Pytanko od nOOba :)

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Poland
Posts: 4
Joined: Tue, 30. Dec 03, 01:27

Pytanko od nOOba :)

Post by Poland » Wed, 31. Dec 03, 18:02

Dobry wieczór.

Mam pytanie odnośnie nowego X'a - "X2 - The Threat". Czy jest tam tryb mulitplayer?! Jest jeszcze cos takiego jak "Online Universe Net". Czy to bedzie osobny produkt? Co to w ogole jest. Jak narazie jestem tylko pewien ze w "X2 - The Threat" bedzie singleplayer, a kwesta multi pozostaje dla mnie zagadką. Chciałbym też wiedzieć czy granie multi będzie płatne. Jesli ktoś wie to niech coś skrobnie.

PS. Na stronce jest napisane że ma kosztowac 49zł. Czy to nie za mało? Nie moge w to uwierzyć zbytnio. X1 kupiłem po dłuuuugim czasie od daty premiery za 49zł. Nowy produkt takiej klasy ma kosztować pół bańki?

PS2. O ile wiem to do X1 nie było zadnych modów ani addonów. Czy w X2 bedzie taka możliwość? Czy kod źródłowy bedzie na to pozwalał?

Podpisano - Poland [ http://3city.webpark.pl ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Pytanko od nOOba :)

Post by klarix » Wed, 31. Dec 03, 18:16

Poland wrote:Dobry wieczór.

Mam pytanie odnośnie nowego X'a - "X2 - The Threat".
Czesc, krótke odpowiedzi:
Czy jest tam tryb mulitplayer?!
Niestety nie.
Jest jeszcze cos takiego jak "Online Universe Net". Czy to bedzie osobny produkt?
Tak, to bedzie massive multiplayer game. Ale na to jeszcze poczekamy :-)
Chciałbym też wiedzieć czy granie multi będzie płatne.
Tak, bedzie platne.
PS. Na stronce jest napisane że ma kosztowac 49zł.
Mysle ze to nie blad. Przelicz na € albo Ł albo $ to sie zgadza.
PS2. O ile wiem to do X1 nie było zadnych modów ani addonów. Czy w X2 bedzie taka możliwość? Czy kod źródłowy bedzie na to pozwalał?
Do X-Tension byly kiedys mody (zniknely). Do X˛ beda mody i addony. Mysli sie o 2 wersjach gry: normalna i z dodatkami dla modder (moderów? jak to po polsku?). Ale jeszcze to nie calkiem pewne.

klarix

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Gamer77 » Wed, 31. Dec 03, 20:02

Cena X2 w Polsce bedzie dostosowana do zarobkow Polakow.
49 Euro to ok. 225 zl - niezla suma. 49 zl natomiast - ok. 11 Euro.
49,90 zl to oficjalne dane dystrybutora wiec mozesz mi wierzyc, tyle bedzie kosztowac.

Jesli chcialbys wiecej informacji na temat X2 i Online Universe odwiedz strone: www.x2-center.prv.pl

Poland
Posts: 4
Joined: Tue, 30. Dec 03, 01:27

Post by Poland » Thu, 1. Jan 04, 14:35

Po pierwsze dzięki za odpowiedz. A po drugie... :)

Znowu wroce do ceny. Patrzylem dzis na podelko starego X'a. Zolta naklejka "Super Cena 59zł"... prawdopodobnie było to wznowienie i kosztowalo 59zł po obnizeniu ceny. Nowy X2 Threat ma kosztowac 49zł? Nie zebym Ci nie wierzył Gamer... to po prostu zbyt piekne :) Ale, jesli tak sie stanie to bede bardzo miło zaskoczony.

PS. Co do trybu multi... szkoda że płatny, bo wiem ze juz w niego nie zagram. Przykladem jest dla mnie gra Americas Army. Kosztowala miliony dolarow, a jest calkowicie za darmo [przy czym oferuje wiecej niz płatne produkcje multiplayer]. Naturalnie jest to gatunek FPP, wiec inna sprawa. Developer musi zarabiać.

