[X3] X3 Reunion - skrypty

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Azakal
Posts: 27
Joined: Tue, 22. Apr 08, 12:43

[X3] X3 Reunion - skrypty

Post by Azakal » Sat, 26. Apr 08, 13:28

Witam wszystkich.

Na samym poczatku chciałbym zaznaczyć, iż szukałem rozwiązania mojego problemu na forum, używałem szukajki i wszedzie znajdywałem jedynie odpowiedź:
Ten temat był już wałkowany na forum setki razy
Chodzi mi o uruchomienie edytora skryptów w X3 Reunion. Jestem w przestrzeni, wchodze w menu "nazwij" i wpisuje imię pilota Thereshallbewings przez Duże T i 2 LL, zatwierdzam enterem i nic zaden edytor się nie uruchamia. Próbowałem przejść do menu rozkazy -> edytor skryptów (s) ale też nic. Czy coś robię źle.
Wersja gry 2.5
Last edited by Azakal on Sat, 26. Apr 08, 22:54, edited 1 time in total.
Nadejdzie dzień kiedy mury okalające gmach świata ulegną skruszone ruin.
Zwaliska spotka zatrata

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 26. Apr 08, 13:34

Nazwij pilota a nie statek ;)
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 26. Apr 08, 13:37

Tak robisz cos zle w tym wypadku. Wpisuje sie to na bedac zadokowanym na stacji (bynajmniej ja tak robie). Pierwsza litera duza "T" i wpisujemy p o w o l u t k u. Kiedys wpisywalem za szybko i zawsze mi zjadalo literke i kod nie dzialal. Po wpisaniu Thereshallbewings twoj komputer troche przymuli na kilka sekund i wtedy bedziesz wiedzial ze kod jest aktywny. Opcja edytora znajduje si w osobiste-pilot->ogolne

Edit: @Deady, Azakal napisal:wpisuje imię pilota Thereshallbewings ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 26. Apr 08, 13:55

No dumalem ze w nazwie statku to jednak pisal :D
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Azakal
Posts: 27
Joined: Tue, 22. Apr 08, 12:43

Post by Azakal » Sat, 26. Apr 08, 13:58

Deady zmieniłem imię pilota z Julian na Thereshallbewings. Dziś spróbuje jeszcze raz. Mam nadzieję że się uda. Wielkie dzieki za odzew.
Last edited by Azakal on Sat, 26. Apr 08, 22:53, edited 1 time in total.
Nadejdzie dzień kiedy mury okalające gmach świata ulegną skruszone ruin.
Zwaliska spotka zatrata

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 26. Apr 08, 22:21

No bo edytor tak ci się nie uruchomi..
Po wpisaniu tego imienia wejdź w rozkazy statku i naciśnij klawisz "s"....
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Azakal
Posts: 27
Joined: Tue, 22. Apr 08, 12:43

Post by Azakal » Sat, 26. Apr 08, 22:51

Udało się :lol: Samo wpisanie Thereshallbewings nie pomagało. Przed tą czynnością nalezy wcisnąć caps lock + t i dopiero wtedy zmieniać imię, które de facto się nie zmieni a jedyną różnicą będzie aktywny edytor skryptów w menu ogólne. Mozna by przykleić taki temat, bo w trakcie moich poszukiwań natknąłem się na dziesiątki postów z pytaniem takim jak moje.

LeWaR wiem po prostu źle sformułowałem zdanie.
Nadejdzie dzień kiedy mury okalające gmach świata ulegną skruszone ruin.
Zwaliska spotka zatrata

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 26. Apr 08, 23:11

Azakal wrote:Udało się :lol: Samo wpisanie Thereshallbewings nie pomagało. Przed tą czynnością nalezy wcisnąć caps lock + t i dopiero wtedy zmieniać imię, które de facto się nie zmieni a jedyną różnicą będzie aktywny edytor skryptów w menu ogólne. Mozna by przykleić taki temat, bo w trakcie moich poszukiwań natknąłem się na dziesiątki postów z pytaniem takim jak moje.

LeWaR wiem po prostu źle sformułowałem zdanie.
Sam pisałeś że wpisujesz imię pilota przez duże T, więc jak to robiłeś bez caps look + t lub Shift +t?

Jak to imię się nie zmienia? Oczywiście że się zmienia, zobacz jak teraz nazywa się twój pilot?

