X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 20. Nov 13, 14:27

http://www.pcgames.de/X-Rebirth-PC-236813/
Ale był łagodniejszy w ocenie (39%) niż ocena graczy (35%) :)


Btw. fajnie wygląda skala zjawiska zwanego X-Rebirth w porównaniu społeczności angielskojęzycznej - na ichnich forach mnóstwo wątków, każdy otwiera swój własny, po kilka stron wątków dziennie, dziesiątki postów, i naszej - raptem trzy wątki z marnym postępem w postach :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 20. Nov 13, 17:15

Sauron11 wrote: - raptem trzy wątki z marnym postępem w postach :wink: .
No. A miało byc tak pieknie, wywiady miały być, autografy.
Narazie to nie ma o czym pisac. 80% contentu po prostu nie dziala w grze. Mozna sobie polatac, postrzelac co najwyzej i pozwiedzac.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 20. Nov 13, 20:25

Sauron11 wrote:http://www.pcgames.de/X-Rebirth-PC-236813/
Ale był łagodniejszy w ocenie (39%) niż ocena graczy (35%) :)


Btw. fajnie wygląda skala zjawiska zwanego X-Rebirth w porównaniu społeczności angielskojęzycznej - na ichnich forach mnóstwo wątków, każdy otwiera swój własny, po kilka stron wątków dziennie, dziesiątki postów, i naszej - raptem trzy wątki z marnym postępem w postach :wink: .
Z czego 80% to krytyka, ale to bardzo dobrze Egosoftowi nalezy kubel zimnej wody za to co wydali.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Wed, 20. Nov 13, 23:02

Wiecie jakby co to mogę jakiś wątek otworzyć. :P Ale ile osób odwiedzających nasze forum obecnie gra? :P Sam ze sobą nie będę gadał :D
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 21. Nov 13, 11:35

Otwieraj i pisz, zobaczysz co się stanie, do każdego pytania osobny wątek. Będzie miło zobaczyć jutro 20 nowych wątków o Rebirth . :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 24. Nov 13, 00:18

http://afmodding.comli.com/news/?p=144

Pojawila sie ciekawy wpis od jednego z weteranow sceny moderskiej X - Serial Kicked, ktory od jakiegos czasu pracuje nad wlasna gra.
Teskt jest dlugi i po angielsku, ale kto nie ma z tym problemu to warto sie zapoznac.
W tekscie miedzy innymi, o siermieznym wykonaniu, skopanym interfejsie, preorderach, zepsutym AI, o oczekiwaniu ze moderzy naprawia gre, o tym ze Egosoft lubia skubac cudze kąski nie pytajac sie o zgode na ich wykorzystanie w produkcie, o nagminnym wykorzystywaniu spolecznosci do prac na gra (darmowe testy i tlumaczenia) z pomijamien ich uwag co do gry. Jednym slowem - nie wazne co mowia, robmy swoje!
Stop using forum users as free beta testers. And if you do nonetheless, ****** listen to them ! Also, in general stop using your community as free workforce.

You replaced professional beta testers (with at least basic code knowledge) by a bunch of fans. And i don’t mean that as an insult toward the said beta testers, but they served no purpose. Not being paid they had no real voice (“ignore them, they are just X3 fanatics” kind of mentality).

Ps. nieco o grze nad ktora SK pracuje
This said, given the experience I got writing Grand Rogue Auto, I am currently building, well, something very similar to X3, in 2D, with a nice GUI, taking advantage of all the core your computer may have to offer. It will be 100% moddable, procedurally generated and hopefully fun to play :) More info will come as soon as the 7day prototype is finished. Also, it will be a donate ware. (free, give money if you feel like it).
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Bladz
Posts: 2
Joined: Tue, 15. May 12, 17:24
x4

