*** FAQ X3, X3+XTM, X3:TC lista pytań ***

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

FAQ_PL
Posts: 71
Joined: Thu, 24. Apr 08, 17:38

*** FAQ X3, X3+XTM, X3:TC lista pytań ***

Post by FAQ_PL » Fri, 25. Apr 08, 19:11

# 1: Co to jest mapa Scorpa i do czego służy? [X3R], [XTM], [X3:TC]
# 2: Czy można przenieść ładunek ze stacji do statku bezpośrednio. [X3R], [XTM]
# 3: "Magiczne imię" czyli co trzeba zrobić by uruchomić edytor skryptów? [X3R], [XTM], [X3:TC]
# 4: Co to jest spoiler?
# 5: Do czego służy Kompleks Kalkulator? [X3R], [XTM]
# 6: Jak przejąć obcy - porzucony statek? [X3R], [XTM], [X3:TC]
# 7: Jak zacząć - pytania początkującego
# 8: Czym handlować na początek?
# 9: Co to są skrypty, a co mody? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#10: Plugin Manager Cycrowa - czyli jak instalować skrypty, mody i dodatkowe statki. [X3R], [XTM], [X3:TC]
#11: Jak zainstalować spolszczenie skryptu? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#12: Pojawiły się Readtexty, jak się ich pozbyć? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#13: Problem z dokowaniem do zdobycznego Xenońskiego Lotniskowca J [XTM]
#14: Problem z uzbrojeniem w zdobycznym statku klasy M1/M2 [X3R], [XTM]
#15: Górnictwo mobilne, co to takiego? [X3R], [XTM]
#16: Co to są polecenia zwiadowcze i do czego służą? [X3R], [XTM]
#17: Do czego służy automat dokujący? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#18: Dokowanie małymi statkami do M6 w czystym X3 [X3R]
#19: Czy można w X3 wylądować na planecie? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#20: Jakie są wg was najlepsze sektory dla szkolenia traderów? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#21: Gdzie znajduje się Kwatera Główna OTAS? [XTM] [X3:TC]
#22: Czy można zadokować do Stoczni ziemskiej/OTAS/TerraCorp, jak kupować tam statki? [XTM]
#23: Mam mod XTM, ale nie mam sektorów ziemskich, co mam zrobić? [XTM]
#24: Misja Bala Gi, różne problemy z misją. [X3R], [XTM]
#25: Wymagania sprzętowe gry. [X3R], [XTM], [X3:TC]
#26: Jak uruchomić ST (Handlarza sektorowego)/UT (Handlarza wszechświatowego)? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#27: Czy jest spolszczenie patch-a 2.5? [X3R], [XTM]
#28: Opcje startowe X3, X3+XTM oraz X3:TC [X3R], [XTM], [X3:TC]
#29: Co to są "Niezidentyfikowane obiekty"? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#30: Gdzie znajduje się CD-Key? [X3R], [XTM]
#31: Dopalacz Mk1/Mk2 co to takiego? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#32: Widziałem UFO. [X3R], [XTM], [X3:TC]
#33: Jak sprzedać coś, czego nie można sprzedać? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#34: Zacząłem nową grę z opcji startowej XTM, czy będę mógł wykonać misję Bala Gi? [XTM]
#35: Jak komunikować się ze Sferą (Kulą) Dysona i jak do niej zadokować? [XTM]
#36: Jak można sprawdzić, czy Xtended Mod pracuje poprawnie? [XTM]
#37: Jak wyposażyć okręt w broń Terrańską lub Sohneńską? [XTM]
#38: Jednostki klasy T0 [XTM]
#39: Farmy Kosmicznych Much i Kompleksy [XTM]
#40: Sprawdzanie reputacji Terran / Yaki [XTM]
#41: Skok od Punktu do Punktu w sektorze [XTM]
#42: Jak zainstalować Orbitalną Platformę Bojową (OPB)? [XTM]
#43: Instalacja bramy skokowej używając jednostek Ollerus [XTM]
#44: Obrona Rakietowa Moskito [X3R], [XTM]
#45: Jak podnieść sobie reputacje u rasy? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#46: Czy jest jakaś kara za używanie SETA? [X3R], [XTM]
#47: Jak łączyć stacje w kompleks? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#48: Jak przenieść pilota z Handlowymi Poleceniami MK3 na nowy statek? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#49: Jak "podnieść" jakiś przedmiot z przestrzeni kosmicznej? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#50: Skrypt Weapons Changer 2.5 (do czego służy i jak skonfigurować?) [X3R], [XTM], [X3:TC]
#51: Posiadanie zasobów gotówki w ilości większej niż 2 000 000 000. [X3R], [XTM]
#52: Gdzie są zapisywane savy z gry? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#53: Kokpit w X3? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#54: Przedstawiciel Handlowy. [X3R], [XTM]
#55: Statystyki statków, broni i osłon [X3R], [XTM], [X3:TC]
#56: Antyskaner policyjny. [X3R], [XTM], [X3:TC]
#57: Stocznia XTM-a [XTM]
#58: Rangi i reputacje [X3R], [XTM]
#59: Polecenia Logistyczne MK2 [X3R], [XTM]
#60: Skrypt poprawiający ziemską ekonomię [XTM]
#61: Co zrobić z zabranymi pilotami? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#62: Skróty używane na forum, rozwinięcie
#63: Jak robić "zdjęcia" w trakcie gry? [X3R], [XTM], [X3:TC]
#64: Jak używać Warsztatu? [XTM]
#65: Odblokowanie HQ i statków z misji Bala Gi [XTM]
#66: Sztuczka z klonowaniem [X3R], [XTM], [X3:TC]
#67: Jak ustawić widok z wieżyczki na drugim monitorze?[X3R], [XTM], [X3:TC]
#68: Dlaczego w sektorach ziemskich nie działa Napęd Skokowy? [X3:TC]
#69: Co to jest XTM, skąd go pobrać, jak zainstalować? [X3R], [XTM]

