Stacje i statki zatrzymuja sie po jakims czasie

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
TheTrollinator9001
Posts: 20
Joined: Tue, 25. Sep 12, 11:31

Stacje i statki zatrzymuja sie po jakims czasie

Post by TheTrollinator9001 » Tue, 25. Sep 12, 11:37

Po okolo 5 minutach od wejscia do innego sektoru wszystkie statki i stacje (te poza sektorem tez) po prostu staja i sie nie ruszaja dopoki nie zmienie sektora. Cholernie to denerwuje bo nie moge zostawic x3 wlaczonego na noc zeby sie samo gralo. Jest jakis fix do tego? Gram na X3TC 3.1.1 angielska wersja.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 25. Sep 12, 13:49

A jaką Ty masz przyjemność z tego, że się samo gra? ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

TheTrollinator9001
Posts: 20
Joined: Tue, 25. Sep 12, 11:31

Post by TheTrollinator9001 » Tue, 25. Sep 12, 15:15

Sauron, nie pytalem o Twoja opinie na temat mojej przyjemnosci z gry lub mojego sposobu grania, pytalem tylko czy jest jakis fix ktory by zmuszal te NPC zeby co jakis czas resetowaly swoj cel a nie staly ciagle w jednym miejscu i nie ruszaly sie z celem "moving to position".

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 25. Sep 12, 16:12

Ok, jesteś więc pewnie jednym z tych praktycznych użytkowników, którzy na forum logują się tylko po to by zadać pytanie, gdy mają problem, a potem znikają tak szybko jak się pojawili i którym nie zależy, aby zapoznać się z kolegami ;). W sumie można i tak, zatem nie spamuję Ci już w temacie, życzę powodzenia i znikam :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

TheTrollinator9001
Posts: 20
Joined: Tue, 25. Sep 12, 11:31

Post by TheTrollinator9001 » Tue, 25. Sep 12, 16:48

Kolegow mam wystarczajaco duzo, ale jesli az tak bardzo potrzebujesz nowych to moze wyjdz na dwor do parku albo cos i tam poszukaj.

Anyways, ja na tym forum siedze odkad zainstalowalem X3 a konto zalozylem dzisiaj.

A teraz wracajac do mojego problemu, juz nawet przeskakiwanie z sektora do sektora nie pomaga w przywroceniu produkcji moim fabrykom, niektore permamentnie przestaly dzialac.

Chociaz, co mi tam, z X3TC mam zwiazanego tylko jednego kolege ktory mi ta gre polecil... xD


@edit
Problem fix'd

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 25. Sep 12, 19:04

Taka mała uwaga, piszesz że czytasz forum od jakiegoś czasu, ale regulaminu nie przeczytałeś. Określa on podawanie skrótowej nazwy gry, w jaką grasz i z jaką masz problem. Bardzo przydatne odpowiadającym, nie muszą szukać tej informacji w postach tematu.

Stacje się nie ruszają, zawsze stoją w miejscu. Statki to co innego. :)
Wiem chodzi ci o produkcję na stacjach.

Oczywiście piszesz o uruchomionej na pełnym ekranie gry? Nie o zwiniętej do paska dolnego?
Bo jeśli minimalizujesz grę i ona się zatrzymuje, to masz w ustawione w Rozgrywce "Uruchom grę w tle" na NIE. Ale po powrocie gry na ekran powinna ruszać.

Jeśli natomiast faktycznie statki i produkcja w fabrykach stają po pewnym czasie, to masz jakiś babol. Nie ma na to fixa, bo to twój problem, jednostkowy.
Masz albo coś uszkodzone w plikach sav - uruchom na chwilę Nową grę, z dowolnej opcji startowej (nie zapisuj stanu gry, aby nie nadpisać sobie plików sav) i sprawdź jak będzie działała nowa gra. Jeśli OK, to niestety musisz zacząć od nowa.
Jeśli na będzie ten sam problem, czeka cię reinstalacja gry (może bawiłeś się jakimiś skryptami lub z innego powodu mas uszkodzone pliki gry). Po reinstalacji zacznij od sprawdzenia w Nowej grze, potem spróbuj użyć starych plików sav.

Możesz też spróbować opisać swój problem na angielskim forum pomocy technicznej, może ktoś będzie miał inny, lepszy pomysł i ci pomoże.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

TheTrollinator9001
Posts: 20
Joined: Tue, 25. Sep 12, 11:31

Post by TheTrollinator9001 » Tue, 25. Sep 12, 21:00

TheTrollinator9001 wrote:@edit
Problem fix'd

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”