X-Btf, X-Tension - gdzie dorwac ?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 12. Mar 04, 18:50

Marcybiskup wrote:Skad wytrzasnales XBTF? Mozesz zdradzic?
Kupił pewnie na Allegro :wink:

Narmer: Powodzenia, będziesz go potrzebował :lol:

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Fri, 12. Mar 04, 19:01

Wró?ek jakis, czy co... ? :wink: :D

Wielkie dzieki za nakierowanie na te aukcje... Kosztowala mnie bodaj 35PLN - wiec jak dla mnie akceptowalna cena. Teraz jeszcze musze upolowac X-Tension. A prawde mowiac na Allegro kupilem jeszcze Starlancera, a aktualnie walcze o pewna inna gre... Ale o niej cicho sza - bo mi jeszcze sprzed nosa sprzatniecie :P :D

Pozdrawiam

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Mon, 19. Apr 04, 12:16

Cos ucichlo a tak fajnie sie was czytalo:)) xor ja bedziesz szukal X-Tension to bierz od razu w dwóch egzemplarzach:)) pisze sie na to:)) szukam od X-czasu (sic! :P)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 19. Apr 04, 12:36

Zaraz znow sie fajnie bedzie czytalo, a jeszcze fajniej pisalo. X2 juz w tym tygodniu! Chyba zaczne pisac pamietnik od pierwszych momentow gry. Glowny watek jest dla wszystkich taki sam, ale jestem bardzo ciekaw waszych pierwszych inwestycji i zakupow... no i sojuszy, rzecz jasna. Ciekawe, kto pierwszy przechwyci inny statek!
Choc z drugiej strony takie posty moga miec charakter spoilerow, sam nie wiem... Ja w kazdym razie jaki najszybciej polece do sektorow boronskich. Mam nadzieje znalezc tam kraine lagodnosci - i zyskow ;)

Sau, Gamer & Klarix - mam pytanie. W demo, w menu jest pozycja "recording video". Co bedzie mozna nagrywac???

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 19. Apr 04, 12:47

No, z tym X:Tension juz tak 'latwo' nie pojdzie... Coz, trudno - przeskocze od razu na x2 :) A w kolejce jeszcze czekaja Privateer 2 , WC:Prophecy, Undying, Painkiller, SW:KOtR, Hitman, Hitman2... Tak sie mi nawarstwilo - ot, juz przejawy nalogu 'kupowania' - widze ciekawa, tania pozycje - kupuje... Musze sie zapisac na jakas terapie :wink:

Mam jeszcez 'pilne' pytanie, ktore zadale w watku, do ktorego juz nikt nie zaglada :( :wink: - mianowicie czy po zniszczeniu w x:btf tego super-niszczyciela Xenonow ciagnie sie watek fabularny, czy jest to jego koniec ?

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 19. Apr 04, 13:55

xor wrote:Mam jeszcez 'pilne' pytanie, ktore zadale w watku, do ktorego juz nikt nie zaglada :( :wink: - mianowicie czy po zniszczeniu w x:btf tego super-niszczyciela Xenonow ciagnie sie watek fabularny, czy jest to jego koniec ?
A czy po bitwie odprowadziles pozostale niszczyciele aliantow do argonskich sektorow? Powinienes sie chyba zameldowac u Ban Danny... Tam nastapi koniec :(

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 19. Apr 04, 14:05

No wlasnei nie odprowadzilem :) Potem sie jeszcze meczylem z shipyardem Xenonow - i ponizej pewnego poziomu nie dalo sie mu zdjac oslon :( potem postanowilem sobie oczyscic wszystkei sektory z xenonow, i w tym z brama, jak juz wszystko bylo zniszczone ot nadleciala banda ich mysliwcow, ktorych kilka 'nieszczesliwym trafem' :wink: staranowalem. Neistety, o jednego za duzo, bo zostalo mi zbyt malo oslon i jak zachaczylem jaikiegos kolejnego, to zdetonowalem sie razem z nim :) A potem bylo juz po polnocy i poszedlem spac. Ale dzisiaj troche sie mi nie chce znowu niszczyc tych hord xenonow - nudne i dluugie... :wink: Chcialbym wreszcie zabrac si eza demko X2 :!:

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Mon, 19. Apr 04, 14:16

Xenonska stocznia nie da sie zniszczyc. Probowalem dwie godziny i nic.
Gdy ja odprowadzalem boronski i argonski statek, w pewnym momencie natknalem sie na piekne widowisko - moze wlasnie o ty pisales. Sznur mysliwcow paranidianskich jeden za drugim, a potem chyba to samo z boronskimi... chyba z piecdziesiat statkow lecialo do xenonskich sektorow, jakby chcialy dobic resztki xenonskich mysliwcow! Slicznie to wygladalo, tylko juz bez sensu - ani z nimi porozmawiac, ani wykorzystac.
Gdy wlecialem do Light of Heart niszczyciele aliantow zatrzymaly sie - tez troszke to niedopracowane, bo niby co mialy tam robic? Dlaczego bornski Shark nie lecial dalej? Tam ich zostawilem i polecialem do The Wall i tam odbyla sie finalowa rozmowa. Tyle pamietam.
Wzruszyl mnie tez finalowy podarek - mocno juz nieaktualny ;)
Ciekawe jak dlugo bedzie mozna grac w X2 po zakonczeniu glownej misji...