___________________________________________________________

UWAGA! FAQ powstało gdy grą główną było X3 Reunion, tak więc większość pytań i odpowiedzi odnosi się do tej gry. Pytania i odpowiedzi odnoszące się do gry X3R i MOD-a XTM oznaczone są na końcu pytania: [XTM], natomiast pytania i odpowiedzi potwierdzone w grze X3:TC mają oznaczenie [X3:TC]. Jeśli grasz w X3:TC nie stosuj w niej rozwiązań nie oznaczonych [X3:TC], lub jeśli zastosujesz i wynik będzie pozytywny daj znać aby oznaczenie [X3:TC] pojawiło się przy tym pytaniu.

___________________________________________________________

Każdy może umieścić tu pytanie. Po znalezieniu/określeniu odpowiedzi zostanie dodane, oraz zostanie umieszczone przekierowanie - Odnośnik.
___________________________________________________________

Podziękowania za pomoc w tworzeniu FAQ dla:
Deady
Michał Rogowski
LeWaR
Opoxavier
jk16
Last edited by FAQ_PL on Sat, 28. Mar 09, 15:19, edited 50 times in total.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 25. Apr 08, 19:40

Cacy :) Nie wiem jak sie ma to na tym forum, ale gdyby dalo sie Zamknac temat FAQ - przy jednoczesnej mozliwosci edycji przez posiadajacego haslo do tego nicka ktory je zalozyl - to byloby cacy. Nic wiecej by sie tam nawet przypadkiem nie znalazlo - ale to moderzy niech ustala.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 25. Apr 08, 21:36

No to zaczynamy.. co by temat rozruszac i dac przyklad.
1. Co to jest spoiler i z czym to to sie je.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Fri, 25. Apr 08, 21:38

W FAQ tego nie ma??
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 25. Apr 08, 21:40