Post by Bladz » Sun, 24. Nov 13, 22:46

O nowy X-R kupie ->nie znam angielskiego - to nic wcześniej dawałem radę dam i teraz ->Mam :lol: I nie dałem rady :evil:
Siedzę nad owym tytułem +-48 g gry i ....
Poczekam aż ktoś wspaniałomyślny zrobi PL i naprawi coś co na wyjściu nie powinno być wydane :!:
Też tkwie na misji" kup 100 Energy..."
Też uważam że :
+ jak na ego grafika ok w porównaniu z poprzedniczkami
+ autostrady i ogrom mapy (choć są też i sztuczne ściany )
Zrypali :
- czytelność map i sektorów
- interfejs ( przez niego mało kabli w gracie nie pogryzłem)
- bugi już na dzień dobry - wyjście z kokpitu do wnętrza statku i powrót przez przycisk na ścianie - zapomnij (trzeba przez interfejs)
-znalezienie czegokolwiek i gdziekolwiek - loteria i kilka godz gry
- gra na joysticku masakra jednak klawisze +mysz
- ubicie kogoś chowającego się w kompleksie i nie stracenie repki - loteria- celowanie skopane



Nie obchodzi mnie czy to robili pod jakowąś konsole czy nie ale ... że jaja sobie zrobili z graczy to już insza inszość :evil: Mikolaja zechcieli to im bacik i wiadro z wodą przytargał ...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 25. Nov 13, 11:56

Bladz - pytanie do Ciebie nie w temacie ale z ciekawości - na pewno wiedziałeś co ono oznacza ;) ?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Bladz
Posts: 2
Joined: Tue, 15. May 12, 17:24
x4

Post by Bladz » Mon, 25. Nov 13, 13:23

Sauron "jestem z tej epoki gdzie w szkole uczono że CCCP jest naszym największym przyjacielem " i język maszych wschodnich braci znam :D

xanth
Posts: 78
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by xanth » Mon, 25. Nov 13, 17:00

Pojawiła się recenzja na Golu: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=9398

X.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 25. Nov 13, 17:13

Wlasnie tez mialem nadac powyszy link ale kolega xanth mnie ubiegl...

Oto pojawila sie recka od Eurogramer.pl
http://www.eurogamer.pl/articles/2013-1 ... h-recenzja

Tez slabo, podobnie jak wg. GOL.

Tymczasem na metacritic oczekiwanie, kto zada Rebirthowi "ostateczny cios" i pojawi sie pierwsza wiazana ocena ze strony krytykow z branzy.

http://www.metacritic.com/game/pc/x-rebirth
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 25. Nov 13, 18:08

Ja też pomyślałem o recce, wlazłem na GOL i chciałem zapodać linka, ale już mnie wy dwaj ubiegliście ;).
Ocena systematycznie spada, czekamy na 3.0 na metacritic, jak zejdzie poniżej to gwóźdź do trumny...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Wou
Posts: 471
Joined: Tue, 25. Jan 05, 21:58
x4

Post by Wou » Mon, 25. Nov 13, 18:16

Cóż, cieszę się, że wytrwałem w życiowej zasadzie "nie kupuj preorderów". Może za parę miesięcy będzie sens kupić to na promocji?

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 25. Nov 13, 18:45

Jak ja sie ciesze ze nie kupiłem, a miałem chwile słabości - przeglądając steama z piwkiem w ręku (jak to "typowy internauta" wg klasyka) poważnie się zastanawiałem, ale jednak na szczęscie jest metactitic :)

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 25. Nov 13, 19:02

A ja wzialem pierwszego dnia w preorderze ze EgoShopu. Czy zaluje? Zaluje, że ta gra jest tak slaba. Choc sam silnik gry i mozliwosci rozwoju sa obiecujace. To taki Stalker albo Sword Of The Stars2 po premierze. Po roku czy dwoch, bedzie grywalny :)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 26. Nov 13, 12:30

Jeśli porównywać do Czystego Nieba, który i dzisiaj jest niegrywalny (niestabilność + balans trudności), to dość kiepsko wróży to Rebirthowi :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Tue, 26. Nov 13, 19:09

