Help me!

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Help me!

Post by Jakub » Thu, 18. Mar 04, 12:43

Mam problem ze statkami typu M1 i M2:
Jak mam wprowadzić statek np. typu M3 do krążownika-sam steruje Krążownikiem.
Wiem że jest komenda-którą stosuje, ale co później-mam zwolnić opuścić osłony?
Narmer

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Thu, 18. Mar 04, 17:23

Praktyka pokazuje, ze warto zatrzymac wieksza fregate, gdy chcemy, by zadokowal do niej mniejszy statek. Manewry statkow znajdujacych sie w ruchu sa bowiem rzecza trudniejsza, przeznaczona dla zawodowych pilotow statkow najciezszej klasy.
Jesli dowodzisz np. klasa M1, wydaj zdalne polecenie statkowi, by zadokowal w M1, po czym przynajmniej zwolnij do predkosci mniejszej niz ta, z ktora leci wskazany statek - i staraj sie leciec prosto, inaczej nie unikniesz kolizji! To okropne uczucie, gdy obserwujesz z mostka swoj statek, ktory po zderzeniu eksploduje tuz przed Twoim nosem. Nie musisz opuszczac tarcz - Twoja fregata ma specjalna sluze, ktora przyjmuje statki.
Bardziej skomplikowanym manewrem jest kierowanie mniejszym statkiem dokujacym do M1, ktory jest w ruchu. Ten wymagajacy duzych zdolnosci i refleksu manewr jest czesta zabawa pewnych siebie pilotow. Wbrew pozorom bardzo szybkie i bardzo zwrotne mysliwce sprawdzaja sie gorzej w takich sytuacjach - kosmos jest pelen szczatkow statkow prowadzonych przez mlodych, brawurowych pilotow, ktorzy pierwsze zarobione pieniadze wydali na maszynki do podnoszenia poziomu adrenaliny we krwi.

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Fri, 19. Mar 04, 12:27

Wielkie dzięki Marcy... :) :idea:
Narmer

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Wed, 24. Mar 04, 11:39

Mam kolejny problem, ale tym razem związany z komunikacją.
Kupiłem sobie Argona Colloseum i mogę w nim "zakotwiczyć" 130 statków.
24 Argon Nova mam w Shipyardzie.
Czy jest komenda pozwalaja mi abym mógł wszystki statki z shipyardy zadokować naraz w M1? I czy mogę również naraz wszystkim nadać komendę "Home"(nadaje lokate domu, statku)?

Męczy mnie to ciagłe jeden po drugim wydawanie każdemu komendy co, jak i gdzie! :lol:

Pozdrawiam
Narmer

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 24. Mar 04, 14:13

A probowales komendy "Command to all ships in sector" ?
Jesli wczesniej nadales statkom przynaleznosc do Kolosa, powinienes odwolywac wszystkie statki naraz.
Nie wiedzialem, ze grasz juz w X2.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 24. Mar 04, 16:10

Marcybiskup wrote:Nie wiedzialem, ze grasz juz w X2.
Słuszna uwaga Marcy :) Jakub - przyznaj jaką wersje posiadasz - legalną czy nielegalną. Wiesz chyba co tu grozi za posiadanie pirata? :twisted:

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Fri, 26. Mar 04, 11:10

Sauron11-nigdy bym nie będe miał pirata. A na razie gram W demo :lol: .
Ale i tutaj się uczę-dlatego zadaje pytania!

Jeszcze tego Marcy niepróbowałem. Dziś użyje tej komendy i powiem o skutkach :idea:

Dzięki!
Pozdrawiam
Narmer

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”