Problem z mapa scorpa instalacja

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Bober93PL
Posts: 6
Joined: Tue, 16. Mar 10, 17:22
x3tc

Problem z mapa scorpa instalacja

Post by Bober93PL » Sun, 21. Mar 10, 13:13

Tym razem mam problem z zainstalowanie mapy scorp i tez nie widze podobnego tematu

Podczas instalacji wyskakują mi 2 błędy ze nie moze znaleźć X3 i nie zainstaluje mi skryptów do gry jak klikne ok to leci dalej ale nie mam w grze tych opcji co powinienem im przypisać klawisze mam jeden ten Find ships in Galaxyale i tak nie ma tekstów nie mam tego Activate searsch of objects postępowałem według tej instrukcji http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 48#2622848

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 21. Mar 10, 13:55

Po pierwsze to jaka gra i jaka wersja mapy. Inna wersja mapy jest do X3R, a inna do TC.
Po drugie, zobacz do FAQ#1, tam masz aktualny opis instalacji. Zobacz też do linków w tamtym temacie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
tomala tm
Posts: 91
Joined: Sat, 25. Aug 07, 03:11
x3tc

Post by tomala tm » Sun, 21. Mar 10, 16:33

Mapa Scorpa, pisze w faq, podstawowe narzędzie gracza w x3 :lol: Ja napisze tak. Jest to podstawowe narzędzie by zepsuć sobie zabawę i to równo. Zrezygnować z przyjemności odkrywania wszechświata samemu i to co można w nim znalezć. Wszystko podane ładnie na tacy . Systemy odkrywać należy samemu i stawiać w nich satelity a będziesz miał po jakimś czasie i cała mapę a także ilość i cenę towarów oraz stacji w każdym sektorze. Nie mówiąc o satysfakcji, bo odkrycie po kilku tygodniach nowych systemów, o których się nie miało pojęcia to bardzo fajne i miłe doświadczenie.

To pisze dla początkujących graczy, nie musi się to odnosić do ciebie, bo może instalujesz ją z innych powodów.

Noo ale jak ktoś chce to mieć to jego sprawa ja tylko ostrzegam tych co nie są pewni czy ją instalować jak ja to widzę.

Zmienić to słowo PODSTAWOWE na ALTERNATYWNE chociaż, by ktoś nie odniósł wrażenia ,że bez tego się grac nie da.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 21. Mar 10, 17:41

Dla starych wyjadaczy - podstawowe. Dla nowych? Po części przyznam Ci rację, ale co innego zobaczyć mapę sektorów i sektor w mapie Scorpa, a co innego osobiście do niego wlecieć pierwszy raz. tego wrażenia mapa Scorpa nie zepsuje. A może pomóc w odnalezieniu najkrótszej drogi do sektora, który chcemy/musimy odwiedzić.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sun, 21. Mar 10, 17:43

Nikt nikomu nie każe instalować mapy. Chcesz to zainstaluj, może Ci się przyda. Nie chcesz to nie instaluj...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Bober93PL
Posts: 6
Joined: Tue, 16. Mar 10, 17:22
x3tc

Post by Bober93PL » Sun, 21. Mar 10, 20:40

mapa jest 1.2 TC gra jest 2.5 TC

A mapa jest mi potrzebna do szukania jak chce coś kupic a nie pamiętam gdzie to jest lub cos takiego nie do odkrywania sektorów bo i tak wiem gdzie sa grałem w reuniona

Ten mój link to jest z FAQ a linki do ściągania u mnie nie działają nie wiem czemu instalke podesłał mi kolega

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 21. Mar 10, 21:38

Link z FAQ, które podałem wcześniej: http://www.suu-design.com/downloads.html
Mapa Scorpa jak zobaczysz jest w dwóch wersjach, wybierz tę która pasuje do Twojej gry. I klikaj na linki, zarówno te w odpowiedziach na Twoje pytanie, jak i w tematach, które ktoś Ci wskazuje.
Tu masz link bezpośrednio do opisu instalacji mapy pod TC: http://forum.xudb.pl/viewtopic.php?f=23&t=355
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Bober93PL
Posts: 6
Joined: Tue, 16. Mar 10, 17:22
x3tc

Post by Bober93PL » Mon, 22. Mar 10, 10:14

czytałem te instrukcje i nic tam nie ma co zrobić jeżeli mam błędy w instalacji i nie wykrywa mi gry

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 22. Mar 10, 10:59

Bo pierwsze słyszę aby mapa tego wymagała przy instalacji. Właśnie przed chwilą jeszcze raz ją zainstalowałem.
Pierwsze okno, nic nie zmieniałem, next.
Drugie okno, zmieniłem ścieżkę instalacji (inny dysk wybrałem), install.
Mapa się zainstalowała. Teraz pozostaje zgodnie z opisem w FAQ przekopiować wszystkie pliki z katalogów script i bonus script w katalogu gdzie została zainstalowana mapa, do katalogu script w katalogu głównym TC. Konieczne jest też pobranie z Mamuta poprawionego tłumaczenia i po wypakowaniu z archiwum wgrania pliku 3577-L048.xml do katalogu T w katalogu głównym TC.
Teraz tylko uruchomić grę i skonfigurować dwie opcje do szukania statków i wyciągania danych dla mapy.
Potem uruchomienie mapy, klawisz F2 i konfiguracja zgodnie z FAQ.