PS2. Kolejna wazna dla mnie kwestia to spolszczenie! Szczerze powiem wolałbym dostać wersje angielską - oryginalną. Osobiscie jestem przeciwnikiem lokalizowania gier. Gdy zostanie wydany patch, bedziemy musieli poczekac na Polska wersje. Duzy cyrk byl na przyklad z Rainbow Six 3: Raven Shield. Gracze z polski [w tym ja] nie mogli rozgrywac meczy multiplayer na oficjalnym ladderze bo... nie bylo polskiego patcha. Pozatym dialogi tlumaczone na polski czesto są robione niechlujnie... Ale to zalezy juz od polskiego dystrybutora. Są naturalnie dobre spolszczenia. Oby tak sie stalo w przypadku nowego X'a. :)

Poland
Posts: 4
Joined: Tue, 30. Dec 03, 01:27

Post by Poland » Thu, 1. Jan 04, 14:46

To znowuj ja. Slyszalem ze gra w europie zostanie wydana niedługo w wersji GOLD [w USA juz jest od jakiegos czasu]. Czy to prawda? Jesli tak to co to oznacza?

PS. Nie mam jeszcze X2. Cierpliwie czekam, ale widzie ze wy wszyscy już macie :)

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Gamer77 » Thu, 1. Jan 04, 20:02

W wersji gold? Nie pomyl tego z np. X-GOLD, ktore zawieralo X-BTF oraz X-TENSION. Chodzi tutaj o to, ze znajduje sie w fazie produkcyjnej ''GOLD'', (jak np. wersja alpha czy beta)
czyli praktycznie gotowej do sprzedazy.

Co do ceny:
Sprawdz: www.x2.play.com.pl :wink:

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Fri, 2. Jan 04, 09:48

Poland wrote:PS2. Kolejna wazna dla mnie kwestia to spolszczenie! Szczerze powiem wolałbym dostać wersje angielską - oryginalną.
Angielską wersje (nie amerykanską) możesz zamówic w Egosoft-Shop. Dostaniesz ją za 4 tygodnie. Co do oryginału: Egosoft to niemecka firma, developers mówią w pracy po niemiecku, X-BtF i X-Tension były tłumaczone z niemieckiego na angielski. Przy X˛ staraliśmy sie wszystko pisać po angielsku, bo to pierwsza gra X, która okaże sie w wielu językach i podstawą tych lokalizacji jest wersja z angielskimi tekstami. Wiec nie można powiedzieć, ze oryginał to angielska wersja. N.p. niemiecki opis gry był pisany, nie tłumaczony.
Osobiscie jestem przeciwnikiem lokalizowania gier. Gdy zostanie wydany patch, bedziemy musieli poczekac na Polska wersje.

Polska wersja powinna wyjść w tym samym czasie jak angielska, franc., włoska, niemiecka itd. Lokalizacje są w wielu językach zakończone.
Pozatym dialogi tlumaczone na polski czesto są robione niechlujnie... Ale to zalezy juz od polskiego dystrybutora.
W wypadku X lokalizowanie robi nie dystrybutor, tylko Egosoft.
PS. Nie mam jeszcze X2. Cierpliwie czekam, ale widzie ze wy wszyscy już macie :)
Wszyscy, którzy pomagali Egosoft i są wymienieni w 'credits', dostali amerykanską wersje w prezencie.

klarix

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Gamer77 » Fri, 2. Jan 04, 16:41

Polska wersja powinna wyjść w tym samym czasie jak angielska, franc., włoska, niemiecka itd. Lokalizacje są w wielu językach zakończone.
Polski dystrybutor (Hurtownia Play) informuje, ze premiera w Polsce odbedzie sie 20.02.2004

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Fri, 2. Jan 04, 17:54

Gamer77 wrote:
Polska wersja powinna wyjść w tym samym czasie jak angielska, franc., włoska, niemiecka itd. Lokalizacje są w wielu językach zakończone.
Polski dystrybutor (Hurtownia Play) informuje, ze premiera w Polsce odbedzie sie 20.02.2004
Prawda, na Polskę to inny dysrybutor niż na resztę Europy :-)

Poland
Posts: 4
Joined: Tue, 30. Dec 03, 01:27

Post by Poland » Fri, 2. Jan 04, 21:54

OMG! 20 luty? Ja nie przezyje... ARGH! Czym bedzie sie ona roznila od wersji amerykanskiej ktora juz jest? Bo chyba nie tylko spolszczeniem? W jakims artykule czytalem ze bedzie wydana w wersji GOLD... moze jakies dodatkowe... bonusy nie wiem. Tak bylo napisane przynajmniej.