Nie mąć ;) Maja byc pytania - Wszelkie. I jedno miejsce - z zawartymi odpowiedziami. Zauwaz - nie tak dawno - ktos na offtopie zadal je :) Nie zdziw sie jak znowu kiedys sie pokaze :)
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Fri, 25. Apr 08, 22:44

Jako dodatek do FAQ proponuję stworzyć przyklejony topic JEŚLI CHCESZ O COŚ SPYTAĆ/PYTANIA POCZĄTKUJĄCEGO
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 25. Apr 08, 23:04

takie pytania, na początek, to będą w FAQ
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Balbinka
Posts: 60
Joined: Fri, 24. Aug 07, 10:44
x3tc

Post by Balbinka » Fri, 25. Apr 08, 23:31

jesli moge cos powiedziec to faq powinien pomagac w grze tyle oile ,
toznaczy nie powinien podawac gdzie sa bramy, ani w jakis sposub ulatwiac gre poza poradami : np :
nie moge zadokowac do XENNON J tu podane wyjasnienie orac link do skryptu i wyjasnienie ze sktypt dziala tylko na J a nie na lotniskowce Xakow .
i tyle jak na muj gust FAQ nie powinien ulatwiac gry w zaden sposub powinien tylko wyjasniac aspekty gry czyli nie powinno bysc spoilerow a jak chcesz sobie zepsuc gre to szukaj na forum a znajdziesz .
FAQ powinien posiadac informacje typowo techniczne ,
jak na moj gust

jak chcecie dawac spoilery to moze sulucje napiszecie jak glatko i pieknie przejsc gre i miec miljardy na koncie ,

jedynie co to bym opisala dokladnie scrypty to znaczy do czego sa i czy ulatwiaja gre czy utrudniaja czy nie maja wplywu na przebieg gry .

Joanna


reszta powinien zajac sie gracz
w odleglych zakatkach galaktyki jest moj dom tam mnie szukaj .

User avatar
Michal.R
Posts: 269
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Fri, 25. Apr 08, 23:35

Joasiu, nikt na pewno pisać poradników do gry nie będzie. ;) Spoiler to my opiszemy po prostu co to jest i jak się go odczytuje, ale już spoilerów pisać nie będziemy.

Na pewno znajdzie się w FAQ wiele po prostu odpowiedzi na proste(dla nas) pytania, które zadaje wiele nowych i nieobeznanych osób z grą. Jednakże jak dojść do milionów czy sławy, to każdy będzie musiał sam wymyślić i zrealizować swoje plany. ;)
"There is no spoon!"

Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 7 1700x ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 2x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

Balbinka
Posts: 60
Joined: Fri, 24. Aug 07, 10:44
x3tc

Post by Balbinka » Sat, 26. Apr 08, 04:57

I wlasnie oto mi chodzi nic za darmoche , teraz nawet za to zeby ci ryjka obili wusisz placic hihihihihi,
sorrki za porownanie , ale taka jest prawda jak nie myslisz nie kombinujesz to nie masz .

Joanna.
w odleglych zakatkach galaktyki jest moj dom tam mnie szukaj .

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 26. Apr 08, 07:29

Yacek. Jedna drobnostka jeszcze. Chodzi o rozklad. Jesli w taki sposob bedzie to kontynuowane... to z czasem aby trafic na odp bedzie trza nascie stron przeryc.
Na poczatku - niech bedzie lista pytan - i odnosnik do odp (link). Tu Ci przyklad podam:
Zakladajac ze bedzie 13 pytanie.. wpisz sobie 13. "nazwa pytania" - Odpowiedz. (A pod nazwa Odpowiedz - link - przekierowanie do aktualnej strony na ktorej ono sie znajduje) :D Uprosci poszukiwanie do 1 strony :D
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 26. Apr 08, 09:11

Dzięki, właśnie się zastanawiałem jak to zrobić. Bo jak zobaczyłem ilość tekstu w odpowiedzi to też stwierdziłem że tak nie będzie dobrze.
Myślę że forma jaka zaproponowałeś czyli pytanie i link do tematu gdzie jest odpowiedź, będzie lepsza.
Jeśli nawet to można odpowiedzi dawać w nowych tematach, każdy będzie mógł w nich pisać swoje uwagi i komentarze.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Sat, 26. Apr 08, 12:36

