym, że to najnowsza wersja gry ze steam (3.2c).

No nic, poszukam jeszcze i może ktoś miał podobny problem.

EDIT:

Hmm, dziwne, ale rozwiązaniem jest granie w trybie offline steam i wtedy wszystko działa ok. Po włączeniu trybu online, artefakty znowu się pojawiają...

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 21. Feb 14, 06:42

Zainstaluj najnowszego patcha dostępnego w dziale download, będziesz mógł grać bez Steam.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 21. Feb 14, 11:04

Zapewniam cie, ze karte by udzwignac gre masz wystarczajaca. qW laptopie mam 5850 i naprawde daje rade.

Zwyczajnie zacznij zabawe od podstaw. Instalacja nowego sterownika, odpalanie gry z roznymi ustawieniami grafiki.
Nic mi nie przychodzi na mysl dlaczego Steam w trybie online mialby powodowac takie babole.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”