Pytanie i odpowiedź jest już w FAQ.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 27. Apr 08, 00:39

Yacek, za pierwszym razem, jak uruchamiasz edytor skryptów, poprzez wpisywanie właśnie Thereshallbewings, jako nazwa pilota, gra się zamuli trochę, i ... Twoję imię pozostanie Julian, czy tam jakie sobie nadałeś.

Kolega prawdę napisał.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 27. Apr 08, 00:48

To ciekawe, bo mnie gra zamuliła, ale imię zmieniło się na Theleshallbewing.
Do edytora mam dostęp, jakby co. A jak sektor przejąłem to mapie sektora tam gdzie jest zawsze rasa, której jest ten sektor, mam Theleshallbewing.
I jak to wyjaśnisz?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Sun, 27. Apr 08, 08:44

Yacek wrote:To ciekawe, bo mnie gra zamuliła, ale imię zmieniło się na Theleshallbewing.
Do edytora mam dostęp, jakby co. A jak sektor przejąłem to mapie sektora tam gdzie jest zawsze rasa, której jest ten sektor, mam Theleshallbewing.
I jak to wyjaśnisz?
Dokładnie mam takie same rezultaty jak Yacek.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 27. Apr 08, 09:04

To może, Yacek, jak Ty wyjaśnisz moje "anomalie" ?

//EDIT

Sprawdziłem na nowej grze, to samo.

Biorę, 'p', nazwij, nazywam Thereshallbewings i gra muli. Wraca do menu 'profile' i widnieje, jak widniało wcześniej Julian.
Jak to wyjaśnisz?
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sun, 27. Apr 08, 09:12

Mam tak samo jak Mani. Być może za pierwszym razem imię się nie zmieni na T, ale jak uparcie wpiszesz drugi raz pomimo aktywnego dostępu do edytora to imię zmieni się w końcu na takie jakie chcesz i uparcie wpisujesz :):)
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Sun, 27. Apr 08, 10:28

U mnie jest tak jak powyżej - po wpisaniu "magicznego imienia" komp się chwile muli, po chwili mam dostęp do edytora ale imię pozostaje moje
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 27. Apr 08, 11:22

OK, dobra, może i macie racje (większość ma zawsze racje) poprawie w FAQ.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Azakal
Posts: 27
Joined: Tue, 22. Apr 08, 12:43

Post by Azakal » Mon, 28. Apr 08, 10:11

Yacek nie zrozumieliśmy się troszkę. Żeby uaktywnić edytor skryptów musiałem wcisnąć najpierw caps lock + t oczywiście do domyślnego imienia pilota została dopisana literka t i z Julian powstało Juliant. Następnie usunąłem to imię i wpisałem Thereshallbewings (duze T z shiftem). Opisuje to tak dokładnie gdyż w niektórych wersjach gry wystarczy zmienić imie tak jak piszesz i wszystko jest git, ale istnieja tez wersje w których trzeba pokombinować.
Teraz już nikt nie powinien miec problemów z edytorem.
Nadejdzie dzień kiedy mury okalające gmach świata ulegną skruszone ruin.
Zwaliska spotka zatrata

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 28. Apr 08, 10:27

Kombinować?
Wystarczy backspace-em usunąć stare imię i wpisać nowe. To ludzie lubią kombinować, by utrudnić sobie życie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Azakal
Posts: 27
Joined: Tue, 22. Apr 08, 12:43

Post by Azakal » Mon, 28. Apr 08, 11:10

Yacek nie chodzi o utrudnianie sobie zycia.
Wystarczy backspace-em usunąć stare imię i wpisać nowe
Nie przesadzaj nie jestem idiotą i wiem jak usuwa sie tekst. Niestety to nie działało (sztuczka z caps + t pomogła). Nie chodzi mi tutaj o obalenie Twojego twierdzenia i przeforsowanie swojego. Po prostu u mnie zadziałał "taki" sposób i niekoniecznie musi on być właściwy dla wszystkich.

Pozdrawiam

P.S.
Ale tu przyznam Ci rację, że ludzie ogromnie lubia komplikować sobie życie.
Nadejdzie dzień kiedy mury okalające gmach świata ulegną skruszone ruin.
Zwaliska spotka zatrata

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 28. Apr 08, 11:35

OK. Dobra, skoro mówisz że tylko tak działało. Dobrze wiedzieć, może ktoś też będzie miał taki problem i Twoje rozwiązanie zadziała.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 28. Apr 08, 12:11

Czasami userzy skarżą się na wolne lub bardzo wolne pojawianie się literek po wciśnięciu klawiszy. To też trzeba wziąść pod uwagę...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”