Intermediate Product Trading o co chodzi?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
akusu
Posts: 7
Joined: Tue, 27. Dec 11, 20:49
x4

Intermediate Product Trading o co chodzi?

Post by akusu » Wed, 28. Dec 11, 17:27

mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi w tym Intermediate Product Trading otóż kupiłem 2 Wheat Farm L połączone w complex i zaciekawila mnie ta opcja tylko nie za bardzo wiem do czego ona sie odnosi. Do rzeczy które są produkowane czy używane przez tą fabrykę

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 28. Dec 11, 18:00

To jest produkt posredni. Twoja koncowa fabryka w kompleksie korzysta zeń. Majac dwie farmy pszenicy nie masz produktu posredniego. Gdy doczepisz doń destylarnie gwiazdowki wowczas produktem posrednim staje sie pszenica, zas koncowym gwiazdowka.
Np. gdy buduje jakis kompleks to zawsze blokuje handel tym surowcem. Gdy go wyprzedasz to twoja fabryka bedzie maial przestoje, bo zawsze jakis 'ssacz' podczepiony na doku bedzie skupowal caly surowiec zas do glownej fabryki prawie nic nie bedzie szlo.
Ps. Pamietaj zawsze by ustawic cene sprzedazy -1 od ceny sredniej, wowczas nie bedziesz musial martwic sie dystrybucje - transporty nalezace do ai same beda przylatywac po surowiec
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 28. Dec 11, 18:56

Teoretycznie dotyczy to całej serii gier. A ty w jaką grasz, bo nie zaznaczyłeś w poście?
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 28. Dec 11, 19:15

Chodzi zapewne o X3, poniewaz w X i X2 nie bylo budowy kompleksow ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 28. Dec 11, 19:24

X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 28. Dec 11, 19:25

No to zostaje Reunion, Konflikt Terrański i Albion Prelude :)

Ogólnie "Handel produktami pośrednimi TAK/NIE" - czasami się przydaje, jeśli mamy spore nadwyżki półproduktów w większych kompleksach to można je sprzedać = dodatkowy zarobek. Ale jak przedmówca wspomniał, może to się skończyć przestojem fabryk produktu końcowego z powodu braku właśnie półproduktów ... Zazwyczaj ustawia się na "NIE" - żeby nie wykupili nam towaru.

I proszę, popraw temat i zaznacz o jaką grę Ci chodzi. Łatwiej potem szukać. ZCP kiedyś było takie pytanie - ale ze 3 lata temu :) Epoka....

[EDIT] Yacek mnie ubiegł...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

akusu
Posts: 7
Joined: Tue, 27. Dec 11, 20:49
x4

Post by akusu » Wed, 28. Dec 11, 21:12

Chodziło o Albion Prelude:) a tak po za tym to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jednostek transportujących moje wyprodukowane towary.
mam Complex złożony z 4 fabryk robiących 4 różne rzeczy jeśli chcę sprzedać swoje produkty to na 1 transportowiec mogę ustawić max 1 produkt do sprzedaży. Czy jest możliwość by bez zmiany ustawień 1 transportowiec sprzedawał parę rzeczy?? czy muszę kupić więcej transportowców.

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 28. Dec 11, 21:15

W normalnych warunkach 1 transport - 1 produkt

Po zainstalowaniu BonusPacka, przychodzą dwa dodatkowe polecenia logistyczne i tam możesz se towary ustawiać dowolnie.

P.

akusu
Posts: 7
Joined: Tue, 27. Dec 11, 20:49
x4

Post by akusu » Wed, 28. Dec 11, 23:59

hmm mam complex SPP i Crystal jednak w ustawieniach nie mam opcji do sprzedawania np Energi tworzonej przez SPP mogę tylko ją kupować ;/ znak ktoś na to rade?

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”