Napisz w, którym momencie pojawiają ci się błędy. Im dokładniej napiszesz, tym łatwiej będzie pomóc.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Bober93PL
Posts: 6
Joined: Tue, 16. Mar 10, 17:22
x3tc

Post by Bober93PL » Mon, 22. Mar 10, 18:29

Klikam ikonke setup i pokazuje się



[ external image ]


Klikam Next >

Pokazuje się kolejne okno



[ external image ]




Nie zmieniam ścieżki zostawiam domyślna kimam Instal



rozpoczyna sie instalacja dochodzi do pewnego momentu i..



[ external image ]


po sekundzie albo mniej


[ external image ]

potem instalacja się kończy nie wyskakuje żaden komunikant nie wiem czy powinien ale o ten błąd mi chodzi

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 22. Mar 10, 18:43

A jaki system? Ja na XP nie mam takich głupot.
A może to wina TC, jaką wersję masz? Pudełkową, Steam?
A może zmień katalog instalacyjny mapy na katalog gry?
Czy instalka się wyłącza, a może idzie dalej instaluje się poprawnie cała mapa, tylko musisz ręcznie przekopiować skrypty z niej tak jak pisze w FAQ?
Zobacz do Program files, co masz katalogu utworzonym przez mapę. Bo mnie to wygląda że jest OK, musisz tylko przekopiować skrypty, dodać spolszczenie skonfigurować mapę w grze (bez skopiowanych skryptów nie zobaczysz nowych opcji w sterowaniu), wyciągnąć dane z mapy i skonfigurować mapę. Co i jak zrobić masz w FAQ.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

macras
Posts: 2
Joined: Tue, 27. Dec 11, 23:12
x3tc

Post by macras » Wed, 28. Dec 11, 21:55

Witam wszystkich,

Ja miałem identyczne komunikaty, ale jest PATCH który poprawia ścieżkę dla mapy.
Natomiast ja za cholerke nie moge jej spolszczyć, mimo że robie wszystko jak tutaj opisywaliście.
Trudne są poczatki, a czasy od starego Frątka i Privatera też sie zmieniły :evil:

pozdr
mac

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Wed, 28. Dec 11, 23:30

Plik ze spolszczeniem pobierz z MamutHQ i wrzuć po rozpakowaniu do katalogu T w grze.
Instalator mapy Scorpa nie musi wcale znaleźć katalogu z grą aby działać, to nie jest wymagane. I tak trzeba samemu skopiować zawartość katalogów script oraz "bonus script" do katalogu script w grze. I spolszczenie oczywiście.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

macras
Posts: 2
Joined: Tue, 27. Dec 11, 23:12
x3tc

Post by macras » Thu, 29. Dec 11, 08:37

DZięki serdeczne, jakoś po bólach sie udało :)

pozdr
mac
Umiesz latać, lataj wysoko....

Archiballd
Posts: 2
Joined: Wed, 11. Sep 13, 14:25

problem z mapą scorp

Post by Archiballd » Wed, 11. Sep 13, 14:34

Słuchajcie jestem barrrdzo świerzym graczem przejrzałem wiekszość pytan i odpowiedzi.. ale nigdzie nie znalazlem najprostrzej sprawy..Zainstalowałem mape scorp w katalogu z gra ..utworzyło mi podkatalog map scorp czy cos takiego wszystko gra w opisie jest punkcik by po wciśnieciu f2 podac scierzke do Log00001.txt i ze znajduje sie w podstawowym katalogu z gra.. Niestety tego nie znalazlem jedyny taki plik znajduje sie nie w katalogu z gra ale w katalogu z mapą.. Przez to mam mape wszystko gra ale przy wciśnieciu num9(tu mam szukanie obiektów a pod * statków) w mapie nie aktualizuja mi sie zmiany ..Przykład..Wykupiłem wszystkie energy cells a na mapie po oczywiście odswierzeniu i mapy i po wyszukaniu obiektów..dalej była niezmieniona cena i całkiem inna dostepność..Tak jak by sie mapa poprostu nie aktualizowała..Wiec moze pytanie czy mape zainstalowac bezposrednio w katalogu z grą ( bez podkatalogu mapa) czy ja poprostu nie znalazłem tego pliku log.. i gdzie on sie znajduje ( bo rozumiem ze aktualizacje mapy po wcisnieciu odpowiedniego guziora zapisuja sie wlasnie w tym pliku) Ten co ja znalazlem mo mimo dlugiej gry ani razu nie był aktualizowany.. Prosze o pomoc..

Edit oczywiscie w x3tc
Last edited by Archiballd on Wed, 11. Sep 13, 21:55, edited 2 times in total.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 11. Sep 13, 17:01

Nie napisałeś w jaką grę grasz, a to ma znaczenie. Opis w FAQ na tym forum pochodzi jeszcze z czasów X3 Reunion. Jak przypuszczam masz TC lub AP, a mapa Scorpa dla tych gier tworzy plik log00001.txt w katalogu ...Moje dokumenty\Egosoft (XP) lub ...\Dokumenty\Egosoft (Win7).

Aktualne FAQ i opis działania mapy Scorpa znajdziesz na forum xubd, link w moim podpisie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Archiballd
Posts: 2
Joined: Wed, 11. Sep 13, 14:25

Post by Archiballd » Wed, 11. Sep 13, 21:59

wielkie dzięki pomogło teraz mam i jezyk polski na mapie( bo spolszczenie nie chciało działać oraz mam aktualne stany i ceny. wszystko gra teraz tylko cie bogacic:)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”