I tu się z Tobą nie zgodzę :). Czyste niebo nie jest wcale takie niegrywalne, choć rzeczywiście chyba najsłabsze w całej serii. Ale klimatu mu odmówić nie można choć i w tej sprawie to oczywiście kwestia gustu. Jeśli zas chodzi o Rebirth to bym jej jeszcze nie przekreślał. Dla mnie największa wadą tej gry są bugi , nie design. Nawet sam interfejs tak krytykowany ma w sumie taka samą strukturę jak wcześniejsze X-y tylko tam są okna a tu "Mass -efektowo dialogowy" twór. Zasada jest jednak podobna. Po wciścięciu jakiegoś klawisza otwiera sie kolejne podmenu itd... Jeśli pozwoli się graczom na przypisanie skrótów z klawiatury, utyskujących na "międzymordzie":wink: bedzie znacznie mniej.
Po usunięciu błędów z handlem i kulejąca ekonomią mogę przymknąć oko na kiepskie tekstury w stacjach a nawet na wszędobylskie babcie o glosach seksownych lasek. Chyba za dużo wiatru słonecznego łyknęły to ponoć źle na skórę wpływa. :lol: Ciekawi mnie , na ile Egosoft ulegnie narzekaniom i ile zmienią w interfejsie. Jakby nie patrzeć dodanie nowych lub, jak kto woli "starych" funkcji i możliwości będzie swoistym przyznaniem się do pomyłki. Wprawdzie w któryms ze swych postów CBJ wspominał, że planują wzbogacic interakcję z posiadanymi statkami i poszerzyć zakres komend, lecz nie wiadomo na ile się w tej materii zdecydują.
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 26. Nov 13, 20:01

Sorkvild wrote:
Tymczasem na metacritic oczekiwanie, kto zada Rebirthowi "ostateczny cios" i pojawi sie pierwsza wiazana ocena ze strony krytykow z branzy.

http://www.metacritic.com/game/pc/x-rebirth
No i dostal, najslabsza ocena od niemieckiego portalu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Tue, 26. Nov 13, 23:13

bufi wrote:A ja wzialem pierwszego dnia w preorderze ze EgoShopu. Czy zaluje? Zaluje, że ta gra jest tak slaba. Choc sam silnik gry i mozliwosci rozwoju sa obiecujace. To taki Stalker albo Sword Of The Stars2 po premierze. Po roku czy dwoch, bedzie grywalny :)

P.
..... tak, tak współczujemy ci bardzo, bezsensownie wydanej kasy. :D
Jednym z głównych założeń nowej odsłony serii miało być uproszczenie interfejsu. X Rebirth miał być [jest ??!] łatwiejszy w obsłudze od swoich poprzedniczek, które miały opinię wybitnie skomplikowanych i trudnych. Wszystkim biadolącym, 'odkrywającym' hameryke polecam ten text http://forum.egosoft...der=asc&start=0
Gra w zamyśle, tworzona była TYLKO pod Xboxa !! z wszelkimi tego konsekwencjami http://i.imgur.com/8H5fsDy.png. a to oznacza iż
Choc sam silnik gry i mozliwosci rozwoju sa obiecujace.
...to mrzonki drogi kolego, a to za co zapłaciłeś to jakieś pomyje z konsolowej tacy.
O co ten tumult i złorzeczenia ? nie widziały gały co kupowały ??!
Teraz :evil: - zapomnijcie o tej karykaturze, szkoda energii na spolszczenia, mody i skrypty. Silnika gry nie przeskoczycie ! EGO na PC postawiło krzyżyk.
Ja postawię na nich. Konkurencja tylko na taki 'klops' czeka.
...cytat z marzyciela.
"We now have an opinion of Egosoft studio boss Bernd Lehahn:
"We are experimenting for a long time with console versions of our games X3 Reunion we had already run on the Xbox 1 and Xbox 360 At that time we had problems with the menu and.. the console memory so that we could experiment did not continue. too, during the development of X Rebirth, we have experimented with Xbox 360. A controller controller that is supported now, we have time to implement, the memory problem persists on Xbox 360, however. We had our universe can not accommodate the size with its many details on the console. Therefore, we have again decided against a console version - X Rebirth is a PC game. However, we are very excited about the new consoles, the Xbox One, and in particular the PlayStation 4, so we will deal with it as soon as our time permits."

