Czy kupisz nową X-Rebirth?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Czy masz zamiar kupić X-Rebirth

Poll ended at Thu, 9. May 13, 12:12

Tak, kupię niezależnie od ceny
4
33%
Raczej kupię, jeśli cena będzie ok
2
17%
Jeszcze nie wiem czy kupię
6
50%
Zdecydowanie nie kupię
0
No votes
Nie wiem, nie mam zdania
0
No votes
 
Total votes: 12

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Fri, 12. Jul 13, 22:11

Dziękuję za odpowiedź. Coś w tym jest, odnośnie tej dystrybucji. W związku z tym żółć moją powinienem wylewać na dystrybutora a nie producenta :) .
Swoją drogą trochę mnie to dziwi . O ile Koch media, czy Enlight to markiraczej mało znane , to Deep Silver kojarzy mi sie przy wielu niezłych produkcjach, żeby daleko nie szukać np. STALKER Clear SKY. Powinni chyba zadbać o reklamę.Trochę zaskakujące jest również podejście naszych rodzimych wydawców, w końcu więcej sprzedanych egzemplarzy oznacza również większy zysk dla nich. Czyżby nie wierzyli ,że w naszym kraju sa jeszcze ludzie którzy grając chca mieć wybór między strzelaniem a myśleniem :P :?:

Wiem,że Deep Silver to dywizja Koch Media, po prostu nazwa lepiej zapada w pamięć , to chyba przez filmiki na początku :P
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 22:23

SEBA_DECEMBER Dobry tok myślenia jednak umknął ci fakt, że space simy to w naszym nadwiślański kraju gatunek który od dawna już jest wymarły. Jednak jest promyczek nadziei - ostatnimi czasy przeżywa odrodzenie za pomocą KickStartera. Nagle okazało się że ktoś w to chce grać i powoli zaczęły pojawiać się produkcje takie jak np. Star Citizen czy Xeno Galxies (swoją drogą to Xeno Galaxies zapowiada się nieźle). A skoro inne space simy odnoszą sukcesy to po cichu liczę, że polski wydawca X-Rebirth pójdzie po rozum do głowy i zaprezentuje szerszej publiczności dzieło Egosoftu.

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Fri, 12. Jul 13, 22:34

Oby tak było . Pomyśl, jak to by mogła być gra , gdyby twórcy dysponowali budżetem takiego SKYRIMA albo Mass Effecta. :roll: .
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 22:45

Po prostu gra byłaby bardziej dopracowana. Moim zdaniem pousuwaliby większość bugów, polepszyli optymalizację (można by grać na słabszych PC-tach), polepszyli trochę grafikę i powiększyli obszar gry o kolejne sektory. Ale to czego najbardziej bym chciał to zamiana sztucznej głupoty na sztuczną inteligencję - czasami krew człowieka zalewa jak widzi, że jego statki z rozkazem ataku latają wokół nieruchomej i bezbronnej stacji lub strzelają przez chwilę po czym efektownie rozbijają się o nią.

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Fri, 12. Jul 13, 23:01

Racja. Moim skromnym zdaniem inteligencja sztucznych pilotów pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza podczas walki. Więcej smodzielnie zdziałam w korwecie niż wysyłając 2 M7 z drobnicą ... Mnie się marzy możliwośc lądowania na planetach i toczenie tam rozgrywki np samodzielne podchodzenie do kupców, czy najemników, rozmawianie z nimi , zawieranie sojuszy i umów...czy podejmowanie się zadań lub jak kto woli questów. Wobraź sobie np masz za zadanie uwolnic więźnia z pirackiej stacji i możesz wybrać między zabraniem kilku M2 i sterroryzowaniem korsarzy lub cichym podejściem i wśliźnięciem się na pokład a następnie np zhakowaniem drzwi do celi... ech... rozmarzyłem się i wyobraźnia mnie poniosła trochę..:) Już wracam na ziemię, to jest , chciałem napisać, do sektora w przestrzeni... :)
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Fri, 12. Jul 13, 23:21

To co opisujesz za niedługo (a może za długo) da się zrobić - w Xeno Galaxies. Puki jest w fazie wczesnej alfy (filmiki DevDiary już są) ale zapowiada się świetnie. Grafika jak w Minecrafcie (to minus) ale i swoboda jak w Minecrafcie - statki czy stacje możesz zbudować sam według własnego widzimisię. Nie będzie ani w zamieżeniu nie miało być tak złożone jak X-Rebirth ale co stoi na przeszkodzie w posiadaniu obu gier ? Ja z niecierpliwością czekam na obie - no dobra może na X-R bardziej - jednak w perspektywie mam dłuuugie czekanie, a i z dostępnością obu dzieł może być ciężko.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Sat, 20. Jul 13, 17:10

A tu coś, co tylko umocniło moje przekonanie że gry w Polsce są o wiele za drogie.

