[X3] --- Który M6 ??? <<SPOILER>>

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 1. Nov 06, 14:51

Khaleed wrote:Wiem że gdyby cała "reactor output" (w wersji polskiej - moc osłon, może warto zapytać o powód takiego tłumaczenia Saurona albo Marcy'ego?)
Powodu nie znam, ale przyjrzymy się temu w sprawdzaniu błędów.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Wed, 1. Nov 06, 15:01

Eee? U mnie (a mam wersję angielską) nie ma żadnego 'reactor output', za to jest 'shield power generator'. Może Ego zmieniło to w którymś patchu... (albo wasze informacje pochodzą z jakiejś wczesnej bety czy alfy ;)) w każdym razie nie można uznać 'mocy osłon' za błąd w polskim tłumaczeniu ;) Widocznie Sauron i Marcy dostali już poprawioną wersję ;)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 1. Nov 06, 15:14

Świetnie, że odezwał się ktoś z wersją angielską. To znaczy, że muszę odszczekać tą sprawę, bo to ja znalazłem stronę, na której tak są statki opisane - nie tylko na tej zresztą jest napisane "reactor output".
http://roguey.ueuo.com/gaming/pc/x3.php
Czyli tłumaczenie jest dobre...i nic nie zgadza się w obliczeniach :shock: .
Tarcze przykładowego Smoka to 2x125 MJ a jego "moc osłon" to 2150 MW - a tarcze regeneruja się wolno. Nie rozumiem tego.

Przeprosiny dla tłumaczy. Powinienem wiedzieć, że nie dalibyście rady walnąć takiego błędu rzeczowego :(

Edit: Tu tak samo:
http://www.x2source.com/index.php?act=x ... t%20Dragon
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Wed, 1. Nov 06, 20:44

Kolesie z Ego po prostu sie podniecili tym, że wpadli na pomysł używania w grze 'prawdziwych' jednostek, ale nie starczyło już im chyba chęci na wymyślenie takich wartosci np. mocy generatorów tarcz żeby to jakiś sens miało ;)

User avatar
Khaleed
Posts: 167
Joined: Tue, 17. Oct 06, 11:22
x3tc

Post by Khaleed » Thu, 2. Nov 06, 02:51

Racja odnośnie określeń, zasugerowałem się stronką rouge'a i głupio wyszło :oops: mam nadzieję że nasi tłumacze nie będą mieli tego za złe.

Pozdrawiam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 2. Nov 06, 13:51

Spoko, nie mają :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Ponteus PL
Posts: 100
Joined: Tue, 17. Oct 06, 14:56

Post by Ponteus PL » Thu, 2. Nov 06, 17:22

Większość graczy na pewno wybierze argońskie m6 jako korwetę, ale czy Centaur, bez rakiet, dałby rade czemuś takiemu?



Rybołów nawet nie musiał nawracać żeby kogokolwiek dobić :p. ;D


EditS11: maks. rozmiar zdjęć na forum to 640x480 - to było za duże, schowałem pod tekst.
Peace and order will be restored in our universe

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 2. Nov 06, 17:25

Wprawdny pilot rozjedzie takie coś jak jeża na szosie zwykłą novą ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 2. Nov 06, 17:56

Ja Argonskiego Centaura nie tkne juz nigdy :/.
Albo Smok albo Rybolow. Jedyne M6 jakie uznaje :). A i nie widzialem jeszcze tego xenonskiego :>.

A zgodze sie z Rafiem, nova lub w X2 perseuszem dalo sie takie cos rozpykac bez wiekszych problemow :). Ale to juz jest dla oldschoolowych graczy :].
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Thu, 2. Nov 06, 18:27

ja coś takiego rozwaliłem m5 :D bo puścili we mnie rakiete a ja ją rozwaliłem i wszystkie krzaki rozwaliło oprócz khackiego m3 xD

User avatar
Ponteus PL
Posts: 100
Joined: Tue, 17. Oct 06, 14:56

Post by Ponteus PL » Thu, 2. Nov 06, 18:56

RAFIO wrote:Wprawdny pilot rozjedzie takie coś jak jeża na szosie zwykłą novą ;)
Raczej niemożliwe, to jest bądź co bądź bardzo dużo celów, dodatkowo amunicja się skończy szybko. Ale nie mówimy tu o m3, który w likwidacji wielu małych celów jest lepszy - tzn zniszczyłbyś ich więcej prawdopodobnie(i tak raczej nie uznaję tego za możliwe, co najwyżej mozna miec dużego fuksa).

Rybołowem nie musiałem nawet zawrócić, khaaki pękaja jak mydlane bańki. Oczywiście gdybym musiał zawracać to już byłoby dużo gorzej ;D. Ale i tak imho na klastry nie ma to jak stary dobry Rybołów ^^. (no i jak wygląda, sylwetka drapieżnego ptaka, nic dodać (no może poza sterownością i montowalnością PEW ^^) nic ująć.