Trzy propozycje związane z faq:
1. Niech moderator go przyklei :)
2. Pytania i odpowiedzi niech będą od drugiego posta. W pierwszym niech będą tylko linki do konkretnych postów (klikając na pytanie przenosimy sie od razu do odpowiedniego posta)
3. Propozycja pytania: Jak skonfigurować TS żeby sam zbierał minerały i je sprzedawał (było gdzieś na forum)
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 26. Apr 08, 12:49

Pavlo wrote:Trzy propozycje związane z faq:
1. Niech moderator go przyklei :)
2. Pytania i odpowiedzi niech będą od drugiego posta. W pierwszym niech będą tylko linki do konkretnych postów (klikając na pytanie przenosimy sie od razu do odpowiedniego posta)
3. Propozycja pytania: Jak skonfigurować TS żeby sam zbierał minerały i je sprzedawał (było gdzieś na forum)
1. Jak pomysl nie padnie a zacznie rosnac - sami przykleja ;)
2. Lista sama sie wydluzy czasem - jak pomysl ponownie - nie padnie.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 26. Apr 08, 14:20

FAQ zaczyna przybierać realny kształt.
Co sądzicie o takiej formie?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 26. Apr 08, 14:27

Jakby sie udalo jeszcze i nr pytania, i pytanie + odnosnik zmiescic w jednym wierszu bez przerw pomiedzy pytaniami.. to by calkiem ladnie i estetycznie wygladalo :)
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

Balbinka
Posts: 60
Joined: Fri, 24. Aug 07, 10:44
x3tc

Post by Balbinka » Sun, 27. Apr 08, 12:59

Wiele razy zadawano takie pytania jak ?


1.jak zaczac co mam na poczatek robic czym handlowac .

2. znalazlam statek pozucony i nie moge go przejac dlaczego ?

3. przejelam statek typu M2 ale on nie chce instalowac broni na wiezyczka , co zainstaluje to zaraz ich brak dlaczego??? i czy jest na to rada ???.

4. ostatnio przejelam statek Xennonski typu J ale nie moge do niego zadokowac ?????

teraz moja uwaga dotyczaca Faq - bardzo bym prosila o nie podawanie takich informacji jak polozenie bram , gdzie znajde to czy tamto uwarzam iz takie zeczy to kazdy gracz powinien sam znajdowac chocby w ogniu piratow lub innych wrogow , a ze zginie kilka razy ??? i co z tego to tylko gra pozatym niech mysli , nauczy sie walczyc przynajmniej.

5 czym sa skrypty .
6 czym roznia sie scrypty od modow ( roznica i zastosowanie )
7 scrypty ulatwiajace rozgrywke
8 scrypty udrudniajace rozgrywke
9 mnie naprzyklad zastanawia jakie jest hierarchia statkow chodzi o klasy bojowe co jest najmocniejsze co najtrudniej ugrysc .
10 padlo takie pytanie: jak odblokowac dodatkowe profile .
11 jakie sa MODY i co one daja .
12 dlaczego musze updatowac gre do nr 2.5 .
13 czy mozna dodawac statki do gry ?? i skad je wziasc ??
14 no i mwreszcie ????? PORADNIK MALEGO MILIONERA .

pozatym ten FAQ powinien miec dodatkowa nazwe NP taka

FAQ- POCZATKUJACEGO PILOTA W X3.

dlaczego ??? a dlatego ze samo FAQ to wzasadzie gledzenie i kupa niepotrzebnych informacji sama tak to odbieram , pozatym kto czytal FAQ po wejsciu na ta strone ???? wydaje mi sie ze malo osob .

to narazie tyle jak cos mi wpadnie do glowy to napisze w nastepnym poscie .


zpozdrowieniami Joanna
w odleglych zakatkach galaktyki jest moj dom tam mnie szukaj .