A mam pytanie do was [gamer i klarix]. Wy jestescie zwiazani w produkcje x'a? W jaki sposob? Myslalem ze po protsu zwykli gracze :)

Na ile oceniacie... żywotność gry? Znaczy w ile dni mozna ją skonczyć? Oby jak najdluzej.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 4. Jan 04, 02:27

Pozatym dialogi tlumaczone na polski czesto są robione niechlujnie... Ale to zalezy juz od polskiego dystrybutora.

W wypadku X lokalizowanie robi nie dystrybutor, tylko Egosoft
.

Lokalizację polską robią Polacy, przy wsparciu (technicznym) Egosoft :)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 14. Jan 04, 13:24

klarix wrote: Wszyscy, którzy pomagali Egosoft i sa? wymienieni w 'credits', dostali amerykanska? wersje w prezencie.
Teraz juz wiem, czemu zaluje, ze nie dolaczylem do Was wczesniej :)
Czesc Sauron i Gamer!
Witaj, Klarix.
Kiedy ostatnio tu bylem, forum jeszcze nie dzialalo. Teraz bede wpadal czesciej. Pozdrawiam
Marcy

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 14. Jan 04, 18:28

Marcybishop wrote:Teraz juz wiem, czemu zaluje, ze nie dolaczylem do Was wczesniej :)
Siemanko Marcybishop - juz wiem czemu nie moglem namierzyc Twojego nicka :)
Nie masz co zalowac. Wszystko ma swoją bardziej i mniej dobrą stronę. Pomijajc juz fakt, ze musialbys przeznaczyc na to wiekszosc swego prywatnego czasu, to pracujac z nami wiedzialbys od poczatku wszystko o grze, znalbys zakonczenie, treść i inne elementy, jeszcze zanim mialbys okazje w nia pograc - to dosc obciazające i psuje nieco tajemnicę i przyjemność grania :)

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 14. Jan 04, 19:53

Sauron11 wrote:Siemanko Marcybishop - juz wiem czemu nie moglem namierzyc Twojego nicka :)
Masz racje, przestawiam sie z powrotem na polski :)

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

lokalna (polska) premiera X2

Post by garghgor » Sun, 18. Jan 04, 21:47

Czyzbym dobrze slyszal? X2 bedzie w polskiej wersji jezykowej??
mam nadzieje, ze bedzie mozna wybrac wersje przed zainstalowaniem.

Nie zebym nie wierzyl w polskie tlumaczenie, tyle tylko, ze mam przykre doswiadczenie z supportem technicznym (patchami) do zlokalizowanych gier (np. MOO3).

Wolalbym nie czekac w nieskonczonosc, az pojawi sie polska wersja patcha x.xxx. A jak widac po ilosci patchy juz wydanych do X2 to mozna sie spodziewac comiesiecznego jej uaktualniania. (X-tension skonczylo chyba na 2.1.... :)

A tak BTW to wlasnie odwiedzilem strone polskiego dystrybutora i niestety okazało się, że data premiery zostal przesunieta na marzec.

Czy my się wreszcie doczekamy?? W stanach już sobie w nia pogrywaja od dwoch miesiecy. A tu ciagle trzeba czekac......