nex6
Posts: 4
Joined: Tue, 26. Sep 06, 08:04
x2

Post by nex6 » Fri, 23. Aug 13, 18:44

Gry - szczególnie premierowe są faktycznie drogie w proporcji do średnich, polskich zarobków na umowie śmieciowej, albo i bez niej, ale mimo wszystko nie tak strasznie aby dorośli ludzie nie mieli ich kupić, a w Xa jako niszową grę hard SF, które nie bije w tym dziesięcioleciu rekordów popularności grają zapewne tak jak w EVE i StarTreka raczej gracze z pokolenia boomu sciencie fiction dla których Odyseja 2001 nie była ciężkim kawałkiem literatury, a tym bardziej filmu ;)

Kupię nowego X-Rebirth jak będzie miał przynajmniej anglojęzyczne pudełko, bo nie lubię pobieranych gier ze Steama (jak moje, to moje i ma stać na półce). Grałem w z przyjemnośćią w X-Tension, potem z pewną frustracją w X2, bo mocno stracił na dynamice, chociaż częściowo poprawiły wrażenie dodatkowe skrypty. Najmniej pograłem w X3. Kupiłem wcale nie drogo, bo za jakieś 30 zł. Nie wiem czy było lepsze wydanie np z papierową instrukcją, ale polska wersja przynajmniej nie miała StarForce, który niszczył mi sprzęt i system. Niestety trochę brak czasu doskwierał i X zostały przygniecione innymi grami.

Reklama Rebirth i inne dev filmy robią naprawdę przyjemne wrażenie. Jedyna niemiła wiadomość to to, że znowu uziemią gracza w jednym statku jak w pierwszym X-BTF. Rozumiem, że zabrakło kasy na projektowanie dziesiątek pokładów, ale ja bym sie pogodził z jednym byle parametry każdego okrętu były inne :D

Wkurza mnie w Xach jedna cecha. Jedynie w pierwszej częśći statki zachowywały się dynamicznie reagując na zmiany lotu co było miłą iluzją dla poczucia, że siedzimy w maszynie z silnikiem generującym jakieś przeciążenie. W X2 jeszcze z widoku kabiny dało się zauważyć efekt dopalacza, chociaż to i tak nie to co w X-BTF. W pozostałych częściach czuje się w statkach X tak jakby były martwym punktem wokół którego porusza się wszechświat. Niemiłe wrażenie w porównaniu do gier takich jak Freelacer, Freespace (celowo pominąłem gry jedynie kokpitowe jak Starlancer, lub WC, TIE). Chciałbym mieć widok zarówno z kokpitu jak i z tyłu statku na który patrzy się z podobną dynamiką jak w grach wyścigowych na samochód. Statek kosmiczny na ekranie podobnie jak inny pojazd musi generować złudzenie ruchu, a nie stać martwo jak wypalone piksele. Po to jest gra aby zaspokajać zmysły :/

X-Rebirtch startuje w listopadzie, więc lepiej aby nie miał obsówy, bo 2014, to będzie złoty rok konkurujących space simów i chociaż kilka gier na takiej pustyni powinno zostać natychmiast wchłonięte, to szczególnie czekam na Elite Dangerous Brabena i Star Citizen Chrisa Robertsa. EVE Valkyrie na silniku 3D Unity do przeglądarek, chmm... może przygnieść Battlestara dla przeglądarek.

Ja się z tego urodzaju cieszę i pozdrawiam wszystkich fanów X tym bardziej, że to mój pierwszy post na tym forum od x lat :)
Last edited by nex6 on Fri, 23. Aug 13, 19:23, edited 1 time in total.
X-BTF, X-Tension, X2, X3

bufi
Posts: 1343
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 23. Aug 13, 19:18

nex6 wrote: Ja się z tego urodzaju cieszę i pozdrawiam wszystkich fanów X tym bardziej, że to mój pierwszy post na tym forum od x lat :)
Witaj na forum,
widac wiadomosc o Rebircie dotarla do najstarszych i najodleglejszych zakątkow galaktyki :)

Zobaczymy jaki bedzie X Rebirth. Duzo wskazuje na to, że to bedzie taki X:BTF meet Freelancer z elementami GTA. Pojawia sie coraz wiecej szczegolowych informacji na temat samej rozgrywki.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. Aug 13, 14:42

SEBA_DECEMBER wrote:Oby tak było . Pomyśl, jak to by mogła być gra , gdyby twórcy dysponowali budżetem takiego SKYRIMA albo Mass Effecta. :roll: .
Wtedy wreszcie wylądowalibyśmy na pięknie zaprojektowanych planetach :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 6. Sep 13, 23:18

Cześć! Ja kupię, tak na 90% :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

bufi
Posts: 1343
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 10. Sep 13, 17:08

Stalovy wrote:Cześć! :)
Stalovy :) A gdzieś był tyle czasu? ;)

P.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 10. Sep 13, 18:38

Błąkałem się po odmętach internetów, aż znalazłem linka do trailera X-R :)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 12. Sep 13, 22:42

Wszelki Duch! :o
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”