User avatar
Opoxavier
Posts: 28
Joined: Wed, 20. Feb 08, 19:22
x2

Post by Opoxavier » Sun, 27. Apr 08, 19:34

Nie wiem czy dobrze pojmuje zasadę pytanie-odpowiedź do FAQ, jakby co to Yacek skopiuj a ja post usunę.

To było na forum (dla PAVLO)
Pytanie:

Nie chce mi sie bawic w wydobywanie rudy tudziez innych surowcow ukrytych w asteroidach? Pytanie czy to oplacalne? Rozumiem, ze nie musze osobiscie pilotowac statku by zgarniac rude?

Odpowiedź:
W nowym Bonuds Packu jest skrypt "Mobile Mining / Mineral Collection Software"
Do mobilnego górnictwa potrzeba:
1. Statek z możliwością zainstalowania w slocie broni Przenośnego Systemu Wiertniczego (Mobile Driling System w wersji ang.)
2. Full osłony statku w jakie może być wyposażony , oczywiście zakup Przenośnego Sysytemu Wiertniczego, Polecenia Specjalne MK1, polecenia Handlowe MK1 i MK2, Nawigacyjne MK1 i MK2, skaner minerałów, zbieracz rudy i dobrze by było żeby miał skaner tripleksowy ale przy dwukrotnym też da radę (ja osobiście dodaje jeszcze całą resztę bez napędu skokowego, teleportera i Polecenia Handlowego MK3).
3. Tak przygotowanemu statkowi dalesz polecenie rozkazy - specjalne - Zbierz Minerały (nie "Zbierz skały" - to co innego) i wybierasz sektor w którym to się ma oddbywać.
4. Statek doleci postawi boję (która będzię oznaczać co wydobywa) i zacznie wydobycie do pełnego wypchania ładowni.
5. Po wypełnieniu ładowni sam znajdzie bazę na sprzedaż minerałów (z pomocą twoich satelitów jesli masz postawione w sektorach zrobi to szybciej), zadokuje tam, sprzeda ładunek i wróci do wydobycia (pełen automat bez ingerencji gracza)

Koszt takiego górnika to 10% transakcji którą zawiera przy sprzedaży. Proponuje system Home of Light (duże zapotrzebowanie na Krzem tu i w Argon Prime, bez kopalni). I jeszcze podobno po umieszczeniu w nazwie statku nazwy minerału (ore lub silicon) będą wydobywać tylko dany minerał, choć ja tego nie stosuje, ponieważ górnicy sami określają na jaki minerał jest zapotrzebowanie i ten wydobywają.

_Drobne Korekty_

Link http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... highlight=
THE END




Te pytania i odpowiedzi są już moje (pochwalę się)

Pytanie:
Co to są polecenia zwiadowcze i do czego służą

Odpowiedź
Po zakupie poleceń zwiadowczych statek otrzyma dodatkową możliwość odkrywania sektora.

1. Wchodzimy w Rozkazy - Nawigacyjne - Zbadaj sektor
2. Wybieramy sektor który mamy odkryć
3. Wyznaczamy strzałkami z klawiatury numerycznej pozycji startowej z jakiej zaczyna statek zwiad i dajemy ENTER.
4. Pojawi się okno gdzie wpisujemy wartość liczbową (oznaczającą ilość kilometrów), która określa w jakim promieniu poziomym sfery od punktu startowego zwiad będzie wykonywany ENTER.
5. Druga liczba to wartość liczbowa promienia pionowego od punktu startowego ENTER.
Statek rozpoczyna zwiad odkrywając sektor w poziomie i pionie. W zależności od zainstalowanego skanera (dwu czy trzy -pleksowego) będzie wykonywał kilka okrążeń wokół punktu startowego, aż odkryje na zadanych promieniach sektor.

THE END

Pytanie:
Do czego służy automat dokujący?

Odpowiedź:

Automat dokujący wraz z teleporterem pozwala na automatyczne dokowanie z odległości mniejszej niż 5km do stacji (od razu pojawiasz się w stacji i nie musisz czekać aż statek podleci i wykona manewr dokowania).