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Tue, 20. Apr 04, 12:37

Jak to sie nie da zniszczy c stoczni- da się!!!
Później, nie wiadomo skąd w tym miescu pojawiaja się statki Xenonów!
Narmer

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 20. Apr 04, 13:50

Jak to zrobiles? Przypominam, ze chodzi o koncowke XBTF, o stocznie w sektorze, gdzie przed chwila rozwaliles xenonskiego niszczyciela-matke.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 21. Apr 04, 10:14

Chyb ajednak sie da - sam jeszcez raz zagralem - i po nkilku seriach z Gamma HEPT-ow oraz poczestowaniu 10-ma hornetami energia spadla do gdzies 1/5. Samymi Gamma HEPT-ami mozna jej oslony sprowadzic do polowy - wtedy jakby poprawic hornetami, to chyba zostanie zniszczona. Nei sprawdzilem - bo akurat wtedy cholernie sie wkurzylem na x:btf-a... Gralem z 2 godziny - wyczyscilem wszystkie sektory xenonow ze wszystkich statkow (oprocz tej stoczni), w ostatnim, ktory oczyszczalem, przy niszczeniu ostatniego niszczyciela w debilny sposob mnie staranowal... No krew mnie zalala. Ale zagralem jeszcez raz - tym razem po 1 godzinie grania (juz niechcailo mi sie czyscic sektorow) przy zalatwianiu jednego z krazownikow xenonow (tego juz wolnego ale z lepszymi oslonami) przy robieniu nawrotu zbiegiem okolicznosci matol zawrocil i sie rozbilem... To juz byl koniec. Moze za kilka dni zagram jeszcze raz, ale chwilowo mam dosyc.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 21. Apr 04, 10:39

:lol:

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 21. Apr 04, 11:53

Takie smieszne :!: :?:
TO ZYCZE CI SERDECZNIE TEGO SAMEGO W X2 :!:

:wink: :wink:

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 21. Apr 04, 12:11

Doswiadczylem tego na wlasnej skorze. Mam nadzieje, ze X2 nauczy nas pokory. A wlasnie - czy w X bedzie mozna ustawic poziom trudnosci?
xor - pamietasz, w Escape Velocity jest opcja "strict play". Gdy giniesz, to giniesz. Nie ma odpalania sekwow. Mysle ze to sprawiedliwe. Nie byloby juz hojrakow. Ale jest tam tez do kupienia "szalupa ratunkowa" - gdy ktos Cie zestrzeli, dryfujesz iles tam czasu w kosmosie i mozesz zaczac od nowa. Tracisz statek, ale kasa na koncie zostaje.
Co do stoczni - ja nawalalem laserami, tarcze spadaly, ale nigdy do konca. Potem odpalalem Hornety i to samo - niby juz, a nigdy do konca. W koncu mi sie znudzilo. Ale jesli to mozliwe, to probuj. A moze zrobisz screenshota? To takie latwe w XBTF. Miloby bylo sobie przypomniec, jak to wyglada. I mielibysmy dowod ;)

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Wed, 21. Apr 04, 12:33

Oczywiście że da się załatwić stcznie po zniszczeniu Statku-matka.
1. wybiłem większośc statków M3-M5, ikilka M1-M2(nie odnawiaja sie jak w X-tension)
2. Kiedy byłem" panem sektora " :wink:, mając do dyspozycji kilkanascie hornetów i Gamma HPT-raz dwa załatwiłem to bydle.

Zanim to wszystko osiągnęłem poświęciłem duuużo tygodni na walke i robienie kasy!
Ale fakt jest!
Narmer

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 21. Apr 04, 12:46

Marcy --> dokladnie. Aczkolwiek w Escapevelocity nie gralem na strictplay u - choc zawsze kupowalem escapepod-a i automatyczny system . Ale na wszelki wypadek gralem z autosavami - przeciez bym sie pocial, gdyby po zestrzeleniu, odnalezieniu i ponownym rozpoczeciu w szuttle od razu mnie zniszczyli... :D A wlasnie - zupelnie sobie o tej gierce zapomnialem ! A mialem sprawdzic jak dlugo wytrwam w spotkaniu z Kapciem Hektorem... :P

Jakub --> a jak mozna miec kilkanascie hornetow ? Ja moge max miec 10. Czyzby byla gdzies mozliwosc zakupienia powiekszenia rakieto-pojemnosci, ktora przeoczylem ?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 21. Apr 04, 13:33

xor wrote:Jakub --> a jak mozna miec kilkanascie hornetow ? Ja moge max miec 10. Czyzby byla gdzies mozliwosc zakupienia powiekszenia rakieto-pojemnosci, ktora przeoczylem ?
:lol: Chodziło o kilkanaście Hornetów i kilkanaście Gamma HPtów. Wtedy może rzeczywiście uda się zestrzelić tę stocznię.. :lol:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 21. Apr 04, 13:40

Marcybiskup wrote:Mam nadzieje, ze X2 nauczy nas pokory. A wlasnie - czy w X bedzie mozna ustawic poziom trudnosci?

Na pewno nie będzie dużych dział typu Gamma HEPTy (tudzież WMP) na statkach mniejszych klas, jak to było z promem w XBTF, który do arsenału miał jeszcze Hornety :) . Te dysproporcje raz na zawsze znikną. Jeśli już będą działa to na powolnych i nieruchawych jednostkach np. opancerzonej korwecie albo niszczycielu.
Co do pytania - poziomy trudności są.: Łatwy, Średni, Trudny, Extremalny.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 21. Apr 04, 15:06

Witaj poziomie ekstremalny! Palec pod budke, kto chetny?
1. Cpt. Marcy (ja)
2.







(Sau, na czym polega ekstremalny?)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 21. Apr 04, 15:10

xor wrote:Jakub --> a jak mozna miec kilkanascie hornetow ? Ja moge max miec 10. Czyzby byla gdzies mozliwosc zakupienia powiekszenia rakieto-pojemnosci, ktora przeoczylem ?
Ekzakli! Albo Jakub przesle jakis dowod, albo sie poLOLam z Sauronem :wink:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”