[ external image ]

;p
Last edited by Ponteus PL on Thu, 2. Nov 06, 18:57, edited 1 time in total.
Peace and order will be restored in our universe

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Thu, 2. Nov 06, 18:57

Jak byście załatwili taki klaster? Przy ostrzelaniu rozdziela się błyskawicznie.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Ponteus PL
Posts: 100
Joined: Tue, 17. Oct 06, 14:56

Post by Ponteus PL » Thu, 2. Nov 06, 19:31

Reel Mixer wrote:Jak byście załatwili taki klaster? Przy ostrzelaniu rozdziela się błyskawicznie.
On rozdziela się przy odpowiedniej odległości od wroga, jakies 5km chyba, rakietą też nie można go trafić jako całości.
Peace and order will be restored in our universe

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Thu, 2. Nov 06, 19:33

ale przez chwile po rozdzieleniu tylko się "rozprasza"...po zapakowaniu całego "magazynka" drobnymi ruchami okrężnymi zazwyczaj zostaje z niego jeden M3 i 1-2 M4....a to już niewiele.... :)
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 2. Nov 06, 20:41

Ponteus PL wrote: Raczej niemożliwe, to jest bądź co bądź bardzo dużo celów, dodatkowo amunicja się skończy szybko. Ale nie mówimy tu o m3, który w likwidacji wielu małych celów jest lepszy - tzn zniszczyłbyś ich więcej prawdopodobnie(i tak raczej nie uznaję tego za możliwe, co najwyżej mozna miec dużego fuksa).
I tu tkwi nasza różnica w rozumowaniu. Ja nie widzę rzeczy niemożliwych, tylko trudne. I wtedy się udaje.

A jeśłi potrzebujesz m6 do walki z klastrem, to czym zaatakujesz niszczyciel? Całą flotą?

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Thu, 2. Nov 06, 21:09

Ja lubię ekstremalne zagrywki jeden M3 przeciwko armi xenonów (adrenalina się wtedy podnosi do maximum)
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
DRACOOL
Posts: 611
Joined: Tue, 5. Apr 05, 17:30
x3tc

Post by DRACOOL » Thu, 2. Nov 06, 21:12

Ponteus PL wrote:
On rozdziela się przy odpowiedniej odległości od wroga, jakies 5km chyba, rakietą też nie można go trafić jako całości.
Oj, to nie do końca tak...jeżeli uda ci się zajść go "od tyłu", to rozdziela się dopiero kiedy go ostrzelasz....:)
Tyle,że jeśli siedzisz akurat w M3, lepiej na taki "powitalny" ostrzał nie marnować zbyt durzo cennej energii laserów...tylko tyle, żeby "zaznaczyć już swoją obecność", i poczekać aż łaskawie się porozłącza, dając okazję do zarobienia troche rang....a jak ma się już skrzydłowych, to w ogule już nie ma o czym mówić 8)
X3, ponad 40 "baniek" na koncie i 15 x M3 ,15 universe traderów, 4xM6,1x TL 5xM7,troche zdobycznego śmiecia, ok 20 szpiegowskich m5 w różnych stoczniach, osiadłem w Rhy's Desire, zbieram na M2
[ external image ]

User avatar
Ponteus PL
Posts: 100
Joined: Tue, 17. Oct 06, 14:56

Post by Ponteus PL » Thu, 2. Nov 06, 22:46

RAFIO wrote: A jeśłi potrzebujesz m6 do walki z klastrem, to czym zaatakujesz niszczyciel? Całą flotą?
Rzucę planetą :p. Można rozwalić klaster (największy) m3, jednak muszą być spełnione pewne warunki tego (np użyć błędu w grze, ze po rozłączeniu nie działają za dobrze co imo powinno być naprawione). Ale mnie rozchodzi się (w sumie to tematowi się rozchodzi też) gł o m6 w którym bez gfu bardzo ciężko walczy się z wrogimi m5 w dużych ilościach, czego przykładem są klastry. Dlatego uważam Rybołowa za świetny m6 i to chciałem napisac :p.

Z tych m3 to się wycofuję bo sam rozwalam często klastry Nova ścigaczem, ale nie jest to już takie proste jak przy pomocy GFU, z dużymi klastrami bez rakiet mam spore problemy, przynajmniej ja.

Ale nie o wybór m3 tu chodzi tylko m6 :p.
Peace and order will be restored in our universe

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Thu, 2. Nov 06, 23:27

Khaackie klastry idą na jeden strzał jeśli tylko mam przy sobie rakiety Hurricane ;) A jak ich nie mam no to albo GFU, albo nie wiem, może wypróbuję kiedyś ten manewr który opisał DRACOOL (w temacie 'Nasze gry') tj. zataczanie małych okręgów jednocześnie ostrzeliwując świerzo rozłączony klaster (tyle że to chyba tylko na myszy wyjdzie, joystickiem mi się jeszcze ani razu nie udało).
A jak się już rozlezą na wszystkie strony to Nova z plazmą na tylniej wieżyczce rozwali większość tego co krzeki mogą na nas wysłać (tylko na M1 czy M2 to ja bym się nie porywał, tj. raz już się porwałem i zbyt wiele ze mnie po tym nie zostało ;)).

Slaweczek
Posts: 55
Joined: Fri, 14. Oct 05, 19:36
x2

Post by Slaweczek » Sun, 5. Nov 06, 22:30

Rybołow jest najlepszy do patroli sektorowych.Tylko ich używam.Uzbrajam go z tyłu GFU beta,po bokach WMP alfa,z przodu 2 GFU alfa reszta AC alfa.Komenda dla wieżyczek-obrona przeciwrakietowa.Spokojnie sam załatwia nawet 2 klastry naraz.Ledwie mu zbiją tarcze do połowy.No ale na patrole Xsenońskie za słaby.Są takowe choćby z jednego ich sektora przez Omikron do drugiego.Tam wtedy leci P parę L i M.No i wtedy nie daje rady.Na takie ich przeloty to trzeba w tedy albo samemu wspomóc go swoją NOVĄ,albo chyba na patrol wysłać M2.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”