Najzwyczajniej w świecie gracze komputerowi zostali oszukani. Obiecywano kontynuację Serii X //po to wydano Albiona !!! zapomnieliście ? // Obiecywano, 7lat tworząc i wydając pod naciskiem dystrybutora - hybrydę z XBoxa!.
I wcale nie chodzi o to, że ...nowy design, że inny interfejs etc. itd. CHODZI o to, że wszystko jest skopane i nie działa prawidłowo.
Mapy, handel, interakcja z otoczeniem... szkoda czasu na wymienianie wszystkich protez - boooo to co jest -> to jakieś szczątkowe protezy! . Ta gra bardziej przypomina coś w rodzaju G-Police, cywilne jednostki które latają jak po sznurku, to nie kosmos tylko jakieś śródmieście, zwłaszcza ze słychać(sic!) często przelatujące na sygnale radiowozy które namiętnie kogoś ścigają. Zamiast w kosmosie lata się wokół jakichś mego kompleksów lub w gęstej zupie usianej skałami jak dobra kasza skwarkami. TU trzeba trzymać się autostrad ! / kto to w ogóle wymyślił /, mapa wygląda jakby dziecko pierwszy raz dostało kredki i kartkę. Aby dostać się z punktu A do B lecimy dookoła sektora.
Ego było naciskane prżez steama by wydać grę w terminie i stąd te ****'y. Mimo wszystko trzeba mieć niewiarygodny tupet by wydać tak nie dopracowaną grę nikomu nic nie mówiąc.


O ilości fps'ów na najmocniejszych PC nie wypada nie wspomnieć. Seria "X" skończyła się na X3: Terran Conflict. Rebirth - to już nie jest świat 'X' jaki znamy z poprzednich 7 odsłon a jakiś zmodyfikowany, upiększony, niby sfabularyzowany, uproszczony ARCADE, niczym 'niepełnosprawny' brat Mass Effect'a.
[ gracz może prowadzić tylko i wyłącznie jeden okręt !? - okręt po którym może sobie chodzić, korytarze, kabiny, załoga i coopilotka....... nie brzmi znajomo ?. ]

Egosoft już dawno "oddał" się Steamowi.[ czytaj chcą zarobić dużą kasę ]. Na kilometry wygląd, interfejs i sterowanie ŚMIERDZI konsolą.
Ocena dla graczy, którzy siedzą w X'ach -----> 1+/10 (omijać z daleka - dno, muł i wodorosty)
Ocena dla nowych graczy naciągana 3/10
Jak dla mnie, to TO co jest aktualnie w tej wersji gry / ALFA? / to nawet na demo się nie nadaje. / powyższe - OPTYMALIZACJA!!! - brak PL'u / :lol:


...end transmission http://www.youtube.com/watch?v=LxUx96-6-dw#t=28

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 27. Nov 13, 06:12

marcx wrote:[...]
O co ten tumult i złorzeczenia ? nie widziały gały co kupowały ??!
No sory 'kolego' ale nie jestem jasnowidzem, zeby wiedziec co bedzie w grze 3 mies. przed premiera.
Trzeba bylo byc takim 'bohaterem' przed premiera i ostrzec wszystkich przed bublem a nie zgrywac teraz wielkiego krytyka. Teraz to kazdy widzi jaka gra jest. A to, ze nie widzisz zalet silnika gry to tylko i wylacznie Twoj problem.


P.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”