Adam C.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: lokalna (polska) premiera X2

Post by Sauron11 » Sun, 18. Jan 04, 23:27

Nie bedzie mozliwosci wyboru wersji, gra ma byc lokalizowana az do samego rdzenia. Wersja angielska bedzie do nabycia khm.. w Anglii :D
Co do daty, prawdopodobnie dystrybutor PL pomylil sie z tym marcem, na razie termin to 20 luty. Sprawdz na www.x2.play.com.pl, albo przeczytaj ponizej co zapodal sam producent:

"""The online shop is still open for business at Egosoft but please note the following: 1. You can now order the US version if you live in North America, Australian / NZL customers can order the AUS version and EU customers can pre-order their copy of X².
2. We are looking forward to releasing the game in England, France and Germany on February 6th and plan to release other European versions soon after. Also Polish and Russian versions are currently planned for february."""

To, ze w Stanach i Australii/Nowej Zelandii ludzie juz graja wynika prawdopodobnie z umowy jaka Enlight zawarl z Egosoftem. Późna data wydania w Europie nie jest winą dystrybutorow/wydawcow, jest to jeden z elementow preferanckiej umowy :lol:

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Mon, 19. Jan 04, 15:06

Witam wszystkich
Rozmawialem telefonicznie z kims z Wa-wy (jak mniemam Sauron11 to byles Ty :D ) - pozdrawiam.

Co do tematu - smutne jest to, ze gra bedzie dostepna u nas tylko zlokalizowana, ale przynajmniej robia to zapalency :)
Ale tak to juz jest w tej branzy - takie wymagania ekonomiczne... Jasne, w Polsce moglaby pojawic sie w sprzedazy wersja angielska - ale musialaby kosztowac kolo 200PLN :( Gdyby u nas kosztowala tyle, ile ma kosztowac (bodaj 49PLN), i dalo sie wybrac jezyk w czasie instalacji, to jakis koles kupilby jej caly kontener i sprzedal w powiedzmy UK za (w przeliczeniu) 200PLN za szt., czyli tanij niz tam stoi, zarobilby duuzo, a Egosoft duuzo stracil... Dlatego producent na takie cos nie moze isc i wymusza sprzedaz wylacznie zlokalizowanej wersji w danym kraju - dzieki temu cena jest przystosowana do specyfiki danego rynku. Wiec trzeba to zaakceptowac, i modlic sie, aby 'profesjonalne polskie wersje jezykowe' zaczely wreszcie ta profesjonalnoscia pachniec...

Ale jak ktos chce wersje angileska - co za problem zamowic w Egosofcie. Tylko koszt bedzie odpowiedni... :P

Pozdroofki

User avatar
Jakub
Posts: 62
Joined: Fri, 9. Jan 04, 18:20
x3tc

Post by Jakub » Mon, 19. Jan 04, 18:46

Z tłumaczeniem X2 na polski bym się nie martwił zbytnio-wystarczy że zajrzysz na tłumaczenie z wesji beta(jest nie dopracowana), a i tak Ci sie spodoba...
Narmer

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 21. Jan 04, 22:21

xor wrote:Rozmawialem telefonicznie z kims z Wa-wy (jak mniemam Sauron11 to byles Ty :D ) - pozdrawiam.
Romba od JaggedAlliance2? XBTF nigdzie nie znalazlem.
Tez pozdrawiam, teraz juz mniej oficjalnie :lol:

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

Post by garghgor » Sat, 24. Jan 04, 10:29

Wierze, ze tlumaczenie bedzie OK i chyle czola przed osobami, ktore podjely sie tej zmudnej i niewdziecznej pracy.

martwi mnie tylko jedno, czy patche do wersji polskiej beda wychodzily rownoczesnie do wersji angielskiej, i czy za jakis czas nie okaze sie przypadkiem, ze gra "komus" sie znudzila i nie bedzie juz patchz do polskiej wersji, a wersji angielskiej i owszem.

Zeby nie byc goloslownym to taka z pozoru nudna gra jak Master of Orion 3 na zachodzie doczekala sie kilku wersji patcha i innych uaktualnien/skryptow. A w Polsce jakos wydawca (CDProjekt) o niej zapomnial i owszem gra jest spolonizowana profesjonalnie, ale tylko do pewnej wersji, potem....

To samo tyczy sie skryptow (ktore maja ponoc wzchodzic). Czy angielskie beda dzialaly w wersji polskiej.

Garghgor

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”