X Rebirth - spostrzeżenia, rady i wnioski o pomoc

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
AC10_EA
Posts: 2
Joined: Tue, 17. Dec 13, 09:52

X Rebirth - spostrzeżenia, rady i wnioski o pomoc

Post by AC10_EA » Thu, 19. Dec 13, 10:18

Witam Wszystkich X-userow !

Szukam Kogos Kto gra na biezaco w XRebirth.
Poniewaz od poczatku mialem same klopoty-niedorobki napotkane w grze po 4 dniach spedzonych w grze (~96godz) , postanowiłem zaczac od nowa od ,,0" - Nowa Kampania :(

Szukam odpowiedzi na wiele pytan dotyczących nawet poziomu podstawowej obsługi poniewaz jak zauważyłem - działania intuicyjne i logiczne zawodzą. W grze jest wiele błędnych skryptow ktore wymagaja tylko aktualizacji - brak obejsc a ingerencja w plik save konczy sie nie zaladowaniem gry !

Prosze Szanownych graczy o odzew i pomoc. Ponizej kilka najwazniejszych dla mnie problemow (jesli znalazlem rozwiazanie od razu podaje!):
1. Moj transportowiec nie moze handlowac ?
- problem w tym ze nie mozna nadac mu kilku zlecen na raz. nalezy handlowac pojedynczo - jedno zlecenie - realizacja - info o zakonczeniu - nastepne
2. Transportowcu brakuje paliwa
- problem prawdopodobnie wiąze sie z pkt 1. poniewaz nie mozemy zakupic-uzupelnic paliwa poniewaz handel jest ,,przytkany", nie pomaga tutaj wykasowanie kilku zlecen w pliku save (Uwaga lepiej nie grzebac tutaj a jesli Ktos chce , napewno zapisać kopie)
3. Budowa okretow
- zlecilem budowe okretu klasy Carrier w Albionie-dealer ship, niestety gdy wylecialem na zewnatrz pojawil sie jedynie zarys jakby czesci statku. produkcja stanela na ,,0%". Wyruszylem na przejazdzke i po jakis 4 godz gdy wrocilem ...to samo ! u dealera info rowniez takie samo ,,0%".
- dowiedzialem sie na forum ze moze brakuje im czesci ale to nieprawda gdyz przy zakupie (za ktore zaplacilem) byly podane wszystkie potrzebne-dostepne czesci ! Czy Ktos wie co nalezy zrobic ...czy to blad i nalezy czekac na aktualizacje ?
4. Kredyty
- fakt, przez pierwsze godziny gry biegalem po stacjach i zbieralem wszystko ze skrzynek i szafek - BLAD ! ...to mizerne kwoty. Najlepszym rozwiazaniem jest zbieranie pozostawionych w kosmosie pojemnikow. Niestety jest to mozolna robota ale jak poswiecimy ok 40min lotu to otrzymamy srednio 10mln kredytow ze sprzedazy.
- mozna oczywiscie dokonac abordazu na innych transportowacach i potem je sprzedac - ja uznalem wyzszosc zbierania smieci nad rozbojem :)
Uwaga po ostatniej aktualizacji z ver 1.90 do 1.20 odczulem spadek cen za sprzedaz roznych znalezionych towarow jak rowniez to ze jest ich znacznie mniej :( ...szkoda ze musialem zaczac od poczatku gre !
5. Wynajem - zakup wspolpracownikow
- nie warto wydawac kredytow na umowy z pracownikami zanim sytuacja tego bedzie wymagac np ...wynajalem specjaliste , arcitekta, dodatkowego kapitana ..myslac o budowie stacji ....temat zbyt odlegly ! nie warto wczesniej wydawac kredytow ..dopiero w momencie wyraznej potrzeby !
6. Czy Ktos wie jak odkryc - dotrzec do nowej galaktyki ?
- bramy przeskoku sa zniszcone i nieaktywne ! ...co nalezy zrobic ? ...jedynym pomyslem jest dla mnie eksploracja ale przeciez na dopalaczach nie bede lecial do nowych sektorow ! hmmm?
...na razie to tyle, jesli Ktos zna podpowiedzi na moje watpliwosci prosze o podanie. Pozdrawiam

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X Rebirth - spostrzeżenia, rady i wnioski o pomoc

Post by bufi » Thu, 19. Dec 13, 18:38

AC10_EA wrote: 6. Czy Ktos wie jak odkryc - dotrzec do nowej galaktyki ?
- bramy przeskoku sa zniszcone i nieaktywne ! ...co nalezy zrobic ?
Jesli piszesz o tej bramie w Exhaustless Mines, to zapomnij. Ta brama jest nieaktywna i nie bedzie dzialac. Wykonuj misje watku glownego. W pewnym momencie dostaniesz dostep do kolejnego Systemu (nie galaktyki!). Po kilku misjach dostaniesz dostep do nastepnego itd.

Co do reszty, to ciezko powiedziec. Ekonomia AI kuleje, czasami dziala, czasami nie. Kolejne łatki za duzo nie poprawiaja. Glowne zalozenia gry, jak handel, walka, zarzadzanie Imperium nie dziala albo w ogole nie ma. No ok, fajnie jest zrobione przejmowanie statkow, tylko co z tego skoro sa bezuzyteczne.
Nadal brak podstawowych komend czyni te gre niegrywalna i te menu uzytkownika...

Odkladam Rebirtha na jakies pol roku i ide grac w Rome2.

P.

AC10_EA
Posts: 2
Joined: Tue, 17. Dec 13, 09:52

bufi ...dziekuję

Post by AC10_EA » Fri, 20. Dec 13, 08:48

Witaj ...tak masz rację lepiej odłożyć gre i wrócić do galaktyki za jakiś czas
...dzięki za odpowiedż
pozdrawiam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”