Potrzeba wykonać następujące czynności:
1. Wybieramy ENTER (w przestrzeni) - Opcje - Sterownie - Gra i w temacie "Ulepszenia" (na dole okna) jest pozycja "Automat dokujący" przypisujemy mu odpowiadający mu klawisz (u mnie Shift+W). Akceptujemy zmiany i wracamy do gry.
2. Od teraz zaznaczamy stację do której chcemy dokować, dajemy Shift+D (dokowanie) i jak statek na autopilocie podleci na odległość mniejszą niż 5km naciskamy Shift+W (lub inny przypisany klawisz). Statek od razu znajdzie się na stacji.

Do niektórych stacji (zwłaszcza kopalni) nie da się automatycznie dokować ponieważ jej średnica liczona od środka stacji jest większa niż 5km. W takim wypadku pojawi się komunikat "Nie znaleziono stacji do dokowania". Taki sam komunikat pojawia się jęśli próbujemy zadokować do stacji z większej odległości niż 5km (Statki M6 i TL potrzebują być około 4 km od stacji). Oddokowanie po takiej procedurze normalnie. Gdyby ktoś potrzebował zwiać z ciężkiego boju nieocenione :wink:
THE END

Dalej nie piszę bo nie wiem czy taka forma ma być.
Last edited by Opoxavier on Sun, 27. Apr 08, 19:47, edited 1 time in total.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 27. Apr 08, 19:40

OK, dzięki. Przekleję do jutra.
Jakby problem był już opisywany w jakimś temacie i jakbyś znalazł ten temat, to jeśli możesz wklej linka do niego, wtedy doda się tez do FAQ linka do tematu gdzie będzie można dalej dyskutować/pytać o tym problemie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Opoxavier
Posts: 28
Joined: Wed, 20. Feb 08, 19:22
x2

Post by Opoxavier » Sun, 27. Apr 08, 19:46

To jeszcze to:

Pytanie:
W podstawowym X3 niestety nie da sie dokowac mniejszymi statkami do korwet, a szkoda.
Czy jest jakis addon lub mod za wyjatkiem kobyl typu xtm, ktory pozwala dokowac mniejsze stateczki do korwet ?

Odpowiedź:
Mam ten skrypt i używam go pół miesiąca (do dokowania TS i M6 do TL, M5 do M6 nie próbowałem, ale M5 ma tą komendę więc powinno działać) bez zastrzeżeń (no może poza jedną, że jest ReadTXT, ale nie bardzo mi przeszkadza).
Po podmianie plików w menu statku który ma zadokować do TL - rozkazy - nawigacyjne - na samym dole mam polecenie ReadTXT coś tam. Daje na niego wskazuje sektor gdzie mam TL i wskazuje TL. Jak statek podleci na odległość bliższą niż 5 KM (4km dla M6), to automatycznie znika i pokazuje się w hangarze TL. Oczywiście aby tak dało się zrobić TL musi posiadać zainstalowany teleporter (choć w moim przypadku mają go oba statki).
Żeby oddokować od TL trzeba całą operację powtórzyć tz. menu statku który ma oddokować - rozkazy - nawigacyjne - na samym dole klikamy ReadTXT - wskazujemy sektor gdzie jest TL i później samego TL. Wtedy TS ładnie stanie obok TL w oczekiwaniu na dalsze rozkazy.
Jeszcze jedno zgodnie z opisem skryptu należy pamiętać, że nie wolno siedzieć w statku którym chcemy zadokować do TL bo niestety zawiesimy grę (dokładnie do zostaniemy w przestrzeni w niewidocznym statku bez możliwości nawigacji - sprawdzałem.) UFF.. trochę tego ale w ten sposób zwiększam ładowność Orki do 100.000 jednostek. Z większymi statkami nie próbowałem, bo nie posiadam...

Link http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... c&start=15

Poprzednie dodaje przez edycję.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”